PDA

Zobacz pełną wersję : pogorszająca się jakość usługi kont pocztowych w o2.pl

nes
08-02-05, 15:03
co sądzicie na ten temat?

używam darmowych kont pocztowych na o2.pl prawie od początku istnienia portalu, zawsze je sobie chwaliłem za szybkość i niezadowność.

niestety od kilku(?) miesięcy zaczęły się problemy z niezawodnością właśnie. posiadam kilka kont pocztowych i obserwuję, zwłaszcza ostatnio, kilka nieprzyjemnych "efektów", które nie zdarzały się wcześniej:

- e-maile z konta o2.pl na o2.pl zamiast przechodzić w czasie poniżej minuty, przechodzą z dużym opóźnieniem
- sporadycznie zdarza się, że list z załącznikiem przyjdzie uszkodzony
- podczas nawigacji po koncie pocztowym przez interfejs www często pojawia się informacja, że serwer jest przeciążony
- bardzo często zdarza się, że dostęp do niektórych kont, zarówno przez program pocztowy jak i przez interfejst www jest niemożliwy. w tym drugim przypadku da się zalogować na skrzynkę, ale zamiast zliczonych wiadomości w folderach widzimy coś w stylu: ( / ), skrzynka jest pusta, pomimo że licznik pojemności pokazuje jakąś wartość (np. używane 4MB z 1024). po paru godzinach/dniach efekt znika i można normalnie odczytać niedostępne wcześniej maile

do tego brak oficjalnej informacji o występowaniu jakichkolwiek problemów ze strony o2.pl

proszę o komentarze użytkowników tych kont :)

czajka
08-02-05, 16:14
Owszem , miałem przez pewien czas drobne problemy - ale głownie z tym, że poczta przychodziła z opóźnieniem oraz z przekierowywaniem poczty na inny email.

Ale nie zauważyłem pogarszającej się jakości. Możliwe, że tak... Zwykle tak się dzieje jak powiększa się konta raz już założone, ale po kontakcie z biurem obsługi KLienta portalu sprawa została szybko wyjaśniona i jest OK !!!

nes
08-02-05, 16:39
Ale nie zauważyłem pogarszającej się jakości. Możliwe, że tak... Zwykle tak się dzieje jak powiększa się konta raz już założone, ale po kontakcie z biurem obsługi KLienta portalu sprawa została szybko wyjaśniona i jest OK !!!

a istnieje takie biuro w o2.pl? jeśli mógłbyś podać adres, byłbym wdzięczny. (tylko niech to nie będą pomoc@o2.pl albo info@o2.pl, bo wielu internautów już tam pisało, i raczej nie doczekali się odpowiedzi)

czajka
08-02-05, 20:35
Pisałem na info@o2.pl

i bezproblemowo doczekałem się wyjaśnienia

A jeżeli macie problemz kontaktem to po prostu :

BIURO NUMERÓW TP

To się nazywa teraz o2.pl sp. z o,o, Warszawa

Czy jakoś tak i podadzą bez problemów

regoat
11-02-05, 01:29
Oj prawda kiedys to bylo chodzilo poprostu jak marzenie. I pojawiaja sie dosc czesto komunikaty o przeciazeniu serwerow. Moze nie radza sobie z iloscia urzytkownikow?

deep_file
13-02-05, 21:25
Alez to naturalne!

Nowoscia w 2004 bylo zwiekszenie pojemnosci kont do tak duzych rozmiarow co zachwialo rownowaga psychiczna zarządu spolki ;-)

Tak powaznie to im wieksza popularnosc tym wieksza liczba uzytkownikow - jakos sie pogarsza.

Powiesz ze powinni utrzymac ją na poziomie liniowym - latwo jest gadac trudniej wykonac i nie sadze zeby UDAŁO im sie to uczynic...

Jednakze nie ma co sie martwic...do fatalnego stanu nie dopuszcza jako np. firma roku 2004 (IDG) ktora "ma wspaniale wizje rozwoju".

Annabella
25-02-05, 03:28
Mnie też ostatnio ciekawe kwiatki pokazują się gdy wchodzę na ich stronę i uda mi się już zalogować:
- ilość wiadomości ( / ) i w skrzynce odbiorczej: "nie ma żadnych emaili w tym folderze";
- w tym samym czasie: "aktualnie e-maile zajmują 64 Mb (6,3%) z 1024 MB";
- w tym samym czasie: "Przekroczyłeś pojemność skrzynki. Nie będą dochodzić do ciebie żadne listy. Skasuj jeden lub więcej listów ze skrzynki".
Mam nawet zrzut ekranu dokładnie pokazujący taki widoczek i pokazałabym go, ale nie mam jak go tu wstawić.
Wysłałam go do biura obsługi z prośbą o wyjaśnienie. Niestety, odpowiedzi nie ma do tej pory, a minął już tydzień lub więcej.
Dziś natomiast licytowałam w aukcji internetowej przedmiot, który po prostu musiałam mieć, a nie chciałam by mnie ktoś przelicytował, więc szybkość dostarczenia powiadomienia jest bardzo ważna. E-mail pokazał się na koncie po upływie 5,5 godziny. Na szczęście nie było innych chętnych i kupiłam, to co chciałam.
Zaczynam się zastanawiać, czy nie poszukać innej oferty.

Nimitz
25-02-05, 21:43
Annabella, jeśli pozwolisz mogę umieścić ten obrazek na swoje stronie i wrzucić link do niego na forum. :-)
Co do jakości o2, to poziom wyrównują z wp, onetem czy interią... Wydaje mi się, że zasada że coś jest dobre do wszystkiego (portale) jest tak naprawdę do niczego. Jeśli ktoś chce strone - serwis zajmuący się hostingiem, ktoś chce pogode - serwis pogodowy i tak wszystko. mieszanie wielu różnych usług nie wychodzi na dobre.

Annabella
26-02-05, 00:49
Pewnie, że pozwolę :-)

Nimitz
26-02-05, 10:36
Oto wspomniany zrzut ekranu. Annabella wymazała swoją nazwę użytkownika. Reszta prezentuje się tak jak widać. Szkoda gadać...
http://nimitz.eqi.pl/12.02.2005.jpg

muminek
28-02-05, 22:42
:lol: Obok takiego obrazka ciezko przejsc obojetnie.
Ja akurat naprawde bardzo, bardzo rzadko korzystam z interfejsu www wiec czegos takiego jeszcze nie uswiadczylem. Za to dosc czesto programy pocztowe infromuja mnie o braku mozliwosci polaczenia z serwerem czy to pop3 czy smtp :( Przykre jest to o tyle, ze sporo osob namowilem na przestawienie sie na poczte na o2 i teraz mi troszke glupio :? Na szczescie komunikator o2 dziala lepiej niz gg wiec nie jest jeszcze tak tragicznie :)
Z mojego punktu widzenia jedyne skrzynki, ktore nie stracily na wartosci przy zwiekszaniu pojemnosci to te na yahoo.com ale to inna bajka...

Annabella
02-03-05, 02:16
Chcesz powiedzieć muminek, że z yahoo.com odbierasz pocztę programem pocztowym? Też bym tak chciała. Powiesz jak to robisz?

Krzysiek
06-03-05, 00:07
Niestety, z przykroscia musze stwierdzic, ze i ja zaczalem w koncu odczuwac dziwne zachowanie kont o2. Szczegolnie przy odbieraniu poczty - moj program coraz czesciej czeka minute albo i dluzej na zalogowanie sie na serwer, od kilku dni jest tak prawie za kazdym razem.

Z wielkim zalem, dopisuje sie wiec do listy niezadowolonych :(

Braciszek
06-03-05, 08:45
Ja natomiast zauważam poprawę. Z opisywanymi przez Was problemami również dość często się spotykałem, natomiast od kilku dni moje konta w o2 działają bardzo dobrze.

Beruś
06-03-05, 18:21
Ja również mam podobny problem jak Annabella :roll: i również wysyłałem e-maila, niestety odpowiedzi brak.

http://aresztant.thc.net.pl/tlen.jpg

martin
07-03-05, 09:49
Ja natomiast zauważam poprawę. Z opisywanymi przez Was problemami również dość często się spotykałem, natomiast od kilku dni moje konta w o2 działają bardzo dobrze.

Dokładnie tak. Miałem duże problemy szczególnie z zalogowaniem się na swoje konto. Natomiast od mniej więcej środy problem znikł i mam nadzieję, że się już nie pojawi. Natomiast pozostałe opisane kłopoty jakoś mnie ominęły.

rexos
09-04-05, 19:55
ja tez zauwazylem takie pogorszenie, ale to chyba normalne nie?? lepsze warunki --> wiecej ludzi --> wieksze obciazenie serwera --> pogorszenie jakości
dlatego gdy widzisz jakas dobra oferte to nie chwal sie innym ;)

Annabella
09-04-05, 20:54
Poprzedni obrazek to nie był jedyny "kwiatek", jaki otrzymałam. Na powitanie wiosny dostałam kolejny :) Można go zobaczyć tu: http://www.logodzwonki4you.republika.pl/snap054a.jpg.

Anonymous
09-04-05, 21:02
Ja mam problemy ze strasznymi opóźnieniami. Czasami istotne maile przychodzą po 4,5 godzinach.

Natomiast bardzo sobie chwale tlenowy komunikator.

Nimitz
09-04-05, 21:30
Hehe, dobrze mieć skrzynke na serwerze DI ;-) Mało kto ma tam konto więc nie ma problemów z niczym. Osobiście polecam też GMaila. Mimo kilku problemów na starcie z bezpieczeństwem używa się go bardzo wygodnie i za każdym razem kiedy potrzebuje jest wszystko ok.

Anonymous
09-04-05, 22:17
Hehe, dobrze mieć skrzynke na serwerze DI ;-) Mało kto ma tam konto więc nie ma problemów z niczym.

No i do tego niebanalna domena :-) Faktycznie. Skrzynka w DI jest spoko.

Nimitz
09-04-05, 23:14
Słyszycie chłopaki. Czas pomyśleć o hostingu :P Hehe, tego jeszcze nie było na DI ;-) A na poważnie to przeszukałem net i nic nei znalazłem. Jest późno więc mogłem coś przeoczyć ale nie znajdziesz nigdzie mniejszego niż 15 MB z a które i tak musisz płacić tyle co za 20 czy 25...

Anonymous
10-04-05, 07:00
Słyszycie chłopaki. Czas pomyśleć o hostingu :P Hehe, tego jeszcze nie było na DI ;-)

Ciiichoooo........ bo jak się zacznie to przestanie chodzić. Poza tym przy okazji przybedzie osób na forum i ty też Wojtek będziesz miał więcej roboty.

czajka
10-04-05, 16:11
Pytanie do zaskoczonych a czy czyścicie folder WYSŁANE . Przecież tam zapisują się wysłane wiadomości wraz z załącznikami które są przegrywane na serwer o2 .

Wtedy jest wytłumaczone - pusty inbox a stan np. 199kb z 1024

Sprawdziłem i uważam , że Wasze troski o to,że znikają maile czy cuś są bezpodstawne.

Mam konto na tlenie i nie narzekam na jego działanie.

Anonymous
10-04-05, 18:12
Pytanie do zaskoczonych a czy czyścicie folder WYSŁANE . Przecież tam zapisują się wysłane wiadomości wraz z załącznikami które są przegrywane na serwer o2

MOże czyszczą, może nie.... a jak wytłumaczysz duże opóźnienia w wysyłaniu/przychodzeniu maili?

Mam konto na tlenie i nie narzekam na jego działanie.

Zasdroszcze Ci. Mam konto na tlenie i bardzo narzekam. W sumie teraz krzystam raczej z komunikatora niż z konta.

rexos
10-04-05, 19:49
co do hostingu to jaki Waszym zdaniem z darmowych jest najlepszy?? ja uzywam szu.pl i jest naprawde fajnie... ostatnio jakosc sie baaaardzo polepszyla... :)

czajka
11-04-05, 16:59
Używam własnego hostingu na domena24.info i ru3.net i też nie narzekam tak samo jak na jakość kont o2.pl Najgorsze są płatne na Interii i Tlenie . A pod względem szybkości logowania się na konto najgorsza jest wirtualna polska czyt, wirtualna wioska.pl

Annabella
11-04-05, 21:01
Czyścimy folder "wysłane". W chwili robienia zrzutów nie było w nim więcej niż 5-6 emilków bez załączników.

andrzej1
13-04-05, 18:17
ja zn ow od dłuższego czasu borykam się z wirtualną, a konkretnie rzecz biorąc z folderem antyspam, już jak narazie mam koniec z tym, ale to dzięki tylko Mozilli, która mnie wyręczyła z tego, poza tym chyba mam dość wspaniały program antyspamowy, który równie ż się przyczynia do tego, ale cóż nie pisałbym nic nie właśćiwiego, gdyby nie to że nieraz potrzebne wiadomości trafiają do folderu spam i to jest na wirualnej, już o tym pisałem do nich, lecz nie mogą nic zrobić z tym, same kłopoty z tym, co jakiś czas zostaję zmuszony wejść na swoją pocztę www i tam po prostu sprawdzać, czy nie ma jakieś ważnej wiadomości, owszem są pewne stałe adsresy że mogę sobie wpisać do białej listy, ale to trochę i tak kłopotliwe, bo nigdy nie wiadomo, co kiedy przyjdzie

To tyle co mogę nadmienić o wirualnej poczcie, co do innych nie mam żadnych ale

Jajo
13-04-05, 22:52
I ja musze sie poskarzyc na o2... E-maile ostatnio strasznie dlugo dochodza do mnie. Czasami sa to wazne e-maile, ktore nie moga czekac... i wtedy jest dopiero zonk.

andrzej1
14-04-05, 05:31
spróbuj je poszukać w folderze antyspam, tam z pewnością je znajdziesz, ja to samo mam

Jajo
15-04-05, 11:14
spróbuj je poszukać w folderze antyspam, tam z pewnością je znajdziesz, ja to samo mam

Szukalem... najpierw wchodzilem na go2.pl na poczte... tam w folderze spam nie bylo... Pozniej szukalem w "niechcianych" w Thunderbirdzie... tez nie ma... No to myslalem ze moze jest w "usunietych" - tez nie ma.
Go2 zawodzie coraz bardziej... Przyklad z ostatniego dnia.
Dokladnie tydzien temu w czwartek rejestrowalem moja dziewczyne na stronie udanezakupy.naj.pl... E-mail potwierdzajacy doszedl wczoraj... czyli rowny tydzien.

Braciszek
15-04-05, 14:24
Dokladnie tydzien temu w czwartek rejestrowalem moja dziewczyne na stronie udanezakupy.naj.pl... E-mail potwierdzajacy doszedl wczoraj... czyli rowny tydzien.

To nie musi być wcale wina o2.pl, a systemu pocztowego strony, na której owa niewiasta się rejestrowała ;). Nie zwalajmy wszystkiego na o2...

Jajo
15-04-05, 20:47
go2.pl jest glownym podejrzanym

Annabella
17-04-05, 00:16
Sprawdziłeś datę wysłania tego potwierdzenia?

Jajo
17-04-05, 12:26
A rzeczywiscie... zwracam honor: data wyslania - 14.04.