PDA

Zobacz pełną wersję : D-LINK DI-542 connect TP-LINK TL-WR541G

wojtii
11-08-08, 18:07
Mam D-LINK DI-542 i TP-LINK TL-WR541G.

Ktory z nich ( a moze obydwa) jest AP tak aby sprzezyc dwa te modele ze soba ?

Z tplinka nie moge korzystac jako routerka poniewaz podalem adminowi sieci LAN do ktorej jestem podpiety MAC adres sieciowy, ktory ma TP-LINK na LANie i Wireless wiec nie znajac tematyki tak zostalo bo jak juz wiadomo mi WAN musi miec inny (wtym wypadku rozni sie ostatnia litera). W tym wypadku nie moge dopisac zmienic maca WAN na taki jak podalem z LAN i Wireless.

Korzystam z drugiego w ktorym zmienilem WAN na taki jaki jest dopisany przez admina do panela i wszystko Wireless śmiga az milo.

Potrzebuje teraz aby te dwa routerki sie widzialy, tzn. jedne drugiemu podawal dostep do internetu. Na jednym z nich wpiety RJ-45 do wejscia WAN.

I ten drugi ktory jest tylko zasilany oraz posiada antenke bez zadnych kabli

Prosze o prosty sposob badz linka do literatury ktora mi w tym pomoze

Z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkich forumowiczow.

Marshall
11-08-08, 18:58
Ciezko sie to czyta, co napisales.
Napisz, jak to ma wg Ciebie dzialac - chcesz zrobic polaczenie wifi, zeby kompy wpiete do tp-linka po kablu, mialy neta z d-linka ?

wojtii
11-08-08, 19:23
Ciezko sie to czyta, co napisales.
Napisz, jak to ma wg Ciebie dzialac - chcesz zrobic polaczenie wifi, zeby kompy wpiete do tp-linka po kablu, mialy neta z d-linka ?

Radiowo

jeden z nich jest podpiety do internetu przez RJ-45 w porcie WAN routera. drugi ma byc odbiornikiem, ktory tez bedzie mial dostep od pierwszego do internetu - Wi-Fi

Marshall
11-08-08, 21:02
Ustawiasz na tym drugim, aby pracowal w trybie ap client.