PDA

Zobacz pełną wersję : Jak urządzić pokój dzienny??

dorrotkaa
12-08-08, 11:20
Witam,

W planach mam generalny remont mojego pokoju dziennego. Zastanawiam się jednak w jakim stylu go urządzić, jaki odcień farby wybrać a także jakie meble będą odpowiednie do danego wystroju. W pomieszczeniu tym spędzam dość dużo czasu, więc chciałabym się w nim czuć jak najlepiej. Myślałam o jakiś ciepłych kolorach, w których przyjemnie spędzałabym później zimne popołudnia. Możecie mi coś polecić?? Chętnie usłyszę Wasze sugestie na dany temat.
Pozdrawiam :)

Aniuska
04-03-09, 15:40
Hm, to zależy jaki styl lubisz :grin: Bardziej nowoczesny czy klasyczny? Wybór należy do Ciebie. Ja zdecydowała bym się na coś bardziej nowoczesnego, "oryginalnego". Jeśli chodzi o odcień farby, to ja bym reflektowała na jasny, spokojny kolor. Zresztą sama piszesz o ciepłych kolorach, które są przyjemniejsze dla oka. Ja w jasnych deseniach wypoczywam. Ostre jakoś mnie męczą. życzę powodzenia w urządzaniu

onea
04-03-09, 23:23
oczywiście, że zależy to od Twojego osobistego gustu. Jakbym sam miałbym robić remont swojego pokoju to bym wstawij jasne białe styleowe meble ściany na jasno zielono i elementy pomarańczowego koloru dla kontrastu z zielonym np klosz lampki poduszka nakrycie na fotel etc jasne ze nie ma to nic wspolnego z cieplymi kolorami ale gusta sa rozne przeciez :)
pozdrawiam Cieplo

Bartekkk
13-03-09, 11:49
To zależy jaki styl lubisz, nowoczesny czy bardziej tradycyjny? Trudno doradzić bo każdemu podoba się co innego. Na kolory stawiałbym podobnie jak osoby wyżej, jasne spokojne.

kaktus22
02-04-09, 14:18
ważne żeby było kolorowo :)

matrioszka
06-04-09, 12:10
W takim razie pomyśl nad jakąś fajną ozdobą na ścianę.
Świetnie wyglądają olorowe naklejki - dla dziewczynki może to być bajkowy zamek, dla chłopca - samochody, ale wzorów jest mnóstwo -ocean, zwierzątka - wszystko w multikolorze ;)

kominiarz
26-09-10, 12:02
Według mnie przy remoncie warto skorzystać z porad specjalistów - nawet jeśli chodzi o pomalowanie ścian. Nam może się wydawać, że świetnie dobraliśmy kolory i wszystko będzie się doskonale komponować, a potem wychodzi dramat. Dobrze więc zajrzeć np. na takie strony spam i tam poszperać, a potem skontaktować się z tymi specjalistami - dzięki temu można zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze.

Raquel
30-09-10, 20:37
Z porad specjalistów mozna oczywiście korzystac, ale mnie wystarczy trochę inspiracji : gazety, necik, albo mieszkania znajomych. Zwykle całkiem nieźle udaje mi sie zaaranżowac remontowane ponieszczenia.

norton
30-06-11, 12:35
Decyzja nalezy tylko do Ciebie,bo to Ty bedziesz tam przebywac.Jakie lubisz kolory,piszesz,ze chcesz cieple,to wybierz cieple.Ja ostatnio robilam rowniez pokoj i mam dwie sciany na bordowo,dwie na bialo + sufit,bordowy maly dywanik.bordowe zaslony,biale firanki,bialo-brazowe meble,naroznik jasna kawa z mlekiem.Czuje sie w nim wysmienicie.Do tego dochodzi podloga panelowa -jasna kawa z mlekiem.Super i cieplo.No a w zimie grzejace kaloryfery-konwektory - biale.

mamymeble
25-07-11, 16:38
Pokój dzienny to prede wszsytkim czas relaksu i wspólne przebywanie rodziny. Zadbaj zatem o właściwe meble do pokoju dziennego. Stół, krzesła, sofa, fotele, kącik audio-wideo ...

Raquel
23-08-11, 10:39
Fajnie urządzone wnętrze, to też takie, gdzie współgrają ze sobą maksymalnie trzy kolory - tak podpowiadają specjaliści , moje doświadczenie też tak podpowiada, urządziłam już kilkanaście wnętrz i ta metoda sprawdza się najbardziej.

norton
12-10-11, 14:01
Chcesz ciepły kolor,to może bordowy?Ja mam np,w pokoju dwie ściany bordowe dwie białe,albo w ogóle dwie bordowe,a dwie o ton jaśniejsze.I ładnie i ciepło.

tiz
24-10-11, 10:33
Yhm, warto przed podjęciem takiej decyzji skonsultować się ze spocjalistą. Poszukaj na którymś z portali z zakupami grupowymi - czasem pojawia się jakaś fajna oferta.

norton
04-11-11, 14:10
A ja z kolei proponowałabym - wersalkę,regał na książki postawiony dłuższą ścianką na podłodze,na nim telewizor,obok mały stoliczek owalny,lub kwadrat,komoda,szafa,dywanik mały na podłodze i to wszystko,ewentualnie jeden wygodny fotel.A kolory takie jak pisałam wyżej.

mariolkasun
12-11-11, 13:29
Jeśli pokój dzienny - polecam dobrać jaśniejsze kolory, ważne aby było dużo miejsca, stół ;) wygodna kanapa, odpowiedni sprzęt - telewizor ;) Dla wygody możesz go umieścić na ścianie, zajmie mniej miejsca, ale będzie się chociaż ładniej prezentował :-)

wisiorek
22-11-11, 19:50
co do kolorów, to wszystko zależy od gustu ;) Ja ostatnio byłam w mieszkaniu, w którym ściany pomalowane były na pomarańczowy kolor (ciemny i intensywny) i gdyby dodatki były jasne to byłoby do przeżycia, nawet mogłoby fajnie się komponować... ale, że były ciemne - meble i zasłony, to ogólnie strasznie przytłaczało to razem

mariolkasun
25-11-11, 13:02
Polecam nowoczesność. Kolory takie jak biel, ecru, jasna zieleń ;) Do tego jakieś fajne mebelki.

norton
29-11-11, 16:42
To także zależy wszystko od naszego gustu i smaku.Jednemu podoba się kolor bordowy i zielony,drugiemu różowy i żółty / brrrr,ale zestaw/ Teraz w sklepach można mieszać do woli,a zresztą ekspedientka pokazuje folder z kolorami i zestaw farb,tak,że jest w czym wybierać.Pozdrawiam serdecznie.

telefrenia
22-05-12, 11:02
ja byłam niedawno na etapie urządzania domku letniskowego. inspiracji szukałam na stronach wnętrzarskich, n-design na przykład spoko galerię mają, zarówno na www jak i fejsbuku. wydaje mi się, że efekt zadowalający, ale jeszcze sporo pracy przede mną żeby wnętrze było 'moje' :)

kuropatwa
10-12-13, 15:47
W takim pokoju ma być wygodnie całej rodzinie, a czasem też i naszym gościom.
Dobrze byłoby postawić na mega wygodny wypoczynek, np. http://www.brw.com.pl/meble_tapicerowane/narozniki/ przy czym omijałabym skórzaną tapicerkę, bo ta nie jest zbyt fajna jak ma się na niej wypoczywać :)
Słowem - lepiej oszczędzić na dekoracjach i takich bajerach jeśli budżet jest ograniczony, a zainwestować właśnie w sofę i fotele

marysia
05-02-14, 16:40
Warto jeszcze zerkną sobie na tę stronkę: http://www.dladomudlafirmy.com/.
Fajne, życiowe porady na temat wystroju. Na pewno przyda się tym, którzy szukają inspiracji do urządzenia mieszkania.