PDA

Zobacz pełną wersję : Masowa zmiana rozszerzenia plików

piotrek1928
17-08-08, 22:27
Jak w tytule, zamierzam zmienić rozszerzenie kilkudziesięciu plików, nie robiąc tego pojedynczo, chcę w tym celu użyć pliku wsadowego .bat
potrzeba moja jest następująca, ściągałem pliki programem grabber no i ten zamienił mi format wszystkich plików*z* .jar na .zip .

Na początek stworzyłem jeden taki:
KOD:
@echo off
echo All zip file will be change name to jar
pause
convert *.zip *.jar
echo Succesful Converted all file
echo press space to close this window
pause

wiem że jest on nieprawidłowo napisany dlatego proszę o pomoc ewentualnie poprawienie kodu,
Za wszelkie porady i pomoc z góry dziękuję

Marshall
17-08-08, 23:57
Nie convert, a rename lub w skrocie ren.
Convert zmienia system plikow z fat na ntfs.

piotrek1928
18-08-08, 09:43
Dziękuję za podpowiedź, już wiem jak to zrobić, no i zrobiłem :)
Przedstawię kod w celu ewentualnej pomocy innym którzy będą szukać czegoś w tym stylu:
KOD:
@echo off
echo All zip file will be change name to jar
pause
ren *.zip *.jar"
pause

---
krótszy kod:
@echo off
cls
ren *.zip *.jar
cls

Pozdrawiam

szopa123
19-08-08, 18:58
Super... prawdziwy genio z Ciebie. :nanana:

KrETcik
19-08-08, 21:57
do tego starczy tez total commander z wbudowana opcja masowej zmiany określonej frazy w nazwie plików m.innymi rozszerzenia

koneton
20-08-08, 08:18
do tego starczy tez total commander z wbudowana opcja masowej zmiany określonej frazy w nazwie plików m.innymi rozszerzenia
Total Commander jest programem komercyjnym, nie każdy chce płacić za coś, co może mieć za darmo.
:mrgreen:

Jurgi
20-08-08, 15:30
Są i darmowe programy, które robią to samo.
Choć oczywiście dla pojedynczego użycia szkoda sobie głowę zawracać, szybciej skrobnąć batcha.

RRybak
21-08-08, 09:19
TotalCommander jest shareware, nie musisz za niego płacić.
Kiedyś pytałem ich czy za przetłumaczenie strony i helpa dadzą mi licencję, ale nie byli zainteresowani polskim z powodu - cytuje - zbyt dużego piractwa. Zalecili jechać dożywotnio na wersji shareware. Naciśnięcie tej jednej cyferki nie przeszkadza w życiu, a wbudowane w niego narzędzie masowej zmiany nazwy to po prostu miód na kółkach :)

bachusDI
21-08-08, 11:16
TotalCommander jest shareware, nie musisz za niego płacić.
Kiedyś pytałem ich czy za przetłumaczenie strony i helpa dadzą mi licencję, ale nie byli zainteresowani polskim z powodu - cytuje - zbyt dużego piractwa. Zalecili jechać dożywotnio na wersji shareware. Naciśnięcie tej jednej cyferki nie przeszkadza w życiu, a wbudowane w niego narzędzie masowej zmiany nazwy to po prostu miód na kółkach :)

TC jest shareware - wg. licencji po 30 dniach powinieneś zakupić licencję, lub usunąć program z systemu.

RRybak
21-08-08, 14:01
Z pomocy TC:

If you use this program for a longer time than the specified trial period (30 days), you are expected to register it.
A wic jeste expected a nie must. Jak Ci to przeszkadza, to moesz przeinstalowywa kopi co miesic :)
Ja mam od nich maila, w ktrym jasno pisze, e nie maj nic przeciwko doywotniemu uywaniu ich shareware'u :P

koneton
22-08-08, 11:50
Ze strony producenta
Total Commander is a Shareware program. This means that you can test it for a period of 30 days. After testing the program, you must either order the full version, or delete the program from your harddisk. Być może w starszej wersji było inaczej, ale teraz sprawa wydaje się jednoznaczna.