PDA

Zobacz pełną wersję : czym malować drewno?

tomasz
19-08-08, 08:35
cześć- czym najlepiej pomalować drewno??? chodzi mi o jakiś dobry impregnat otóż znalazłem sobie u mojej babci stary zabytkowy stół i chciałbym go odnowić

jan1
19-08-08, 14:40
Do odnowienia stosuje się bejce na bazie wody,należy dobrac pod kolor stołu aby zobaczyć jaki będzie efekt próbe wykonać na czystym kawałku drewna.Zakładam że jest nielakierowany.

tiz
09-10-08, 11:40
Witam. Jeśli stół jest zabytkowy, to warto najpierw ocenić wiek i wartość mebla. Jeśli jest cenny, to lepiej oddać go w ręce konserwatora. Jeśli jednak chciałbyś sam go odnowić, to po uprzednim dokładnym oczyszczeniu go można zastosować: bejcę, lakierobejcę lub wosk. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać.

vieslav33
11-06-09, 19:29
Wosk tak, ale nie na blat. Woski źle znoszą zmywanie. Całą resztę można zawoskować. Najlepiej Black Bisonem Liberon. Warto też zastosować wosk modelarski do drobnych szczelin. Na blat z kolei najlepiej położyć lakier jednokomponentowy do parkietu V33. Wybierz połysk satynowy, to nie będzie różnicy między blatem, a resztą. Blat będziesz mógł wtedy myć tradycyjnie, a wyglądał będzie mniej więcej jak zawoskowana reszta. Pamiętaj, abyś najpierw rozpoznał czym był pokryty ten stół. Bez zdjęcia starej powłoki nie zaczynaj pracy.