PDA

Zobacz pełną wersję : Muzyka (trance, house, drum 'n' bass itp)

10-02-05, 21:00
http://music.download.com/

Stronkę znalazłem ostatnio w google.pl, jest pełna (legalnych) mp3, tzn. wykonawców, o których zapewne nikt nie słyszał... Ale robią naprawdę kawał dobrej roboty! Celem tego tematu jest podzielenie się z Wami moją opinią na temat muzyki "electronic", czyli trance, progresive trance, house, vocal house, chicago house (itp.), electro, D&B, breakbeat... Z tą muzyką zetknąłem się dosyć niedawno, ale momentalnie się w niej "zakochałem". Dotychczas słuchałem hip hopa, nu-metal' u, rapu...

Naprawdę polecam w/w muzykę, jest to coś absolutnie nowego, w Polsce wchodzi dopiero na listy house, a odłamy house' u są jeszcze lepsze, zupełnie nie znane co prawda, ale warte chociażby sprawdzenia.

Zapewne ktoś zapyta : "Czemu Ty w ogóle to piszesz, przecie to stek bzdur. Nie jest to Twój "blog", ani pamiętnik...". Ja po prostu chce "zarazić" ową muzyką jak najwięcej osób i pomówić w tym temacie o niej. Jak ktoś jest w stanie polecić jakiegoś wykonawcę muzyki dance/electro to bardzo proszę, po to jest ten dział!

Pozdro

Nimitz
10-02-05, 21:29
Nie znam się i zupełnie nie wiem o co chodzi. Słuszałem o czymś takim, ale specjalnie mnie nei ciągnie... Wole surowe brzmienia gitarki elektrycznej albo delikatne pociągnięcia smuczkiem lub też dmuchnięcia w saksofon. Reszta mogłaby dla mnie nie istnieć. :-)

konkordpl
10-02-05, 22:31
Doonay2 kompletnie nie rozrozniam tych typow muzyki (no moze troszke), ale wiem mniej-wiecej o czym mowisz ;)

Napisz proszę, czym się rozni kazde z tych brzmień, coby kazdy mogl zrozumiec o co chodzi :)

11-02-05, 15:13
Beavis_! Poradzę Ci to co mnie niegdyś poradzono! Używaj worda, wybierz narzędzia -> pisownia i gramatyka (F7) i poprawiaj po kolei błędy!!! Kurna, ciężko będzie. Ale spróbuje. No więc....

Muzyka HOUSE, jest to muza (zależnie od "pod rodzaju") nie szybka nie wolna dużo basu, perkusji, efektów "mixerskich" ;)... jedno jest pewne -> niezwykle fajnie się do niej tańczy. Sam jak chodzę na imprezy to tylko do "METRO" klubu w Gdańsku, gdzie w czwartki są imprezy House" owe. Jak pierwszy raz tam trafiłem to wpadłem w szok, po pierwsze muza (!) po drugie klimat panujący tam. Tańcząc nie musisz się denerwować, że ktoś się o Ciebie obija, czy ma pretensje, że za bardzo wymachujesz rękoma. Kto by Cię nie szturchnął, przeprosi... No i najważniejsze. Przed wejściem do klubu jest napis "DRES STOP", a czasem są imprezy z wejściówkami dla dresów wysokości 100zł, gdzie "normal"=10zł.

No, ale nie taki jest temat...

Muzyka trance. W zależności od DJ' a który tworzy ową muzykę jest to albo rytm podchodzący pod house (+/- electronica). lub jak jest już dobry wykonawca, to tak jak nazwa mówi psychodeliczna muzyka "wprawiająca w trans". Rytmy bardzo podobne do wszystkich z rodzaju DANCE/ELECTRONICAL, ale te z TRANCE bywają wolne z szybkimi wstawkami dziwnych dźwięków... Nawet ciężko mi to opisać.

Drum 'n' Bass - Z reguły szybkie dźwięki, jak nazwa wskazuje basy i drumy, czyli dużo szybkiej perkusji...

Jeśli chodzi o ich odmiany (progresive, hard, goa/psychodelic/chicago/vocal itp.) to są to po prostu lekko odchodzące od "wzoru" kawałki lub wymieszane style...

P.S. To wszystko to moje własna interpretacja (ja tak tą muzykę odbieram). Dokładne opisy znajdują się na stronce http://music.download.com/!!!

P.S.2. Dla zainteresowanych polecam wykonawców Ricardo, Glasse, Angelo Mike, Drwal, Greg, Slick, Sonic Trip, !!!Prodigy!!!.........