PDA

Zobacz pełną wersję : Photoshop CS3 i efekt rollover

RóZiU
13-09-08, 14:44
Witam! Mam problem ze zrobieniem efektu rollover na przyciskach na stronce. W photoshop'ie CS robiło się to w Image Ready. A w CS 3??:sad: Jak ktoś byłby miły to proszę o wytłumaczenie gdzie i jak taki efekt mogę uzyskać;-)

Lucider
14-09-08, 11:37
Z jakiegoś powodu w CS 3 zrezygnowano z tej przyjemnej opcji szybkiego tworzenia w Image Ready i niestety już go tak nie zrobisz. Nie wiem jak stoisz z angielskim, jak źle to poproś to przetłumaczę:

http://livedocs.adobe.com/en_US/Photoshop/10.0/help.html?content=WS50663BFE-71C1-4290-A1B2-C704E20048D9.html

RóZiU
14-09-08, 12:50
To jednak poproszę o przetłumaczenie;-)

Lucider
14-09-08, 14:39
Nie znam polskich nazewnictw opcji Photoshopa, dlatego niektóre nazwy mogą się różnić, mam nadzieję że zrozumiesz z kontekstu, lub nazwy będą bardzo podobne:

Photoshop daje kilka użytecznych narzędzi do tworzenia grafik efektu rollover.

*
Użyj warstw aby utworzyć dwa typy grafik (normalny i po najechaniu kursora). Stwórz zawartość na jednej warstwie, następnie ją zduplikuj aby stworzyć na bazie tej grafiki podobną, zachowując wszelkie wymiary. Podczas tworzenia efektu rollover możesz zmienić styl warstwy, widoczność, pozycję, zmienić kolory, nasycenie lub zastosować konkretny efekt.

*
Możesz również użyć styli warstw aby zastosować efekty jak nachodzenie kolorów, rzucanie cienia, świecenie, wytłoczenie na pierwszą grafikę. Żeby utworzyć do niej parę do efektu rollover, włącz/wyłącz styl warsty i zapisz obydwa warianty grafiki.

*
Użyj gotowych styli przycisków z palety styli aby szybko stworzyć przyciski rollover dla stanu normalnego, po najechaniu kursora i na kliknięcie. Stwórzy podstawowy kształt narzędziem do rysowania kwadratów i zastosuj styl, na przykład wypuklenie aby automatycznie zamienić prostokąt w przycisk. Następnie skopiuj warstwę i zastosuj inny styl. Zapisz każdą warstwę z osobna aby mieć zestaw do efektu rollover.

*
Używaj opcji "Zapisz dla sieci i urządzeń" aby pliki były zoptymalizowane do urzycia na stronie internetowej.

Po utworzeniu zestawu ikon w Photoshopie, użyj programu Dreamweaver aby wstawić pliki na stronę internetową i automatycznie dodać kod JavaScript dla poprawnego działania rollover.

Możesz zobaczyć klip wideo na temat tworzenia stron w Photoshopie i Dreamweaverze kliknij:

www.adobe.com/go/vid0200.