PDA

Zobacz pełną wersję : odkurzacz dla alergika

klaudiusz
15-10-08, 23:31
Witam, rozglądam się za odkurzaczem. Najważniejsze dla mnie jest to żeby miał rekomendację alergiczną. Może ktoś z was ma taki odkurzacz i mógłby coś polecić bo jak zobaczyłem ceny niektórych to się przeraziłem. Wiem że taki odkurzacz na pewno nie będzie małym wydatkiem i dlatego proszę o radę żeby dobrze wydać te pieniądze.

gwlg07
16-10-08, 19:40
Mam silne uczulenie na kurz domowy.
Za namową sprzedawcy kupiłem początkowo odkurzacz Samsunga z filtrami Hepa i Silver Nano.
Miał być super - atesty, rekomendacje - okazało się, że jest niewiele lepszy od zwykłego odkurzacza.

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Dyson DC 19 Allergy (http://www.dyson.pl/range/feature_frame.asp?model=DC19-ALLERGY).
Duża moc ssąca, rekomendacja Brytyjskiej Fundacji Alergologicznej, filtr HEPA+Bactisafe, cyklonowy, brak worków - brak dodatkowych kosztów użytkowania.

Niestety jest dość głośny. Do wad należy także wysoka cena ~1000zł, ale warto zapłacić, bo więcej wyda się na leki.

Kupiłem go na raty w Euro RTV AGD - 30rat po 40zł.

stopek34
17-06-09, 09:40
Nie wiem czy jeszcze je sprzedają, ale znajoma kupiła jakieś 10 lat temu odkurzacz Rainbow, dedykowany dla alergików i do tej pory nie narzeka. Odkurzacz działa cały czas, a alergicy który w domu mieszkają bardzo go sobie chwalą.

allatte
27-11-09, 20:14
ja myślę że filtr hepa13, kompresja kurzu i może funkcja prania to to co powinien posiadać odkurzacz z którego może korzystać alergik. ostatnio rozbawił mnie ten film, bo swoją drogą to co się tam dzieje to chyba już powoli przeszłość:
http://www.youtube.com/watch?v=DpViQCki98A&NR=1

wisiorek
11-11-11, 13:00
dla alergika najlepszy wodny albo bezworkowy (nie dajcie się naprać na hasła reklamowe - każdy bezworkowy ma filtr hepa). Byle nie worek, bo to w worku zbierają się roztocza i kurz.

mariolkasun
12-11-11, 13:25
Odkurzacze przeznaczone dla alergików są zwykle bardzo kosztowne. Najlepsze według mnie są chyba odkurzacze piorące. Zelmer. :)

norton
15-05-12, 10:42
Temat nie jest zamknięty,więc chyba można pisać. Ostatnio widziałam w Media-Markt takie odkurzacze dla alergików.Ale dobrze jeśli trafi się na uczciwego sprzedawcę,który szczerze doradzi,a nie tylko będzie chciał sprzedać towar.

wisiorek
15-05-12, 10:54
norton a czym te odkurzacze się wyróżniały, że były przeznaczone dla alergików?

telefrenia
22-05-12, 10:57
u mnie też w domu sami alergicy, ale nie zdecydowalismy się na kupno nowego odkurzacza, wystarczył najzwyklejszy nawilżacz powietrza - oddycha się sto razy lepiej niż wcześniej. nie jest to taki wydatek jak odkurzacz, w magicznej planecie do dwóch stówek takie urządzenie kosztuje, więc dramatu nie ma, a na pewno warto wypróbowac.

marysia
11-11-13, 16:58
Miałam taki odkurzacz, dedykowany dla alergików., ale w sumie się nie sprawdzał. Szczerze mówiąc nie widziałam żadnej poprawy, od kiedy zaczęłam go używać.
Pomogło nam za to ozonowanie. Tu można poczytać o nim więcej: http://alergia-ozonowanie.pl/ozonowanie/. Chyba najlepsza metoda na usuwanie alergenów, z jaką do tej pory się zetknęłam.

mezo
20-05-14, 10:15
Ja proponuję odkurzacz profesjonalnej firmy - taki bardzo dobrze sobie radzi z usuwaniem kurzu i roztoczy, które często są przyczyną alergii.
Możecie sobie zajrzeć na przykład tutaj: (usunieta reklama) - na stronie jest dość spora oferta tego typu urządzeń piorących.
Pozdrawiam.

odyssa11
29-07-14, 13:27
Pewnie, jak odkurzacz dla alergika to tylko z wyższej półki. Musi być naprawdę dobry bo inny się nie sprawdzi.

Julia Mroczek
08-08-14, 08:40
No niestety jak jest alegik w domu, to wszystko musi być z wyższej pólki.

wnerwiona
05-08-15, 05:23
Mam odkurzacz piorący, znalazłam go na stronce (prosimy sklep z nazwą na "E" o nie stosowanie marketingu szemranego - przypis moderatora) jest spory wybór. Odkurzacz puki co działa, a mój mały alergik mniej kicha i oczy nie łzawią. Najgorszy jest okres pylenia roślin, w tedy nawet dwa, trzy razy na dzień odkurzacz idzie w ruch.