PDA

Zobacz pełną wersję : Gołota - dziwny fenomen popularności

Krzysiek
12-11-08, 09:12
Ostatnio Gołota znowu miał pecha i przegrał (http://infobot.pl/r/SJd), co mnie szczerze mówiąc nie dziwi. Od pamiętnej ucieczki z ringu przez Tysonem, jestem zdania, że ten potężny facet, nie jest typem prawdziwego wojownika, tylko próbuje jakoś zarobić na rodzinę, unikając jednak większego ryzyka, walcząc zwykle zachowawczo, trochę tak jakby bez jaj.

I tutaj dziwi mnie ten fenomen jego popularności wśród Polaków. Obserwując różne serwisy i ruch w sieci odnoszę subiektywne wrażenie, że walki Gołoty wywołują większe zainteresowanie niż Michalczewskiego, Adamczyka i innych polskich bokserów, prawdziwych fighterów, ciałem i duchem, którzy dużo lepiej dawali i dają sobie radę na ringu, niż ten nasz wiecznie pechowy "Andrew".

Nie mogę pojąć tego jego fenomenu? Nie chce mi się wierzyć, że chodzi tutaj o samą wagę - czy faktycznie najcięższa ma aż taki prestiż i wywołuje największe emocje? A może Polacy bardziej identyfikują sie z tym, któremu - tak jak i im - ciągle pod górkę, ciągle coś w życiu wyskakuje i w miarę komfortowych warunkach bytu, ducha do walki brakuje?

Lucider
13-11-08, 14:10
Tu raczej chodzi o jego przeszłość - na początku kariery był bardziej wojowniczy niż każdy z podanych przez Ciebie fighterów i już tak się to do niego przykleiło, ludzie ciągle wierzą w to, że się zmieni na dawne, ale jakoś się nie zmieniło niestety.

lagotek
15-04-10, 10:03
jakby nie bylo to Golota ma juz swoj wiek, wydaje mi sie ze teraz podchodzi juz do boksu z dystansem i obawia sie tego co by sie moglo stac w walkach z takimi swirami jak np tyson :)

parikos
18-06-11, 13:19
Ludzie lubią oglądać osoby głupsze od nich stąd jego fenomen

norton
19-06-11, 11:15
A Tyson i tak oberwal kiedys na ringu i przegral.A Golota,to bardzo sympatyczny czlowiek,ze malomowny i mrukowaty? widocznie ma ku temu powody.Jest troche misiowaty,ale dobrze Mu z tym.

Jakub Zieliński
10-09-11, 11:18
Może dostał raz za mocno. Usłyszał od lekarza zbyt wiele. Poziom testosteronu opadł itd. itp. Ludzie sie starzeją i ich organizmy nie regerują... Gołota mial kilka fajnych walk i jak się rozkręcał, to było naprawdę fajnie ;))

ja tam nadal go lubię i mam pewien dystans do osób zasiadających przez TV i mówiących, że gośc nie ma jaj i żaden z niego wojownik... skoro wychodzi na ring z takim Tysonem, który swego czasu nieźle punktował to jednak ma tej odwagi trochę, a że przegrywa... no to nie zawsze jest się lepszym.

norton
04-10-11, 11:29
I ja go bardzo lubię,jest trochę jak dziecko,taki czasem bywa nieporadny.

micek28
02-01-12, 12:56
Ludzie lubią ogladać głupszych od siebie, stąd ta popularność

tomeh
11-01-12, 15:52
Mi się wydaje że bogatego życia - ucieczka, bijatyki itp. Taki komik po części

primerva
15-01-12, 11:00
Taki nawet sympatyczny głupek

bos
22-01-12, 19:33
ja wiem czy to taki fenomen. Po prostu brak innych bohaterów w tej dyscyplinie.

simian raticus
23-04-12, 16:54
12 maja walka: Pudzian vs Bob Sapp. Fajnie jakby Ci dwaj się z Gołotą pobili! Dosłownie we trzech i na chama bez sędziego! Piąchy na mordy i kopy na cielska!

oliwier
27-04-12, 18:26
12 maja walka: Pudzian vs Bob Sapp. Fajnie jakby Ci dwaj się z Gołotą pobili! Dosłownie we trzech i na chama bez sędziego! Piąchy na mordy i kopy na cielska!
To by było warto widzieć

karolinaaaa1
26-10-12, 11:04
można powiedzieć, to jak michalczewski legenda boksu

Ochódzki
19-11-12, 15:12
Fenomen Endju polega na tym , że jako pierwszy w zawodowym boksie pokazał na co stać Polaka , okładając legendę Ridicka B jak worek . później pomogła cała afera jaka wybuchła przy pierwszej jak i drugiej walce z panem R B. To była darmowa reklama dla Endrju i w USA i w Polsce . każdy chciał oglądać walki "ostatniej nadziei białych " bo przynajmniej coś się działo . Te walki w Polsce mimo transmisji ok 5 nad ranem generowały oglądalność jak koło fortuny na początku lat 90 i tak by było do dziś gdyby Endju walczył o kolejne szanse na mistrzowski pas nawet podrzędnych federacji . I nie szkodzi że całą walkę można obejrzeć w teleekspresie bo i tak cała Polska liczyła na to że Endrju się podniesie i w kolejnej da radę
Podobnie jest z Kubicą ....

celinaaa
23-11-12, 10:44
a czytałam gdzieś, że Gołota ma walczyć z Saletą :D

kolega1975
21-01-13, 15:39
Na szczęście Gołota nie ma problemów z zębami -jak wielu Polaków-a tylko z głową. www.dentalproject.pl:D

norton
22-01-13, 07:55
Bardzo jest nieładnie obrażać ludzi, a zwłaszcza jeśli kogoś się nie zna osobiście. Gołota to inteligentny facet, tylko troszkę powolny,bo ciężki, a zresztą każdy bokser wcześniej czy później miewa różnego rodzaju kłopoty zdrowotne, bo jakby nie było są bici podczas każdej walki i to bez pardonu, po głowie także-niestety.

Miro
13-02-13, 14:45
Do Gołoty zwrócił się dziennikarz i mówi, że Adamek gdzieś na wsi otworzył szkołę boksu. Na to Gołota odpowiada...to znaczy, że i ja tam mam otworzyć?Żartował?
Teraz panowie w podeszłym wieku powalczą Saleta-Gołota już niedługo, ale to może być kabaret.

kolega1975
13-02-13, 15:11
To smutne, że Gołota wychodzi na ring zamiast dbać o zdrowie (http://www.dentalproject.pl)i oglądać boks w telewizji.:(

kolega1975
01-03-13, 14:03
Znowu porażka - tym razem Saleta. Po co to było? Tylko dla mamony? Mam nadzieję, że nie:(

nie pomoże tu raczej dentysta Wrocław (wycięty spamowy link)

Bangladesh
26-03-13, 16:44
ja tam typa lubię ;]

sesjebankowe
29-03-13, 14:16
Ja tez typa lubię, ale ani słowa nie rozumiem co gada.

kolega1975
29-03-13, 14:49
Nikt go nie rozumie. Może przydałby się dobry dentysta?:D

Ziutek30
25-05-14, 21:08
ludzie lubią Gołotę bo zawsze miał wielką wolę walki, szedł nawet jak obrywał i to bardzo. W polsce coś takiego zawsze jest w cenie - waleczność! Podobnie jak u Pudziana

kuligajakub82
26-05-14, 09:15
Brakuje jeszcze tego, żeby Gołota został politykiem idąc przykładem innych sportowców...

masterchef
16-07-14, 13:41
Dla mnie takie nagłe zmiany zainteresowań wśród popularnych osobowości są dość dużym błędem. To że są sławne, nie znaczy, że wszędzie gdzie się pojawią będą mile widziane i akceptowane wśród społeczeństwa.

Junix852
05-08-14, 14:12
Generalnie nie przepadam z nim, ale to rzecz gustu.

ratun
30-11-14, 21:57
To nie jest dziwny fenomen popularności. Po prostu jesteście za młodzi:) Kiedy był u szczytu formy, to był niesamowity i rzeczywiście to była gwiazda, która mogła zdobyć tytuł mistrza świata. Już dawno tak nie jest, ale chłopak musi jakoś zarabiać na życie. Ludzie oglądają go z sentymentu

kordian
29-12-14, 14:44
To nie jest dziwny fenomen popularności. Po prostu jesteście za młodzi:) Kiedy był u szczytu formy, to był niesamowity i rzeczywiście to była gwiazda, która mogła zdobyć tytuł mistrza świata. Już dawno tak nie jest, ale chłopak musi jakoś zarabiać na życie. Ludzie oglądają go z sentymentu
Dokładnie. Pamiętam jak wstawało się w środku nocy, żeby zobaczyć Andrzeja w akcji. Później z Adamkiem było podobnie, ale to już nie to samo jednak. Nie te czasy, nie ta kategoria.

Zresztą ostatnio ze sportu odchodził Paweł Nastula. Przykro było patrzeć jak jest obijany przez Pudzianowskiego, ale to właśnie dla tego pierwszego obejrzałem walkę. Obraz rozbitego, ledwo żywego po walce Nastuli, był jednym ze smutniejszych w historii polskiego sportu (dla mnie oczywiście). Fajnie ktoś to opisał tutaj: http://sportowy-punkt-widzenia.blogspot.com/2014/12/polsatowska-szopka-odcinek-29.html, miałem podobne odczucia co do całej tej sytuacji.

DawidUb
30-12-14, 20:19
Ratun prawdę napisał.
Pamiętam, jak się zbierało kilku chłopa i oglądało walkę.