PDA

Zobacz pełną wersję : książki dla kobiet...

Elano
18-11-08, 00:01
Moja mama ostatnio przeczytała książkę "Wzloty i upadki super mamy" Polly Williams i strasznie się jej podobała (stwierdziła, że jakby przeczytała ją zanim zaszła w ciążę ze mną to nie wie czy by się zdecydowała :hmmm: ) ale wracając do tematu - zna ktoś może podobne pozycje? Coś o macierzyństwie (chociaż niekoniecznie, generalnie o kobiecych sprawach), ale tak na luzie - szukam mamie prezentu, więc przydałaby się jakaś porada... :)

lampka
22-11-08, 14:50
Ostatnio czytam 'witaj na świcie, maleńka' Fannie Flagg. Jest to książka miła, łatwa, przyjemna. Dla kobiety sukcesu- jak znalazł, ale nie tylko. Jest ona pełna uczuć, emocji, opisująca losy głównej bohaterki, dziennikarki. Można z niej wiele wyczytać, ale między wierszami chyba :)

allatte
16-12-08, 22:24
ja bardzo lubię książki Terakowskiej np. Ono, czy Poczwarka.
dla mnie te książki mają duży przekaz. Kobieta tak wiele w życiu przeszła a nigdy się nie poddała..
ogólnie wiele mam takich ulubionych książek, wielu autorów i staram się zawsze zasięgać opinii o książce z serwisu forum.di.com.pl sama myślę o zamieszczaniu tam recenzji :)

fotoekspresja
19-02-09, 17:04
Ostatnio przeczytałam ambitniejszy "romans" Gabriela Garci Marqueza - "Miłość z czasach zarazy" - w sam raz dla kobiet, którym brakuje w życiu romantyzmu i marzą o wielkiej miłości...
noi klasyka:
"Pani Bovary", "Anna Karenina" - niektórzy powiedzą - szkolne nudy... ale ja bym raczej wystrzegała się takich określeń. Wielkie arcydzieła- to na pewno, dla kobiet - zdecydowanie:)

Aniuska
04-03-09, 15:53
Wiecie co drogie Panie, przez was naszła mnie ochota na czytanie i zaraz się chyba wybiorę do biblioteki. :) "Wzloty i upadki super mamy" hm, ciekawie brzmi.

Jurgi
04-03-09, 20:40
A czytała któraś z miłych pań „Lato przed zmierzchem” Doris Lessing? To laureatka nobla z 2007 roku. Czytam w ramach DKK (http://my.opera.com/Jurgi/blog/index.dml/tag/DKK) i – przyznam – nie idzie mi. Chciałem napisać recenzję i chyba będzie negatywna… straszna rzępoła… ale to po prostu chyba nie jest książka dla facetów.
Nie mogę strawić, jak przez trzy strony bohaterka siedzi i się patrzy i duma, czy jak usiądzie bardziej prosto, to więcej facetów na nią zwróci uwagę, czy to wypada i czy nie jest za stara, a gdyby założyła nogę na nogę, a co na to jej przyjaciółka i tak bez przerwy… O tym, że ma białe rajstopy, żeby było elegancko, ale lubi inne, potrafi przez kilka akapitów rozważać… Mamo, wy kobiety naprawdę lubicie takie rzeczy?
Właśnie chyba zrozumiałem znaczenie terminu „babska bebechowatość”. :D

Bartekkk
13-03-09, 12:17
Wybaczcie, że tak się nieładnie wtrącę. A coś dla faceta? Możecie polecić? Nie chcę zaśmiecać forum, dlatego tutaj zapytam :)

Rybzor
13-03-09, 14:48
To zależy co lubi, w jakim jest wieku itp. Może fantastyka, jakaś dobra powieść... No imho uogólnianie do tego "jaka książka dla faceta" jest bez sensu. Każdy ma inny gust.

Aniuska
16-03-09, 10:16
Mamo, wy kobiety naprawdę lubicie takie rzeczy?

Jeśli chodzi o mnie, to z tego co piszesz Jurgi, książka niebyła by trafnym wyborem dla mnie. Jeśli rzeczywiście autorka opisuję przez trzy strony dumanie głównej bohaterki to odpada. Może dlatego, że i mnie męczyłoby czytanie, a może i dlatego, że jestem osobą, która stara się w życiu podejmować dobre, 'szybkie' i konkretne decyzje. Ale to nie temat o mnie :)

Wybaczcie, że tak się nieładnie wtrącę. A coś dla faceta? Możecie polecić? Nie chcę zaśmiecać forum, dlatego tutaj zapytam :)

Tak jak już tutaj pisano, każdy ma inny gust i zależy co Cię interesuję. A może wybierz się do biblioteki, tam znajdziesz coś dla siebie.

Bartekkk
20-03-09, 12:35
To zależy co lubi, w jakim jest wieku itp. Może fantastyka, jakaś dobra powieść... No imho uogólnianie do tego "jaka książka dla faceta" jest bez sensu. Każdy ma inny gust.

Masz rację, bo jest to kwestią indywidualną. Ale pomyślałem, że może polecicie coś co ostatnio czytaliście, przejrzałbym recenzję i może się skusił :) (Osobiście jestem wielkim zwolennikiem różnych rodzajów książek od fantasy po psychologiczne, aktualnie czytam- z dużymi przerwami- "zaginiona armia Kambyzesa" zapowiada się fajnie) pozdrawiam.

Aniuska
23-03-09, 11:09
To prosimy, po przeczytaniu, o krótką recenzję :)

Bartekkk
26-03-09, 14:39
Oj, krótka to ona by niebyła.

Jurgi
14-04-09, 08:16
Zmobilizowałem się wreszcie, aby zrecenzować „Lato przed zmierzchem” Doris Lessing (http://my.opera.com/Jurgi/blog/2009/04/07/lato-przed-zmierzchem-recenzja).

Doris Lessing, z domu Doris May Tayler (ur. 22 października 1919 w Kermanszahu w Persji) – pisarka brytyjska, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

Wczesne dzieciństwo spędziła w Kermanszahu w Persji. W latach dwudziestych XX w. rodzina przeniosła się do Rodezji, gdzie jej ojciec, Alfred Cook Tayler, kupił farmę. W roku 1948 przeprowadziła się do Anglii. Była znana z krytycznych opinii o polityce wewnętrznej RPA okresu apartheidu.

Uznanie zdobyła dzięki książkom psychologicznym i obyczajowym z życia kobiet. Ze względu na wymowę części swojej twórczości Doris Lessig stała się żywym symbolem marksizmu, feminizmu, antykolonializmu i sprzeciwu wobec apartheidu. Jest autorką ponad czterdziestu dzieł.

`Jej epicka proza jest wyrazem kobiecych doświadczeń. Przedstawia je z pewnym dystansem, sceptycyzmem, ale też z ogniem i wizjonerską siłą.` (fragment uzasadnienia decyzji Komisji Noblowskiej)

Niestety, moja recenzja (wbrew wszystkim) nie jest zbyt pozytywna i ośmiela się polemizować z Komisją Noblowską. No, ale może akurat trafiłem na niewłaściwą książkę? Albo to pisarka faktycznie tylko dla kobiet? Czytał ktoś coś tej autorki? Chętnie poznam zdanie innych.

xara
21-12-09, 13:40
To ja polecę coś zdecydowanie dla kobiet, choć nie jest to zaden romans, a i pewnie nie jeden facet by był pod wrażeniem> Mianowicie "Notatki z wystawy" Patricka Galea. Piękna powieść psychologiczno-obyczajowa, o iwelu trudnych tematach, podanych w miły, ludzki sposób. Batrdzo empatyczna i poruszająca.

dankot
21-12-09, 17:48
A coś dla faceta? Możecie polecić?
Pytanie: "jaką książkę kupić?", to jakby zapytać: "jakie perfumy lubi kobieta?". A może wcale nie lubi czytać.

Powiem, jak przedmówca: "zależy...". Myślę, że upodobania mogą zależeć od wieku. Spróbuj przejść się do znajomego popatrzeć na jego biblioteczkę, podpytać jego kolegów/koleżanki...

Książka akcji, w której się coś dzieje jest warta uwagi. Myślę, że sensacyjne w stylu "Blaze" Stephena Kinga i inne jego są dobrym pomysłem. Spróbuj także zorientować się w kryminałach.

Jeśli zaś fantastyka, to pamiętam, że bardzo miło pracowała mi wyobraźnia podczas czytania Harrego Pottera. W przeciwieństwie do ekranizacji. A może trylogię Tolkiena...

dzienny
21-12-09, 18:33
To ja polecę coś zdecydowanie dla kobiet, choć nie jest to zaden romans, a i pewnie nie jeden facet by był pod wrażeniem> Mianowicie "Notatki z wystawy" Patricka Galea.

Niejeden facet byłby pod wrażeniem, zgadzam się;) A ja nawet byłem, bo czytałem;) I także zgadzam się z tym, że to doskonała książka, niby kobieca, ale śmiało może przeczytać ją też facet;)

xara
30-12-09, 09:51
:) tak danny. Cieszę się, że Ci się podobała. piękna jest. I mimo, ze nie jest książką akcji to trzyma poziom cały czas i zaciekawia czytelnika. Mi się podobało takie pomieszanie czasów w tekście.

dzienny
30-12-09, 11:47
No właśnie ja na co dzień czytuję raczej takie książki, jak wspomniałaś (akcja, thriller), ale właśnie te Notatki... wciągnęły mnie nie mniej, niż najlepszy thriller;)

mag77
05-01-10, 21:25
To ja polecę coś zdecydowanie dla kobiet, choć nie jest to zaden romans, a i pewnie nie jeden facet by był pod wrażeniem> Mianowicie "Notatki z wystawy" Patricka Galea. Piękna powieść psychologiczno-obyczajowa, o iwelu trudnych tematach, podanych w miły, ludzki sposób. Batrdzo empatyczna i poruszająca.
To pierwsza ksiazka wydana przez tego sympatycznego Autora w Polsce. Mam nadzieje, ze nie ostatnia, bo- zaiste- lektura jest zacna. Tez czytalam i pochlonelam w ciagu paru godzin.

xara
16-05-10, 12:02
Dawno nikt nic nie polecił więc ja podsunę wam bardzo fajna kobiecą książkę pt. "Cukiernia pod amorem" Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. To pierwsza część sagi, bardzo kobieca, ale na pewno nie jest typową ksiażką obyczajową.

halibut
02-06-10, 19:00
ja czytam teraz "milosc w czasie zarazy". genialna. polecam.

Michaśka
15-07-10, 11:26
Czytałyście "Czekoladę" Joanne Harris? Ja najpierw obejrzałam film i tak mi się spodobał, że przeczytałam książkę. Naprawdę świetna, częściowo różni się od filmu i moim zdaniem jest po prostu lepsza :)

Jurgi
17-07-10, 03:29
A ja polecę kobietom „Opowieści Starego Kairu”, za które bodaj autor dostał Nobla. Codzienne życie muzułmańskich rodzin na początku XX wieku, zarazem czas rodzenia się narodowej świadomości Egipcjan. Niesamowity klimat a zarazem skłania do myślenia. Jest też kontynuacja tej księgi. Może wydawać się gruba, ale czyta się jednym tchem.

masterr
18-07-10, 12:03
Trzecia strona medalu Marian Keyes. Taka lekka książka :)

xara
05-08-10, 07:58
Ostatnio czytałam bardzo fajny romans i to taki właśnie chyba tylko dla kobiet. Choć co ciekawie napisany przez mężczyznę- Roberta Goolricka. Tytuł to "Żona godna zaufania". Akcja osadzona jest na początku XX wieku w małym miasteczku, wszystko ociera się o intrygę i kryminalne historie. Do tego w książce odnajdzie się odrobiną powieści psychologicznej, ale romans wychodzi na pierwszy plan. bardzo ciekawa

riczi
19-12-10, 18:03
Z kobiecej literatury polecam książki: Lesley Lokko - "Świat u stóp", John Fante "Pył" i S. King "Historia Lisey". Co do tej ostatniej, mimo że jest to książka Stephena Kinga to jej główną bohaterką jest dojrzała kobieta, koło 50-tki, a powieść opowiada o jej przeżyciach - miłości, wspomnieniach, tęsknotach, marzeniach.

makonar
27-12-10, 08:00
Bardzo ciekawa jest "Cukiernia pod amorem" Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Drugi tom Cieślakowie tak się rozkręcił, że już zjada mnie ciekawość co będzie w trzecim,

xara
26-01-11, 21:29
Ja dziś kupiłam sobie "Póki pies nas nie rozłączy" Romualda Pawlaka. Tak więc póki co niewiele jeszcze przeczytałam, a i tak dobrze się zapowiada:)

caruso
01-10-11, 22:50
Jeśli tylko lubicie klimaty paranormal romance, to polecam pierwszą część Strażników Veridianu "Straż". To jest książka, przy której na pewno nie zawieje Wam nudą. Zwroty akcji są bardzo zaskakujące :)

Katarynka
05-10-11, 21:46
Nie tylko dla pań - książki Johna Maxwella Coetzee - szczególnie W sercu kraju

rebecca2001
06-10-11, 17:08
... hmmm ... ja to jestem chyba walnięta i to zdrowo ... znalazłam dziwną wypowiedż w takim starym strzępie jakiejs gazety i czytam "Lord of the Ring" + Silmarilion Tolkiena , wcześniej w sierpniu zaliczyłam "Diunę" Herberta i równolegle niemal całą "Fundację" + kolejne części Asimova ... jasna Anielka chyba wybiorę się do jakiegoś zaprzyjaźnionego medicusa ...psycho coś tam ...

P.S. wdepnęłam do świata Elfów i na razie ugrzęzłam ... to chyba stąd ten Tolkien ...ale światy fascynujące ...mogę stwierdzić że film Lord of the Ring to zaledwie wierzchołek wierzchołka góry lodowej ...w odniesieniu do książki ...

ciekawski
20-10-11, 10:54
nie ma czegoś takiego jak kobieca literatura! to, co nazywa się kobiecą literaturą, to głównie durne romansidła. dobra literatura jest dla wszystkich i wiele książek krzywdzi się przypisując im łatkę "kobiecych". chociażby Virginię Woolf, przecież to twórczość jak najbardziej uniwersalna.

rebecca2001
21-10-11, 10:52
nie ma czegoś takiego jak kobieca literatura! to, co nazywa się kobiecą literaturą, to głównie durne romansidła.

... no i właśnie te "durne romansidła" nas tak rajcują ... i to jest "babska" LITERATURA ... :):):) ...

ciekawski
24-10-11, 11:19
to nie jest literatura, to jest produkt :)

login
24-10-11, 14:26
Rebecca, ślicznie powiedziene: babska literatura. A to co nazywane bywa "kobiecą literaturą" ja rozumiem jako książki pisane przez kobiety i traktujące o problemach kobiet. A zapewniam, że złapanie samca oraz sztuka dawania mu rozkoszy na 123 sposoby, to nie jest jedyne co kobiety obchodzi.

rebecca2001
25-10-11, 18:52
... no właśnie ... poza SAMCEM istnieją również inne rzeczy ... np "kiecki" ... :):):) ...

rebecca2001
25-10-11, 18:53
to nie jest literatura, to jest produkt :)

... hmm ... a co nie jest PRODUKTEM ...?

Dex
25-10-11, 19:20
Nie rozumiem kobiet ale je podziwiam, hej co dyskusja na DI

rebecca2001
25-10-11, 19:34
Nie rozumiem kobiet ale je podziwiam,

... wielkie dzięki ... WIELKIE ... :):):) ...

mariolkasun
25-11-11, 13:13
Polecam Austen Jane - Duma i Uprzedzenie, Jodi Picoult - Bez mojej zgody. :)

blues
19-09-12, 14:23
To ja w kwestii literatury jako takiej... Dla autorki tematu polecę Macierzyństwo non- fiction Joanny Woźniczko- Czeczott. Cięzkie jest życie matki w świecie pełnym mitów na temat macierzyństwa...
A prócz tego Poker z Pitagorasem Marcusa du Sautoy. Książka, dzięki której można polubić matematykę. Mnóstwo ciekawostek, zadań z rozwiązaniami, ale też i pięć zagadek za milion dolarów każda...

Raquel
20-09-12, 09:56
TMacierzyństwo be zfikcji -mto powinna być obowiązkowoa lektura w ciąży :), a ja czytałam "Przeminęło z Wiatrem ":) i bardzo się zdziwiłam, ze mój maluszek nie jest wiecznie uśmiechnięty - jak te dzieci z poradników, nie śpi do 20 godzin na dobę - jak te dzieci z poradników, ale wystarcza mu klika godzinnych drzemek i to najczęściej na moich rękach. Gdzie podziała się mama idelana, która w tydzień po porodzie wraca do formy - a po dziwnym czymś - czym stało się jej ciało w ciąży nie ma śladu, Mama, która ma delikatny makijaż, zadbane paznokcie - bo przecież trzeba być atrakcyjnym dla siebie, mama która z wózeczkiem zasuwa na zakupo- spoacerki, by potem kiedy milusi dzidziuś ucina sobie 2 godzinną drzemkę (zasypia oczywiście sam - bez noszenia, huśtania itp), przyrządzić obiad + deser godny Magdy Gessler????? Hę No gdzie??

Na pewno nie było jej w moim domu. W moim domu byłam JA!!!

sylvia234
10-10-12, 08:43
Polecam ksiazki Emily Giffin jesli chodzi o auutorke dla kobiet, zaczynam tez czytac 50 twarzy Greya i rowniez polecam. :)

ela21
11-10-12, 18:45
Ja uwielbiam Pawlikowską , nie wiem jak wy.

blues
18-10-12, 18:40
Kurcze... chyba nie czytam książek dla kobiet. Ale może kobiety czytają książki dla wszystkich. Mózg incognito autorstwa neurofizyka Davida Eaglemana. Książka, która wyjaśnia kto tak naprawdę podejmuje za nas nasze świadome decyzje.

Raquel
29-10-12, 14:40
Ja mysle, ze kobiety czytają rózne książki i te dla kobiet i te pozostałe :)

celinaaa
09-11-12, 09:35
Z takich różności ze swojej strony mogę polecić książkę Marii Przełomiec- "Tymoszenko. Historia niedokończona". Fajnie się czyta, i w sumie temat Ukrainy po wyborach jest jeszcze nadal aktualny. Dużo ciekawostek, dużo istotnych rzeczy dotyczących rządów na Ukrainie.

Raquel
19-11-12, 09:46
To z mojej strony mogę polecić "1000 wspaniałych Słońc: - Hosseiniego, o kobietach w Afganistanie - bardzo przejmujaca i poruszająca powieść, nie tyko dla kobiet.

mag77
14-12-12, 12:53
Kurcze... chyba nie czytam książek dla kobiet. Ale może kobiety czytają książki dla wszystkich. Mózg incognito autorstwa neurofizyka Davida Eaglemana. Książka, która wyjaśnia kto tak naprawdę podejmuje za nas nasze świadome decyzje. Nie ma książek dla kobiet. Są tylko dobre i złe książki. Eagleman jest dla każdego. Ale daje całkiem sensowne podpowiedzi w dziedzinie" co kręci facetów". :D

rebecca2001
14-12-12, 16:15
Nie ma książek dla kobiet. ... " co kręci facetów"

a co kręci kobiety ?

bo mnie nie "kręcą" książki dla facetów ... to co ich kręci nie kręci mnie ...

czyli jak widzisz są książki dla bab ... to co nas kobiety interesuje a nawet wzbudza emocje do Was MĘŻCZYZN jednak nie trafia ... nie rozumiecie nas ... wielu z Was tak pisze ...

przedstawiciel12
15-12-12, 14:03
Ja lubie romantyczne o milosci itp

tred102
10-01-13, 00:06
Trudno jest być idealną żoną nieidealnego męża...
Jak zostać idealną żoną? Przede wszystkim trzeba pragnąć tego samego co mąż. Idealna druga żona powinna jeszcze zaprzyjaźnić się z pierwszą. W przeciwnym razie będzie z nią krucho! Lepiej też nie pytać męża, kiedy wróci do domu, ani gdzie się włóczył.
Młodziutka modelka Poppy zachodzi w ciążę z blisko pięćdziesięcioletnim żonatym mężczyzną, który porzuca dla niej rodzinę. Luke Norton nie jest zwykłym facetem przechodzącym kryzys wieku średniego, lecz gwiazdą popularnego programu informacyjnego. Przystojnego prezentera kocha cały naród! Tymczasem była żona uprzykrza mu życie serią poczytnych, złośliwych artykułów pod wspólnym tytułem: "Mój mąż, jego cizia i ja". Byłe i obecne kochanki Luke'a krążą wokół niego niczym żarłoczne piranie. Na domiar złego Poppy, świeżo upieczona mama, musi się pożegnać z obiecującą karierą modelki. W końcu postanawia tupnąć nogą i pokazać wszystkim, na co ją stać.

Julia Llewellyn - jest uwielbianą przez Brytyjki pisarką i dziennikarką The Sunday Times. W polskim tłumaczeniu ukazały się jej trzy książki: "Gdybym była Tobą", "Podróż bezślubna" i "Żona idealna".

pola102
15-01-13, 18:19
Poradnik przeznaczony jest dla osób, które muszą się zmierzyć ze skutkami rozstania, w tym dla osób "Rozwody i rozstania - sprawdzony program odbudowy życia"rozwiedzionych, porzuconych lub pragnących zakończyć trudny związek, a także dla tych, którzy nie umieją poradzić sobie ze śmiercią bliskiej osoby. Autor prezentuje skuteczny 19-etapowy system pozwalający na stopniowe przystosowanie się do nowego życia po rozwodzie lub stracie ukochanej osoby. Proces ten został zilustrowany przez system cegiełek odbudowy psychicznej – od zaprzeczenia, lęku i adaptacji po samodzielność, poczucie celu i w końcu wolność.

Dzięki książce dowiesz się, jak radzić sobie z gniewem i złością, jak pozbyć się lęku przed niepewną przyszłością bez partnera oraz co zrobić, kiedy doskwiera samotność. To wyjątkowy poradnik, który zachwycił już miliony osób na całym świecie, pomógł im uporać się z trudami rozstania i sprawił, że rozpoczęli nowe, pełne radości życie. Okazał się nieocenioną pomocą dla osób, które przechodziły przez rozwód i tak jak im, również Tobie może pomóc poradzić sobie z kryzysem i odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Dzięki radom autorów znajdziesz silne praktyczne wsparcie i inspirację do rozwoju, aby stać się taką osobą, którą chciałbyś być i z którą chcieliby być inni!

raq102
03-02-13, 17:09
1. Kate White: "Grzecznie dziewczynki stoją w miejscu... a przebojowe kobiety robią karierę,
2.Waris Dirie, C.Miller: "Kwiat pustyni",
3.Julia Kamińska, BrzydUla - Pamiętnik,
4. Elizabeth Gilbert, I że Cię nie opuszczę...
5.Lisa See, Dziewczęta z Szanghaju.
(audiobooki dostępne są w cenie ok. 29,90 PLN)

Raquel
04-02-13, 14:51
DLa kobiet i o kobietach:"1000 wspaniałych słońc" Hosseiniego.

PaulaNR
17-02-13, 13:17
Gorąco zachęcam do przeczytania książki "Dziewczyna na każdy dzień". Dostałam ją od przyjaciółki na urodziny i z miejsca się w niej zakochałam. Nie jest to książka, którą przeczytasz raz i odstawisz na półkę. To przewodnik w postaci praktycznych i dowcipnych karteczek z kalendarza, do których możesz wracać każdego dnia. Takie mini kompendium wiedzy o świecie - jak dla mnie bomba. :)

qca
20-02-13, 00:43
"Spalona żywcem", "Córka nomadów"- realistyczne, poruszające i wciągające książki.
Osobiście jestem fanką kryminałów i zaczytuję się w mistrzyni-Agathcie Christie ;) wiem, że pisałaś typowo kobiece, ale przez sam fakt autorKI to kobiety inaczej odbierają jej książki od mężczyzn. Myślę, że lepiej ;)
dla relaksu "Plotkara"-to z pewnością nie jest dla facetów :P
Ostatnio bardzo polubiłam Chtistiana Jacq i jego sagę "Świetlisty Kamień" (Świat Książki)-ot taka fantazja na temat Starożytnego Egiptu, jak ktoś lubi te klimaty, ja osobiście lubie :)

rebecca2001
20-02-13, 11:00
Gorąco zachęcam do przeczytania książki "Dziewczyna na każdy dzień".

... no wiesz ...! i to ma być w/g Ciebie babska literatura? ... :) ... myślę , że "Men na każdą okazję i nie tylko" byłby właściwą i wielce pouczającą lekturą :)

kapo777
06-03-13, 20:29
50 twarzy greya

ankakowalik001
07-03-13, 08:28
Odradzam "50 twarzy greya"- moim zdaniem to książka dla kur domowych po 40tce i nastolatek. Poza tym każda część o tym samym, zero polotu.
Polecam za to Poradnik pozytywnego myślenia, Kwiat Pustyni.

strozio
08-08-13, 14:35
polecam Ojcowie i dzieci Turgieniewa, to bardzo dobra rzecz, zwłaszcza dla wrażliwych.

norton
16-09-13, 08:51
Ja z kolei uwielbiam książki biograficzne, kryminały,przygodowe. Ostatnio przeczytałam np książkę "Tańcząca Eurydyka"-wspomnienia o Annie German - polecam,książka bardzo poruszająca,wzruszająca,ciekawa.Ukazująca życie małej Ani aż do chwili śmierci . Wspominają przyjaciele,znajomi. Jest w niej dużo zdjęć. Lubię także książki Katarzyny Grocholi ,Joanny Chmielewskiej - książki napisane z lekką swobodą, na wesoło. :)

pola
01-10-13, 13:44
Z kryminałów dla kobiet polecić mogę chociażby "Natalii 5" Olgi Tokarczuk.

jupio
06-10-13, 22:26
Nicolas Sparks świetny autor powieści romantycznych wszystkie jego książki są warte polecenia.

mpech
19-10-13, 15:20
Ja ostatnio zabrałam się za Jerzego Pilcha. Polecam w szczególności "Moje pierwsze samobójstwo". Z innych pozycji bardzo "kobiecą" pisarką jest np. Olga Tokarczuk.

biuroliterackie.net
23-10-13, 10:08
Ciekawe pytanie. Każda z nas ma jakieś tam swoje upodobania. Ja osobiście stawiam na klasykę literatury kobiecej. Zdecydowanie polecam Rubinowe czółenka Joanne Harris, Poganke Narcyzy Żmichowskiej, czy Wariatki Chantal Delsol. Te pozycje w ciekawy sposób ukazują swoistość natury kobiet :)...w tym przypadku mamy tutaj pokazane kobiety tzw. "trujący bluszcz" i "diablice" :mad: :) Jeżeli ktoś chciałby coś wartościowego poczytać na temat kobiet "kochanek" polecam Romans Teresy Hennert Z. Nałkowskiej lub Zimę w Sztokcholmie Agnety Pleijel.

grafitti
14-11-13, 14:39
Z takich książek o macierzyństwie to ja gorąco polecam "Babyville". Książka opowiada trzy historie kobiet i ich odmienne spojrzenie na zagadnienie macierzyństwa.

gochaklich
02-12-13, 16:45
Diana. Moja historia - świetna książka, myślę że każdej z was się spodoba.

Impulsywny
17-12-13, 10:52
Odświeżam temat:D

Moja żona kupiła ostatnio na stronie "Impulsu" dwie książki: "Kobietę epoki wiktoriańskiej" i "Perfumy" - czytać nie czytałem, ale żona już drugi tydzień siedzi z nosem w książkach, a ja mam spokój, tak więc, nieco przewrotnie, polecam powyższe tytuły wszystkim pięknym paniom i ich mężom:D

ilia
18-12-13, 15:33
Polecam książki Jodi Picoult, takie jak "Linia życia", "Jesień cudów", "Karuzela uczuć" czy "Zagubiona przeszłość". Nie są to wprawdzie romantyczne historie o miłości, ale wydaje mi się, że literatura jak najbardziej kobieca.

anecz
26-01-14, 16:53
Też to czytałam..świetne !

trucicielka
10-05-14, 19:22
Z takich typowych babskich romansideł najczęściej czytam Norę Roberts - nie jest to literatura wysokich lotów, ale całkiem przyjemnie napisane powieści, które nie rażą jakimiś specjalnymi błędami.

Youch1971
02-09-14, 14:26
a co myślicie o całej serii zmierzchu, jeśli chodzi o romansidła?

pola
03-09-14, 11:18
Nie czytała i nie zamierzam. Nie lubię romansideł, książki dla kobiet przecież wcale nie muszą być naiwnymi powiastkami o miłości.

majeczka
27-11-14, 12:11
2 ostatnie, którymi się zachwyciłam to "Cień wiatru" i "Czarodziejka z Florencji" ale nie wiem czy mój gust jest reprezentatywny dla wszystkich kobiet :P

MilkyStar
04-01-15, 18:57
O tak! Kocham "Cień wiatru" :) Jedna z moich ulubionych książek. Aktualnie natomiast jestem w trakcie lektury "Igrzysk śmierci" i przyznam, że czyta się całkiem przyjemnie, choć też nie jest to typowo "dziewczęca" powieść.
Ogółem to nie przepadam za tą stereotypowo kobiecą literaturą, chyba że mówimy o takich klasykach jak "Ania z Zielonego Wzgórza" czy "Duma i uprzedzenie" ;)

pola
09-01-15, 23:11
A znacie może serię "44 Scotland Street" Alexandra McCall Smitha?