PDA

Zobacz pełną wersję : access - szukanie ludka :)

mayhem
16-01-09, 10:36
Witam !

Jestem nowy - zarowno tutaj jak i w accessie. I szef mi zlecil wykonanie bazy danych. Wykonanie tabeli nie bylo trudne - pojechalem z kreatora i wzialem szablon kontrahenci. Jednak teraz mam problem z wyszukiwaniem kontaktu - czy to po nazwisku czy miescie czy tez telefonie..
Chodzi o to by bylo albo pole tekstowe albo inputboxy ktore pobiora dane i wyszukaja interesujace mnie rzeczy. Potrafie inputboxem wyszkuac miasto np "olsztyn" ale, powiedzmy ze nie pamietam czy to byl olsztyn, olszawa czy aeolszynka.. i chcialbym by wyswietlil mi te 3 miacha wtedy. A jak mu wpisuje samo ol to mi nie wyswietla nic..
podobnie z nazwiskami, telefonami i cala reszta. oraz czy da sie zrobic tak by jedno zapytanie nie wykluczalo drgugiego? powiedzmy ze miasta z ol w stringu i np 385 w numerze?
jak narazie stworzylem taki kod :

Function GetParmValue() As String

GetParmValue = " Like ""*" & InputBox("Enter The Number here: ") & "*"""

End Function

ale mimo ze daje on do kwerendy zapytanie Like "*ol*" to mi kwerenda nie wyswietla nic - czy wpisze olsztyn, czy tez ol.

mam nadz ze udalo mi sie przekazac to w jasny sposob :)

z gory BARDZO SERDECZNIE dziekuje za wszelka pomoc!!
pozdrawiam, mayhem.

koneton
16-01-09, 15:46
Warunek wygląda ok. Sprawdzałeś czy to działa poprawnie jak wpiszesz taki warunek bezpośrednio do zapytania? Może błąd popełniasz gdzieś indziej. Bez całego kodu ciężko coś więcej powiedzieć.