PDA

Zobacz pełną wersję : :/ Wybor funduszu emerytalnego

_toni
21-01-09, 11:31
10 stycznia odbylo sie losowanie funduszy emeytalnych.

Nigdy nie myslalem ze problem zwiazany z emerytura moglby dotyczy i mnie :) a jednak...
Kolejne losowanie - czyli za pol roku - moze dotyczyc tez i mnie :/
Czy jest sie czyms obawiac ??? Czy naprawde sa zle fundusze ??? Jezeli tak to jak wybrac ten "dobry" ???
Nie chodzi mi tu o podanie adresu banku pod ktorym ma sie udac a o wskazowki :)

koneton
21-01-09, 17:17
Wszystkie są złe. A oto powody dlaczego:
- pobierają opłaty za to, że im wpłacasz pieniądze
- nie gwarantują Ci żadnych zysków

Jeśli możesz to unikaj jak ognia oszczędzania w OFE.

_toni
23-01-09, 20:12
jak to nie gwarantuje ???
moge nic nie dostac ???

co do pobieraniu prowizji... moze to na zaplacenie pani Zosi w okienku - za wydanie pieniazkow ;)

koneton
26-01-09, 08:57
Tak, możesz nic nie dostać lub dostać znacznie mniej niż wpłacałeś. Nie masz gwarancji żadnych zysków. Taki np. ING, który ma opinię najlepszego lub jednego z najlepszych od początku swojej działalności wypracował dla swoich klientów średnio 1% rocznie. Po prostu żenada.

_toni
26-01-09, 16:39
??? :eek:
To ponoc OFE stworzyli po to by pieniadze nie lezaly w ZUSie jak w sloiku po ogorkach ;) a tu zonk...
Az mi sie wierzyc nie chce...
W wolnym czasie przeszukam net :)

Z drugiej strony - tak czy siak - OFE jest dzis przymusem :/
Czyli tak czy siak - wybrac cos musimy tym bardziej w perspektywie zmniejszania sie ilosci funduszy na rynku :/

mir123bych
28-06-09, 10:59
??? :eek:
To ponoc OFE stworzyli po to by pieniadze nie lezaly w ZUSie jak w sloiku po ogorkach ;) a tu zonk...
Az mi sie wierzyc nie chce...
W wolnym czasie przeszukam net :)

Z drugiej strony - tak czy siak - OFE jest dzis przymusem :/
Czyli tak czy siak - wybrac cos musimy tym bardziej w perspektywie zmniejszania sie ilosci funduszy na rynku :/

i jaki OFE wybrałeś?

w jakich OFE jesteście?

JA zastanawiam się czy nie zapisać się do OFE Pekao...

Marsellus
12-07-09, 22:53
Jeśli możesz sam wybrać OFE to po co zdawać się na losowanie. Zawsze masz jakiś choć prwizowyczny wpływ na swoją przyszłość. Tak z ciekawości to jaki wybrałeś?