PDA

Zobacz pełną wersję : Pilne

MONICZKA69
24-01-09, 15:45
Witam...mam problem...zainstalowałam sobie program StyleXPInstallMale aby zmienić wygląd mojego windowsa xp, wszybko jednak niego zrezygnowałm, ponieważ przy każdym uruchamianiu komputera system wymusza na mnie wybór systemu, skasowałam już ten program i mimo iż nie ma go juz w moim kompie, to nadal komputer używa wygaszacza który pochodzi właśnie z tego programu, mało tego nadal przy włączaniu pokazuje się wybór systemu między 1.windows xp profess. a 2windows xp profess<bootscreen>. Co mam zrobić aby komputer włączał się normalnie???:zlosnik:

piotrek1928
24-01-09, 23:24
to nie trudne.. wejdź na partycje systemową domyślnie to C:\ i tam masz ukryty plik boot.ini
wejdź w niego i usuń linie poleceń startu tych systemów które masz do wyboru a zostaw ten prawidłowy. to wygląda mniej więcej tak :
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer

u mnie jak widzisz są dwa XP Home, kolejność który wybierasz system na bootscreenie zależy od tego właśnie pliku boot.ini jeśli wybierasz 1 to usuń z tego pliku 2 linie i na odwrót.
jeśli masz system na C:\ to wpis powinien wyglądać mniej więcej tak :
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /
a wygaszacz możesz sobie zmienić poprzez kliknięcie na pulpicie prawym myszy menu :
Właściwości>Wygaszacz ekranu
i wybierz sobie z listy co tam chcesz i jaki czas.
Pozdrawiam