PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś w końcu zrobi porządek z tymi pier... spamerami?

johnson
10-03-05, 11:12
Czy na prawdę nikt w dzisiejszym świecie nie ma pomysłu na rozprawienie się ze spamerami? Czy to takie trudne? Przecież w spamach są najczęściej jakieś oferty produktów (leków itp. lub programów), żeby kupić reklamowane tam produkty trzeba najczęściej wejść na jakąś stronę, więc z namierzeniem reklamowanych firm chyba nie ma problemu?

Jeśli nie ma jakichś prawnych sposobów to może chociaż przeprowadzić na nich jakiś atak typu DOS albo coś takiego. Przecież prosić ich nie można, bo to debile i nie posłuchają!!!!!

Nie dostaję tego aż tak wiele, zaledwie kilka przesyłek dziennie łącznie na kilka kont, ale i tak jest to bardzo denerwujące.

WebLion
10-03-05, 15:05
Kto wie?... Może gdyby wytoczyć kilka procesów firmom, których produkty są nam najczęściej narzucane i ukarać ich wysokimi grzywnami to być może same by pilnowały, aby ich produkty nie stanowiły elementów niechcianych listów reklamowych. Grzywna musiała by być jednak bardzo wysoka, aby przypadkiem spam reklamowy bardziej się danej firmie nie opłacał...

Nie chciałbym porywać się z motyką na księżyc, ale może Stowarzyszenie Internautów Na Rzecz Czystego Internetu zrobi coś w tym kierunku...

Mnie zalewa spora fala spamu dzień w dzień. Niedobrze mi się robi, kiedy zaczynam odbierać pocztę, a 40/100 wiadomości to spam...

Krzysiek
10-03-05, 16:47
Procesy sa, spamerzy przegrywaja ale i tak niewiele to daje...

www.polspam.com

Kiedys byla tu lista firm, ktorym wytoczono proces i ktore przegraly, ale widze ze zniknela. Z tego co pamietam bylo tam okolo 30-40 nazw firm i z 15 wyrokow skazujacych, glownie na mandaty.

Nimitz
10-03-05, 19:38
The BAT, Thunderbird i kilka innych programów mają filtry... Wystarczy odrobina pracy i masz spokój. Polecam szczególnie Thunderbirda w tandemie z Firefox`em. Naprawde szybka i bezpieczna praca gwaratowana :-)

P.S. Czasem pomaga nawet zwiększenie poziomu filtra antyspamowego na serwerze. Można to zrobić w panelu sterowania kontem via www.

piotrg
10-03-05, 20:33
Czy na prawd nikt w dzisiejszym wiecie nie ma pomysu na rozprawienie si ze spamerami? Czy to takie trudne?

S sposoby. S pomysy. Nie jest to szczeglnie trudne ale... Administratorowi serwera pocztowego musi si chcie.

Przecie w spamach s najczciej jakie oferty produktw (lekw itp. lub programw), eby kupi reklamowane tam produkty trzeba najczciej wej na jak stron, wic z namierzeniem reklamowanych firm chyba nie ma problemu?
A wanie, e za spraw wirusw spamera jest z reguy bardzo ciko zlokalizowa. C z tego, e przykadowo dostae spama z jakiej neostradki w Koziej Wlce... Pewnie niewiadomy czowieczek nawet nie wie, e robactwo le przez jego komputer tony spamu.

Jeli nie ma jakich prawnych sposobw to moe chocia przeprowadzi na nich jaki atak typu DOS albo co takiego. Przecie prosi ich nie mona, bo to debile i nie posuchaj!!!!!
Prawne sposoby niby s ale tak naprawd mona je o kant du*y rozbi - sdziowie tak naprawd nie wiedz w jakiej sprawie maj wyda wyrok. Tematyk walki ze spamem zajmuj si od okoo 2 lat i musz powiedzie, e przez ten czas nie syszaem aby ktrykolwiek z sdziw (z reguy w Sdach Grodzkich) wyda wyrok skazujcy na grzywn powyej 200 z. DoS'owanie jakichkolwiek serwerw jest nielegalne. A poza tym - w 99% przypadkw strony reklamowane w spamie s hostowane u niezalenych dostawcw. Tak naprawd wic atak DoS byby skierowany przeciwko firmie hostingowej. Dla przykadu - serwer DI hostuje firma Server4You z USA. Cakiem moliwe, e Ci sami gocie hostuj stron jakiego spamera. Atakujc serwery Server4You oprcz tego, e zablokujemy dostp do strony spamera pooymy DI - jak i inne strony hostowane przez dan firm. Poza tym - ataki DoS s karalne - i moim zdaniem wysoko kary w procesie z powdztwa firmy hostingowej bya by naprawd dua. Dlaczego? Ano dlatego, e klienci pewnie dali by od dostawcy hostingu jakiej rekompensaty za straty poniesione niedostpnoci witryny.

Nie dostaj tego a tak wiele, zaledwie kilka przesyek dziennie cznie na kilka kont, ale i tak jest to bardzo denerwujce.
No to nie dostajesz nic. Mj exim (serwer pocztowy) odrzuca dziennie okoo 500 spamw (dla okoo 20 kont). Rozwizanie? Podny dostawca konta pocztowego - z komercyjnych - home.pl ma dobre konta. Walka ze spamem trwa - i bdzie trwa jeszcze wiele lat. Polska 'scena antyspamowa' jest do spora. Naprawd zapewniam Ci, e wielu ludzi stara si zrobi co w tej sprawie.

TomaszM
11-03-05, 16:47
Rozwiązanie? Pożądny dostawca konta pocztowego - z komercyjnych - home.pl ma dobre konta.
Miałem już wiele kont, obecnie używam tylko tego na home.pl właśnie (trzeci rok).
Co mogę o tym powiedzieć? Dwie rzeczy:
1) Jest to najlepsze konto w Polsce (może nie tylko) jakie znam.
2) Nie oznacza to jednak, że nie dostaję na nie spamu. Dostaję, i to sporo, nawet za sporo jak na płatne konto tak renomowanej firmy. Ale cóż, nic na to nie poradzimy... Home.pl nadal pozostaje dla mnie najlepszym i najbardziej profesjonalnym usługodawcą jakiego znam, ale warto mieć świadomość, że nawet oni nie radzą sobe z tym problemem w stu procentach.

Piotrek
11-03-05, 19:11
nikt sobie nie radzi z tym problemem w 100%
i nie sądze zeby w najblizszym czasie ktokolwiek
sobie poradził.

WebLion
11-03-05, 19:23
Miałem już wiele kont, obecnie używam tylko tego na home.pl właśnie (trzeci rok).
Właściwy Temat tego wątku to "Czy ktoś w końcu zrobi porządek z tymi pier... spamerami?" - a w cytacie jak powyżej zaczynamy OffTopa...

TomaszM - proponuję założyć nowy Temat - coś w stylu: "Broń się przed spamem - wykup komercyjne konto". Tam napisz, co wiesz dobrego na temat Home.pl, ja napiszę kilka ciepłych słów o NetArt, inni dopiszą swoje spostrzeżenia o innych firmach ;)

Tak, czy inaczej dodawanie kolejnych reguł do filtu antyspamowego to żmudna praca admina - coś wiem na ten temat.
Z szacunku dla klientów, takie operacje powinny odbywać się minimum raz w tygodniu - z pewnością nie wiedzą tego lub się z tym nie liczą admini Onetu :evil:

deep_file
16-03-05, 15:20
Naprawde ja jestem szczesliwcem chyba. Ale raczej wynika to z regul mojego postepowania.

Otoz ja nie znam problemu spamu w sensie, ze nie zostalem nim dotkniety.
Bardzo zadko otrzymuje spam a mam 6 kont pocztowych z ktorych 4 sa publikowane na dobrze wypozycjonowanych stronach i ogladane przez wielu piszacych do mnie ludzi.

Wystarczy uwazac co sie robi ze swoim adresem i gdzie sie go podaje i problem z glowy + wybor uslugodawcy - platne konta naprawde dobre filtry maja.

Mialem nawet takiego farta ze otrzymywalem spam z kilku zrodel i dalo sie wypisac...(to nie byla subskrypcja) :D