PDA

Zobacz pełną wersję : Sklepy internetowe ze sprzętem Foto

fotoekspresja
19-02-09, 16:51
Witam! Gdzie kupujecie sprzęt fotograficzny i akcesoria do swoich aparatów? i jak? tradycyjnie? przez Internet?- allegro?
a może sklepy internetowe - te profesjonalne? Kiedyś byłam zwolenniczką tradycyjnych zakupów ale ostatnio z braku czasu kupuję przez Internet przez allegro również. Jednym z takich sprawdzonych sklepów wydaje się np Foto tip.

Co wy o tym myślicie?

impresja_switu
20-02-09, 17:28
Na szczęście nie doświadczyłam tego osobiście, ale podobno sprzęt kupowany na Allegro często okazuje się wadliwy... To minus kupowania pośredniego. Do listy zaufanych sklepów dodałabym jeszcze quantuum, przez wzgląd na przychylne podejście do klienta i sprawdzony sprzęt. Mówiąc patetycznie - to jeden z nielicznych białych kruków na polskim rynku;)

fotoekspresja
21-02-09, 13:32
Wadliwość może też wynikać z tego, że na allegro są sprzedawcy - naprawdę mający profesjonalne podejście do klienta, ale też tacy, którzy nie mają go w ogóle - i tu mówię, o tych, którzy nie dość że zwlekają z przesyłką to później przysyłają niekompletny lub w najgorszych przypadkach naruszony i wadliwy sprzęt a później nie odbierają telefonów, wycofują się i tyle ich widziano... W sumie jest opcja, by przez allegro kogoś "zaskarżyć" ale nie wiem czy to działa. Naszczęście nie miałam jeszcze takiego problemu, bo to już ostateczność.

Ale raz z moim tatą dostaliśmy wadliwy sprzęt foto - niekompletny i niezgodny z opisem. Zanim otrzymaliśmy to co chcieliśmy minęły miesiące...
Dlatego chyba jak już kupować przez Internet to tylko w sprawdzonych sklepach. Tego drugiego, o którym napisałaś/eś nie znam jeszcze, ale sprawdzę. :) z usług Foto-tipu korzystam już jakiś czas.

impresja_switu
22-02-09, 20:19
Tak na marginesie mówiąc, foto tip jest na polskiem rynku jedynym dystrybutorem sprzętów fotografii studyjnej quntuum. Obydwie marki w znacznym stopniu się ze sobą zazębiają.

marcysia12
15-12-12, 12:03
gdzie można znaleźć fajny sklep ze sprzętem foto?

BartekMazak
13-02-13, 11:16
Przez internet wyłącznie, bo taniej.
A co do sklepów, to różnie: megamarket, neo24 (usunięty link kierujący do innego sklepu niż wynikało z treści linku), w internetowym saturna chyba też coś zamawiałem z tego co kojarzę.

Bartender
16-07-13, 20:30
Ja zawsze korzystam z Ceneo i wybieram jeden z najtańszych sklepów.

Parę razy kupowałem na Allegro używane macboooki i nie miałem z nimi żadnych problemów. Ale generalnie to róznie można trafić - ja miałem szczęście.

karola_28
30-11-13, 21:25
Ja też często korzystam z porównywarek, allegro i conrad.

mezo
25-04-14, 12:43
Zerknijcie sobie na (spam) -jak na moje oko najwygodniejsza porównywarka cen z jakiej korzystałem.
Warto jest kupować sprzęt w sieci ponieważ ceny są znacznie niższe niż w sklepach stacjonarnych warto jest jednak robić to z głową ... W różnych są różne ceny tak więc takie porównania są korzystne...
Pozdrawiam.

zagmichal
22-05-14, 21:19
Ja też mogę polecić foto tip. Wielokrotnie robiłem tam zakupy i jestem zadowolony. Zawsze wszystko szybko przychodziło no i odpowiednie rzeczy, co czasami jest duużą wadą sklepów internetowych.

Piotr Benet
21-07-14, 04:55
W Polskim internecie jest kilkanaście dobrze wyposażonych e-sklepów internetowych. Trudno jest jednoznacznie wskazać, że ten i ten jest najlepszy, a inny najgorszy. Ja oceniam sklep internetowy po cenach i jakości produktów które sprzedaje - a te możemy sprawdzić przez Allegro lub porównywarki produktów typu Skąpiec

kamionka87
27-08-14, 17:59
Moim zdaniem trochę nie wypał, bo ja tam wolę takie rzeczy kupować w sklepie stacjonarnym

cloker1
24-07-15, 07:17
Często w sklepach internetowych masz ceny niższe o 10-30 procent od oferty realu. Warto sprawdzić renomę sklepu i jego opinie np na Ceneo czy Opineo.

sakuranna
24-07-15, 09:01
Dość często korzystam z porównywarek i opinii innych ludzi. Jednak decyzję zakupową podejmuję najczęściej po tym, jak skonsultuję mój pomysł z znajomym, który się na tym zna - doradzi lepiej niż nie jedna porównywarka :D Co do tego, czy lepiej kupować w sklepach internetowych, czy stacjonarnych to wszystko zależy od tego co kupujemy, jak szybko chcemy to mieć i czy nie będzie problemów z ewentualnym zwrotem :) Wiele sieciówek ma sklepy internetowe. Najczęściej więc korzystam z porównywarki, potem pytam znajomych, wyszukuję sieciówkę w której sprzęt jest najtańszy (przez porównywarkę np), sprawdzam dostępność na necie i kupuję osobiście :D Jeszcze się nie przekonałam do zamawiania sprzętów przez internet, ale może to się zmieni... Wszystko teraz zmienia się tak szybko. ;)

ola_prz
27-07-15, 13:47
Ja często kupuję przez internet, wszystko jest raczej zrozumiałe, czytam opis, i jak wszystko jest korzystne (cena, odbiór - lub transport, opinie o sklepie) to kupuję, kroki są raczej proste do przejścia. Tak ostatnio w sklepie (wycięta nieopłacona i nieoznaczona reklama) kupiłam meble, fotele do domu. Przesyłka była gratis, na Ceneo byli najtańsi. To proste!
Powodzenia :)

ulicafinansowa
29-07-15, 08:23
Większość dużych sklepów ma swoje strony na allegro więc polecam szukać sprzętu właśnie tam, drugą opcją jest szukanie sprzętu na stronach dużych sieciówek takich jak media expert czy rtv euro agd.

Thaveruld78
06-08-15, 10:16
Większość dużych sklepów ma swoje strony na allegro więc polecam szukać sprzętu właśnie tam, drugą opcją jest szukanie sprzętu na stronach dużych sieciówek takich jak media expert czy rtv euro agd.

Moim zdaniem lepiej skorzystać z porównywarek cen i po prostu z google zamiast allegro. Zazwyczaj na allegro jest po prostu drożej niż poza nim (oczywiście nie chodzi o wszystkie rzeczy z allegro ale na przykład ze sprzętem foto tak jest) ;)

Nieuchwytny
14-02-19, 09:55
Zawsze kupuję w sklepie stacjonarnym, chcę dotknąć, sprawdzic. Wydajac sporą sumę pieniędzy nie ryzykuję z zakupami przez internet.

Barb
23-01-20, 10:46
A poleci ktoś aparat do nagrywania filmików? Chciałabym zacząć nagrywać na yt, ale nie wiem od jakiego zakupu aparatu zacząć.