PDA

Zobacz pełną wersję : Polska sztuka do cenzury?

konkordpl
16-03-05, 19:32
Uwaga! Post nie jest przeznaczony dla członków i sympatyków Ligii Polskich Rodzin, Młodzieży Wszechpolskiej, Radia Maryja, Organizacji Zielonych oraz Samoobrony!

Znowu krzyki, że Nieznalska zrobiła źle, bo wsadziła w krzyż męskie genitalia. Krzyż był rownoramienny, a krzyż z Jezusem - ma jedno ramie znacznie dluzsze. Niedlugo i mnie zapewne dopadnie LPR, MW albo inne RM za moje antyklerykarne poglady, bo przeca jedyna sluszna teorie (spiskowa), o przepraszam - prawde glosi kosciol.

Dobrze, ze nam jeszcze forum nie ocenzurowali.

Nimitz
16-03-05, 20:52
O cenzure na forum się nie martw. Chyba, że cenzurujemy wierutne bzdury lub przekleństwa ;-) Co do reszty, Konkordzik Ty nawet nie wiesz jak wielu ludzi zgadza się z Twoimi poglądami. Najgorsze, że nikt nic nie robi... :(

Barlog
16-03-05, 22:26
no bo kosciola poki co w Polsce obalic nie mozna...a dlaczego? bo mamy taka osobe jak Jan Pawel II - i to perfidnie polski kosciol wykorzystuje na kazdym kroku...nic wlasnego tylko ciagle podpinaja sie pod niego...mam wielki szacunek dla takiego czlowieka jakim jest Papiez ale polski kosciol to totalne dno...

rebecca2001
11-07-11, 16:25
...mam wielki szacunek dla takiego czlowieka jakim jest Papiez ale polski kosciol to totalne dno...

a ja nie ... :( ...
Instructio De Modo Procedendi In Causis Sollicitationis - watykańska tajna instrukcja nakazująca ukrywanie księży-pedofili; wydana przez Jana XXIII a przypomniana przez Wojtyłę i Ratzingera.pdf

mam oryginał tzn kopię oryginału jak zajdzie potrzeba to prześlę na podany adres ...

Grzech
11-07-11, 19:24
Wątek z 2005 roku. Podziwiam... ;)

rebecca2001
12-07-11, 08:15
Wątek z 2005 roku. Podziwiam... ;)

... hmmm ... mnie czy wątek ...:)

norton
13-07-11, 14:14
BO i też nie powinni być ukrywani,źle robią,również powinni być ukarani i cześć.A kościół nie istnieje od kiedy Karol Wojtyła został papieżem.Kościół istnieje już dużo dużo dłużej.

rebecca2001
13-07-11, 14:47
... i zawsze ukrywał sprawców SWOICH zbrodni a nawet rozgrzeszał ... tu dał się złapać ... a tak naprawdę to kto miał możliwość wyniesienia poza Watykan TAKIEGO kompromitującego dokumentu , który jednoznacznie pokazuje jak głowa państwa nakazuje już nie nakłania a nakazuje ochraniać przestępców - odrażających pedofili- co czyni z Kościoła państwo rozbójnicze ... no cóż ... istnieje takie powiedzonko ... nosił wilk razy kilka i jakoś tam dalej szło ... :)...

nieśmiało pragnę zaznaczyć że to niejaki Jan XXIII ... jest autorem paszkwilu ... a dopisali się inni tyż zresztą ... :) ... a było to przed zacnym Karolem ... i tym późniejszym Benedictinusem .... i było się podpisywać ... !!!

no właśnie ... było ... potem piszą na jokowyś forach , agorach i innych bazarach i szkalują naszych ... tfu ... za ruskich by sie zabrali toz to schizmatycy ... papiżów [nie poprawiać !] nie uznają ... Warszawy nie chcą słuchać do Europy tyż nie chcą iść ... i takie tam ble ble ... dzieńdoberek wszystkim forumowiczom ...

norton
25-07-11, 12:38
Jest powiedziane...ludzką rzeczą jest błądzić,a naszą wybaczać...Kościół nie jest od tego,żeby karać,od karania grzeszników będzie Pan Bóg,kościół naucza jak robić,żeby nie błądzić.Tylko,że nie wszyscy się do tego stosują.Albo chodzą do kościoła,a i tak robią po swojemu.Niestety.

thek
25-07-11, 15:27
Każdy będzie osądzony taką miarą, jaką sam mierzył. Tym samym dla chyba żadnego księdza nie będzie miejsca w zaświatach, w wersji "heaven" :D

Problem jest z tym, że najwięcej o miłosierdziu krzyczą kapłani, ale patrząc na takiego Rydzyka trudno mówić o tym, by kierował się on miłosierdziem wobec kogokolwiek. Ot, obłuda i tyle. Kto potrzebuje przywódców duchowych, niech wierzy. Kto ma rozum jednak do tego, będzie się kierował sercem i księgami świętymi swej religii, a nie słowami z ust klechy, które on sobie tak, a nie inaczej zinterpretował, by to było dla niego wygodne. Przykład? W CAŁEJ Biblii nie znajdziecie ani jednego słowa o czyśćcu :) Jest tylko piekło, niebo i nic więcej. Czyściec wprowadzono dopiero przy okazji jakiegoś synodu, tak samo jak wiele innych "przydatnych" elementów naszej wiary, czy usuwając mniej wygodne. Nie zastanawiało Was co z ewangeliami innych apostołów, albo czemu Stary Testament jest okrojony wobec Tory, skoro jest ona zwyczajnie tym co powinno być Starym Testamentem? Nagle część tego co było w Torze, chrześcijanie uznali za apokryfy :) Sięgnijcie do Księgi rodzaju, bo tam nie wszystko udało się "wywalić", jak choćby fragment o aniołach, które zstępowały z nieba i płodziły dzieci, zwane gigantami, z ziemskimi kobietami :) To właśnie między innymi by je zgładzić zesłany był potop. W całej biblii jest wiele motywów, które się "nie trzymają kupy", gdy przyjrzeć im się dokładnie. Lepiej jest to widoczne właśnie po sięgnięciu do nie pociętej tak Tory i jej uzupełnienia - Talmudu. Wtedy "nagle" człowiek się dowiaduje, że kościół katolicki wybiórczo potraktował Stary testament. kto nie wierzy, niech zapyta swego księdza lub katechetę (uwaga tyczy tych, którzy sie jeszcze uczą i mają religię) czy wie coś o wycofywaniu poszczególnych ksiąg z kanonu. Ja się tego właśnie na niej o tym dowiedzialem, bo miałem normalnego księdza, a nie fanatyka. Ogólnie od niego i mu podobnych dowiedziałem się wiele na temat tego "co jest", a co "powinno być". Ale też pytanie zasadnicze... Ilu takich księży jest? Zwykli na pewno ten temat wiele nie powiedzą, bo zwyczajnie mają o tym nikłe pojęcie. Najlepiej jest zagadywać takich, którzy muszą mieć z tym wiele styczności, a więc polecam księży-misjonarzy, jeśli macie możliwość. Oni podróżując po swiecie sa znacznie bardziej otwarci na to by mówić i nie ukrywać wielu faktów, choć można też trafić pośród nich na fanatyków (miałem taki przypadek z jednym), którzy za samo wspomnienie o choćby antykoncepcji, zatłukli by Cię krzyżem.

rebecca2001
25-07-11, 17:38
Jest powiedziane...ludzką rzeczą jest błądzić,a naszą wybaczać...Kościół nie jest od tego,żeby karać,od karania grzeszników będzie Pan Bóg,kościół naucza jak robić,żeby nie błądzić.Tylko,że nie wszyscy się do tego stosują.Albo chodzą do kościoła,a i tak robią po swojemu.Niestety.

... sorry Waść @norton ...[?] [♀....!] ... powyższe stwierdzenie [ o błądzeniu ] godzi w Najświętszy Dogmat [JEDYNIE SŁUSZNY] o Nieomylności Papieża co już samo w sobie jest GRZECHEM ŚMIERTELNYM i obrazą a nawet blasfemią wobec **** Świętego Jedynego ... :) ...

chyba że , no właśnie .. aż strach pomyśleć ... może rację mają ci , którzy twierdzą ,że wśród nas są Alieny [znaczy się "obcy"] ... a jeśli ich nie ma , to ... Papież nie jest człowiekiem ... [ o jasny ****** syn !] ... bowiem ***** Święty nie błądzi ...

Użyłam gwiazdek dlatego bo ... no bo jeśli napiszę to właściwe SŁOWO [przysięgam ,że nie jest to moim zamiarem] ... to mogę zostać oskarżona o zniesławienie a nawet o potwarz **** Świętego ... no bo jakże to tak ... przeca ślubował celibat i ascezę ... a kto potem będzie płacił alimenty ... Kościół Święty ... ?

A może podatnicy ..? :) ...

A co do tego nauczania ... hmmm ... jakoś marni to nauczyciele albo uczniowe nadzwyczaj bardzo tępi , niemoty jakieś a bo co ... total debilizmus ...

A tak według mnie to Kościół pomylił się z powołaniem ...

Wesołych wakacji ...

norton
05-08-11, 14:01
Ale takich Rydzyków nie ma,bo jest tylko jeden,ten Rydzyk.I nie ma co porównywać do niego żadnego księdza.U nas w naszym mieście takiego księdza poleciłabym,każdej parafii.A misjonarzom nie ma czego nieraz zazdrościć.Opowiadał nam jeden misjonarz,przebywający w Kamerunie,jak tam żyją,jak On sam żyje.Jaka tam panuje bieda,a wśród tej biedoty jest On.Masakra.Ale takie jest nieraz życie.