PDA

Zobacz pełną wersję : Krępujące pocenie się..

mandy
23-04-09, 20:04
Każdy się poci to wiadomo. Ale ja się pocę za dużo, przynajmniej mi to przeszkadza. Najgorsze jest to,że czasem pocą mi się strasznie też plecy:/ U faceta to jakoś ujdzie, ale u kobitki no masakra. Jakie macie sposoby radzenia sobie z potem? Co wam pomaga? Bo mi niewiele cokolwiek pomaga:/

Piotrek
23-04-09, 22:56
Zapomnij w ogóle o antyperspirantach. Polecam rodzinę produktów Etiaxil - to rozwiązanie Twoich problemów. Nie jest tanie ani zbyt wygodne w stosowaniu ale skuteczne.

Magdalen23
30-04-09, 18:49
A może się pocisz dlatego że się denerwujesz lub stresujesz?

melasa
22-05-09, 21:48
Faktycznie etiaxil dobry..teraz go reklamują zabawnie - spocilas sie? wypróbuj etiaxil :D

frgt_10
17-06-09, 13:15
pocenie się to podobno kwestia diety. w zależności od tego co jemy, pocimy się bardziej lub mniej i zmienia się zapach samego potu. przynajmniej ja tak słyszałam. może spróbuj coś zmienić?

kaska67
20-06-09, 10:38
To jest przede wszystkim problem w głowie :/ Każdy się trochę poci, ale np. ja o wiele więcej, np. pod pachami. I to nie dlatego, że robię coś ciężkiego, mogę sobie po prostu siedzieć i się spocę. To przez podświadomy stres :/
Nie wiem czy to się leczy, ale Etiaxil lub tańszy odpowiednik Antidral pomagają:)

frgt_10
20-06-09, 17:27
to dobrze, że pomagają :)
wiesz, jeśli jest to problem stresu, to może pij herbatę z melisy? albo udaj się do psychologa, niech wypleni z Ciebie ten stres raz a dobrze!
a ja nadal polecam przyjrzenie się diecie... np. jedzenie ostrych potraw powoduje, że pot ma bardziej intensywny zapach. poczytaj trochę artykułów w internecie, może to rozwiąże Twój problem :)

telefrenia
26-06-09, 18:22
po pierwsze, zmiana diety. po drugie, wio do apteki po porządny antyperspirant :) sama próbowałam antidral, jest rzeczywiście niezły, ale może powodowac podrażnienia..

poceniesie
02-07-09, 16:02
To jest przede wszystkim problem w głowie :/

Czasami tak jest. Tu często problem napędza problem. Pocimy się, co wywoływać może trochę stresu, a stres potęguje nadpotliwość. Koło się zamyka

Aczkolwiek przyczyn nadmiernego pocenia jest dziesiątki i jeżeli problem nie jest stricte medyczny (tarczyca, układ krążenia, nadciśnienie, hormony) jest to praktycznie nie do odkrycia. Równie dobrze jest to po prostu "taka Twoja natura". Jeżeli się pocisz za bardzo (subiektywne uczucie) to po prostu idź do lekarza i zbadaj swoje ciało.

Jeżeli to nie ma nic wspólnego z Twoim zdrowiem to codzienny żywot wspieraj sobie preparatami typu Driclor, Anhydrol Forte, Odaban, a Twój problem ograniczą w wystarczający sposób, by nadpotliwość nie wpływała za bardzo na Twoje życie towarzyskie. A następnie ... wyluzuj. Napinanie się z tego powodu, że należysz do tego wyjątkowego grona osób z tą przypadłością tylko zmaga problem. :)

No i dajcie sobie spokój z radami typu "wybierz się do psychologa".:) Pocenie się dotyczy pewnego odsetku osób w naszym społeczeństwie niezależnie od ich kondycji psychicznej.

Aczkolwiek jak pisałem wcześniej wiekszy dystans do siebie z pewnością uczyni z tego problemu błachostkę nie wartą uwagi. Czego wam wszystkim życzę.
:)
Powodzenia i pozdrowienia.

Erutia
02-08-09, 22:37
Etiaxil w moim przypadku znacznie pomógł. Było też jeszcze jakieś mydło , ale nie pamiętam jakie :(

dankot
13-11-09, 19:47
To ja Wam zaproponuję coś nieco z innej beczki. Rozwiązanie alternatywne autorstwa mojej babci.

Na pocenie się (np. stóp) bardzo dobrym rozwiązaniem jest wymoczenie nóg w wywarze z liści i łodyg jeżyny. Sprawdzone przeze mnie rozwiązanie polega na zaparzeniu w gotowanej wodzie powiedzmy paru łodyg z liśćmi wspomnianej jeżyny.

Działanie polega na tym, że wywar z zielonej części tego owocu udrażnia i oczyszcza pory w skórze pomagając jej w oddychaniu. :wyklad:

Basia_40
07-08-10, 14:03
Może wypróbuj PerspiBlock?? Mój mąż miał straszny problem z poceniem się, ale odkąd zaczął stosować tabletki, poci się znacznie mniej. W sumie nie wierzyliśmy, że to pomoże, a jednak.

misiakowa
27-07-12, 11:46
hej,
Podbijam temat - co możecie polecić na nadmierne pocenie się?

Pomóżcie plisss.

tomeh
07-08-12, 17:11
Sam się bardzo pocę. Pomaga wypocenie się przez mocniejszy ruch.

ttevis
07-08-12, 20:18
Przede wszystkim żadnych antyperspirantów, środków blokujących pocenie. Trzeba poznać przyczynę nadmiernej potliwości i przyczynę zwalczać. Najczęściej to zła przemiana materii, nieprawidłowe odżywianie się. Czasem pomaga zmiana diety. Mówiąc najogólniej: nadmierna potliwosć jest oznaką obecności w organizmie zbyt wielu toksyn.

kajaaa
27-09-12, 11:32
To prawda, chociaz zaburzenia hormonalne tez moga wzmagac potliwosc warto zbdac ich poziom...

MalaRuda
29-09-12, 13:22
Ja tam używam tylko antyperspirantów i to mi jak narazie. Czasem trzeba się troszkę spocić :)

Ania333
25-05-13, 09:17
Proponuję najpierw zrobić jakieś badania, takie maskowanie problemu chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem.

drcia
29-05-13, 08:57
Ja od zawsze miałam problem z nadmiernym poceniem się pod pachami. Musiałam użyć antyperspirantów blokujących bo nie mogłam sobie z tym dać rady.

kolega1975
12-06-13, 16:40
To może być problem endokrynologiczny, więc warto się przebadać. Jeśli ze zdrowiem jest ok, trzeba szukać dezodorantów i antyperspirantów.

karola_28
05-08-13, 17:39
Mi np. nic nie pomagało, próbowałam Antidralu, Etiaxilu, ale niestety nie zadziałało. Teraz zastanawiam się nad możliwością leczenia nadmiernego pocenia za pomoca botoksu, podobno ma się spokój na kilka miesięcy i jest to dość skuteczne. Niektóre gabinety (np. Bellisana) ma taki zabieg w ofercie.

Przeprowadzki Wrocław
12-08-13, 14:11
W ofercie jest kilka takich produktów. Farmaceuci na pewno doradzą Ci coś skutecznego. Zacząłbym jednak od wizyty u lekarza. Leczenie się na własną rękę może zaszkodzić bardziej niż pomóc.

norton
16-09-13, 09:30
Otóż to - ostatnio w telewizji pokazują taki "złoty środek" na tego typu dolegliwości, ale czy to prawda - jeśli wierzyć reklamom?. Jedyny skuteczny - moim zdaniem - sposób,to właśnie udanie się do najbliższej apteki, preparatów mnóstwo, jakiś z pewnością znajdzie się ten najskuteczniejszy.Pozdrawiam.

Abudabi
18-09-13, 17:34
Pocenie się w sytuacjach, kiedy normalnie nie powinno występować może być oznaką nerwicy. Moja znajoma miała takie objawy - szczególnie wieczorek i okazało się, że to właśnie wina nerwicy.

opinie o lekach
06-11-13, 21:27
Sorry, ale na nadmierne pocenie jest stosowna operacja polegająca na wypalaniu komórek potowych. W kilka godzin można mieć spokój na rok. Koszt około 1000 Euro, ale w Polsce może być taniej.

Karabol
19-11-13, 09:04
skoro Etiaxil nic nie dal, to może jeszcze zanim zainwestujesz w radykalne środki sprawdź jeszcze któryś z preparatów Iwostin? też mają spory wybór antyperspirantów, może coś zdziałają w tym przypadku :)

blewap3
26-04-14, 10:20
Wg mnie zamiast zabierać się od razu za antyperspiranty warto dowiedzieć się czegokolwiek o nadmiernym poceniu się. Tutaj znalazłem ciekawe przyczyny i przykładowe metody walki z potem - Nadmierna Potliwość. Myślę, że warto znaleźć przyczynę, dlaczego pocisz się za dużo, bo przyczyn jest mnóstwo, a niektóre mogą sygnalizować nawet jakąś chorobę lub poprostu zbyt dużo stresu. Powodzenia ;)