PDA

Zobacz pełną wersję : hosting windows czy unix

fabricio
04-05-09, 00:33
Proszę o poradę. Wykupiłem domenę dla małej firmy ale nie wiem czy wykupić hosting windows czy unix. Może mi ktoś doradzić. Co było by lepsze z punktu widzenia rozwoju i możliwości. Z góry dziękuję.

tsr
05-05-09, 10:17
Tylko i wyłącznie Unix/Linux. Jest bezpieczny, szybki, tani i rozwojowy.

jarcow
05-05-09, 16:28
Zawsze polecałem i będę polecał Unix. Tani i rozbudowywany, polecam.

consa22
06-05-09, 12:44
Bez wątpienia Unix/Linux

riklaunim
28-07-09, 20:05
praktycznie 100% typowego hostingu darmowego, czy taniego oparte jest o Linuksa lub BSD. Masz domenę, kupujesz gdzieś zwykły tani, lecz sensowny hosting, parkujesz tam domenę (jak masz problemy to ci pomogą) i wrzucasz stronę. Nie trzeba nawet "wiedzieć" jaki system napędza ten hosting.

Hosting na serwerach działających pod MS Windows jest droższy i zazwyczaj przeznaczony dla tych, którzy muszą/chcą mieć strony wykonane w technologiach tej firmy jak .NET czy ASP ;)

JasonSpine
28-07-09, 21:57
Jak dobrze... że chociaż na to Linux ma monopol :D

raulq7
24-09-10, 21:31
A inne firmy odpadają ? Może warto było by się rozejrzeć nieco dalej ?
Sam np. korzystam z hostingu firmy ITL, a wybrałem ich m.in po przeanalizowaniu 2 tutaj podanych

zimny
25-09-10, 09:09
A inne firmy odpadają ? Może warto było by się rozejrzeć nieco dalej ?
Sam np. korzystam z hostingu firmy ITL, a wybrałem ich m.in po przeanalizowaniu 2 tutaj podanych

A gdzie tu padły firmy? Tu chodzi o to czy wykupic hosting z windowsem czy linuxem/unixem.

Bierz linuxa, tańszy, a i nie sądze by ktoś z tej małej firmy juz dzisiaj musial sie zastanawiac nad rozwojem softu w przyszłości i od tego uzależniać wybór środowiska w jakim będzie ich strona funkcjkonować...

seo
29-09-10, 12:54
Znajomy, który ma firmę zajmującą się hostingiem pracuje na BSD, także dla potrzeb małych i średnich firm powinno wystarczyć.
Pozdrawiam.

Old Consigliere
20-05-11, 00:20
Proszę o poradę. Wykupiłem domenę dla małej firmy ale nie wiem czy wykupić hosting windows czy unix. Może mi ktoś doradzić. Co było by lepsze z punktu widzenia rozwoju i możliwości. Z góry dziękuję.

Musze przyznac ze troche sie zagubilem. Kupiles domene i pytasz jakiego systemu powinienes uzyc na hostingu? A w jaki sposob bedziesz zarzadzal serwerem (i po co) skoro sie na tym nie znasz? Co w ogole z tym hostingiem bedziesz robil?

Nie do konca rozumiem pytanie... Jesli ktos bedzie zarzadzal serwerem to zapytaj tej osoby w czym ma doswiadczenie. Wez pod uwage fakt ze Windows bedzie kosztowal duzo wiecej niz Linux / UNIX ze wzgledu na dodatkowe licencje Microsoftu oraz wieksze zapotrzebowanie na zasoby sprzetu...

voytekk
30-05-11, 12:47
Unix/Linux jest jakieś 3 razy tańczy po za tym działają na nim wszystkie dobre cms open source: joomla, drupal, wordpress

imb
05-09-11, 14:23
Powiem krótko, wszystko tylko nie Windows...

miszkos
06-09-11, 08:50
Wszystko jest do ogarnięcia na tym i tym systemie. Linux ma ciut lepsze predyspozycje do bycia tym, którego wybierzesz.
Za usługę świadczenia Windowsa z pewnością więcej zapłacisz. Jeżeli masz trochę wiedzy na temat posługiwania się Linuxem, wybierz go. Będzie taniej, a działać będzie dobrze.

taniklucz.pl - tanie klucze aktywacyjne do gier Steam, Battle.Net, Origin, uPlay, GOG.com (http://taniklucz.pl)

JasonSpine
06-09-11, 09:26
A może by tak Google App Engine - pewnie to na Linuksie stoi, a strona może zostać wykonana w Pythonie albo w Javie. Na początku można z tego korzystać bezpłatnie, a jak ruch się znacznie zwiększy, to wypadałoby zmienić usługę na tryb płatny. Można podpiąć własną domenę, nie musisz używać *.appspot.com ;)

imb
06-09-11, 09:30
Problem w tym, że większość osób i stron jest wykonana w statycznym html lub dynamicznie w php.

JasonSpine
06-09-11, 09:52
I co z tego? Firma będzie miała pierwszą stronę, to ktoś ją musi wykonać, obojętnie w jakiej technologii. To, że większość używa PHP nie oznacza, że to dobry wybór ;) Jest pełno pseudo-twórców stron, nie używających frameworków, którzy ledwo co liznęli PHP i zabierają się za tworzenie stron. Oczywiście zdarzają się dobrzy programiści, tworzący czytelny kod, ale "większość" tak jak pisałem pasuje do najkrótszego żartu programistycznego jakim jest "programista PHP"...

miszkos
06-09-11, 10:03
Nad interpretujesz "programista php". PHP jest jednym z najpopularniejszych języków, stąd dużo jest takich osób, które szukając zajęcia wpadło na pomysł. Będę tworzył strony. A w czym? A no w PHP/HTML/CSS. I psują rynek, gdyż proponują za swe wypociny 1/10 tego za ile to dobry programista, z wiedzą, z opieką sprzeda. Oni będą walczyli z tym długi czas, 50% poświęcając na douczanie się i zastanawianie się jak to zrobić. Po czasie jak wymęczą się i zrobią to gwarancji na ten produkt zapewne nie dadzą, bo w międzyczasie zobaczą ile rzeczy mogli zrobić lepiej i szybciej. I to takie kółko mamy.

Ostatnio miałem taki przypadek, znajomy, wycenił serwis (znany duży producent środków owadobójczych). Inna osoba (zbieżność nazwisk spowodowała, że dowiedział się o tym) zaproponowała dużą mniejszą sumę. Za tą cenę jaką zaproponował nawet nie warto było się odzywać. A strona do dzisiaj nie została zrobiona - o czymś to świadczy, a i dobrze tej firmie, że nie chciała zapłacić za pracę prawdziwego programisty. Chcą taniej - proszę, wasza wola, ale jakoś też dużo niższa.

Utarło się, że PHP wykorzystywany jest do tworzenia dynamicznych stron. Nie jest idealny, ale prosty w uruchomieniu, implementacji, ma duże community. To coś jak z autami VW, dużo osób go uwielbia, tyle samo ma o nich negatywne zdanie.

taniklucz.pl - tanie klucze aktywacyjne do gier Steam, Battle.Net, Origin, uPlay, GOG.com (http://taniklucz.pl)

JasonSpine
06-09-11, 22:44
Jestem świadom tego co napisałeś. Dlatego jak każesz komuś robić stronę na Django lub lub Ruby on Rails to masz większą szansę, że trafiłeś na kogoś doświadczonego i projekt zostanie ukończony w terminie. Przecież napisałem, że zdarzają się dobrzy programiści PHP, ale jak wspomniałem to mniejszość ;) Java też jest strasznie popularna (właściwie nie wiem czemu - wygodniejsze od Pythona to to nie jest i wymaga kombajnu pokroju NetBeans'a aby sprawnie z tym pracować - podpowiadanie kiedy wymuszony jest wyjątek itp. :D - nie możesz sobie elastycznie programować), ale ilu jest dobrych programistów korzystających z Javy? Większość ludzi przyciąga IDE i łatwość jego użycia :P