PDA

Zobacz pełną wersję : Ktr si GSM wybra?

deep_file
22-03-05, 11:10
Witam Was!

Chcialbym opinii co do operatorów GSM, jesli sie da jak najbardziej obiektywnych.
Sa tu ludzie powazni, ktorzy zwazaja na oferte, zasieg i wygode i dobrze byloby gdybyscie sie wypowiedzieli.

Plus, Era czy Idea?

Ktora siec ma najwiekszy zasieg? - z wlasnego doswiadczenia w jakis dziurach moze sprawdzila sie ktoras Wam?

Ktora ma najlepsza oferte?
W Idei jest Jedna Idea i IdeaMix...
Era zgapila od nich i wprowadzila EraMix
Te Mixy to fajna sprawa ale za to Idea nie ma w ofercie ciekawych telefonow - maly wybor- tylko 3 w promocji modele, a plusgsm ma ich z 10 i to ciekawych...mi tez zalezy na nowym modelu telefonu bo mam jak narazie z nizszej polki. W dodatku PlusGsm wprowadzil darmowe rozmowy po 18:00 - 3 h wczesniej od konkurencji...ehh

Strasznie przegrzebac sie szczegolowo w ofertach, wolalbym uniknac jakichs niezauwazonych kruczkow...

Ktora siec najszybciej dostosowuje sie do rynku i jest najbardziej innowacyjna i sklonna do zmian?

A moze wybrac tą ktora zostanie przejeta w niedlugim czasie przez jakiegos operatora zagranicznego? Jak T-Mobile...?

Sam juz nie wiem. Poradzcie.

Ps. Zamierzam wziasc abonament

A moze poczekac az stanieją te telefony ktore teraz kosztuja 500 zl albo 900 w promocji? Np. V3 miesiac temu kosztowala 1200 ponad w promocji czy 1500, a teraz kosztuje 999zl :) A te np. za 500 moga spasc do 200...Poczekac?

piotrg
22-03-05, 14:01
Ja od ponad 3 lat jestem szczęśliwym klientem sieci PlusGSM (abonament). Na dzień dzisiejszy z wszelkich promocji i bonusów udało mi się uzbierać 60 darmowych minut/mc z naliczaniem sekundowym. Problemów z zasięgiem nie miałem - ba, nawet jak w te wakacje przez tydzień imprezowałem nad jeziorem jakieś 35 km od granicy PL-SK Plus był dostępny... Do tego dochodzi jeszcze program 5Plus - im więcej rozmawiasz, tym więcej bonusowych punktów które można wymienić na nagrody. Ja do tej pory pare razy dostałem (z własnego wyboru oczywiście) półroczne prenumeraty fajnych gazet, pare książek, sporo biletów do kina itp... Tak więc - polecam Plusa.

Piotrek
22-03-05, 20:08
Ja tez posiadam telefon z PlusGSM...abonamentowy.

Ale tak naprawde wszystko jedno jaka siec wybierzesz, wybierz tę w ktorej masz wiecej znajomych. Będzie taniej i bardziej swojsko.
Wszystkie sieci mają zbliżone ceny ....jedna z drugą ukrywa sie za róznymi dodatkowymi oplatami...dopłatami, pakietami ..itp.

Jedi
22-03-05, 21:28
Co do zasięgu to Idea ma bardzo dobry Miałem go nawet w kopalni w Wieliczce 100 metrów pod ziemią...

A co do cen do Idea rozpoczęła wojne cen wprowadzając taryfy Jedna Idea. W pakietach smsy za 2,5 grosza do Idei, a GPRS za 50 kB również 2,5 grosza. No i program profit. Ale nie ma co teraz chwalić tych sieci, bo jak przemienią się w zapowiadane Orange, Vodafone i T-Mobile to może się wszystko zmienić...

deep_file
22-03-05, 22:17
Ciezko mi zrozumiec dzialania Idei z tego wzgledu ze traci mnostwo klientow przez maly blad: ma malo telefonow w promocji.

Ok, wprowadzili wspanialy pakiet i wojne cenową ale ludzie ktorzy posiadają szrota i chca nowy mobilny tel. komorkowy wybiora np. PlusGsm nawet gdy ten ma gorszą ofertę.

I ja chyba tez tak zrobie. Bylem zdecydowany na Idee, sadzilem ze maja ciekawe modele w promocji, ale nieee tam są 3 padaczki.

Coz...pozostaje PlusGsm raczej.

O Erze nie ma co mowic. Mam z nia zle doswiadczenia. Zasiegi dupne, oferta kręcona i rachunki dziwne ponadto ma problemy wewnetrzne w spolce w dodatku Heyah moze sie wydzielic w odrebna siec itd.

W sumie lepiej dla nas bedzie gdy wejda zachodnie koncerny. Wiadomo...zachodnie doswiadczenie zazartej konkurencji - a dla nas nizsze ceny wynikle z wojen konkurencji.

Tylko ze obawiam sie takiego scenariusza: np. T-Mobile zamiast wprowadzic smiesznie niskie oplaty za polaczenia...chcac skorzystac z przyzwyczajenia do obecnyych cen...bedzie jeszcze doiła z nas...i wejscie tej sieci to bedzie z grubsza zmiana nazwy operatora...

No ale jedyna szansa na coraz nizsze ceny to 3 gigantow ktorzy zaczna konkurowac i ceny beda lecialy i nie tylko.

Nimitz
22-03-05, 22:22
Od 4 lat jestem w Erze. Obecnie mam dobrej klasy telefon Sony Ericsson T630 i 65 min lub 260 SMS`ów za 18 zł plus VAT... Każda sieć jest dobra, chociaż już kiedyś pisałem Idea mnie zawiodła parę lat temu i jestem do niej uprzedzony. Plus zawsze wydawał mi się drogi, ale może teraz się to zmieniło...

Piotrek
22-03-05, 23:08
Plus ma calkiem "uczciwe" (chyba po raz pierwszy) taryfy "NowyPlus".
Brak ukrytych dodatkowych opłat...no może poza tym ze zeby porozmawiać sobie "ZA DARMO" ileś godziń (1,2,5,10) trzeba doliczyć sobie do abonamentu 25 zl / mc :-)

http://www.plusgsm.pl/oplaty/taryfy/

WebLion
23-03-05, 00:00
Ja mam telefon w Idei.
Moja Kasia ma telefon w Idei.
Moja Ania ma telefon w Idei.
Mój Adaśko ma telefon w Idei.
Mój brat, bratowa, mama, siostra i wielu znajomych mają telefony w Idei.

Mój brat niedźwiedź... mieszka w lesie ;)

Wszystkie Sieci mają plusy i minusy.
Plus np. ma fajne reklamy w TV - te odnoszące się do Heyah ;)
Promocje Plusa przypominają mi wypowiedzi Urbana - dużo mówił, nie koniecznie na temat...

Era jest zawsze 100 lat za Mu... resztą Sieci - wiem, ponieważ przerabiałem Erę i właśnie z niej rezygnuję, a był to numer firmowy (szlag mnie trafia, bo muszę reklamę na samochodzie zmienić)...

Idea jako pierwsza odpowiedziała na "rękawicę" Heyah. Popaki dostały tartfę 80 groszy za minutę, 20 za sesemesy i sekundowe naliczanie.
Może kiedyś nie była najlepszą z Sieci, ale teraz nie narzekam, choć mogliby popracować nad GPRS`em dla Popaków...

Alarmus
23-03-05, 03:26
Ponieważ WebLion mnie obudził swoim postem w środku nocy, będę trochę przekorny. ;)
- ja mam abonament w Plusie (8 lat)
- żona Plus GSM
- syn Plus GSM
- córka... nie no, ja te dziewczynę chyba wydziedziczę za Heyah, albo kupię jej promocyjny telefon w Plusie i nie zdejmę simlocka

Sprawa zasięgów raczej nie jest w dzisiejszych czasach większym problemem, chociaż są od tego wyjątki, ale sporadyczne.

Co do zasięgu to Idea ma bardzo dobry Miałem go nawet w kopalni w Wieliczce 100 metrów pod ziemią...Tylko nie wmawiaj mi, że to działało jak zdalnie sterowany samochodzik z lat 80-tych połączony kablem ze sterownikiem z guziakmi przód-tył. :)

Era... tutaj nie wiem jak bardzo poszli do przodu, ale pamiętam jak mój kolega miał w tej sieci telefon i odkryliśmy jego częstą niedostępność, testowo dzwoniłem do niego, on siedział koło mnie i miał zasięg na full, a automat tej sieci wmawiał mi, że jego nie ma!
Poza tym Plus GSM to chyba jedyna sieć, która nie robi scen z przyjmowaniem SMSów z netu, co prawda jest wprowadzony dobowy limit smsów z jednego IP i to jest dobre, gdyż inaczej mógłbym się spodziewać spamu w komórce!

piotrg
23-03-05, 08:00
Zasig w kopalni jest prawd. Postawili takie jakie mae BTS'y na dole i wszystko miga piknie. Jak mi kto zafunduje zjazd na d dla 2 osb to pojade, przetestuje i zrobie zdjcia telefonu z zasigiem pod ziemi - mieszkam 10 km od Wieliczki :) W Krakowie :}

deep_file
23-03-05, 09:26
Zawsze cos. Odrzucilem z rozwazan calkowicie Erę. I raczej Plus poniewaz maja duzo telefonow do wyboru.

Co do kopalnii :lol: to raczej nie przyda mi sie taka mozliwosc...chociaz...dobrze byloby gdyby w piwinicach dzialalo.

Plus na karte mam...w miejscach ktorych przebywam a w ktorych wazne pomieszczenia są nie ma zasiegu...przetestuje w tych miejscach idee:/ - i to w duzym miescie.

Beruś
23-03-05, 11:35
-Ja mam Simplusa
-Siostra ma Simplusa
-Brat ma Idee (POP)

Chyba jedyn ecz jak Simplus mg by si nauczy od Idei jest pobieranie na bieco opat za wysane sms'y, poniewa na ekraniku telefonu nie zawsze wywietlany jest aktualny stan konta bo opaty pobierane s co kilka(nacie) sms'w.

Nimitz
23-03-05, 21:36
Ja naprawdę nie rozumiem co czego Wy się tej Ery czepiacia... 4 lata w jednej sieci jestem, jakoś nigdy problemów nie było, telefonów nazmieniałem, numerów wykręciłem i wszystko działa zawsze i wszędzie. Z Ideą różnie bywało jakieś 5 lat temu, jak się zraziłem tak nie lubie. Plus może i jest dobry ale nie specjalnie wyciąga rękę po nowych klihentów - drogie abonamenty mają dosyć. Jeśli chodzi o kraty - nie lubie i nie używam, wiem, że ograniczenia są niewielkie, ale ja lubie zawsze i wszedzie mieć możliwość zadzownienia, a nie tylko, jak mam na karcie >5zł... A że dzwonie często i dużo... No cóż rachunki płace spore... :twisted:
Ja mam Ere
Mój brat ma Ere
Moja mama ma Ere
Moja lepsza połówka ma Idee 8)

WebLion
24-03-05, 00:19
Moja lepsza połówka ma Idee 8)
No widzisz :D
Lepsza połówka wybrała lepszą Sieć ;)

Piotrek
24-03-05, 11:55
Moja kobieta też ma z sieci IDEA :)....niestety.
ale to dlatego ze jak na karte...to wiekszosc albo POP albo Heyah,... choć Ci pierwsi zmieniali na korzyść drugich

Jedi
24-03-05, 12:19
Zasig w kopalni jest prawd. Postawili takie jakie mae BTS'y na dole i wszystko miga piknie. Jak mi kto zafunduje zjazd na d dla 2 osb to pojade, przetestuje i zrobie zdjcia telefonu z zasigiem pod ziemi - mieszkam 10 km od Wieliczki :) W Krakowie :}
Ojej, wanie co czuem, e mi promienie brzuch przewiercaj <joke>
Widz, e nie jestem jedyn osob, ktrej caa rodzina jest w jednej sieci :D
A propos reklam, nie wiem jak was, ale mnie wqrwiaj te co nic nie wnosz do tematu. Powinni zrobi jasn reklam jaka jest cena za minut, smsa i darmowe rozmowy, ale co mi si widzi, e za duo jest w tym haczykw i tylko w reklamach wyglda to tak piknie.
No, ale jest jedna fajna reklama - simplusa. Nie do, e ma no, tego... fajne smsy to jeszcze heyah pokazuj we wspaniaej przenoni :D

Alarmus
24-03-05, 12:39
Pewnie mówisz o tej (http://www.simplusteam.pl/simplus/img/images/media/dziewczyna_tvc_30_FINAL.mpg) reklamie, a tej (http://www.simplusteam.pl/simplus/img/images/simplus_scena.mpg) jeszcze nie widziałem w TV, ale również dobra! :)

konkordpl
24-03-05, 13:09
Idei nie zdzierże, nawet jakby ich telefonistki robiły drewniane laski za darmo. Wystarczy ze udziałowcem &ftp i Centertelu jest ta sama firma.

rexos
09-04-05, 20:32
a ja mam heyah i mam najtaniej ]:>

Anonymous
09-04-05, 21:05
Ani Plus, ani Idea, ani Era.

Osobiście nie posiadam komórki, mimo że wiele osób próbuje mi wmówic, ze powinienem, Zawsze bede zdania, ze to taka elektroniczna smycz i mam zamiar unikac tego tak długo jak tylko bedzie to możliwe.

Nimitz
09-04-05, 21:36
Hehe, smycz jak smycz ale jeśli mieszkasz w jednym mieście, studiujesz w drugim a Twoja lepsza połowa jest jeszcze kilkadziesiąt kilometrów dalej to nie ma szans, żeby nie posiadać tej smyczy...

Anonymous
09-04-05, 22:43
Hehe, smycz jak smycz ale jeśli mieszkasz w jednym mieście, studiujesz w drugim a Twoja lepsza połowa jest jeszcze kilkadziesiąt kilometrów dalej to nie ma szans, żeby nie posiadać tej smyczy...

Mieszkam w Lubawce, studiuje w Wałbrzychu (dojeżdżam), dziewczynę mam świdnicy (dojeżdżam). I jakos daje rady bez smyczy :-)

Nimitz
09-04-05, 23:19
Jesteś twardy i mas zasady, ja jestem miękki, żyje bez zasad i w sumie dobrze mi z tym. Każdy robi to co lubi a ja lubie być w kontakcie z ludźmi z przyjaciółmi, z ludźmi z grupy i rodzinką. Dodam tylko, ze nie posiadam za to stacjonarnego ;-)

Anonymous
10-04-05, 07:02
Dodam tylko, ze nie posiadam za to stacjonarnego ;-)

Mam stacjonarny. Czyli jest 1:1 :-)

Upiór domu Cantervilleów
13-03-07, 14:07
a ja mam 2 aktualnie, nie wiem z którego zrezygnuje. jak play się rzuci na fajną propozycję przejdę do nich, bo niezłe aparaty oferują. jeśli nie trzymam się ery choć mój stary tel. nie wyrabia już czasami.