PDA

Zobacz pełną wersję : Play i jego praktyki

PATSS
10-08-09, 10:43
Witam

Prosiłbym o pomoc i zainteresowanie się moją sprawą.
Nigdy nie sądziłem że będę potrzebował takiej pomocy, ale może Państwo nagłośnią trochę sprawę i wyjaśni się czy jest to jednostkowy przypadek czy normalna praktyka stosowana przez operatora.
A więc..

Wybierając się na wakacje zakupiłem dla całej rodziny startery Play Fresh, podjeliśmy decyzję że zostawiamy wszystkie znane nr w domu i uciekamy na 2 tyg od cywilizacji (no prawie).
Pojechaliśmy...
W niedzielę 09.08 ok. godz. 12 aktywowaliśmy wszystkie karty i doładowaliśmy je kwotą 10pln każda
Wszystkie karty działały i skutecznie z nich korzystaliśmy...do czasu....
Po godz. 18 tegoż samego dnia przy próbie wykonania połączenia pojawił się komunikat:

Przepraszamy połączenia wychodzące zostały zablokowane, proszę zadzwonić do obsługi klienta po więcej informacji.
Pierwsza rzecz sprawdzamy inne numery... to samo
Druga rzecz sprawdzamy stan konta wszystkie na + od 2 do 12pln
Trzecia rzecz dzwonimy do Obsługi klienta, ale nie mamy z czego bo szanowny play zablokował nawet połączenia ze swoim biurem obsługi  ktoś tu jest chyba mało poważny z klapka nie zadzwonię przecież, a 2 telefonów nosił nie będę nie na urlopie przecież.
Co robić.... pożyczamy telefon od obcej osoby...
Dzwonię...
Podaję nr telefonu...
I rozmowa mniej więcej wygląda tak :

O(obsługa): niestety nie mogę nic Panu powiedzieć bo nie zarejestrował Pan numeru
K(klient): w jaki sposób mam to zrobić?
O: iść do salonu Play i wypełnić formularz
K: zacząłem 2tygodniowe wakacje jest niedziela godzina 19 do najbliższego punktu mam pewnie co najmniej 50km
O: proszę Pana nie obchodzi mnie to, nic Pan się nie dowie dopóki nie zarejestruje Pan numeru
K: jak wrócę zarejestruję nie ma problemu, ale teraz chcę tylko informację dlaczego numery są zablokowane
O: nie mogę od Pana przyjąć reklamacji, bo nie jest Pan zarejestrowany
K: (powtarzam komunikat usłyszany wcześniej) „(...)... zadzwoń po więcej informacji” , ale ja nie chcę składać reklamacji tylko chcę informacji!
O: dowie się Pan dlaczego jak Pan zarejestruje numery
K: ???słucham na jakiej podstawie
O: mamy prawo zablokować nr kiedy chcemy...tym bardziej jak nie jest zarejestrowany (z tryumfem w głosie)
K: powtarzam więc że aktywowany był kilka godzin temu, jestem na urlopie etc. I fizycznie nie miałem możliwości tego zrobić
O: mógł Pan pomyśleć wcześniej
K: kiedy jak startery kupiłem dzień wcześniej
O: nie obchodzi mnie to mógł Pan pomyśleć
K: (no tak mogłem pomyśleć żeby nie brać pley-a)
Itd....

Na koniec po 5 minutach rozmowy chciałem zanotować z kim rozmawiałem niestety konsultantka na pewno przez małe ‘k’ odmówiła ponownego przedstawienia się mimo kilkukrotnej mojej prośby jak również odmówiła podania danych przełożonego (stwierdzeniem że to nie moja sprawa) odmówiła również połączenia rozmowy do niego. Na pytanie dlaczego rozłączyła się...

Główne pytanie brzmi: dlaczego numery zostały zablokowane??
Czyżby normalną praktyką operatora było blokowanie kart tuż po aktywacji i zmuszanie ich do NATYCHMIASTOWEGO rejestrowania, żeby się cokolwiek dowiedzieć??
I czy to normalne że konsultanci play są na tak niskim poziomie??

Jurgi
10-08-09, 11:28
• Pierwsze słyszę o konieczności jakiejkolwiek rejestracji numeru na kartę.

Zgłoś się z tym do redakcji Dziennika Internautów, mediom Play odpowiedź przyniesie w zębach…

Hen295
11-08-09, 11:39
Myślę ze gdyby wprowadzono wymóg natychmiastowej rejestracji osobistej tych wszystkich na kartę (prepaid) to by mooocno utrudniłoby zycie gangsterom i żulii wszelkkiej maści. Normalnym abonentom to nie przeszkadza. Mam 3 komórki firmowe na abonament od wielu lat, ostatnio przeszedłem z wszystkimi do Play i sobie chwalę. Play powinien dostać polskiego Nobla za rozp...nie (czyli pozyteczne spuszczenie powietrza z oligopolistów geszefciarzy oszustów +GSM, Oreange i Idea) rynku tel kom w Polsce. Nareszcie.
Jakby kto chciał to mogę zamieścić opis dość przydługi moich przygód z +GSM...

Zarazinska
31-05-10, 21:47
Ja nie miałam nigdy takiej sytuacji z operatorem Play. Teraz przechodze na abonament w LongPlay, podoba mi się oferta, bo jest możliwość wybory Stanu Darmowego albo darmowych minut do wszystkich. Poza tym cena jest przystępna.

wszystkowiedzący
03-06-10, 09:54
Ja nie miałam nigdy takiej sytuacji z operatorem Play. Teraz przechodze na abonament w LongPlay, podoba mi się oferta, bo jest możliwość wybory Stanu Darmowego albo darmowych minut do wszystkich. Poza tym cena jest przystępna.

[...] Co z numerem telefonu, który chciałbym zachować...
Dziękuję za szybką odpowiedz.

Cyr4x
21-08-10, 12:59
Trafiłeś na konsultanta idiotę, jakich niestety w Play nie brakuje. Sam pracuję w branży call center i naprawdę szlag mnie trafia jak dzwonię i ktoś taki ze mną rozmawia. Jak trzeci raz do mnie zadzwoni telemarketer z mobilnym internetem (dwa razy DOBITNIE odmówiłem), to wyjdę z siebie.

pietras
05-04-11, 17:00
ale faktem jest że Play tylko na początku dbał o klienta a teraz to już nie zależy im na klientach i mają ich gdzieś, sam rezygnuje z play właśnie przez takie traktowanie mnie

pomorski
11-04-11, 19:11
pierwszy raz sie spotkalem z takim traktowaniem klietna i srednio mi sie chce wierzyc, ze tak obsluga sie wyrazala...

SpeedyOla
17-05-11, 03:03
Ja także mam raczej przyjemne doświadczenia z obsługą klienta w Play

szefan@interia.pl
01-08-11, 12:22
Konsultanci rożni są ale ta rozmowa robi wrażenie jak by połączono się mylnie z innym numerem i ktoś sobie robił żarty.

Piotr Krzyworaczka
06-06-12, 20:54
Niestety zdarza się to u każdego operatora. Nie ważne czy PLAY, Orange, T-Mobile, czy Plus. Nigdy nie masz 100% pewności, że trafisz na solidnego i uprzejmego sprzedawcę.
Mi na przykład się zdarzyło, ze trafiłem w PLAY-u na bardzo uprzejma Panią. Wszystko wyjaśniła i pomogła. Z kolei w Orange miałem nieco problemów z konsultantem.
Po prostu różnie bywa. Ludzie są tylko ludźmi, i nimi pozostaną. :rolleyes:

kubalis
31-10-12, 15:35
Po prostu trafiłeś na jakąś konsultantkę kretynkę...

celinaaa
25-11-12, 19:18
heheh, grunt, to trafić na osobę, która jest w stanie Ci pomóc

barbara.malanowska1
26-11-12, 15:52
I czy to normalne że konsultanci play są na tak niskim poziomie??
W Polsce niestety konsultanci większości firm tak postępują z klientem. Klient jest bezsilny. Dla mnie to świadczy o tym, że jest za mała konkurencja, pomijając to, że w Polsce ludzie są przyzwyczajeni do takiego śmieciowego traktowania. To jest zakorzenione w mentalności: co tu zrobić, byle jak najbardziej na swoim kliencie zaoszczędzić. Za oceanem to firma walczy o klienta, a nie odwrotnie (na zachodzie Europy na pewno też, ale nie wiem więc się nie wypowiadam). Wszystkie rozmowy są nagrywane, a konsultant ma zasrany obowiązek przedstawić ci się tyle razy, ile będziesz chciał. Mam nadzieję, że kiedyś się to u nas zmieni. Ale to dopiero nastąpi wtedy, gdy ktoś wreszcie zauważy, że takim podejściem traci najwięcej - swojego klienta.

nartowy
18-01-13, 13:08
liczy się podpisana umowa tak głównie jest w t-mobile przedstawiciele nie są zainteresowani obsługą tylko umowa ważne by szybko podpisać i dać im spokój. Play ma w miarę dobrych ale w tej firmie ludzie w punktach zmieniają się bardzo często

japaman
22-01-13, 07:58
Polsce ludzie są przyzwyczajeni do takiego śmieciowego traktowania. To jest zakorzenione w mentalności: co tu zrobić, byle jak najbardziej na swoim kliencie zaoszczędzić.

Pięknie powiedziane, i może nie zaoszczędzić ale zarobić na kliencie. Osobiście posiadam numer w play od samego początku istnienia tej sieci w Polsce i różnie bywało ale nie mam co narzekać na kontakty z konsultantami. Z drugiej strony większości informacji sam najpierw szukam w necie dopiero potem dzwonię do nich. Z tego co wiem jakie te sieci stawiają wymagania przy rekrutacji (np Orange: 2 języki obce, doświadczenie, wykształcenie wyższe) to nie można chyba powiedzieć że pracownicy sa nie kompetentni, co ??? :>

dzuma
01-02-13, 12:20
Niez zgodzę się, nie wydaje mi się aby osoba ta sie nei rpzedstawiła bo one zawsze się rpzedstawiają w dodatku są bardzo miłe a rozmowy sa nagrywane, pozatym wydaje mis ie, zę stan konta zablokowany był z powodu takiego, ze starter niedoładowany ma waznosc pewnie 24 h i trzeba było wziąc jakas karte doładowującą

TuWiolka
26-04-13, 10:14
Każdemu operatorowi trafiają się wpadki. Wiele jednak zależy od osoby - konsultanta, do którego się dodzwonimy. Jeśli trafimy na nie kompetentnego pracownika to byle błahostka w rezultacie może okazać się dużym problemem. Na plus należy zaliczyć zmieniające się podejście do klienta, ponieważ w dobie czujnej konkurencji jest on na wagę złota.

asiamach
05-06-13, 14:10
Dokładnie. Pomimo tego, że rozmowy są rejestrowane można trafić na niekompetentnych pracowników. Nie warto sugerować się pojedynczymi przypadkami.

sprawiedliwosc
19-06-13, 14:02
hehe też miałam taką sytuację już nie wiedziałam kto chciał mnie oszukać czy ci w salonie czy ci przez telefon było tak:

-- dzwoni pani i mówi ze kończy mi sie umowa, ja mówie jaki tel mnie interesuje, ona na to ok ten tel w abonamencie 80 zł ma panie za 1 zł, ja mówie OK zastanowię się jeszcze niech pani zadzwoni w sobotę o 13
-- sobota 113,14,15 brak tel. więc ide do salonu a tam pani mówi ze ten tel jest w abonamencie 90 zł za 1 zł, a jak chcę go za 1 zł to wtedy muszę dopłacić 100 zł... no więc ja chwila zwątpienia mówie jej co powiedziała konsultantka, a ona ze musiała sie pomylić. Dla pewności wychodzę z salonu i dzwonie jeszcze raz do play, rozmowa tym razem z panem, który mówi mi to samo co wcześniejsza pani ze ten te za 1 zł przy abonamencie 80 zł. Mówie mu ok w takim razie na takich warunkach jak pan powiedział chce przedłużyć umowę, a on sie opamiętał i powiedział ze się pomylił i powiedział to co pani w salonie, i w ramach przeprosin da mi nielimitowane rozmowy na 3 miesiące na stacjonarne ale podziękowałam..

to nie koniec

ide do innego salonu a tam pani piała z tych konsultantów i mówi ze oni sami nie wiedzą co mówią :::::::::::D:D dobre co:D no w końcu wzięłam ten tel z dopłata 100 zł. Jak się później okazało ten pan z obsługi chciał mi dać w PDZIEKOWANIU 3 miesiące free na stacjonarne a tak na prawdę to było to w pakiecie gratis za przedłużenie umowy. hehe ale oni oczy mydlą. po prostu trzeba wszystko sprawdzac, badać rynek i jeszcze chodzić się pytać do salonu, bo przez tel to ci sprzeda nokie 3310 a powie ze to samsung G4

djmassive
19-06-13, 14:56
W salonie zawsze jest + ileś złotych. Mój przykład:

- online zamówiłem telefon w małym abonamencie jakieś 35 zł i tel za 1 zł
- to samo w salonie - abonament 35 zł - telefon bodajże 59 zł

Obecnie to jedyna firma, która mnie nie wkurza, natomiast szlak trafia przy oszustach z orange - tam dopiero kręcą i próbują wcisnąć co się da nie rozumiejąc słowa - nie dziękuję.

Psotka2013
23-06-13, 08:42
myśłę, że jak ten operator zainwestuje trochę więcej w wynagrodzenie dla pracowników to będzie bardziej kompetentna obsluga w salonach i na BOK

master999
10-07-13, 16:20
Osobiście bardzo cenię obsługę klienta w Play. Jeszcze nigdy nie miałem przypadku, że czegoś mi dokładnie nie wyjaśniono.