PDA

Zobacz pełną wersję : Studia fotograficzne-gdzie iść?

mandy
23-08-09, 18:19
Może wie ktoś, gdzie w stolicy można iść na dobre studia z zakresy fotografii? Chciałabym spróbować swoich sił w tej materii, obecnie kończę licnecjat na polonistyce i zaocznie bym chciała robić coś z fotografią.. Tylko nie ASP:)

BartekMazak
14-11-12, 14:20
Podobnie najlepsi są fotografowie, którzy uczą sie na błędach i sami, a dopiero potem idą gdzie na uczelnie... a szkół w tym kierunku to ja w ogóle nie znam,ledwie o paru kursach słyszałem

krystio
22-11-12, 16:02
Nie idź na studia fotograficzne, zmarnujesz czas. Nikt Cię nie będzie pytał "a masz wyższe wykształcenie z dziedziny fotografii?" tylko chcą objerzeć portfolio i poznać cenę.

Rób zdjęcia, szlifuj warsztat, naucz się cyfrowej obróbki zdjęć w photoshopie, przeczytaj kilka książek o fotografii, jej historii i technikach robienia zdjęć i tyle.

galicjusz12
15-12-12, 09:32
hmmm no właśnie gdzie można isc?

damian19
15-12-12, 10:01
W ogóle jest coś takiego jest jak studia z fotografii ? Chyba chodzi tobie o studium lub szkołe policealną .

kamyk12
15-12-12, 18:26
he właśnie?

Blueone
06-08-13, 07:31
Widzę, że temat troszkę przestarzały, ale nadal nikt nie odpowiedział na pytanie, więc postanowiłam napisać. Wydaje mi się, że zamiast studiów "fotograficznych" warto rozejrzeć się za grafiką komputerową/cyfrową, obróbką zdjęć itd. Na pewno są one ściśle związane z fotografią i będą raczej specjalizacjami, niż oddzielnymi kierunkami. Wiem, że w Rzeszowie grafika komputerowa jest oddzielną ścieżką kształcenia na dziennikarstwie i komunikacji społecznej, po za tym myślę, że standardowo na ASP w Krakowie.

http://www.odbitki.fotojoker.pl

Lunatic88
29-08-13, 09:28
A czy nie lepiej wpisać w google i dobrać odpowiedniego usługodawce, na zasadzie przeglądania ofert?

Beyondthetime
05-11-13, 17:00
Jak poszedlem na studia fotograficzne to na pierwszych zajeciach z fotografi czaro bialej profesor powiedzial nam.
"Za pieniadze ktore wydaliscie na te studia mogliscie sobie kupic dobry aparat i zrobic XXX zdjec co napewno wiecej by wam dalo mi ta szkola :)"

Nawet nauczyciele nie wierza ze sie czlowiek czegos na studiach nauczy.

Prawda jest taka ze praktyka czyni mistrza.

pepka
26-03-14, 17:15
Tego typu kursy graficzne to dobra sprawa. Ale nie zapominaj o samodzielnym dokształcaniu się, szukaniu inspiracji w sieci i w książkach. Samymi studiami nie osiągniesz sukcesu. Zainwestuj też w takie coś:

http://strefakursow.pl/kursy/fotografia/kurs_photoshop_cs6_esencja.html
Trwa 10 godzin i wprowadza w większość niezbędnych funkcjonalności PS CS6.