PDA

Zobacz pełną wersję : Kobieta kupuje sobie pierwsze auto.

qqeq
12-11-09, 08:00
Mam pytanie takiej natury: jako kobieta nie znająca się na samochodach zamierzam dokonać zakupu jakiegoś niezbyt drogiego auta. Nosiłam się z zamiarem zakupu auta na aukcjach ale jednak coś mnie powstrzymuje. Czy uważacie że lepiej kupić auto na aukcjach internetowych czy też na jakichś profesjonalnych serwisach giełdowych na przykład Auto Giełda Motoryzacja. Jestem ogólnie w temacie aut zielona ale chyba, a przynajmniej wydaje mi się że takie serwisy typowo samochodowe to jednak lepsze wyjście niż aukcje. Co sądzicie ?

dont
12-11-09, 08:23
Mam pytanie takiej natury: jako kobieta nie znająca się na samochodach zamierzam dokonać zakupu jakiegoś niezbyt drogiego auta. Nosiłam się z zamiarem zakupu auta na aukcjach ale jednak coś mnie powstrzymuje. Czy uważacie że lepiej kupić auto na aukcjach internetowych czy też na jakichś profesjonalnych serwisach giełdowych na przykład Auto Giełda Motoryzacja. Jestem ogólnie w temacie aut zielona ale chyba, a przynajmniej wydaje mi się że takie serwisy typowo samochodowe to jednak lepsze wyjście niż aukcje. Co sądzicie ?

Zanim cokolwiek kupisz polecam lekturę na forum bezwypadkowe.net

deborah83
12-11-09, 10:23
Ja raczej nie kupiłabym auta na aukcji. Patrzyłam na strony w internecie, np autocentrum i tam są tez oferty dealerów, chyba tak się zdecyduję kupić (bo też jestem na etapie poszukiwań).

xara
21-12-09, 14:54
ja podam pierwsze kryterium: wiadomo...musi byc ładne:)

dzienny
22-12-09, 16:16
Hehe, no taaaak...:) A kolor?:)

dankot
22-12-09, 20:04
Myślę, że jeśli nie jeździsz długo, lepiej kup niedrogie auto "do nauki". Drobne zarysowania, czy próby cofania mogą okazać się nieprzyjemna dla nowego wozu.

Ja raczej nie kupiłabym auta na aukcji.

Hmm.. Przezorność jest niezwykle wskazana przy kupnie auta. Warto dodać, że częstokroć auta, które na aukcjach, giełdach i u prywaciarzy powinny mieć status: "nadające się na złom". W tym przypadku warto rozejrzeć się po serwisach, które pokazują historię auta na podstawie numeru VIN.

Kupując auto warto rozważyć kilka warunków, poniżej podaję kilka:

Ile osób ma wozić auto?
Po jakim terenie będzie jeździć? (ruch miejski/wieś/nierówności/góry)
Czy ma być szybkie, wygodne, ekonomiczne?
Jak często będzie używane?

kahlen
28-12-09, 10:49
Osobiście zakupiłabym jakieś tanie pudełko do wprawienia się a potem pomyślałabym o czymś w moim ulubionym kolorze. :) Na aukcjach allegro pojawiają się okazje, ale trzeba bardzo uważać poza tym nie ma jak wymacany i obejrzany z każdej strony wóz.