PDA

Zobacz pełną wersję : Niedokończona rejestracja działalności gospodarczej. Jak z tego wybrnąć?

Marcin 87
01-12-09, 17:47
Witam serdecznie użytkowników tego forum.
Piszę z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu, którego sam jestem twórcą.
Pokrótce przedstawię swoją sytuację, w której się znajduję.
W maju tego roku złożyłem w urzędzie swojego miasta wniosek o rozpoczęcie działalności gospodarczej. Dostałem zezwolenie na prowadzenie działalności. Pani w okienku, w którym składałem dokumenty poinformowała mnie, że po otrzymaniu zezwolenia mam udać się do ZUS-u i jeszcze jakiejś jednej instytucji, której nazwy nie pamiętam w celu poinformowania o rozpoczęciu działalności, czego nie zrobiłem do tej pory… I na tym właśnie polega mój problem. Nie proszę tutaj o morały, jakie to było bezmyślne, bo doskonale sobie zdaje z tego sprawę natomiast proszę o poradę jak z tego wybrnąć!!! Zgłaszać to w wyżej wymienionych urzędach czy raczej nie? Jak zawiesić tą działalność? Jak wygląda procedura w takim przypadku? W tej chwili przyjąłem się do pracy i do miesiąca jestem zatrudniony. Proszę pomóżcie, bo nie mam pojęcia, co dalej..

dankot
02-12-09, 07:32
Ciekawe od jak długiego czasu w/w rejestracja jest zawieszona. Jeśli nie zamierzasz kontynuować podjętej działalności gospodarczej sugeruję wykonać bardzo prosty krok. Skocz do urzędu miasta i zgłoś problem pani w okienku.

Będziesz pewnie musiał złożyć kwitek o zakończeniu działalności gospodarczej i po bólu. Innego rozwiązania nie widzę. Daj znać jak potoczy się sprawa.