PDA

Zobacz pełną wersję : Podpis elektroniczny

Puma22
08-01-10, 15:26
Czy ktoś z was dysponuje możliwościami złożenia takiego podpisu i wie, jak się go wyrabia? I czy jest to stuprocentowo bezpieczne? Bo ja się chciałam wymeldować z mojego rodzinnego miasta, poza tym mam dużo załatwień w urzędzie miasta, a czasu prawie wcale żeby tam cały czas jeździć, bo pracuję. A do tych wszystkich załatwień niezbędne jest podpisywanie rozlicznych dokumentów. Jakieś wskazówki?

Fretka
04-02-10, 16:44
moja koleżanka ma i jest to zwykły plik który dodaje się do wiadomości mailowej, ciekawe jak to w środku działa :) pozdrawiam i też czekam na jakieś info jestem ciekawa

BliskieMedia
19-05-10, 18:54
ja także wiele słyszałem na temat tego podpisu i szczerze mowiac wydaje mi się,że jest to bardzo wygodne rozwiazanie. Próbował może ktoś jeszcze?? Trzeba miec do tego jakies specjalne uprawnienia?

tmkl
21-05-10, 18:49
Tak, konieczne jest zaświadczenie o niekaralności i list pochwalny od proboszcza... Niby dlaczego miałaby być jakieś uprawnienia? W tym wszystkim chodzi tylko o to by potwierdzić Twoją tożsamość przy wydawaniu podpisu, a sam podpis ma gwarantować identyfikację osoby podpisującej i integralność podpisywanych danych.

tmkl
24-05-10, 19:51
Podpis elektroniczny przydaje się też do podpisywania deklaracji do US i ZUS-u - bardzo wygodne.

dragongirl
18-06-10, 13:50
taki e-podpis kosztuje coś około 200/300 zł i jest ważny przez rok. Ale rzeczywiście jest bardzo dużym ułatwieniem. Co do ZUS i rozliczeń typu pit - to od tego roku podpis elektroniczny nie jest już niezbędny, żeby rozliczyć się przez internet. Teraz wystarczy podać bodajże przychód brutto z tamtego roku;)

tmkl
19-06-10, 15:41
Co do ZUS i rozliczeń typu pit - to od tego roku podpis elektroniczny nie jest już niezbędny, żeby rozliczyć się przez internet. Teraz wystarczy podać bodajże przychód brutto z tamtego roku;)

Co do ZUS-u to od niedawna jest niezbędny. Jeśli chodzi o edeklaracje do urzędu skarbowego to większość wymaga podpisu. Nie wymagają podpisu tylko deklaracje roczne. Jeśli się ma firmę to trzeba składać co miesiąc/kwartał vat-7

Anfinuo
21-06-10, 15:32
Czytając niektóre wypowiedzi, dochodzę do wniosku że pewnie niedługo e-podpis będzie miał prawie każdy, bo będzie trendy and cool...

BliskieMedia
21-06-10, 19:00
Fakt,że elektroniczny podpis staje się coraz bardziej popularny w naszym otoczeniu. Zastanawiamy sie jedynie nad bezpieczeństwem takiej operacji,ale mimo wszystko myślę,że nie każdy będzie uprawniony do takiego e-podpisu.

caduceus
24-03-11, 14:49
Podpis elektroniczny każdy może sobie załatwić. Mój kumpel posługuje się takowym, ale mówił mi, że jest trochę za dużo zachodu z używaniem tego. Może jednak jest to też kwestia podejścia, bo on średnio łapie się w nowinkach elektronicznych.