PDA

Zobacz pełną wersję : Wyciek danych osobowych

kunajn
07-02-10, 19:14
Witam,

gazeta.pl pisze o sporym wycieku danych osobowych. Wielu ludzi ( w tym ja ) dostało maila ze swoim imieniem i adresem domowym w temacie. Ulica, numer domu, mieszkania, miasto. Ja sam bym tego maila nie zobaczył, bo gmail mi wrzucił do spamu. Wygrzebałem go dopiero po przeczytaniu artykułu. Ktoś jeszcze dostał coś takiego? Z komentarzy wynika, że poszkodowani korzystali z przelewy24.pl bądź z Moneybookers.

U mnie nadawcą był:
From: "Josh Wasinski - Prize Centre" <bonusman@jangomail.com>
Date: Thu, 4 Feb 2010 05:44:09 +0000

Link do artykułu:
http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,82011,7535175,Grozny_wyciek_danych_adresowych_po lskich_internautow.html

W treści maila jest logo przelewy24.pl. Ktoś jeszcze dostał? Jest sens zgłaszać do GIODO?

Pozdrawiam
--
Kamil

Grzech
07-02-10, 20:49
Ja dostałem i też korzystałem z Moneybookers. Oczywiście nie kliknąłem w "kliknij tu aby wywalić nasz adres z bazy danych" - niech myślą, że podałem nieprawdziwe dane. A zgłosić jak ktoś ma taką możliwość to i owszem warto.

BliskieMedia
21-06-10, 19:06
Moim zdaniem sprawę warto zgłosić do odpowiednich organów ścigania. Co prawda ja nie dostałem takiego e-maila,ale mój znajomy tak.

caduceus
24-03-11, 14:41
takie sprawy koniecznie trzeba zgłaszać. jeśli internauci nie będą tego robić, wszystko przycichnie i tyle.