PDA

Zobacz pełną wersję : najlepszy darmowy antywirus?

grzesiekm
11-02-10, 16:06
Siema,

mam avg i mi caly czas przestaje sie automatycznie aktualizowac przez co musze go na nowo co jakis czas go instalowac. nie wiem czy to wina windowsa czy prgoramu. moze mi ktos polecic jakis duuuzo lepszy antywirus?

z gory dzieki

Grzech
11-02-10, 17:01
Avira AntiVir Personal - FREE http://www.free-av.com/en/download/index.html - od lat instaluję go wszystkim moim klientom oraz sam używam. Naprawdę polecam. Warto wejść do ustawień i zaznaczyć zamiast kontrolowania tylko niektórych plików - "all files".

Do tego Avira nie tworzy konfliktów z różnymi grami co AVG się niestety zdarza...

bartosz.nowicki
12-02-10, 12:16
Swego czasu, z darmowych antywirusów używałem Avasta, nie obciąża systemu, nie gryzie się z innymi programami. Jeśli nie trzymasz na dyskach kodów dostępowych do baz danych NASA to powinien spełnić Twoje wymagania.

Pzdr.

grzesiekm
12-02-10, 15:46
dzieki, chyba sprobuje tego avira

:)

Arek_AVG.PL
17-02-10, 12:17
Siema,

mam avg i mi caly czas przestaje sie automatycznie aktualizowac przez co musze go na nowo co jakis czas go instalowac. nie wiem czy to wina windowsa czy prgoramu. moze mi ktos polecic jakis duuuzo lepszy antywirus?

z gory dzieki

Witaj,

Co rozumiesz przez - przestaje się aktualizować? Interfejs AVG zgłasza błąd? Jaki błąd? Jaka jest wersja AVG zainstalowana, jaki system operacyjny?
Kontaktowałeś się z pomocą techniczną (m. in. ze mną) w tej sprawie? pomoc@avg.pl
Forum poświęcone problemom wersji darmowej:
http://forums.avg.com/pl-pl/avg-free-forum

Pozdrawiam,
Arek

AVG.PL

Grzech
17-02-10, 17:22
Nie ma to jak ktoś nie potrafi sobie zrobić wolnego od pracy tylko każde miejsce wykorzystuje do autopromocji...

Swego czasu, z darmowych antywirusów używałem Avasta, (...)

Pzdr.
Rekordowy komputer z Avastem, który pomagałem przywracać do uzywalności miał 312 zainfekowanych różnymi "szkodnikami" plików...

ttevis
18-02-10, 12:20
Mam podobne doświadczenia jak Grzech, nie bardzo wiem skąd taka popularność Avasta i jego notowania w (niektórych) ratingach. Praktyka wskazuje na zupełnie coś innego, nie dość, że zdarza mu się wpuszczać "klasyczne" szkodniki, to jeszcze miałem przypadki infekowania jego własnego pliku wykonywalnego(!).
A najlepiej przesiąść się na Linucha i już:)
Co do Aviry - poza denerwującym okienkiem wyskakującym przy aktualizacji w bezpłatnej wersji - nie mam najmniejszych zastrzeżeń.

dankot
18-02-10, 14:25
Mam podobne doświadczenia jak Grzech, nie bardzo wiem skąd taka popularność Avasta i jego notowania w (niektórych) ratingach. Praktyka wskazuje na zupełnie coś innego, nie dość, że zdarza mu się wpuszczać "klasyczne" szkodniki, to jeszcze miałem przypadki infekowania jego własnego pliku wykonywalnego(!).
A najlepiej przesiąść się na Linucha i już:)
Co do Aviry - poza denerwującym okienkiem wyskakującym przy aktualizacji w bezpłatnej wersji - nie mam najmniejszych zastrzeżeń.

Potwierdzam - Avast do bani, bo to jest sitko, które przepuszcza trojany

Potwierdzam - Avira przetestowana i dobrze się sprawdzała.

Dodam ze swojej strony Nod32, którego używam i jestem zadowolony.

Polecam do kompletu jakiegoś firewalla, np. PC Tools Firewall, którego też używam i nie mam badziewia na swoim kompie.

Raz na jakiś czas trzeba przeskanować programem malwarebytes, żeby pozbyć się tego co ewentualnie się wkradło oraz Ad-ware, żeby reklamująco-spamujące robaczki wyeliminować.

wahadełko44
22-04-10, 16:27
Jasne,że wpuszcza trojany,ale który program anty-tego nie robi? Jest do pomocy Spybot i inne ad-ware,czy coś tam.Nie podrózuję po necie za frywolkami. Wystarczy jednak wgląd na stronę z programami i to legalnymi.Widzę spowolnienie komputera i włączam skanowanie na danej partycji.Używałem kiedyś NOD 32 i jest nadal w komputerze,ale w uśpieniu. Młodość ma to do siebie,że nie widzi zagrożeń.Wszystko jest łatwe i proste.Zdrówko.:-D

Tuska
07-05-10, 13:05
a co sadzicie o McAfee ?

BliskieMedia
19-05-10, 18:37
Jest bardzo pozyteczny,ale jak to sie mówi: "szału nie ma" dla mnie dalej numerem jeden pozostaej ArcaVir-chyba najdroższy ale całkowicie niezauważalny podczas pracy systemu i bardzo skuteczny.

Ptaq
12-10-10, 15:57
Korzystam z darmowego Avasta i jestem zadowolony. Żadnych wirusów i ostrzeżenia gdy jakaś strona próbuje mi sprzedać jakiegoś robaka.

seo
12-10-10, 17:55
Siema,
moze mi ktos polecic jakis duuuzo lepszy antywirus? z gory dzieki
Witaj, dużo administratorów w szkołach i na uczelniach instaluje ESET NOD32 oraz avast! . Widocznie jeden i drugi jest całkiem dobry.
Pozdrawiam

furrys
13-10-10, 11:54
Avast jest dobrym i skutecznym antyvirem. Wyłaczyć tylko te powiadamiania głosowe bo mogą wystraszyć w nocy o północyi jest ok.

dankot
13-10-10, 22:30
Avast jest dobrym i skutecznym antyvirem.

Tylko ciekawe dlaczego usuwałem z komputera znajomej wirusy, która miała właśnie zainstalowanego Avasta Home. Odinstalowałem go i zainstalowałem NOD 32 i od razu po przeskanowaniu wykrył i kilka... :hmmm:

zimny
14-10-10, 08:29
Nod 32 tez przepuszcza wirusy. Mam Noda od lat, a i tak kliku infekcji sie nie ustrzegłem. W firmie, jak jeszcze pracowałem na kogoś i było pod opieką z 40 maszynek, co prawda user sam sobie odpalił wira z załącznika i zainfekował kompa, ale ja jakiś czas temu wchodząc na strone załapałem jakiś syf, który zawiesił system i noda, restart i maiłem trojana, który wykradał hasła do ftp (ten co tyle szumu w sieci wywołał). A Nod był jest i będzie legalny z aktualnymi bazami no i poki co będe go miał bo nawet przy potknięciach jest dla mnie OK.

Z darmowych testowałem na kompie siostrzenca Avasta i Avire. Ten drugi wypada moim zdaniem lepiej.

wogrek
26-11-10, 09:17
Osobiście używam ESET Nod32, ale i jemu czasami zdarzy się coś przepuścic ;) z darmowych to raczej Avast, mimo że czasami zdaży mu się większa wpadka. Przez jakiś rok go miałem i przez ten czas nic większego/gorszego mi się nie przydarzyło.
pozdr.

Raquel
26-11-10, 10:02
Tez miałam kiedyś Avasta i całkiem dobrze sie sprawował, nie zliczył nawet mniejszych i większuch wpadek.

litespeed
25-12-10, 15:01
Tylko i wyłącznie Avast. Mam na stacjonarnym i na laptopie. Polecam.

cygnus
26-12-10, 12:32
Niedawno na dobrych-programach ukazał się całkiem fajny test odnośnie skuteczności darmowych rozwązań http://www.dobreprogramy.pl/Test-darmowych-programow-antywirusowych-2011,Artykul,21381.html sam osobiscie używam jak kolega wyżej noda i jestem zadowolny ;)

rewan
27-12-10, 16:18
Bez dwóch zdań Avast.

sanpo
30-12-10, 16:57
Ja również używam Avast już dwa lata i chociaż miałem jedną drobną wpadkę z tym programem antywirusowym, to i tak uważam, że jest bardzo dobry.

jachu
09-01-11, 01:07
Polecam bezpłatny Microsoftowy Security Essentials (http://www.microsoft.com/security_essentials/).
Dla małych firm również bezpłatnie :)

Salladin
01-02-11, 09:10
Hmm uważałbym z niedocenianiem Avasta. Ostatnie wersje zostały naprawdę konkretnie zmodyfikowane i ja osobiście nie narzekam.

http://download24.com/avast-5-free-antivirus-windows/7ju6q4-1

Hartex
04-02-11, 15:00
Ja bym polecał Comodo IS free. Ma wbudowaną piaskownicę więc nic nie przedostanie się do systemu - tak przynajmniej jest w teorii.

Tyle te aktualizacje są ogromne. Instalujesz pakiet, i musisz ściągnąć ze 120 MB aktualizacji. Dla mnie to był problem, bo mam wolne łącze.

truszczy9
11-02-11, 12:33
On chyba nie jest darmowy, ale słyszałem, że najlepszy z najlepszych. O kogo chodzi? O NOD32

caduceus
18-02-11, 14:06
AVG w zupełności wystarczy ;) Za darmo i problemów z infekcjami nie miałem. Ważne w wypadku antywirusa jest jeszcze to, by nie obciążał zbytnio systemu

Old Consigliere
06-05-11, 00:26
Polecam bezpłatny Microsoftowy Security Essentials (http://www.microsoft.com/security_essentials/).
Dla małych firm również bezpłatnie :)

Tez korzystam i nie narzekam - warto rowniez dodac zeby nie instalowac wszystkich smieci jakie tylko wpadna w rece tylk 2 razy sie zastanowic czy rzeczywiscie potrzebuje danej aplikacji...

Rowniez nie sciagac absolutnie zadnych aplikacji ze stron typu "programosy" / "dobreprogramy" / etc. - aplikacje powinno sie sciagac z oryginalnej strony producenta - zawsze i bez wyjatkow. Przynajmniej wiadomo ze nic nie zostalo "przypadkiem" dokompilowane ;)

Nie zalecane rowniez uzywanie crackow - nic niestety nie jest za darmo...

Grzech
06-05-11, 12:59
Z tym ściąganiem z oryginalnej strony to różnie bywa. Spotkałem się już z sytuacją, w której program z oryginalnej strony był zainfekowany a z nieoryginalnej nie.
Poza tym przecież "dobreprogramy" nie mają swojego serwera tylko linki od pobierania prowadzą do stron producentów.

Old Consigliere
06-05-11, 19:40
Z tym ściąganiem z oryginalnej strony to różnie bywa. Spotkałem się już z sytuacją, w której program z oryginalnej strony był zainfekowany a z nieoryginalnej nie.

Podaj przyklad bo jakos mnie nie przkonales. Byc moze kiedys gdzies we wszechswiecie byly pojedyncze przypadki ale to moglo byc w wyniku aktywnosci ludzi z zewnatrz...

Poza tym przecież "dobreprogramy" nie mają swojego serwera tylko linki od pobierania prowadzą do stron producentów.

W tym przypadku uogolnilem i podalem przyklady ktore znam ale osobiscie nigdy nie korzystalem - dobrym zwyczajem jest sciagac oprogramowanie z oryginalnej strony producenta. I nie probuj nikomu wmowic ze jest inaczej...

Krzysztofer
01-11-11, 01:23
Avast jest kiepski. Darmowy i kiepski.
Często po zainstalowaniu nie da sie go odinstalować, muli system itp. kfiatki
Do domowego użytku dobry jest F-Secure (największa baza wirusów), Kaspersky (wydajny, ale bardzo skomplikowany dla nieobeznanego z oprogramowaniem użytkownika), BitDefender w Polsce mało znany, jednak bardzo dobrej jakości i zawsze w czołowce jeśli chodzi o wykrywalność.

jacek_ll
01-11-11, 11:59
No i w ogóle radziłbym raczej sprawdzać testy, niż opierać się na opiniach typu "przepuścił wirusy" - z testu wynika że praktycznie wszystkie programy antywirusowe przepuszczają ok. co trzydziestego wirusa.

Drugi zainstalowany antywirus program może znaleźć wirusy których pierwszy nie znalazł, ale może ten pierwszy znalazł takie, których ten drugi by nie znalazł?

Wniosek z tego taki - uważać, na jakie strony się wchodzi, poza tym oprócz antywirusa zainstalować programy typu anti-spyware + ew. trzeci antyrootkit + program ostrzegający przed niebezpiecznymi stronami (np. w AVG), albo stosować programy które łączą te funkcje (z tego co wiem, nie ma takich wśród darmowych!). Albo... korzystać z internetu ostrożnie :)

luk3Z
16-11-11, 17:41
Ja używam darmowych ClamWin i Avira i nie narzekam :P

sinko
21-11-11, 17:14
Avast mam i nie narzekam :) a używam go już bardzo bardzo długo... poza tym jest lekki co przynajmniej dla mnie rekompensuje jego wady. 2 antywirusy na 1 kompie to sie nie oplaca:) spadek wydajności zbyt wielki, już nie wspomnę o tym że np win7 ma jeszcze swój system sprawdzania, niby microschit ale po co dokładać do tego 3 ?

Sarenka
02-03-12, 12:45
avast choć z pLatnymi nie ma szans

ChimeyBlue9°
17-04-12, 03:36
Ale o czym jest ta dyskusja. Nie ma AV, ktory nie przepusci O-day'a i innych swinstw. Sa lepsze silniki i gorsze. Ale czy to od nich zalezy nasze bezpieczenstwo? Pierwszym ogniwem lancuszka bezpieczenstwa w sieci jest czlowiek. Mysl gdzie wchodzisz, mysl co wciskasz. Socjotechnika w internecie mozna sobie gebe wycierac. Darmowe AV sa w zupelnosci wystarczajace do podstawowej ochrony komputera. Wraz z darmowa zapora, jak np.: Comodo Firewall, mamy komplet na poczatek. W przegladarce np.: FF instaujemy - AdBlocker, NoScript, BetterPrivacy, GoogleSharing, Redirect Remover, Track Me Not. Dodatkowo rozszerzyc system o pakiet Sysinternals (4XP: Proces Explorer, Page Defrag, Rootkit Revealer, TCP View, Autoruns, etc.). Bierzace aktualizacje systemu i oprogramowia. Wspomagacze czyszczenia systemu jak Spybot, Gmer, ComboFix. I na sam koniec: Zaopatrzyc leb w rozsadek. Albo... Odlaczyc Internet... Dacie rade wyciagnac wtyczke? Pewnie nie na dlugo... Choc za oknem slonko swieci... Sie wpiac musze dzis do sieci...

Pzdr

ChimeyBlue9°
17-04-12, 03:40
PS No i sie mnie omsklo. BACKUP wrazliwych danych... Im bardziej wrazliwe, tym czesciej archiwizowane.

Pzdr

lament
17-04-12, 14:34
Polecam inwestycję za ok 50 zł w Kaspersky Internet Security, który w takiej cenie można nabyć na Allegro. W momencie zakupu tego softu jakieś pół roku temu skończyły mi się wszelakie problemy z trojanami. Na Allegro można 2 razy taniej dostać legalną wersję niż ze strony producenta, jeżeli zależy wam na optymalizacji kosztów.

mirek1221
20-06-12, 15:37
Ja sam używam Avast'a i jestem zadowolony wykrywa na stronach zagrożenia. Trzeba tylko pozwolić na częstą aktualizację. Zdaje sobie sprawę że to oprogramowanie wszystkiego nie wyłapie. Dodatkowo używam Malwarebytes Anti-Malware.

Kamil890
22-06-12, 09:48
No nie wiem, jak miałem Avasta to po pewnym czasie musiałem zrobić formata, tyle wirusów było. Teraz przesiadłem się na płatnego Nortona i nie ma problemów. Na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać.

andrzejek2012
30-08-12, 14:12
Ja polecam AVK, bardzo dobra baza. Wersja darmowa, nie obciąża za bardzo komputera.

Majika
31-08-12, 00:36
Ja korzystam z Avasta i bardzo sobie chwalę, nie mam żadnych problemów z wirusami.

sig
31-08-12, 07:25
A ja AVG free, z Avastem miałem problemy typu "fałszywe alarmy" (znajdował szkodniki nawet na oryginalnych płytach ze sklepu), kaspersky też takowe chyba ma.

ro9ro9
31-08-12, 11:01
kiedyś korzystałem z AVG i średnio byłem zadowolony. Prawda jest taka, że darmowe antiviry są do kitu. Poza tym to antywirus jest dosyć słabym rozwiązaniem w dobie wszechobecnego internetu. Ja korzystam z rozwiązań Internet security które chronią cie też przed atakami ze strony sieci.

Za kasperskiego płace 56 zł rocznie, znajdź kogoś kto kupi z Tobą licencję na 3 kompy od razu to bedziesz mieć taniej. Poza tym 56 zł na rok ?? śmieszna kwota za cenę prywatności i spokoju.

shaq45
02-09-12, 16:45
Bardzo dobry program to Microsoft Security Essentials. Jest co prawda od Microsoftu, ale jest całkowicie za free. Warunek jeden to oryginalny Windows.

sig
02-09-12, 17:58
Maiłem go, ale się pozbyłem jak przegapił szkodnika.

shaq45
02-09-12, 18:48
Czasem nic nie pomoże, trzeba być uważnym. Moja znajoma na jednym komputerze otworzyła ostatnio wiadomość niby od booking com z załącznikem, oczywiście z exe. Próbowała go otworzyć, norton antivirus aktualny tego dnia nic nie zablokował, a system cały padł, że nawet się nie włączył później...

czyrak7
03-09-12, 15:38
To trzeba uważać na co się wchodzi. Po za tym na pewno w adresacie była przekręcona jedna literka i stąd twoja koleżanka się pomyliła naciskając na tą wiadomość.

sig
03-09-12, 22:25
Akurat jako adres nadawcy maila można wpisać cokolwiek, Co prawda już jakiś czas temu było dość "głośno" o potrzebie sprawdzania czy zawartość pola nadawca faktycznie "pasuje" do serwera/komputera z którego mail pochodzi (co znacznie ograniczyło by możliwości spamerów, którzy zwykle korzystają z bot-netów a co za tym idzie komputerów które nawet nie są serwerami poczty a co dopiero właściwymi dla domeny z pola nadawca) Ale powstały co najmniej 2 standardy takowego sprawdzania (z czego jeden Microsoftu), i sprawa rozeszła się po kościach. Swoją drogą czemu nie zablokowano "otwierania" pliku wykonywalnego jako załącznika do maila? Porażka zarówno programu pocztowego jak i pakietu "anty". Przecież jak ktoś chce go uruchomić to najpierw zapisze go na dysku a potem uruchomi stamtąd. Do tego dochodzą błędne "fabryczne" ustawienia Windowsa na nakazujące eksplolerowi ukrycie rozszerzeń "znanych mu" typów plików, przez co dajmy na to raport.pdf.exe jest klikany (bo to pdf czyli dokument co nie? o to żeby exe nie było widać twórca szkodnika już martwić się nie musiał).

wiercenie
10-09-12, 13:45
Pytanie co znaczy darmowy? Jeśli do użytku domowego to Avast albo AVG. Jeden i drugi mają plusy i minusy.

karolina121m
14-09-12, 17:43
Pytanie co znaczy darmowy? Jeśli do użytku domowego to Avast albo AVG. Jeden i drugi mają plusy i minusy.

wg mnie avast, bardzo łatwy w obsłudze i przyjemny interface :)

konstancja90kmb
17-09-12, 01:33
Ja mam Avasta i jestem z niego zadowolna

agnieszka.zet86
19-09-12, 08:55
Avast nie jest dobry, zamula komputer. Polecam Avirę wersję darmową.

K@miLL
12-10-12, 23:13
ja ściągnąłem darmową wersję FileMedic i na razie jest OK, na pewno nie obciąża systemu.

computer-expert.pl
22-10-12, 12:31
a nie lepiej zainwestować kilkadziesiąt złotych i mieć spokój?

krystyna1617
22-10-12, 16:10
O ile oczywiście masz te kilkadziesiąt złotych do zainwestowania. Ja mam to szczęście, że całkiem niezłego McA czy Avirę mam na licencji studenckiej, ale bez tego była by kicha.

K@miLL
27-10-12, 11:31
mnie to FM też przekonało to, że można go miec za darmo ;)

Miro
29-10-12, 09:18
Avast nie przeszkadza, ale tez nic nie złapał, może po prostu nie infekuje swojego kompa :)

ChimeyBlue9°
06-11-12, 23:22
Antyvirus nie jest gwarantem bezpieczenstwa, firewall takze, antymalwer tez etc. Bo zawsze pozostaje czynnik najbardziej niewiadomy: CZLOWIEK. Myslenie i rozumienie tego co sie robi.

Moj zestaw free na kazdy Windows:
Antyvir: Avira
Firewall: Comodo
Antimalwers: ComboFix; Spybot Search&Destroy; Gmer
System Tools: SysInternals Suite.

Greets :)

Miro
07-11-12, 17:53
nie zamuli kompa?

matuesz26t
08-11-12, 07:47
Najlepszy darmowy - ciężko powiedzieć. Avast jest popularny lecz co darmowe to kijowe. Ja z antywirusem radzę sobie tak. Instaluje np. Noda w wersji testowej na 30 dni jak mija ten czas to zawsze w jakiejś gazetce jest promocja i dają za free Noda na 2 lub 3 miechy. Jak już minie ten czas to znowu poczekam z miesiąc dwa i kolejne czasopismo dodaje licencje Noda za free na kilka miesięcy i tak już ciągnę od roku.

Oczywiście nie chodzę po jakiś nieznanych stronach i mam wyłączone autoodtwarzanie bo przez to najwięcej syfu wchodzi do komputera.

Taka prawda życiowa - jeżeli wkładasz do wielu dziurek bez zabezpieczenia to zawsze coś złapiesz - i to idealnie można podpiąć pod pamięci pendrive.

matuesz26t
08-11-12, 07:49
ps. jestem tutaj nowy i powiedzcie mi dlaczego tak dziwnie rozjeżdża te posty - ciężko się to czyta.

Miro
08-11-12, 09:25
tak pierwszy się rozjeżdża, przyzwyczaisz się.

tez tak robiłem, tylko te gazetkowe antywiry nie chciały mi się odistalowywać

matuesz26t
09-11-12, 08:31
Problem z odinstalowywaniem jest powszechny ponieważ producenci zabezpieczają się przed tym żeby po zakończeniu licencji nie odinstalować całkowicie produktu. Najlepiej w takim wypadku zainstalować sobie jakieś dobre narzędzie do całkowitego odinstalowywania programów łącznie z czyszczeniem rejestru i wtedy nie ma problemu.

Miro
09-11-12, 09:24
Tak masz rację, tylko uważać trzeba żeby nie wyrzucić nic z systemu. U mnie skończyło się ponowna instalacja systemu:)

Morski
16-11-12, 15:18
Z darmowych to najlepszy jest Comodo ale dzięki piaskownicy SandBox. Bez tego gadżetu nie polecałbym tego pakietu, bo wykrywalność wirusów choć dobra to nie powala na kolana.
Avira free oparta jest tylko o sygnatury bez blokera behawioralnego.

krystio
22-11-12, 16:40
Osobiście korzystam z Microsoft Security Essential i mogę polecić, działa b. szybko, stabilnie i jest lekki. Z wykrywaniem też nie ma żadnych kompleksów w porównaniu do kaspersky czy NODa

Miro
22-11-12, 17:17
Do pobrania z ich strony?

kastek
29-12-12, 12:01
a co myślicie o Filemedic..ja mam go od niedawna i nie narzekam..działa bardzo szybko i nie obciąża mi komputera

lament
29-12-12, 12:37
a co myślicie o Filemedic..ja mam go od niedawna i nie narzekam..działa bardzo szybko i nie obciąża mi komputera

Mi nie przypadł jakoś go gustu. Jakiś czas temu testowałem i sporo rzeczy mi nie wykrywał.

jadzka
21-01-13, 18:02
ja obecnie testuje filemedic, trochę wolno skanuje ale poza tym nie mam mu nic do zarzucenia

drcia
06-02-13, 10:30
O to samo chciałam zapytać...:) Ja mam McAfee ale chyba przejdę na Avira jak polecają koledzy.

adrian1877
10-02-13, 09:24
To wszystko zależy od użytkownika. Na czym ci najbardziej zależy: wydajność, wykrywalność, skuteczność, ilość funkcji, polska pomoc techniczna, język PL czy niekoniecznie, automatyka czy wolisz interakcje...

SallyBowles72
12-02-13, 14:48
wypróbowałam wiele antywirusów w swoim życiu, ale jak do tej pory najbardziej skuteczny był i jest Avira.

edward94
12-02-13, 16:04
Korzystam z Avasta od paru dobrych lat miał swoje wzloty i upadki ale jak na razie działa całkiem sprawnie nigdy nie zdążyło mi się żebym musiał robić format przez wirusy, kompa też za bardzo nie muli :cool:

marekraczek
07-03-13, 14:48
Jak na darmowy to avast jest ok.

p1orun
19-04-13, 12:32
https://www.youtube.com/watch?v=mp6ytxMgckg test "wszystkich" darmowy antywirusów

spser
23-04-13, 09:20
Microsoft Security Essentials - darmowy dobry od Microsoftu, uzywam i chwale :)

agata1985
07-09-13, 10:03
Rekordowy komputer z Avastem, który pomagałem przywracać do uzywalności miał 312 zainfekowanych różnymi "szkodnikami" plików...[/QUOTE]

Ja też używam Avasta i jestem z niego zadowolona, ale to co napisałeś trochę mnie zaniepokoiło.

Miro
09-09-13, 11:07
Może miał zainstalowany, ale wyłączony:))

biuroliterackie.net
05-11-13, 20:20
Podobno całkiem fajnie (również i na dłuższą metę) sprawuje się Windows Defender od Microsoftu. Sama kiedyś jakiś czas testowałam i byłam zadowolona. Zależy kto co robi na komputerze. Dla osoby ściągającej pliki codziennie w kosmicznych ilościach ta usługa może być niesatysfakcjonująca; ale dla kogoś kto sobie tylko "coś tam" pisze w Wordzie, czy liczy w Excelu...już bardziej.

Miro
06-11-13, 13:12
Dla excela i worda to nawet nie łączyłbym się z internetem? Wizyta w necie bez antywirusa, jest jak seks bez zabezpieczenia, wszystko może się zdarzyć. Darmówka od Microsoftu daje radę na grę wstępną:))

janb33
07-11-13, 14:44
Aktualnie na swoim komputerze posiadam Avasta free i jest ok. Mam bardzo mało pamięci operacyjnej na swoim pc i chciałbym antywirusa dobrego i takiego co by nie spowalniał mojej pracy, czy możecie polecić jakiegoś antywirusa który zżera bardzo mało pamięci i jest w miarę dobry?

aga_gaga
18-11-13, 10:26
od bardzo dawna korzystam z darmowej opcji Avira Free Antivirus i jestem bardzo zadowolona, nie zamula komputera, działa bardzo skutecznie, jedynym malutkim minusem są pojawiające się od czasu do czasu reklamy, ale już się dawno do nich przyzwyczaiłam

kimik22
23-11-13, 18:28
No właśnie, ja mam McAfee i uważam że jest to bardzo dobre zabezpieczenie. JA przynajmniej nie mam żadnych problemów.

roman15
26-11-13, 11:10
Przez długi czas korzystałem z McAfee i polecam go z pełnym przekonaniem. Miałem też avasta, ale jakoś mi nie pasował.

Marlenka19
28-11-13, 21:56
Nie szuka, po prostu pobierz AVG Free Edition, dobry, szybki i nie obciąża kompa i to jeden z najlepszych jakie w swoim życiu używałam.

miter
13-12-13, 16:15
Tak naprawdę większość jest dobra niezależnie od firmy, która go wyprodukowała - jeżeli tylko regularnie go aktualizujemy.
Osobiście używam Avasta i zero problemów. :D
Za największego zamulacza systemu uważam Kasperskiego. :p

lob77
22-12-13, 21:24
Zasadniczo ja mam avast antywirus i jestem z niego w pełni zadowolony, toteż polecam go wszystkim.

Piotr Benet
28-01-14, 10:03
Avast to chyba najbardziej optymalne rozwiązanie. Wszystkie inne dobre to tylko płatne.

MasterofSPA
28-01-14, 13:49
Wszystko zależy od potrzeb, ale u mnie avast zawsze dobrze się sprawdzał. W pracy miałem windowsowski i też nie było wirusów, ale w pracy jak to w pracy - trudno coś złapać:D

Ramin
21-02-14, 17:49
U mojego znajomego dobrze sprawdza się G Data. Skutecznie wyłapuje wszystkie zagrożenia.

wojciechwajs80
13-03-14, 13:11
U mnie Avast sobie radzi.

nowakowski123
21-03-14, 12:06
również mam avasta, słyszałem też dobre opinie o arcavir

Axnnna
23-03-14, 16:53
Polecam avasta, testowałam kilka różnych antywirusów, jednak żaden nie sprawdził się tak dobrze jak avast

kajetanziel
24-03-14, 07:47
chyba każdy ma avasta, a ja z płatnych nie korzystam, te płate antywirusy to jakiś żart jest

bilbolink
25-03-14, 14:18
Ostatnio znajomi u mnie chwalą Microsoft security essentials. Ja z jego osobiście nie korzystałem, wolę płatny eset 7:)

Rafal9661
06-05-14, 19:24
Ja mogę polecić dość nowy antywirus, 360 internet security, podobny do Baidu antyvirus 2013. Stanowi ciekawą alternatywę, a ponadto w internecie jest sporo pozytywnych opinii na jego temat.

kuligajakub82
07-05-14, 12:53
A co sądzicie o programie NOD? Znajomy zachwala.

wpis
02-07-14, 16:55
Ja mam McAfee - jest dobry ale zabiera dość dużo zasobów na kompie. Wcześniej miałem ZoneAlarm -w paku w miarę dobrze działał. Teraz zastanawiam się na Avastem bo tak nie muli kompa.

szeregowy11
08-07-14, 11:06
zdecydowanie avast

milado7
11-07-14, 06:43
Ja nie potrzebuje żadnego antywirusa, bo mam Ubuntu i nie mam z tym żadnych problemów :)

wielkibrat
05-08-14, 11:01
Moim zdaniem Avast, ewentualnie AVG. Każdy darmowy program ma pewne wady, ale te płatne również nie są ich pozbawione...

d2b
16-08-14, 15:35
:P Darmowy to wersja trial kaspersky internet security :)

Lukis
10-11-14, 10:41
Z darmowych polecam Comodo internet security a z płatnych Nortona 360.

bogus60
11-11-14, 14:02
Też używam "od zawsze" Avast'a. Ostatnio "przesiadłem" się na AVAST PREMIER - płatny, ok. 130 PLN/rok. Nie zaglądam do wszelkiego rodzaju miejsc potencjalnie niebezpiecznych, różnych atrakcyjnie wyglądajacych śmietników, itp....
I mam spokój. Ostatnio - po powrocie z zagranicy- poddałem swój notebook przeskanowaniu i oczyszczeniu go z wszelkiego ewentualnego śmiecia. Była to pierwsza taka operacja na tym sprzęcie od początku naszej współpracy. Powodem zaś tego było zaobserwowanie pewnych niepokojących zjawisk właśnie podczas korzystania z usług zagranicznego dostawcy Internetu, podczas pierwszych trzech m-cy pobytu poza zasięgiem polskiego dostawcy. Moje różne - wtedy jeszcze darmowy Avast i ABP - zabezpieczenia chyba nie radziły sobie z zalewem rozmaitych śmieci, reklam, itp...
Tego rodzaju problemów nie mieli "tubylcy", którzy pracowali na sprzęcie tam zakupionym.
Prawdopodobnie też wtedy Avast usunął mi pewien program z bazą zebranych danych, będących w trakcie opracowania, przed sporządzeniem zapasowej kopii. Zdaniem fachowca - aplikacja została zaatakowana przez jakieś paskudztwo, a Avast nie zastanawiał się długo i usunął problem bardzo dokładnie....
Zaś w wyniku całościowego skanowania mojego notebook'a fachowiec znalazł tylko 32 zagrożenia, które zostały przepuszczone przez darmowego Avasta. Głównie z okresu korzystania z usług innego dostawcy- jak na naszą 3-letnią współpracę to chyba niezły wynik...
Wtedy też zakupiłem Avast'a Premier.

kamidel
12-11-14, 08:19
Avast w zwykłej wersji jeszcze ujdzie, ale płacenie premium nie ma raczej sensu...
Dodatkowo polecam po prostu uważać, rozsądku się kupić nie da

Tomel
13-11-14, 10:09
Ja z darmowych kiedyś używałem Avasta i Comodo-oba niezłe ale teraz wolę zapłacić za Nortona 360 z którego jestem bardzo zadowolony.

dambo
10-02-15, 13:29
Ja używam AVG i bardzo sobie chwalę. Wcześniej miałem Avasta i niestety zdarzało mi się, że nie wyłapywał wirusów. Teraz z AVG nie mam takiego problemu (przynajmniej do dziś)

webmind
05-03-15, 10:08
NOD i Avast najbardziej popularne. Lepszym i mniej zamulającym komputer wydaje mi sie NOD i z niego korzystam.

zetanna87
22-03-15, 21:03
Awast :) zdecydowanie najlepszy :)

joonek9
27-03-15, 17:36
Używałem Avasta, jednak przerzuciłem się na AVG i jestem zadowolony.

valerie89
31-03-15, 13:29
zdecydowanie Avast - korzystam od kilku lat i jestem w pełni zadowolony.

lubson921
01-04-15, 12:10
AVG anti-virus jest najlepszy :D

marirossa
12-04-15, 12:34
Nie sprawdzałam wszystkich darmowych antywirusów, ale od trzech lat używam Avasta i nie miałam żadnych problemów, więc polecam.

julita
14-01-16, 16:36
Hmm, też korzystałam z avasta za free, teraz przesiadłam się na wersję płatną. Zobaczymy. kiedyś korzystałam jeszcze z Kaspersky Antywirus - ale ten choć skuteczny - bardzo spowalniał pracę sprzętu.

Karol73
23-03-16, 18:37
Ja polecam Comodo jest świetną aplikacją i ma duże możliwości blokowania niechcianego ruchu. Po czasie "nauki" przez program przestajemy do zauważać i komunikuję się z nami tylko w naprawdę ważnych momentach.

mateos
29-03-16, 09:47
Również korzystam z Avasta i nie mam zastrzeżeń

Adam30
26-04-16, 19:39
Avast - też korzystam ale chyba z przyzwyczajenia. Czy jest najlepszy nie wiem - używam go wiele lat ale przez ten czas wiele firm wypuściło swoje darmowe programy antywirusowe.

lejer
07-06-16, 15:22
no tak samo Avast:)

towarzyskie55anonse
20-06-16, 13:48
Avast w sumie to nie jest zły.

Obywatel
26-06-16, 22:09
Miałem Avasta za free oraz płatnego i często darmowy avast więcej wykrył niż wersje płatne ( celowo nie podaję nazwy ) może akurat takie moje szczęście.

Obywatel
26-06-16, 22:10
Miałem Avasta za free oraz płatnego i często darmowy avast więcej wykrył niż wersje płatne ( celowo nie podaję nazwy ) może akurat takie moje szczęście.

Oczywiście wersje płatne innych programów niż avast - taka pomyłka się wdała

barso
20-07-16, 21:30
Ja szukam jakiegoś dobrego IS, co byście polecili? Może być tez płatny, warto na smartfonie/tablecie instalować antywira?

beatalodz
22-07-16, 10:11
Napisz do mnie na priv to podam Ci kod na roczny dostęp do mcafee Internet Security. Dostałem w RTV euro agd do zakupów za 5 zł. Normalna cena to 119zł. Oddam za free.

wiwi24
26-07-16, 09:38
Ja szukam jakiegoś dobrego IS, co byście polecili? Może być tez płatny, warto na smartfonie/tablecie instalować antywira?

Słyszałes o g dacie IS? Ja sobie bardzo chwale. Mam na androidzie. Najbardziej uzyteczna jest ta opcja z blokowaniem polaczen i smsów od marketerow. Chroni przed wirusami ofc tez. Ja się przyznaje ze mi się zdarza instalować apki z nieznanych zrodel.

joonek9
04-08-16, 16:01
Kiedyś Avast teraz AVG i nie narzekam. Zależy co się robi na komputerze, ja praktycznie nie ściągam plików, a jeśli tak to z zaufanych źródeł także chyba nic więcej niż AVG mi nie jest potrzebne.

barso
23-09-16, 16:48
W końcu kupilem własnie Gdata, dobrze mi się sprawdził, od razu wziałem pakiet z 2 na androida, to i telefony pozabezpieczałem, spro jest teraz ataków na urzadzenia mobilne, trzeba uważać, a ja robie przelewy telefonem i chce zeby to też było bezpieczne, tym bardziej ze banki coraz bardziej chcą przerzucić odpowiedzialnosć za włamy na właścicieli kont, a tutaj mam dodatkowy bank guard. Co do mcaffe czytalem ze mieli duży problem z aktualizacjami więc jednak nie dziekuje

AdamSoczek
09-11-16, 23:42
malwarebytes

jurrek55ds
23-11-16, 09:35
Ja korzystam z AVG i jestem bardzo z niego zadowolony.

marco
28-11-16, 14:13
Ja tez z AVG, a co do Malwarebytes to chyba jest raczej dodatkowe oprogramowanie?

jamrozik
30-11-16, 15:18
jak dla mnie avast

Tobiasz Piotrowski
01-12-16, 20:12
a co sadzicie o McAfee ?

Nigdy nie korzystaj nim!
Wydaliłem jeszcze rok temu przez te,że McAfee nie zobaczył trojan.
Avast dużo lepiej

Fiilip30k
09-12-16, 10:09
Ja korzystam z AVG, najlepsze co może być.

barso
19-12-16, 23:35
McAfee miał jakiś włam na serwery i hasła im poszły, mi się darmowe totalnie nie sprawdziły, przepuszczały niestety wirusy :/

Fart
25-01-17, 16:21
To nie jedyny taki antywirus, niestety jest ich więcej. Dlatego wolę postawić na płatne rozwiązania. W kompie i na komórce mam GDatę IS i na razie nie miałem problemów, żeby cokolwiek przepuściła. Dodatkowo ma dobre zabezpieczenia bankowości, co jest oczywiście dosyć ważne.

barso
15-05-17, 20:33
zabezpieczenia przelewów są kluczowe ostatnio bo ciągle są jakieś włamy, parę dni temu widziałem news o pko, lepiej na własną rekę zabezpieczyć komputer, bo banki próbują zrzucić odpowiedzialnosć na klientów, bo wiedzą że ich zabezpieczenia są dziurawe

DobryOn
17-05-17, 10:54
Ja używam ESETA. Jest darmowy przez 30 dni a potem można zdecydować czy nam pasuje i ewentualnie kupić płatną wersję.

AnnaLis
13-12-17, 15:31
ostatnio taki trend jest że ten oryginalnie montowany w 10 wystarcza , tak mi radzą osoby które zajmują się serwisem komputerowym

Adleman
27-01-18, 14:01
AVg można często dostać za darmo z różnych umów hostingowych - warto wtedy taką zakupić w promocji np. za 12 zł dla samego AVG :)

AnnaLis
28-01-18, 21:58
Ja poszłam za radą mojego informatyka , twierdzi on mianowicie , ze nie ma sensu instalować nic darmowego jak się ma W10. Bo one tylko dodatkowo obciążają tylko kompa . I od jakiegoś czasu nie ma nic . Wcześniej przez lata używała programu AVAST

TomaszDzak
30-01-18, 18:05
Najlepszym antywirusem jest logiczne myślenie, wystarczy nie robić w internecie głupot.

AnnaLis
30-01-18, 20:55
Najlepszym antywirusem jest logiczne myślenie, wystarczy nie robić w internecie głupot.

a to całkiem inna sprawa i pełna zgoda :) nie chodzimy po dziwnych stronach , nie otwieramy dziwnych meili , nie instalujemy wszystkiego co popadnie

fitch
05-02-18, 12:51
Ten wbudowany w windows 10 moim zdaniem jest wystarczajacym zabezpieczeniem.

AnnaLis
05-02-18, 15:42
Ten wbudowany w windows 10 moim zdaniem jest wystarczajacym zabezpieczeniem.

no o tym właśnie piszę , że on sobie bardzo dobrze radzi

PawelPop
17-07-18, 06:04
Zdecydowanie Windows Defender jest wystarczający.