PDA

Zobacz pełną wersję : Cuda na ebay.pl?

Annabella
30-04-05, 08:46
Zachciało mi się (baby czasem tak mają) dziś poczytać o czym rozmawiają na forum na ebay.pl. Niby normalna rzecz, ale... nie poczytałam. Dlaczego? Hmmm... po kliknięciu na którykolwiek link na tym forum otwierała mi się strona... allegro.pl.
Czy ktoś potrafiłby mi to prosto i w miarę sensownie wytłumaczyć?

konkordpl
30-04-05, 10:34
Bardzo proste:

W ebay.pl pracuje 5, a raczej 1 osoba, ktora ma takie pojecie o webmasterce jak ja o chinskiej sztuce baletu mongolskiego. Zastosowanie prostego java script przekierowujacego na strony allegro nie jest duzym wyzwaniem.

javascript:document.location='http://www.allegro.pl'

Oczywiscie zespol, czy tez jedna osoba tam pracujaca, ktora zajmuje sie tylko marketingy lub tez tylko na tym sie zna nie potrafi wprowadzic blokady takich rzeczy. A dodam, ze w PHP jest za to odpowiedzialna jedna fukcja htmlspecialcharacters();.

A al dupe sciska.
Wysany Sob Kwi 30, 2005 10:35
Post scalony autoamtycznie - edytuj swoje posty - opcja zmie

Podejrzewam, ze gdybym ja zaczal pisac system aukcji od podstaw to ludzie majac do wyboru moj system i ebaya poszliby do mnie.

Nimitz
30-04-05, 13:32
Konkord ja tam nie wątpie w Twoje zdolności ale jak ja Ciebie znam to byłby złamaniem wszystkich konwencji pisania takich serwisów ;-) Co do ebay - dla mnie rozczarowanie roku 2k5 bo już raczej nic bardziej mnie nie rozczaruje. Psioczyłem na Aledrogo.pl i co? I teraz dziękuje, że są bo nie miałbym gdzie handlować... Ebay.pl to tragedia.

Annabella
30-04-05, 16:17
By takie cudeńka były "dziełem" pracownika ebay to ... nie wydaje mnie się. Przecież od razu by wyleciał z pracy, gdyby jakiś szef się dowiedział. Podejrzewałam tu raczej działania ze strony konkurencyjnego serwisu, który - chyba - czuje się zagrożony bardzo szybko zwiększającą się ilościa aukcji.

Fakt, że ebay ma wiele minusów, jednak w moim odczuciu jest cieplejszy. Poza tym... nikt nie rodzi się doskonały, więc mam nadzieję, że wkrótce i ten serwis się zmieni. Teraz nie jest aż tak tragicznie, chyba że jesteś przyzwyczajony do innego serwisu to może wydawać się wszystko trudne.

Jednak gdy napiszesz i uruchomisz swój własny system aukcji, Konkord, to przyjdę do Ciebie pohandlować. Wiedz jednak, że czasem bywam wymagająca, więc mógłbyś mieć ze mną "urwanie głowy" :)

PS. Czy mógłbyś mi powiedzieć w jaki sposób wstawiasz linki do stopki? A linki obrazkowe? Też bym chciała, a nie potrafię :(

konkordpl
30-04-05, 16:46
Nie chodzi tu o inny serwis, tylko o niekompetencje pracownikow, ktorzy nie potrafia zabezpieczyc serwisu przed java scriptem.

[ url=adres z http]opis[ /url] bez spacji.

Annabella
30-04-05, 16:58
Czyli, jak rozumiem, to, co się mi robiło na tamtym forum było "dziełem" użytkowników. Tak właśnie myślałam.
Nie myślę, że pracownicy nie potrafią zabezpieczyć serwisu. W końcu przeszli jakąś rekrutację i ktoś o takiej wiedzy informatycznej jak np. moja, nie został tam na pewno zatrudniony. Może po prostu nie domyślają się, że użytkownicy (lub konkurencja) są tak pomysłowi. W miarę dobrze zapanowali nad aukcjami dla komentarza (są jeszcze takie to fakt, lecz już nie tak jawne), więc zapewne i z tym sobie poradzą. Może tylko jeszcze o tym nie wiedzą?

PS. Dzięki ogromniaste :)

konkordpl
30-04-05, 17:03
Nie oszukujmy się - taka wpadka świadczy tylko o durnocie ichnich programistów. Od dawna nie spotkalem sie z taką amatorka, a zabezpieczenie tego zajmuje kilka chwil. Jak widac jebaj leje na nas cieplym moczem. Tylko czekac az kiedys wejdziemy i zobaczymy slodko wiszacy napis

owned by xxxx
lub
hacked by xxxx

Szopka większa niz na Wiejskiej.

Annabella
30-04-05, 17:21
I tu też trudno mi się z Tobą zgodzić. Moim zdaniem to nie durnota programistów, lecz ... ehhh nie wiem jak to powiedzieć... przygotowując oprogramowanie tego serwisu dla naszego kraju potraktowali nas tak, jak byśmy byli "100 lat za Murzynami" (tak to się kiedyś mówiło) i nie pomyśleli o tym, że "Polak potrafi".
Ciągle wierzę, że gdy poznają nasze możliwości, umiejętnosci itd., to zmienią to, co trzeba. W końcu chyba nie przyszli do naszego kraju po to, by wisieć na drugim czy trzecim miejscu, lecz po to by być liderem.
Wielu ludzi na nich narzeka, a liczba aukcji wciąż wzrasta. Nie jestem więc chyba jedyną osobą, która pokłada w nich jakieś nadzieje.

Wybacz mi, jeśli nie używam właściwych słów czy określeń - weź pod uwagę że rozmawiasz z laikiem.

konkordpl
30-04-05, 17:26
Mam wrazenie, ze probujesz ich w jakis sposob bronic.

W Polsce i na Świecie te metody sa znane od lat i tak sie testuje miedzy innymi bezpieczenstwo skryptow. Jak widac jebaj dal ciala po calej linii i nie znajduje dla niego zadnego usprawiedliwienia. To je po prostu kardynalny blad.

Annabella
30-04-05, 17:39
Nie bronię ich. Mają masę wad, ale to nie zmienia tego, że w przeciwieństwie do Allegro, emanują jakimś ciepłem. W innych znanych mi serwisach aukcyjnych czegoś takiego nie czuję.

Krzysiek
30-04-05, 23:32
IMHO, to ze na ebay dzieja sie cuda, swiadczy jak najgorzej o tych, ktorzy decydowali i przygotowywali wejscie tej platformy na polski rynek.

I nie ma ich tu co bronic slowami "nikt nie rodzi się doskonały". Przeciez ebay nie urodzil sie kilka tygodni temu, oni sa najwiekszym i najstarszym serwisem aukcyjnym, duzo starszym i z duzo wiekszymi doswiadczeniami niz allegro i cala reszta, ktora jednak potrafila od samego poczatku zaoferowac warunki i obsluge na duzo wyzszym poziomie, niz ten "wycackany" gigant.

Weszli na polski rynek jak do obory, traktujac naszych internautow z gory, twierdzac, ze beda nas e d u k o w a c...

Tak naprawde, to ci co planowali wejscie do Polski powinni zostac od razu wylani z roboty. nawet nie potrafili zbadac rynku. Tragedia totalna jak na firme z takim zapleczem finansowym, takimi doswiadczeniami w wielu krajach swiata - dla mnie wyglada na to, ze jak to zwykle amerykance, niczego sie nie nauczyli i brna z klapkami na oczach w kierunku, ktory ktos wyzej postawiony im wyznaczyl.

A liczba szybko zwiekszajacych sie aukcji to IMHO wynik, trzech spraw:

1) Polacy jak zwykle staraja sie wykorzystac na maksa ich glupote (amerykanow): brak zabezpieczen, brak weryfikacji uzytkownikow - na ebay.pl jest mnostwo aukcji dla komentarza, niezgodnych z regulaminem, oszustw, etc. ostatnio kolezanka przeslala nam liste na szybciora znalezionych podejrzanych aukcji, ktorymi nikt z ebay sie nie zajmowal. Zreszta jak 5 osob moze sobie dac rade z kilkoma tysiacami aukcji, hehe. Niezwykle przygotowali wejscie na polski rynek, wrecz szkoleniowo - z pewnoscia bedzie to kiedys przyklad na kursach ebiznesu - jak nie wchodzic na rynek.

2) na ebay.pl wystawiaja sie teraz takze Polacy, ktorzy wczesniej korzystali z ebay w innych krajach (a tych userow jest podobno ok. 100 tys.)

3) aukcje wystawia pewnie takze kupe zoltodziobow w tych sprawach, ktorzy nigdy nawet nie brali udzialu w aukcjach, tylko uslyszeli w tv i innych mediach spory szum o ebay i postanowili sprobowac. A jak wiadomo, w mediach tradycyjnych nie pokazano prawdziwego oblicza polskiego ebay, ktore wrecz zacheca oszustow i wszelkiej masci przestepcow by z niego korzystac, tylko jak to zwykle potraktowano temat zdawkowo. Potem dopiero podniosa w tv, uwagach, superwizjerach i innych pierdolach raban jak to oszukano kogos na polskim ebayu, ale wtedy bedzie juz za pozno dla tych oszukanych nowicjuszy.

konkordpl
30-04-05, 23:43
Fantastycznie niskie ceny Przyłącz się - darmowa rejestracja!
www.ebay.pl

Aukcje eBay po polsku
przesyłanie pieniędzy, tłumaczenia konta, inne sklepy, 85 mln klientów
www.music-and-software.com

Fantastyczne ceny
Tu znajdziesz wszystko Sprawdź - to nic nie kosztuje
www.allegro.pl

Reklamy z Google AdSense wyswietlane w tym temacie....

Anonymous
02-05-05, 15:14
Co do ebay - dla mnie rozczarowanie roku 2k5 bo już raczej nic bardziej mnie nie rozczaruje.

No cóż. Dla mnie eBay jest właśnie pieknym, naukowym dowodem na to, o czym od dłuższego czasu trabia socjolodzy. 60% amerykanów nie wie co to jest i gdzie leży UE. Ich wiedza o polsce...chmmm...... nawet sie nie postarali o dobre konsultacje.

Nimitz
02-05-05, 23:13
Kiedyś była taka anegdotka o liczbie PI - do dzisiaj widać jest aktualna :-) Tolerancja na wyznania, kolor skóry, poglądy - jasne. Na amerykańską głupotę nigdy...
Mnie się przypomina taki kawałek Green Day`a - American Idiot. W sam raz... 8)

Anonymous
03-05-05, 08:48
Był kiedyś (koniec lat 90-tyh) taki podręcznik wydany w USA. Tytuł "My home in Poland". Było to uzupełnienie podręcznika do geografii.

W tymże wspaniałym suplemencie Polskę przedstawiano jako kraj z kilkoma miastami, gdzie nieużywane są w ogóle auta. Były także opisy tradycyjnych polskich chat i pieców na których podobno polacy namiętnie maluja jakieś wzory (runy?).

Na okładce zdjęcie faceta na wozie i starej babci idącej obok...

Panowie z e-bay widać się uczyli, tylko ze złych podręczników.

Pomiajam juz fakt, ze w wielu szkołach amerakańskich uczy się, ze Polska jest młodsza od USA, bo powstała dopiero po II WŚ.

Nimitz
03-05-05, 10:58
Hehe, to w amerykańskich szkołach się czegoś uczą? Jeśli głowa państwa mówi do naszego prezydenta "vice-premierze" to świadczy to raczej o głupocie całego tego narodu i o tym, że powinno się cały arsenał jądrowy USA użyc w jednym celu - przywrócić kontynentowi Ameryki Północnej jego pierwotną formę sprzed kolonizacji z bizonami, niedźwiedziami itp zabawkami. Zlikwidować wszystkie skupiska cywilizacji i zrobić tam safari dla mieszkańców Europy :-)

Anonymous
03-05-05, 11:00
powinno się cały arsenał jądrowy USA użyc w jednym celu - przywrócić kontynentowi Ameryki Północnej jego pierwotną formę sprzed kolonizacji z bizonami, niedźwiedziami itp zabawkami. Zlikwidować wszystkie skupiska cywilizacji i zrobić tam safari dla mieszkańców Europy :-)

Ciekawe byłyby zdobycze z takiego postnuklearnego safari.

konkordpl
04-05-05, 21:40
Dostalem na maila ankiete. Jej czesc:

W jakim stopniu jesteś ogólnie zadowolony/a z witryny eBay Polska? Posłuż sie skalą od 1 do 7, na której 1=“Wyjątkowo zadowolony/a”, a 7=“Wyjątkowo niezadowolony/a”.
Wybierz jeden

Wyjątkowo niezadowolony/a
1 2 3 4 5 6 Wyjątkowo zadowolony/a
7

Jakby to powiedzial pewien pan dzwoniacy do Tele2:

Cuda na kiju k...., cuda na kiju!

Grzegorz
11-05-05, 09:55
Trzeba mieć nie lada talent, aby tak zawalić wejście do Polski. Mieli idealne warunki do startu - powiedzieli o nich we wszystkich mediach, pisali w gazetach, a tu bach! Aż wstyd...

Anonymous
11-05-05, 21:11
NO jak to....potem było tak samo...pisali we wszystkich gazetach :D

RoMan
04-07-05, 01:21
Jakby było mało dotychczasowych "cudów" to doszedł nowy - cudownie rosnąca ilość aukcji po póltoramięsięcznych spadkach. Co się okazuje - ebay.pl "nadrabia" straty w ilości aukcji importując aukcje z innych witryn ebay.*

A dotychczasowe "cuda":
- udało im się dodać trochę kategorii,
- udało im się usunąć błąd ortograficzny w kategorii Audio -> Wierze,
- udało im się zakneblować wyjątkowo złośliwego trolla na forum po ponad 2 miesiącach próśb użytkowników,
- łaskawie zezwolili użytkownikom z Polski płacić (i nic poza tym!) za aukcje przez PayPal.

RoMan

PS. Bluzgi i złośliwości za odgrzewanie kotletów proszę kierować do /dev/null/, na Berdyczów albo do adminów ebay.pl - skuteczność identyczna ;-P

kasia_rc
12-05-11, 23:13
A jak obecnie oceniacie serwis?
Ja powiem szczerze, że jeszcze 2-3 lata temu opłacało się tam wystawiać aukcje, ale od jakiegoś czasu raczej nie jest to rentowne... Opłaty wysokie, a sprzedaż znikoma. Macie podobne doświadczenia?

EmmettBrown
13-05-11, 12:51
A jak obecnie oceniacie serwis?
Ja powiem szczerze, że jeszcze 2-3 lata temu opłacało się tam wystawiać aukcje, ale od jakiegoś czasu raczej nie jest to rentowne... Opłaty wysokie, a sprzedaż znikoma. Macie podobne doświadczenia?

Ja szczerze mówiąc odkąd pojawił się eBay zawsze postrzegałem ten serwis jak źle przetłumaczony program w php. Jakby wszystko było na szybko dopasowane do naszego rynku. Do dzisiaj wyleciał mi zupełnie z głowy. Taka smutna prawda, że nie ma dzisiaj żadnego konkurenta dla allegro i nie ma komu temperować ich cen.