PDA

Zobacz pełną wersję : Wolny interent we Francji - Hotspot

wojtii
11-04-10, 18:52
Witam. Mam problem takiego typu.Mieszkam jakieś 30 km od najbliższego Hotspotu (McDonalds) gdzie korzystam z darmowego internetu. Ostatnio zauważyłem w rejonie mojego miejsca zamieszkania siec którą nie jest zabezpieczona. Korzystałem z niej az do momentu kiedy przyszedł jakiś Francuz i powiedział ze korzystam z jego łącza. Łączyłem się najzwyklej w świecie bez wpisywania jakichkolwiek kluczy zabezpieczających sieć. Połączenia z ta siecią były z mojego auta które zawsze parkowałem na parkingu w miejscu publicznym, nie była to niczyja posesja ani teren prywatny. Teraz ten człowiek zarzuca mi, ze korzystałem z jego łącza i ma jakieś obiekcje. Starałem sie wytłumaczyć iz jest to siec niezabezpieczona i free, wolna i nie miałem pojęcia do kogo należy. Co w takim przypadku mam zrobić jeżeli ta osoba nadal będzie mnie nachodziła w tej sprawie ?

Nie złamałem żadnych zabezpieczeń i nie włamałem sie do żadnego urządzenia czy komputera nadającego ten wolny sygnał, łącza internetowego
Z pozdrowieniami - wojtii

Jurgi
12-04-10, 22:17
Masz Windows na kompie? Windows łączy się sam z otwartymi sieciami, więc nie twoja wina, niech idzie do Billa Gatesa. ;)

Marshall
13-04-10, 14:00
Nie wiem, jak z prawem we Francji, ale to, ze ktos zostawil przykladowe drzwi i okna otwarte, nie oznacza, ze mozesz sobie wejsc do cudzego domu i robic co chcesz.
Chyba najlepiej by bylo po prostu dogadac sie z ta osoba i za pare groszy moc legalnie korzystac z internetu.

Jurgi
15-04-10, 05:11
Właśnie niedawno czytałem (posiałem linka, sorry), że w Polsce w analogicznej sprawie uznano winę „telepajęczarza” i skazano. Aczkolwiek dochodziło pobieranie (?) MP3.

BliskieMedia
19-05-10, 18:39
Szczerze? Nie warto z nim rozmawiac,ponieważ Twój system sam wyszukał otwartego łącza,a w interesie tego pana było to aby zabezpieczył swoją siec.

Ptaq
12-10-10, 15:56
Ostatnio spotkałem się z informacją, że we Francji zakazane jest łączenie z Internetem przez WiFi poza domem. Jeśli tak faktycznie jest, to łamiesz prawo łącząc się z czyjaś siecią nie będąc u tej osoby, nawet jeśli sieć nie jest zabezpieczona.

BlackCronos
06-11-10, 12:42
Ja we Francji przez 3 lata korzystałem z internetu z Orange
To było coś takiego:
http://boutique.orange.fr/ESHOP_mx_orange/?tp=F&ref=39008&IDCible=1&type=11&donnee_appel=ORES
Miałem dostęp abonamentowy - droga sprawa bo wychodziło 50 eu/mc za 1Gb transferu :/
Jedyny plus był taki ,że internet miałem wszędzie - nawet w najgorszych wioskach w pirenejach.
Orange ma we Francji dobre pokrycie terenu.