PDA

Zobacz pełną wersję : palenie e-papierosa

logos
15-04-10, 13:45
Witam, Chciałbym dowiedzieć się czy e (http://sklep.palimy24.pl/liquid-tabaco-strong-20mg-p-2.html)-papierosa można palić w każdym wieku i czy są jakieś przeciwwskazania? Czy Używając go można przedawkować nikotynę? Jeszcze nie słyszałem aby e-papierosy były szkodliwe,lecz są podobne do tradycyjnych papierosów i zamiast ułatwiać- utrudniają rzucenie palenia.

Piotrek
15-04-10, 14:53
E-papierosy podczas inhalacji wytwarzają parę, w której znajduje się czysta nikotyna. E-papieros nie zawiera substancji smolistych i tysięcy pierwiastków chemicznych, które towarzyszą procesowi spalania tytoniu.

Z tego wynika, że "palenie" e-papierosa jest mniej szkodliwe niż palenie (spalanie) zwykłego papierosa tytoniowego.

Nikotyna sama w sobie uzależnia, jest toksyczna i trująca w dużych dawkach, nie jest jednak rakotwórcza.

E-papierosa z nikotyną mogą "palić" osoby dorosłe, podobnie jak papierosy - dozwolone od lat 18.
Jednak można kupić tzw. "liquidy" lub gotowe nasączone kartridże bez nikotyny, z samym aromatem np. wiśniowym.

misterio
24-05-10, 18:18
Witam, Chciałbym dowiedzieć się czy e (http://sklep.palimy24.pl/liquid-tabaco-strong-20mg-p-2.html)-papierosa można palić w każdym wieku i czy są jakieś przeciwwskazania? Czy Używając go można przedawkować nikotynę? Jeszcze nie słyszałem aby e-papierosy były szkodliwe,lecz są podobne do tradycyjnych papierosów i zamiast ułatwiać- utrudniają rzucenie palenia.

Przede wszystkim e-papierosy to nie jest zabawka. Zawieraja nikotyne, zatem uzalezniaja...dla palaczy tradycyjnych papierosow sa jednak dobra alternatywa, z wielu powodów - nie zawieraja substancji smolistych, nie smierdza, i przede wszystkim nie ma mowy o biernym paleniu osob przebywajacych w towarzystwie palaczy. prowadze w tej chwili kampanie promujaca marke e-papierosow http://www.premiumecigarette.com/pl/ . Jesli pytasz czy sa szkodliwe, to tak, sa szkodliwe i jesli do tej pory nigdy nie paliles papierosow to nie zaczynaj palic tych elektronicznych.

celinka69
20-08-10, 11:45
Generalnie to e-papierosem możesz się tylko naćpać. Tak, tak nikotyna to narkotyk i to jeden z najbardziej uzależniających. Najgorsze w tym (jeżeli postrzegamy nikotynę jako narkotyk), że bardzo szybko wzrasta w naszym organizmie poziom nikotyny po zapaleniu papierosa, ale jednocześnie bardzo szybko spada i już po 20 minutach znowu chcemy brać.

masterr
31-08-10, 11:57
E-papieros jest skierowany przede wszystkim do osób, które są nałogowymi palaczami. Ma być to alternatywa dla nich, dużo "zdrowsza" (tzn. nie zawierająca tych trujących substancji, których jest około 4000!!!) bo oparta na czystej nikotynie. W ogóle palenie to okropny nałóg, więc jeżeli jeszcze nie zacząłeś palić to tylko się ciesz zdrowiem i nie próbuj :-D

Raquel
30-09-10, 20:54
Zdecydowanie masz rację. Ja zuciłam palenie bez wspomagaczy i zamienników. Póki co ponad rok juz nie palę i w głowę zachodze jak mogłam tak smierdzieć, fuuj.

kalarepka
11-11-10, 10:12
ja też rzuciłam papierosy. ale przekonały mnie głównie ich ceny...jak sobie policzyłam ile rocznie wydawałam na papierosy...szok! ciężko było rzucić, kilka razy się łamałam ale jednak się udało

BlackCronos
12-11-10, 09:40
hehe...najlepszym sposobem-cena papierosa.
Nie polecam e-zamienników.
Producenci tego wynalazku bazują na tym ,że dużo ludzi chce rzucić palenie i najlepiej bez wysiłku.
Ale tak się nie da.
Swój odwyk trzeba przejść
Paliłem 10 lat.
A potem wykorzystałem prostą poradę :
"Cokolwiek się będzie działo - nie dotykaj papierosa"
A działo się działo...
No ale się udało.
Więc -swoją wolą próbujmy to rzucić.
I wola przynajmniej będzie silniejsza

zimny
12-11-10, 12:04
Dokładnie! Ćos około 17 lat palenia, kilka nieudanych prób rzucenia, aż w końcu powiedziałem doś, zero wynalazków, wróżek i innych "pewniaków" na rzucenie... I tak juz bez tego syfu od jakichś 2 lat... By było smieszniej nawet mnie nie kusiło by sobie zapalić, co jest bardzo dziwne, zwłaszcza że wcześniejsze próby zerwania nie powiodły się...

Najfajniejszy przypadek o jakim słyszałem z tych super sposobów, to cos ala hipnoza, kolega został zaprogramowany na 1 miesiąc, że nie będzie palił. Faktycznie nie palił, choc fajki mu pod nos podstawialiśmy. Minął miesiąc, a On idzie z fają w zębach jak by nigdy nic.

cyzop
29-11-10, 19:35
Palenie e-papierosa to kolejny sposób na zbicie kasy na ludziach, którzy próbują rzucić palenie. Według mnie to naciąganie.

caduceus
24-03-11, 15:23
zmieniasz tylko obiekt uzaleznienia z papierosow na epapierosy.

Misiaczek1412
18-06-11, 21:36
Polecam obejrzeć filmik o nałogach : http://www.youtube.com/watch?v=55xVPMEvSrs&feature=channel_video_title

Po tym filmiku można trochę się nad tym zastanowić.

amanor11
08-09-11, 12:22

Ilość nikotyny w papierosie elektronicznym w przeciwieństwie do tradycyjnych można stopniowo zmniejszać aż do zera :P

stempel
28-09-11, 13:47
ja wolę palić epapierosy w tym momencie niż normalne, przynajmniej nie śmierdzę tak jak to było w przypadku normalnych, no i tak łatwiej będzie je rzucić i potem palić jeśli będę miał ochotę na puszczenie dymka z zerową ilością nikotyny.

wisiorek
11-11-11, 12:37

Nie zgodzę się. Paląc tradycyjnego papierosa wdychasz też substancje smoliste i inne, szkodliwe. W epapierosie ich nie ma.

rebecca2001
13-06-13, 11:37
Nie zgodzę się. Paląc tradycyjnego papierosa wdychasz też substancje smoliste i inne, szkodliwe. W epapierosie ich nie ma.

Papierosy elektroniczne będą w W. Brytanii podlegały takim samym regulacjom jak lekarstwa – postanowił w środę urząd kontroli leków MHRA (Medicines & Healthcare Products Regulatory Agency). Obecnie są zaliczane do kategorii produktów konsumpcyjnych.
...
Eksperci ds. ochrony zdrowia mają zastrzeżenia do niektórych typów e-papierosów obecnie dostępnych na rynku, a jednym z celów rządowej polityki ochrony zdrowia jest skłonienie palaczy do zerwania z nałogiem.

chyba media nas niedoinformowywują ...

opinie o lekach
06-11-13, 21:29
E-papierosy są bardziej szkodliwe dla otoczenia niż zwykłe papierosy. Ich akceptacja w publicznych miejscach powinna być również ograniczona.

derata
26-03-14, 14:30
mi e-papieros nie pomógł, więc nie polecam

jaccuzi
01-04-14, 08:30
Znam 2 osoby, które dzięki e-papierosom wyszły z wieloletniego nałogu, a teraz po prostu od czasu do czasu puszczą dymka z pary wodnej, co nikomu nie szkodzi, ani nie przeszkadza. Więc dla mnie to jest świetna sprawa.

opinie o lekach
05-05-14, 17:08
Chyba nie umiesz czytać. Szkodliwość jest identyczna tylko to drugie nie drenuje tak naszej kieszeni, dzięki braku odpowiedniego oclenia.

sweetwhitewine
30-05-14, 10:20
co masz na mysli, pytając czy można palić w każdym wieku? Raczej nie zalecam podawania e-papierosa osobom poniżej 18 :D Ostatnio słyszy się duzo na temat tego, że e-papierasy sa bardziej szkodliwe niż zwykłe papierosy, bo zawierają w sobie mnóstwo substancji rakotwórczych.

mezo
14-01-15, 12:53
Powiem Ci,że lepiej jest jak już 18 latek sięga po papierosa niż po zwykłego papierosa.Szczególnie,że nie uzależniają.
Sam do tej pory paliłem, rzuciłem. Obecnie popalam sobie epapierosa jak mam chętkę na ognia bo czasami jednak umysł wola o kolejną dawkę nikotyny. Nie pale jednak papierosów tradycyjnych, nie nasączam płuc smolistymi substancjami i widzę u siebie bardzo dużą różnicę .Jest bardzo wiele e-sklepów z papierosami, warto jeset sobie porównać ceny bo potrafią być różne.
Od jakiegoś czasu liquidy zamawiam przez internet.
Mają chyba najlepsze ceny na dzień dzisiejszy z tego co patrzyłem.

dibra
15-01-15, 21:55
E-papieros jest tak samo szkodliwy jak papieros.

Tiga
08-02-15, 19:41
E-papierosy wspomagają wyjście z nałogu. należy pamiętać aby korzystać z renomowanych produktów np takich jak ofeuje nam marka Green Smoke. Zawsze otrzymamy gwarancję, sprawdźcie . Zestawy dla początkujących i zaawansowanych, miła i szybka obsługa.

wielkibrat
13-02-15, 10:47
Może i jest szkodliwy, ale na pewno nie tak samo, nie zawiera takich ilości substancji smolistych. Zresztą - sam brak tego smrodu robi swoje - kto jest w temacie ten wie o czym piszę. A zresztą -przy smakowych liquidach Vilt palenie nie ma żadnego związku z tym, co człowiek wkładał w siebie przy klasycznych fajkach.