PDA

Zobacz pełną wersję : Czy firmy łamią prawo wysyłając reklamę e-mailem?

johnson
17-04-10, 13:10
Witam

Zaczynam się poważnie wkurzać na wszystkie firmy, które wysyłają niezamówioną reklamę. Coraz częściej otrzymuję taką reklamę od "poważnych" wydawałoby się firm. Mówiąc "poważnych" mam na myśli normalnie zarejestrowaną firmę i najczęściej stacjonarną siedzibę.

Najgorsze jest to, że wszyscy oni powołują się na UOKiK. To nieprawdopodobne, że prawo na to pozwala a UOKiK nie robi nic, żeby temu zapobiec.

To się dla mnie niczym nie różni od spamu viagry czy innych podobnych.

Dzisiaj na przykład dostałem taką oto wiadomość:

Szanowni Państwo

Chcielibyśmy przesłać cennik na wykładziny obiektowe dywanowe, kauczukowe i PCW przeznaczone do biur, obiektów użyteczności publicznej itp. zgodne z Dyrektywą CPD 89106/EWG z dnia 21.12.1988r. i w zharmonizowanej normie EN 1441:2004

Z uwagi na obowiązujące przepisy prawa by przesłać informacje handlową (art.4 Ustawy z dnia 18.07.2002 Dz.U 144 poz 204) konieczna jest Państwa zgoda. Jeżeli planujecie Państwo remont lub modernizację proszę wyrazić swoją zgodę klikając na poniższy link:
Zgadzam się na otrzymywanie informacji handlowych od firmy Ampel Group

lub wchodząc na stronę:

http://www.wykladziny56.pl/akceptacja.php?hash=b213247dfdfergdfgsdf4cd5598ad9 03ac1f54cf3007e

Z poważaniem
Zespół Handlowy
Ampel Group WYKŁADZINY OBIEKTOWE
Obornicka 25
62-002 Suchy Las/k Poznania
ampel@wykladziny56.pl
tel. 616521818, 618125187, 602381115, 605091533
www.ampel.com.pl

tmkl
19-04-10, 17:02
Ostatnio też coś takiego dostałem. Wygląda na to że jest to co najwyżej niezgodne z netykietą :/

Witam,

Chciałbym Państwu zaprezentować system marketingowy, który może być pomocnym narzędziem do zwiększenia sprzedaży w Waszej firmie.

Proszę o wyrażenie zgodny na przesłanie oferty handlowej.

Jednak według mnie są dużo gorsze formy marketingu, co parę dni ktoś do mnie dzwoni chcąc coś sprzedać. Odebranie takiej rozmowy to co najmniej 5 min straty czasu (nie tylko sama rozmowa, ale też skutki przerwy w tym co robię).
To jest dopiero spam, bo maila usunę w kilka sekund i mogę to zrobić kiedy mam czas, telefon zwykle odbieram od razu.

johnson
19-04-10, 19:15
Kolejny kwiatek:

Administrator danych,

Administrator bezpieczeństwa informacji.

Szanowni Państwo,

Od 12.04.2010 r. trwa cykl specjalistycznych szkoleń: „Dokumentacja ochrony danych osobowych w firmie/instytucji/urzędzie”, dotyczących wykonania i prowadzenia obowiązkowej dokumentacji przetwarzania danych osobowych, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024). Szkolenia odbędą się we wszystkich głównych miastach Polski terminy.

Szkolenia przygotowują do samodzielnego dokumentowania przetwarzania danych osobowych, a materiał szkoleniowy wzbogaca kompletna dokumentacja ich ochrony.

Zgodnie z obowiązującym prawem*, jeżeli wyrażacie Państwo zgodę na otrzymanie pełnej oferty przedmiotowych szkoleń proszę o wskazanie poniższego linku:

Wyrażam zgodę na otrzymanie oferty udziału w szkoleniu Dokumentacja ochrony danych osobowych w firmie/instytucji/urzędzie

Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na otrzymywanie w przyszłości podobnych informacji, proszę o wskazanie przycisku NIE.

Zapraszamy do udziału

Zespół Szkoleń dla ABI, www.infoabi.pl

* Zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002r, nr 144 poz. 1204 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r.) oraz dyrektywą UOKiK: " Dopuszczalne jest przesłanie na adres e-mail pytania czy adresat zgadza się na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowej " - materiały z konferencji nt. Bezpieczeństwa w Sieci Internet, Warszawa 14 marca 2006.

tmkl
21-04-10, 17:57
A tutaj przyczyna takiego stanu rzeczy:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-najwiekszym-spamerem-UE-2128262.html

johnson
24-04-10, 14:05
I kolejny. Pytam się kto tworzy takie ustawy?

Szanowni Państwo!

W związku z obowiązującą ustawą DZ.U. nr 144 poz 1204 z dnia 18 lipca 2002 r. "O świadczeniu usług drogą elektroniczną" pragnę zapytać czy jesteście Państwo zainteresowani uzyskaniem informacji na temat systemu do zarządzania informacją o kliencie ITCube CRM. W skład pakietu wchodzą między innymi następujące moduły: CRM, MAIL, PROJEKTY, SERWIS oraz INTEGRACJA z systemem CDN OPT!MA, WF-MAG, SubiektGT i SYMFONIA.

Pozdrawiam
------------------------
Łukasz Marzec
ITCube Software Sp. j.
ul. Walerego Sławka 3
30-653 Kraków
KRS: 0000282511
NIP: 677-22-04-674
tel.: (12) 637 35 41 wew. 552
fax.: (12) 623 00 14
------------------------
Państwa adres pochodzi z bazy danych ITCube Software, Panoramy Firm lub ogólnodostępnych internetowych baz danych.

profit
26-04-10, 13:10
Witam

Zaczynam się poważnie wkurzać na wszystkie firmy, które wysyłają niezamówioną reklamę. Coraz częściej otrzymuję taką reklamę od "poważnych" wydawałoby się firm. Mówiąc "poważnych" mam na myśli normalnie zarejestrowaną firmę i najczęściej stacjonarną siedzibę.

Najgorsze jest to, że wszyscy oni powołują się na UOKiK. To nieprawdopodobne, że prawo na to pozwala a UOKiK nie robi nic, żeby temu zapobiec.

To się dla mnie niczym nie różni od spamu viagry czy innych podobnych.

Dzisiaj na przykład dostałem taką oto wiadomość:

Byłem na szkoleniu z e-mailingu i kobieta przedstawiała zasady jakie panują przy wysyłaniu takich wiadomości. Ustawa o ochronie danych nie obejmuje firm ani osób działających gospodarczo, żeby coś było spamem dla firmy musi byc przedstawieniem oferty, czyli poza informacjami o towarze musi byc podana cena. w innym przypadku nie jest to spamowanie.

bercik3
28-04-10, 13:29
Gratulacje. Właśnie podałeś wszystkim link, dzięki któremu każdy może w Twoim imieniu zaakceptować otrzymywanie przez CIEBIE reklam od tej firmy :-D

lub wchodząc na stronę:

http://www.wykladziny56.pl/akceptacj...3ac1f54cf3007e

Z poważaniem

krakowiak
31-01-14, 23:51
Też mnie nękają takie niezamówione maile. Problem w tym, że przy zakładaniu konta na niektórych serwisach (wp.pl) trzeba się zgodzić na przetwarzanie danych osobowych i otrzymywanie reklam... W takim przypadku trudno nazwać je spamem, skoro się na nie zgodziło. Natomiast spam można zgłaszać na spamcop.net, co wstrętnym spamerom utrudnia życie, bo szybko trafiają na czarne listy.

Blueone
06-03-14, 10:11
Pamiętajmy, że bardzo często rejestrując się nie tylko na poczcie ale również na innych serwisach podając swojego maila wyrażamy zgodne na przetwarzanie danych osobowych. Nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę, ze nieczytanie regulaminu i nieraz bezmyślne klikanie "dalej, dalej" skutkuje właśnie takimi marketingowymi zagraniami.