PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzedaż mieszkania w 4 dni? To nie żart!

dankot
08-05-10, 08:25
W kwietniu sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym zajmowała średnio cztery miesiące - wynika z analiz (http://www.homebroker.pl/7/394/news/Sprzedaz-mieszkania-w-4-dni-To-nie-zart--ale-slabe-oferty-czekaja-na-kupcow-nawet-rok) firmy HomeBroker. Kwietniowy wynik był gorszy od rekordowego marca, kiedy sprzedaż nieruchomości trwała zaledwie 87 dni. Porównanie wyniku kwietniowego do analogicznego okresu sprzed roku przynosi jeszcze ciekawsze wnioski, gdyż na podpisanie umowy finalnej sprzedający czekał tylko 81 dni.

Czasami sprzedaż mieszkania może trwać dłużej, nawet do roku. Do transakcji nie dochodzi także w związku z cechami mieszkań uznawanych przez nabywców za mankamenty. Wykończenie lokalu w wysokim standardzie także może stać się przeszkodą w znalezieniu kupca.

Nie zawsze problem leży w samej nieruchomości. Na warszawskim Śródmieściu mieszkanie sprzedawało się blisko dwa lata i nie wynikało to wcale z wartości nieruchomości, przekraczającej milion złotych, lecz z wysokiego kursu franka szwajcarskiego.

robert.kajzer
09-05-10, 13:05
Poki nadal sprzedawcy beda sobie wycieniali nieruchomosci po smiesznych jak na Polske cenach to okres sprzedazy bedzie sie wydluzal.

indygo
14-05-10, 13:29
Cóż. Faktycznie trudno sprzedać mieszkanie na szybkości. Trudno, żeby tak było przy takich cenach. Ciekawe, czy im mieszkania droższe, tym wolniej się sprzedaje ? Jeśli faktycznie by tak było, to chyba w Sopocie sprzedawały by się najwolniej. Cena za metr kwadratowy wyglądają kosmicznie (http://goo.gl/S3uv).

Na prawdę chciałbym, żeby kupno mieszkania wyglądało na zasadzie rachu ciachu i po strachu :)

Helenka
17-05-10, 09:42
Nie wiem czy to tak naprawdę działa, sama procedura w banku trwa od 2-3 dni, notariusz umówienie to samo, siłą rzeczy wychodzi więcej dni

adam31
06-03-11, 12:26
Popieram przedmówce, to raczej neimożliwe, 7-14 dni to się zgodze

dawidos
10-04-11, 23:56
sam nie wiem co o tym myśleć, ale zalatuje jakąś sciemą :)

majka
10-08-12, 13:25
W pierwszej kolejności powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, że otrzymać kredyt na mieszkanie, wcale nie jest tak łatwo. A jeśli już go otrzymamy, to procedura jego uruchomienia trwa. Po drugie pamiętajmy, że duże znaczenie ma koszt takiego kredytu.

masterchef
24-05-13, 12:28
jak ja kupowałam mieszkanie w Bydgoszczy (http://www.meritum-nieruchomosci.pl/mieszkania,bydgoszcz,na-sprzedaz) to nie trwało to 4 dni, więc podejrzewam, że jego poprzedni właściciel też trochę dłużej musiał już poszukiwać na nie kupca, nawet jeśli była to świeża oferta to samo załatwienie formalności z mojej strony trwało 14 dni roboczych łącznie z wizytą u notariusza, ale najdłużej trzeba było załatwiać formalności z bankiem

-kredyty
18-06-13, 21:57
Wszystko zależy od lokalizacji.

maverick88
26-06-13, 20:25
Warto wycenić sobie samemu daną nieruchomość. Przekonałam się o tym osobiście poprzez e-propertyrating.pl . Jest to świetny sposób, a zarazem łatwy i tani. Z przyjemnością mogę polecić, bo sprostał moim oczekiwaniom.

majapiwko123
17-08-13, 10:55
Mieszkanie można sprzedać szybko tylko pytanie za jaką cenę. Jeśli ktoś teraz chce sprzedać mieszkanie to radzę się wstrzymać bo wszystkie prognozy mówią o tym, że ceny mają wzrastać, najbardziej w II połowie 2014 roku.

Nanako
21-10-13, 12:50
Zależy też gdzie. Moi rodzice ostatnio sprzedawali mieszkanie w miejscowości do 14 tys mieszkańców. To nie jest wcale prosta sprawa. Pomimo ogromnego zapotrzebowania jeśli nie chcesz oddawać lokalu za bezcen to ciężko się poruszać na tym rynku. Oczywiście czasami można mieć troszkę szczęścia, ale różnie z tym bywa.

masterchef
23-10-13, 13:08
Zwykle niestety tak jest, jak chcesz kupić to wszystko drogie, a jak Ty chcesz sprzedaż to dla wszystkich kupujących za drogo.

marysia
12-01-14, 18:08
Zależy jeszcze o jakie mieszkanie chodzi.
Przykładowo, mieszkania na poddaszu to dość specyficzna grupa nieruchomości. Tu można trochę o tym poczytać: http://www.ihouse.pl/news/detal/czy-warto-zainwestowac-w-mieszkanie-na-poddaszu/54/1. Znalezienie kupca może się zatem okazać trochę trudniejsze.