PDA

Zobacz pełną wersję : Firma w internecie

www.itse.pl
24-05-10, 11:44
Witam

Chciałbym wypromować firmę działającą głównie w internecie. Założyłem stronę http://www.itse.pl/ i staram się ją wypozycjonować. Jakie inne kroki mam jeszcze podjąć? Czy ma ktoś takie doświadczenia?

mkrawczykowski
24-05-10, 22:39
Witam.
Proponuję zacząć od zmiany kodowania polskich znaków na jakieś iso-8859-2 lub UTF-8, bo źle się obecnie wyświetlają. Jeśli firma działa tylko w Internecie jest to ważne, gdyż strona stanowi wizytówkę przedsiębiorstwa.
Firma w Internecie to też konieczność reklamowania strony on-line - pozycjonowanie, katalogi, serwisy tematyczne - polecam się zainteresować. Jak napisałem na swojej stronie http://emarketing.krawczykowski.net.pl/, warto dodać stronę do Google Maps, bo może się okazać, że strony nie trzeba pozycjonować przynajmniej lokalnie i... przynajmniej na razie (do czasu wzrostu konkurencji).:wyklad:

Politops
02-11-10, 15:07
na pewno warto zastanowićsię nad nawiązaniem współpracy z jakimiś innymi (najlepiej komplementarnymi) portalami/stronami/forami. Pozycjonowanie, to dopiero część PRomocji :) i na pewno, jeśli firma działa tylko w internecie, tym bardziej należy się skupić na marketingu internetowym, bez niego nie ma szans na zaistnienie, a w domyśle i na zyski... polecam na pewno też 'marketing szeptany' - tj. uzmysłowić wszystkim znajomym i jeszcze znajomym znajomym, że robimy to i to, w taki i taki sposób. To pierwsze co mi przychodzi do głowy, jak jeszcze coś mi się przypomni, to dam na pewno znać :)
pozdrawiam i powodzenia! ;)

gobus1
20-11-10, 18:19
Marketing w internecie to bardzo obszerne i różnorodne zagadnienie. Natomiast pytanie jest o pozycjonowanie - więc doradzam skorzystac z profesjonalego specjalisty. Możesz podjąć edukację w tym temacie we własnym zakresie, ale to bardzo czasochłonne. Wrzuć w google hasło "jak pozycjonować" pocztyaj najpierw fora, poradniki itd, a dopiero potem bierz się za pozycjonowanie. Pozycjonowanie to nie tylko linki. Ważną rzeczą jest optymalizacja treści, tutuły, tagi itd.

zimny
22-11-10, 10:13
Marketing w internecie to bardzo obszerne i różnorodne zagadnienie. Natomiast pytanie jest o pozycjonowanie - więc doradzam ...

Ja doradzam uwazniejsze czytanie, pytanie jest nie o pozycjonowanie, a o inne kroki...

Wracając do tematu... jezeli firma ma działać głównie w sieci, to pierwszym krokiem powinno być wykonanie profesjonalnie wyglądającej strony. W odróznieniu od firm działających w świecie realnym, tu nie będzie możliwości "zagadania" Klienta, bo Klient widząc to co jest teraz, raczej opuści stronę - strona nie zachęca do zapoznania się z ofertą.

Jak to będzie naprostowane, mozna poszukać w sieci pod hasełkami jakie was interesują freelancerów (a nawet firm) i zaproponować im współpracę. Tak robią np firmy hostingowe, w zamian za polecanie ich usług dają osobom (i freelancerom i firmom) projektującym strony jakis % od zamowionego pakietu.

Mozna zainteresowac się przetargami. Są portale, gdzie za opłata ma się dostęp do przetargów z interesujących nas dziedzin.

Mozna zainteresowac sie prasą specjalistyczną i tam próbowac sie zareklamować, może to sa koszty, ale trafiacie do osób do których chcecie dotrzeć ;)

sowa777
10-04-11, 21:36
MAM COŚ NA PRZYJEMNY BIZNES I CIEKAWE DOŚWIADCZENIE SPRAWDŹCIE SAMI: http://www.nextranet.pl/

Dotrix
29-04-11, 15:27
Witam

Chciałbym wypromować firmę działającą głównie w internecie. Założyłem stronę http://www.itse.pl/ i staram się ją wypozycjonować. Jakie inne kroki mam jeszcze podjąć? Czy ma ktoś takie doświadczenia?

Nie znam lepszych porad jak te zawarte na tej stronie, gosciu jest naprawde dobry http://cneb.pl
pozdro milej lektury

toldois
26-07-11, 09:13
przede wszystkim pozycjonować w katalogach firm/stron, preclach, wyszukiwarkach

wielkibrat
05-09-12, 13:07
Promocja przez internet jest znacznie trudniejsza niż w przypadku jakichkolwiek innych mediów, a sam wiem to po sobie. Najpierw próbowałem sam. Później oni - http://funkymedia.pl/ doradzili nam modernizację serwisu. Zrobione. Zmiany? Duże, szczególnie widać po ilości zapytań, ale zainwestowaliśmy również w promocję. Najważniejsze, że w końcu działalność w sieci przynosi zyski...

Witka
05-09-12, 20:33
najlepiej czytaj fora o pozycjonowaniu, tam się dużo fajnych idei przemyka

Lexy
12-10-12, 13:40
Fora i blogi tematyczne. Jeszcze jakiś czas temu zaczynałam dzień od sprawdzenia czytnika Google, ale później zastąpiłam go Planetą SEO http://www.planeta-seo.pl/ - to zbiór wpisów z polskich SEO blogów. Możesz też śledzić go na FB, żeby na bieżąco dostawać newsy.

Jest też kilka książek, ale ich minusem jest to, że szybko stają się nieaktualne... w szczególności ze względu na wyjątkowo częste w ostatnim czasie updaty Google.

Witka
18-11-12, 18:55
Ooo, a to ta Lexy może z której kursu ostatnio czerpię sobie (http://www.lexy.com.pl/blog/mailowy-kurs-pozycjonowania) ?
Jak tak, to od razu powiem, że bardzo przydatny i nawet raczej cieniak jeśli chodzi o pozycjonowanie (czytaj: ja) coś z niego skorzystał.
Merci!

jannowicki2505
11-01-13, 11:43
Dokładnie, prócz marketingu szeptanego dobrze jest działać na portalach społecznościowych, promować się na blogach tematycznych no i oczywiście dobre pozycjonowanie.

majka
12-01-13, 12:46
Jest bardzo wiele for i blogów o pozycjonowaniu i o szerokim marketingu w internecie.
Jest również wiele książek wartych uwagi. Ja ze swojej strony mogę polecić " inbound marketing" B.Halligan i "Pozycjonowanie i Optymalizacja stron" B.Danowski

Miro
03-02-13, 14:15
Trzeba jeszcze pamiętać,że samo pozycjonowanie to nie wszystko, jeżeli zakres działalności firmy będzie innowacyjny, będzie zdecydowanie łatwiej.

dzuma
04-02-13, 12:37
Zlec to jakiejś firmie bo sam nie dasz rady

edward94
13-02-13, 13:19
Obszerne forum, mega dużo informacji, ludzie tam naprawdę wiedzą co robić i czasem pomagają. http://www.forum.optymalizacja.com/ Po solidnej lekturze tego forum jestem pewien iż sam dasz rade wypozycjonować stronę, oczywiście będzie to Cię to kosztować dużo pracy.

Miro
13-02-13, 14:44
To tylko teoria, daje tylko ogólne informacje.

edward94
15-02-13, 22:58
Tak samo jak ze wszystkim. Ale bez porządnej teorii możesz sobie zrobić więcej złego niż dobrego od czegoś trzeba zacząć.

majka
01-03-13, 12:42
Edward,jak najbardziej się zgadzam. To tylko teoria ale również potrzebna.
Warto także pamiętać, iż teoria z praktyką się łączy i obojętnie z jakiego źródła czerpie się wiedzę, trzeba ja systematycznie wykorzystywać. A czy warto samodzielnie promować firmę w internecie? Jeśli ma się dużo czasu, można poniekąd spróbować ale dla lepszego efektu, zleciłabym to firmie zewnętrznej.

Lulkos
01-07-13, 19:44
Wiesz człowiek musi dojrzeć do wszystkiego, nie każdy od razu da się przekonać do skorzystania z usług firmy zewnętrznej, ale też nie każdy zabiera się za reklamę w internecie własnej firmy sam. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że z roku na rok coraz bardziej przekonuję się do serwisów społecznościowych, założenie konta jest tak proste jak założenie konta mailowego. Potem wystarczy dodawać ciekawe wpisy i poinformować swoich klientów o koncie na FB czy G+. Rok temu nawet mi to przez głowie by nie przeszło, że będę miał konto firmy na portalu społecznościowym, teraz szczerze mogę polecić zaistnienie w społeczności.

edward94
01-07-13, 20:41
Hmm z tym że do wprowadzeniem firmy w czeluście internetu trzeba dojrzeć to nie za bardzo się zgodzę, aktualnie praktycznie wszystko szukamy w internecie obojętnie czy to jest lekarz, porada na temat uwodzenia, usługa budowlana, książka czy cokolwiek innego o wszystko pytamy wujka Google a więc według mnie obecność firmy czy też instytucji w internecie jest konieczna i to na samy początku od tego bym zaczynał jakikolwiek marketing a z własnego doświadczenia wiem iż wiele firm nawet nie chce rozmawiać o stworzeniu strony, wizytówki czy sklepu jestem ciekaw ile czasu musi minąć aby właściciele tych firm zrozumieli że internet nie gryzie a przynosi korzyści...

Lulkos
02-07-13, 18:06
edward94 no tak, rozumiem strona internetowa to konieczność, ale konta w serwisach społecznościowych? Wiesz powiem Ci, że to zależy, ja prowadzę firmę lokalną i nie mogłem się zdecydować na prowadzenie takiego konta, myślałem że to tylko dla "kolosów ogólnopolskich", musiał minąć rok żebym się do tego przekonał i uwierzył, że to jest bardzo fajna opcja nawet dla małej firmy.

Głównie to obawiałem się tego, że mało kto będzie "lubił" moje konto, bo niby kto z poważnych klientów bawi się w takie rzeczy. Teraz myślę inaczej, nie chodzi mi o "lajki", ale o wpisy, mogę na bieżąco informować moich klientów, co nowego w ofercie firmy, promocje itd. polecam iść w tym kierunku.

Tomasz Sidorowicz
13-01-14, 11:32
Z pewnością musisz dodać ją do katalogów. Wybieraj specjalnie dla swej branży tematyczne katalogi np. masz firmę budowlaną szukaj katalogów o tematyce budowlanej , masz firmę która wykonuj transport ciężarowy szukaj katalogów z branży motoryzacyjnej

pepka
04-02-14, 13:13
Nasza gospodarka jest w coraz większym stopniu oparta na wiedzy. Wydaje mi się, że coraz więcej będzie takich firm - które będą wykonywały specjalistyczne usługi przez internet.

Waler
01-12-14, 15:47
Firmy działające typowo w Internecie często korzystają z oprogramowania do zarządzania ta firmą online, jest to bardzo ciekawe rozwiązanie ponieważ niweluje pracę papierkową. Bardzo przydatnych programem do organizacji pracy w firmie jest Offigo - idealnie sprawdza się zarówno w zarządzaniu rozliczeniami, delegacjami jak i czasem pracy.

Tomasz Sidorowicz
02-12-14, 21:31
Potwierdzam gdyż używam też tego programu. Doskonale nadaje się do naszej firmy i ogólnie branży transportowej.

pola
19-12-14, 11:18
A co myślicie o zdjęciach google street view? Kojarzycie tę formę promocji firmy? Myślicie, że jest skuteczna i ściąga ruch na stronę?

Waler
19-12-14, 13:19
To nie jest forma promocji firmy. Firmy działające przez internet, do lepszej organizacji pracy często wykorzystują oprogramoanie do zarządzania firmą online, sprawdź sobie Offigo, jedne z lepszych.

pola
23-12-14, 09:17
Myślę, że warto zainteresować się również dobrymi szkoleniami z marketingu. Błędem wielu przedsiębiorców jest to, że często zupełnie nie radzą sobie z doborem odpowiedniej reklamy do swojej branży i potrzeb. Firma, która zna się na rzeczy i potrafi spojrzeć na naszą działalność z boku, na pewno trafniej ogarnie tę kwestię.

Waler
30-12-14, 12:51
Prowadząc firmę online dobrze jest wyposażyć się w oprogramowanie do zarządzania online, bardzo pomocnymi narzędziami dysponuje oprogramowanie Offigo, sam kiedyś korzystałem i bardzo mi się spodobało.

Tomasz Sidorowicz
02-01-15, 11:31
Offigo to dobry program. Mój kumpel go wykorzystuje do zarządzania i jest zadowolony.

michaladamczyk
03-01-15, 13:53
Jest dość przejrzysty i raczej nietrudny w obsłudze :)

Tomasz Sidorowicz
13-01-15, 10:13
No z tą trudnością to zależy dla kogo. Ale dla kumatych osób nie będzie stwarzał problemów.