PDA

Zobacz pełną wersję : PKP ma problemy

dankot
01-06-10, 09:39
3,7 mld zł państwowych i samorządowych dotacji, nie rozwiąże problemów kolei - wynika z raportu (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/3;7;mld;zl;dotacji;do;kolei;a;dlugi;wciaz;rosna,23 1,0,627175.html) portalu Money.pl.

Zaległości z tytułu korzystanie torów i dworców sięgnęły na początku maja 200 mln zł. Spółka PKP Intercity spłaci 125 mln zł długu i zlikwiduje lub skróci trasy 44 pociągów. Przez wstrzymanie pociągów spółka miała w kasie o co najmniej 300 tys. zł mniej. Uwzględniając 25 dni przestoju straty sięgnęły 7,5 mln zł.

stani
05-03-11, 22:08
pkp to chyba nigdy już z długów nie wyjdzie

caduceus
08-03-11, 08:10
Kiedy PKP nie miały problemów? Najgorsze jest to, że bilety kolejowe są stosunkowo drogie w porównaniu do autobusowych (ba! lot do Hiszpanii w promocyjnej cenie można znaleźć taniej niż kosztuje bilet Warszawa - Łódź), a warunki są skandaliczne.

Przyznam szczerze, po 5 latach studiów odechciało mi się używać tego środka transportu.

pomorski
10-03-11, 18:50
polska kolej jest tragiczna, niestety... jednak na pewno jest wygodniejsza niz autobus! no i w dodatku ceny sa na pewno nizsze niz busem, nie widzialem jeszcze zeby byly tansze od pociagow...

dankot
11-03-11, 06:46
polska kolej jest tragiczna, niestety... jednak na pewno jest wygodniejsza niz autobus! no i w dodatku ceny sa na pewno nizsze niz busem, nie widzialem jeszcze zeby byly tansze od pociagow...

Ehh... z tą koleją... PKP ma problemy, ale biurokratyczne i formalne. Każdy element na który składa się kolej jest obsługiwany przez inną firmę. Czyli na przykład za konserwację torów odpowiedzialna jest jedna firma, za linie wysokiego napięcia druga, za poczekalnie inna a za stan techniczny wagonów inna. Jak można w tej sytuacji działać sprawnie?

Nie wspominając już o tym, dlaczego wagony stoją zamiast jeździć (http://www.rynek-kolejowy.pl/20884/Cala_prawda_o_zaginionych_wagonach_PKP_Intercity.h tm).

caduceus
11-03-11, 08:06

Nie zgodzę się. Na trasach "krótszych", czyli powiedzmy do 300km to właśnie bus wychodzi taniej. Przykład? Tydzień temu musiałem dostać się z Krakowa do Kielc - za pociąg chcieli ode mnie 34 zł, bus tylko 21 zł. Wytargowałem na 20 :)

Przewoźnicy prywatni robią znaczną konkurencję kolei i PKS. Kolei - bo ceny są konkurencyjne, busy na ogół przyjeżdają na czas, i nie mają problemu zimą z zamarzaniem trakcji ;p PKS - bo kursów prywatnych przewoźników jest więcej i w lepszych godzinach.

stempel
28-09-11, 13:27

nie zgodziłbym się, ja jeżdżę naprawdę dobrymi autobusami gdzie komfort jest dobry ( lepszy niż pociągiem) i wcale nie są to duże odległości bo 130 km. Nie będę narzekał na przewoźników autobusowych. A PKP pozostawia bardzo wiele do życzenia

Miro
03-10-11, 19:19
Przewaga pociągu na busem polega na swobodnym dostępie w pociągu do toalety:)