PDA

Zobacz pełną wersję : Dotacje z Urzędu Pracy

użytkownik
14-06-10, 10:11
Czy składaliście wniosek o dofinansowanie działalności w Biurze Pracy? Pytam bo ja takowy złożyłam, jednak urzędnik przyjmujący wniosek podważał zakup niektórych urządzeń niezbędnych do prowadzenia firmy np. (oprogramowanie do projektowania czy urządzenie wielofunkcyjne) Czy osoba, która nie zna się na specyfice prowadzenia danej działalności może wykreślać z wniosku pozycje, które ja uważam za niezbędne?

robert.kajzer
14-06-10, 21:08
Moze bo w przypadku dotacji z PUP jest odgornie narzucone na co mozna i w jakiej ilosci wydatkowac te fundusze.

Raquel
30-09-10, 15:37
Nic nie jest narzucone odgórnie, jedynie kwota, sprzęt to juz wybór firmy. Jestem po złożeniu takiego wniosku, zobaczymy jak mnie potraktują.

seo
30-09-10, 21:42
Niektóre urzędy narzucają obostrzenia na listę dozwolonych zakupów. Z tego co piszesz wynika, że jeszcze na etapie składania wniosku podważają Twoje założenia. Wszelkie wątpliwości powinni dopiero wyjaśniać na spotkaniu z komisją. Jeżeli masz zamiar prowadzić działalność związaną z projektowaniem, to jak najbardziej komputer i oprogramowanie powinno być kosztem kwalifikowalnym.
Pozdrawiam.

Rerak
09-10-10, 17:03
strasznie trzeba kombinować z tymi dotacjami z UP, mój kolega - z sukcesem otrzymał dotacje na działalność, ale praktycznie 5 miesięcy był wyjęty z życia...

gabi
11-10-10, 11:16
A ja jeszcze niedawno słyszałam jak to łatwo jest dostać te dotacje. swoja droga mój brat dostał i za dużo starać się nie musiał

umrao
02-12-10, 10:34
a czy ktoś się orientuje, czy jak osoba zarejestruje się w urzędzie jako bezrobotny i będzie studiowała, to dostanie pieniążki? Słyszałam od kilku osób to i nie wiem, czy to prawda :???:

dankot
02-12-10, 15:28
Nic nie jest narzucone odgórnie, jedynie kwota, sprzęt to juz wybór firmy. Jestem po złożeniu takiego wniosku, zobaczymy jak mnie potraktują.

Koniecznie podziel się z wynikami Twoich działań. Ciekaw jestem, jak i zapewne wielu członków FDI, tych procedur, bo kto wie czy sam o taki wniosek nie będę wystepował.

umrao
03-12-10, 15:11
może jednak ktoś wie??? :-/

Raquel
02-01-11, 12:28
a czy ktoś się orientuje, czy jak osoba zarejestruje się w urzędzie jako bezrobotny i będzie studiowała, to dostanie pieniążki? Słyszałam od kilku osób to i nie wiem, czy to prawda :???:

To, ze studiujesz nie ma wpływu na mozliwość otrzymania dotacji.

Raquel
02-01-11, 12:32
Koniecznie podziel się z wynikami Twoich działań. Ciekaw jestem, jak i zapewne wielu członków FDI, tych procedur, bo kto wie czy sam o taki wniosek nie będę wystepował.

No i udał się, dotacja przyznana, sprzęt zakupiony, kontrola przeprowadzona pomyślnie, wszystko się ułozyło. A na początku było ciężko, po drodze zresztą też. Wniosek o dotację (refundację kosztów nowego miejsca pracy) złozyłam w maju, więc juz sam czas "walki" z urzędem odzwierciedla fakt, ze nie łatwa to była przeprawa. Radzę nie zrażać się problemami, u mnie nawet odrzucono wniosek, ale pomogło odwołanie i wizyta w niemal każdym pokoju w urzędzie... . Udało się o dodatkowe pieniądze warto powalczyć. Powodzenia.

Hartex
03-02-11, 13:53
Tam niby wszystko odbywa się w oparciu o ocenę punktową. Ale ostatecznie to urzędnicy przyznają dotacje, a wiadomo jak to jest.
Jeśli nie spodobasz się komuś z "klanu" to nie dostaniesz dotacji. Poza tym te 40 tys. zł to jakiś mit. Z reguły UP daje mniej tłumacząc, że to limit maksymalny i nie każdy tyle dostanie.
Teraz kasy będzie jeszcze mniej więc o dotacji z UP raczej można zapomnieć.

dankot
03-02-11, 15:30
No i udał się, dotacja przyznana, sprzęt zakupiony, kontrola przeprowadzona pomyślnie, wszystko się ułozyło. A na początku było ciężko, po drodze zresztą też. Wniosek o dotację (refundację kosztów nowego miejsca pracy) złozyłam w maju, więc juz sam czas "walki" z urzędem odzwierciedla fakt, ze nie łatwa to była przeprawa. Radzę nie zrażać się problemami, u mnie nawet odrzucono wniosek, ale pomogło odwołanie i wizyta w niemal każdym pokoju w urzędzie... . Udało się o dodatkowe pieniądze warto powalczyć. Powodzenia.

W takim razie, nie pozostaje nic innego jak pogratulować i życzyć sukcesów rozkręcaniu własnego biznesu. W życiu już tak jest, zawsze są jakieś bariery i przeszkody, ale wystarczy trochę cierpliwości i uporu i da się. Życzę powodzenia.

truszczy9
11-02-11, 11:39
Pięknie. Warto szukać i szperać. Tak pomoc jest bezcenne u progu kariery zawodowej.

gobus1
25-07-11, 15:28
Nie zgadzam sie. Nie warto - to nas psuje. Nie trzeba żebrać o dotacje! Znam przykład osoobwy, która przez 2 lata wykonywała polecenia urzędu pracy. W tym czasie musiała być na bezrobociu, wię cnie zarabiała. A potem urząd i tak odmówił. A gdyby pracowała te dwa lata odłożyła by troche kapitalu, i byłoby na start. Te dotacje to przedłużenie rodzinnego systemu "prezentów". Rodzice dawali nam kieszonkowe wg uznania, a nie za wykonane np. usługi domowe. Jesteśmy skażeni tym sposobem wynagradzania. Dzieci myślą tylko o tym jak zorganizować imprezę, bo wtedy starszyzna znosi im prezenty, które i tak trafiają do starszyzny rodziców. Stąd popularnośc "biznesowa" wesel, kominii itp imprez. Podobny system przerzucany jest w dorosłość. A bogactwo przecież przychodz z pracy i służby innym. Ja wykonuję coś drugiemu - a drugi mi za to płaci.

Miro
03-10-11, 19:25
Czy ktoś się orientuje jak będzie z dotacjami w 2012 roku?

deejo27
12-10-11, 17:14
Będzie tak jak w tym roku, czyli kiepsko ( chodzi o bużet przeznaczony na tą formę aktywizacji bezrobotnych )