PDA

Zobacz pełną wersję : Borelioza w co trzecim kleszczu!

dankot
23-06-10, 19:51
Informacja w temacie ma związek z okresem nasilonej aktywności kleszczy. Choroba nie wykryta może doprowadzić do trwałego uszkodzenia narządów wewnętrznych, stawów czy zapalenia skóry.

W Polsce co roku na boreliozę choruje ponad 3,6 tysiąca osób, a aktywność kleszczy notujemy od maja do października.
Okazuje się, że kleszcze oprócz bakterii Borrelia, przenoszą również inne organizmy chorobotwórcze.

wahadełko44
24-07-10, 16:20
Informacja w temacie ma związek z okresem nasilonej aktywności kleszczy. Choroba nie wykryta może doprowadzić do trwałego uszkodzenia narządów wewnętrznych, stawów czy zapalenia skóry.

W Polsce co roku na boreliozę choruje ponad 3,6 tysiąca osób, a aktywność kleszczy notujemy od maja do października.
Okazuje się, że kleszcze oprócz bakterii Borrelia, przenoszą również inne organizmy chorobotwórcze.
Nie dotyczy to "osób",z grupą krwi B! Innym,jest zalecane po ukąszeniu takiego pajęczaka,czy nie pozostawił jakiegoś chorobowego śladu. Nieleczona borelioza,powoduje,ze organizm zainfekowany,staje się warzywem.Można leczyć taką infekcję,ale kto wie czym? Jak przywrócić organizm, do prawidłowej funkcji? Zagadka? Chyba nie!:-D

pomada
11-08-10, 23:52
Można leczyć taką infekcję,ale kto wie czym? Jak przywrócić organizm, do prawidłowej funkcji? Zagadka? Chyba nie!:-D
Jeśli chodzi o boreliozę, to dobrze wiadomo czym leczyć i jak. Choć faktycznie, jeszcze nie wszyscy lekarze mają o tym pojęcie. Trochę gorzej jest z diagnozowaniem. Przerabiałem to osobiście. Polecam materiał:
http://www.powitaminy.pl/choroby/borelioza.html

celinka69
20-08-10, 11:48
Wbił mi się kleszcz jakieś dwa-trzy miesiące temu i żyję dalej. Znaczy, że miałem farta? 33% szansy na to, że złapiesz boreliozę od kleszczucha?

kominiarz
24-08-10, 13:20
Z tym diagnozowaniem to faktycznie prawda - znaczna część lekarzy nie potrafi jeszcze wykryć tej choroby w jej początkowych stadiach. Niedawno czytałem art. o kobiecie, która latami męczyła się z tą chorobą, bo żaden lekarz nie był w stanie jej pomóc. W końcu sama wpadła na to, że to może być borelioza i udała się z tym do lekarza. A on jej powiedział, że borelioza to choroba wymyślona przez znudzonych internautów...

mariolka
17-06-11, 10:11
Po ukąszeniu kleszcza trzeba działać. Moja mama nawet nie wiedziała, że zostala ukąszona, bo kleszcza w swoim ciele nie znalazła. Ale pojawił się na jej nodze dziwny rumień. Ponieważ zawsze miala skłonności do alergii skórnych, wybrałam się z tym do dermatologa, sądząc, że to kolejna alergia. Okazało się, że to właśnie rumień- jeden z pierwszych objawów boreliozy. Dobrze, że w ogóle się pojawił na jej ciele- bo zdarza się, że nie pojawia się wcale. A borelioza to bardzo poważna choroba, której skutki odczuć można bardzo późno, niestety, bardzo boleśnie.
Ja właśnie miałam wątpliwą przyjemność zostac ukąszona w ten poniedziałek, kleszcza wyciągnęłam we wtorek a w czwartek dostałam od lekarza antybiotyk, na wszelki wypadek, bo miejsce ukąszenia jest czerwone.
Nie jestem zwolennikiem brania antybiotyków, staram się ich unikać, ale z kleszczami nie ma żartów. Więc teraz czekają mnie 3 tygodnie kuracji...
Ale wolę to niż wszystkie potworne skutki boreliozy!

bor
28-06-11, 13:20
Czy ktoś wie jakie są prognozy o kleszczach w tym roku? Szykuje się kolejna plaga jak dwa lata temu? Przeraziło mnie to, bo w ciągu dwóch tygodniu dwójka moich znajomych miała kleszcza, z czego jednak wylądowała w szpitalu. A wakacje dopiero się zaczynają!

amanor11
08-09-11, 12:21
Mój pies zmarł w tym roku od powikłań po ukąszeniu kleszcza. To poważna sprawa, nie można ignorować tego problemu.

telefrenia
22-05-12, 11:15
jeśli chodzi o kleszcze to chyba bardziej narażone są zwierzęta - więcej sierści, intensywniejszy zapach. sama boję się o mojego psiaka, dlatego kropię go środkiem przeciw tym paskudztwom.. w krakvecie jest cała masa obróżek i temu podobnych środków zapobiegawczych, warto wydać pare złotych niż potem opłakiwać chorego zwierzaka :(

kahlen
18-06-12, 18:58
Lepiej uważaj też na siebie, też możesz się kropić. :)