PDA

Zobacz pełną wersję : TVP 1 rezygnuje z DOBRANOCKI

użytkownik
28-06-10, 21:19
Kolejny raz TVP uderza w dzieci. Po zlikwidowaniu domowego przedszkola, teleranka i wielu innych programów kierowanych do najmłodszych przyszedł czas na kultową wręcz Dobranockę. Ciekawa jestem jaki "wartościowy" wejdzie do ramówki. Czy wszystko można przeliczyć na pieniądze?

Jurgi
01-07-10, 09:35
Zlikwidowano też Laboratorium (http://my.opera.com/Jurgi/blog/telewizyjne-laboratorium-zamkniete), które uczyło młodych ludzi przez ćwierć wieku.

Właśnie zamierzają posłać na bruk 25% załogi. Samych fachowców. Z pięciuset dyrektorów nie zostanie zwolniony prawie nikt. Od dawna już jest więcej dyrektorów, niż produkowanych przez TVP programów.

Jeśli firma z takim potencjałem ludzkim zamiast produkować programy i je sprzedawać, kupuje je, no to jak ma być rentowna?

masterr
21-07-10, 10:33
Naprawdę wzięli by sie do jakiejś pożytecznej roboty a nie co chwila zabierac dzieciom programy do których się przyzwyczajają.

SpeedyOla
24-05-11, 03:10
a gdzie się podziała misja edukacyjna telewizji publicznej ? jestem ciekawa za co płacimy abonament skoro całkowicie się komercjalizują?

sig
24-05-11, 08:08
Abonament to podatek od sprzętu umożliwiającego oglądanie tv . Jakichkolwiek przejawów "misji" nie ma w TVP od dawna, z wyjątkiem tvp kultura która jest finansowana "ze środków własnych". Swoją drogą telewizja jako taka staje się przeżytkiem, komputer lepszy bo interaktywny ( a z jego obsługą dzieci nie mają problemu).

caduceus
24-05-11, 14:27
Jak to likwidują Dobranockę?! Nie wierzę...przecież to niemal świętość jest. w głowie mi się to nie mieści. Pewnie na to miejsce zrobią kolejny wspaniały teleturniej typu Bitwa na Głosy albo inną podróbkę programów telewizji komercyjnych...straszne!

rewan
28-05-11, 16:10
Przeciez dobranocka to chyba juz ze 40 lat jest...

thecoldeststar
29-05-11, 15:10
Chyba przestane płacić abonament...

Justyna Kowalczyk
07-06-11, 08:58
Szkoda słów. Dobranocka to przecież sprawa kultowa. Sezonowe tańce na lodzie i tantiemy dla Joli Rutowicz. Znieść abonament powinni już dawno

Karwons
21-06-11, 15:03
Kultowa dobranocka w tvp aż żal, ciekaw jestem co w następniej lini zamierzają zlikwidować.. najlepiej wszystkie programy edukacyjne.. to już nic nie będzie do oglądania w tvp

rewan
21-06-11, 20:40
Czubówna nie będzie co niedziele czytać o kopulujących surykatkach pewnie :P

Moj.TaniZUS
15-07-11, 11:06
oczywiście jak zawsze cierpią niewinni... może na TVNie zamiast faktów wprowadzą dobranockę bo publiczna już nie ma... dzieciom zostanie tylko telewizja Puls i ich dobranocki. chociaż wolę, by dziecko oglądało stare polskie bajki na Pulsie niż na TVP, gdzie niektóre bajka są... co najmniej nie bardzo. a ponoć publiczna to telewizja z misją. mam nadzieję ze pomysł skasowania dobranocki spali na panewce :)

thek
25-07-11, 13:24
Dobranocka? Moja córka nie widziała żadnej od urodzenia. Znacznie lepiej mieć z kablówki jakiś kanał dla dzieci w stylu cbeebies czy nick jr. Cartoon Network czy podobne śmieci nie są dla dzieci, bo bajki tam lecące są zwyczajnie głupie i nadają się dla tępych amerykanów, by im jeszcze więcej mózgu w papke zamienić.

Jakub Zieliński
10-09-11, 11:39
Dzieci nie mam, TV nie oglądam, więc nawet nie wiedziałem. Faktycznie jednak szkoda tych dobranocek... choć kolorystycznie to one raczej nie przystawały do obecnychtrendów i nie wiem czy faktycznie aż tak fajne były dla dzieci... No ale to może niech wypowiedzą się Ci, ktrzy dzieci mają i odczują... ;)

exam77
28-09-11, 12:26
Co Wy za głupoty gadacie? Przecież wciąż po 19 są bajki na Jedynce..

stempel
28-09-11, 13:18
to już przesada. Ciekawy jestem kiedy je zdejmą z anteny, czy dzieci będą jeszcze oglądały przez jakieś pół roku dobranocki.

jaro555
16-10-11, 19:49
trochę szkoda. Jeśli to prawda to przykro. Z drugiej strony teraz jest tyle bajek na DVD, że dzieciaki nie wiedzą czego chcieć. Ja pamiętam zawsze z niecierpliwością czekałem na moją kolej przy telewizorze i zarezerwowaną dobranockę. Czułem się ważny, bo tata oglądał z mamą wiadomości, a ja oglądałem bajki. :D

Buzzdesigner
16-10-11, 23:59
Rok temu pojawiały się takie spekulacje, że dobranocka może zostać zdjęta ze względu na niewielką oglądalność (ogląda około 200 tys. dzieci w wieku 4-9 lat) Dzieciaki nie są zainteresowane oglądaniem "ugrzecznionych bajek".

Gdyby to nie była telewizja państwowa to nie miałabym nic przeciwko zdjęciu z ramówki tego programu. Jednak podobno za "misyjność" tejże telewizji mam płacić abonament z tytułu posiadania telewizora. Nie wiem natomiast w jaki sposób mają rozwijać i edukować społeczeństwo takie pozycje jak : "poprzewracaj się na lodzie" czy pięćdziesiąty program typu "wyśpiewaj sobie karierę, ale przede wszystkim daj zarobić celebrytom w jury". Dobry film - owszem ale dopiero po północy. Jeśli chcą abonamentu to niech się trzymają wartości, które deklarują, a nie full komercha, badziewie i reklama.

Od dobranocki wara!

mius
17-10-11, 00:18
zgadzam się w całości! To że dzieciaki nie wyjdą na ulice i nie przejdą marszem milczenia i smutku nad odebraną dobranocką, jest chyba dla wielu z rządzących niemówionym przyzwoleniem na zastąpienie świetnego czasu antenowego 19.00 kolejną mega hitową produkcją - mega klapą oczywiście. Dobranocka zawsze była i zawsze będzie - takie słowa powinny dźwięczeć w uszach młodych głów, jeżeli mają one zostać przy oglądaniu telewizji. Możliwe że niektórym wyda się to śmieszne ale dobranocka jest częścią naszej narodowej kultury i w dużej mierze obywatelskiego patriotyzmu bo bajki te są tworzone w sposób szczególny, który ma budzić w dzieciach archetypy...

Najsmutniejsze jest to, że produkcje typu "gwiezdne lodowisko" właśnie tę naszą kulturę podważają i to co w niej najpiękniejsze przykryte jest siłą pieniądza, ludzie wielcy upadają czubkiem nosa rysując po lodzie.

Co do płatności abonamentowej - to najlepiej o tym zapomnieć, bo tylko zbędnie się człowiek denerwuje!

Buzzdesigner
17-10-11, 00:22
Co do płatności abonamentowej - to najlepiej o tym zapomnieć, bo tylko zbędnie się człowiek denerwuje!

Doskonała rada! Jak rozumiem zapomnieć zapłacić, tak?

simian raticus
17-10-11, 10:29
Dobranocki były dobre, a po niej horror polityczny, którym TVP straszyło w wiadomościach!

mius
17-10-11, 12:09
Doskonała rada! Jak rozumiem zapomnieć zapłacić, tak?

haha można i tak ! :)

mer
18-10-11, 13:41
No niestety w TVP jest coraz mniej wartosciowych programów i nie zanosi się, żeby coś się zmieniło w najbliższym czasie.

ciekawski
19-10-11, 10:44
myślę, że dla obecnego pokolenia dzieci dobranocka i tak nie ma już takiego znaczenia. mają do wyboru kilka kanałów z bajkami o każdej porze dnia. dla naszego pokolenia to był swoisty rytuał, który jest już częścią przeszłości.

gromic75
19-10-11, 14:26
...ale jak to dobranocki nie bedzie ????

simian raticus
19-10-11, 16:46
Oby TVszajs splajtował!

ciekawski
21-10-11, 10:48
nie splajtuje, państwo dopłaci.

mius
21-10-11, 15:28
albo unia albo stany..

jaro555
21-10-11, 21:10
hehe.. a opłacając abonament u operatora telewizji cyfrowej nie płacę w tym żadnego podatku z tytułu korzystania z medium? Czy nie powinniśmy być zwolnieni wtedy z płacenia opłat?

ciekawski
28-10-11, 09:06
to nie jest podatek, to abonament i płacisz go teoretycznie po to, żeby telewizja publiczna mogła pełnić swoją misję. opłata za kablówkę to coś zupełnie innego :)

mariolkasun
06-11-11, 11:41
Według mnie to nie w porządku, że telewizja pragnie zrezygnować z emitowania dobranocki dla dzieci. Co w takim razie najmłodsi widzowie będą oglądać? Teleturnieje pokroju "Mam talent" czy "Milion w minutę"?
Rodzice przywykli już że ich maleństwo kładzie się spać, zwykle po godzinie 19:00, czyli po obejrzeniu bajki na dobranoc.

jaro555
06-11-11, 18:30
coraz częściej rodzice przywykają do tego, że ich maluchy oglądają z nimi te udurniające teleturnieje, programiki rozrywkowe. No ale to druga sprawa. Może TVP się dostosowuje do poziomu społeczeństwa?

maszynista
17-11-11, 07:26
Nie wiem czy to dobre podejście, że TVP zniża się do poziomu obywateli. Przecież ta TV w pewien sposób kształtuje to społeczeństwo. Jaka tv takie społeczeństwo, sami sobie winni...

twistet
07-02-12, 08:13
fakt, faktem, że teraz dzieci mają tyle różnych programów, gdzie bez przerwy puszczane są bajki, ale jednak dobranocka to dobranocka, i my i nasi rodzice ją oglądali i zrezygnowanie z niej uważam za nieporozumienie. Niech jeszcze nakręcą parę reklam o płaceniu abonamentu jak tu robią taki rzeczy...

Raquel
17-02-12, 14:18
Jeśli to pewnoe informacje i nieodwracalna decyzja to szkoda, dobranocka to już przeciez tradycja.

piootr956
07-04-12, 10:51
Szkoda, bo to już była taka tradycja, ale TVP chce się zmieniać...

Veronik
29-06-12, 09:56
Szczerze mówią, to że nie ma nic ciekawego w telewizji typu TVP1 i TVP2 - ten trend utrzymuje się od dawna i to we wszystkich telewizjach niestety... dlatego zrezygnowałam z telewizora już 2 lata temu - mam znacznie więcej czasu na bardziej produktywne działania - a wiadomości czytam w internecie (dzięki temu reklamy mogę łatwo pominąć)... ;)

featmilka
29-06-12, 12:42
Może ludzie zrobią akcję (choćby jak w przypadku acta, kevina na święta) i przekonają się władze TVP, że nie jest to dobrym pomysłem...

montoja
22-08-12, 14:45
Hej! My w domu OGŁUPIACZA nie trzymamy już od lat. Czy wiecie ile czasu przybyło, a ile kłótni ubyło. Poza tym jak dzieciaki nie faszerują się reklamami i beznadziejnymi kreskówkami, to się normalnie zachowują. Za to jak chcą baję, to czytamy razem, albo odpalam kompa i coś oglądamy. Ja tam "szklanego złodzieja" z powrotem do domu nie wpuszczę. Doskonale widzę, że obecnie spełnia on tylko rolę pilota, którym "szacowni cwaniacy" kierują całym narodem. Wartości? - w ich słowniku takie słowo nie istnieje, chyba, że wyrażone w euro.

montoja
30-08-12, 17:32
Kręcący mediami, a telewizją w szczególności już dawno przestali przejmować się dobrem widzów. Widz to dla nich jedynie konsument, podatnik, numerek dla OBOP'u, itp. czyli generalnie masa, która ma być urobiona na ich usługi i zachcianki. Potrzeby czy opinie widzów mają znaczenie o tyle, o ile dają wiedzę jak zwiększyć oglądalność danej stacji lub programu, ewentualnie podpowiadają jak wzmocnić funkcję sterowania przez tv. Dlatego jak ktoś pisze, że nie wie co się tam dzieje, to tylko mnie to cieszy, bo wiem, że są jeszcze ludzie nie pozwalający dobrowolnie się ogłupiać.:D

Majika
30-08-12, 23:32
Nie wiem czy to dobre podejście, że TVP zniża się do poziomu obywateli. Przecież ta TV w pewien sposób kształtuje to społeczeństwo. Jaka tv takie społeczeństwo, sami sobie winni...

No właśnie, niestety w obecnych czasach to głównie media kształtują ludzi, to media mają na nas największy wpływ. Widocznie TVP uznało, że rzeczywiście, tyle jest innych kanałów typowo z bajkami dla dzieci, że ich dobranocka nie jest już potrzebna... Ale prawda jest taka, że wśród tych wszystkich bajek, najczęściej tylko dobranocka reprezentowała jakiś poziom, bo jak czasem teraz widzę te inne bajki "dla dzieci" to ja jestem załamana.

sig
31-08-12, 06:33
To przypomnij sobie co sama oglądałaś. Ja tam wychowałem się na "strusiu pędziwiatrze", Animkach i podobnych i jakoś żyję i (chyba) jestem zdrowy psychicznie. To że w bajkach są tanie a nie inne treści oznacza po prostu że odbiorcy ich oczekują, inaczej ich robienie nie miało by sensu ze względu na marną oglądalność. Należy też wsiąść pod uwagę wiek docelowego oglądającego, są też kreskówki dla nieco starszych a nawet dorosłych.

ps inna sprawa że nawet młode pokolenie rezygnuje z tv na rzecz internetu, moi bratankowie sztukę operowania mychą opanowali w wieku ok 3 lat (wciskasz guzik tutaj i stanie się tamto), i teraz od bajek wolą gamegape i tym podobne strony z flash-grami (a że zwykle z bajkowymi bohaterami inna sprawa). Jak dla mnie to dobrze, przynajmniej wykazują aktywność większą niż wciskanie guzików na pilocie jak się reklamy zaczną (przełączanie między kanałami bajkowymi opanowali jeszcze wcześniej).

Raquel
31-08-12, 07:50
U nas w domu nie ma kanałów bajkowych, choć dziecko nie raz się upominało o takowe. Efekt jest taki, zę kiedy jedzie do babci potrafi dwie godziny spędzić gapiąc się w pudło i wybierając spomiedzy kliku takich kanałów.

vvti
05-09-12, 12:43
Gdyby TVP prezentowała jakiś przyzwoity poziom to pewnie mniej by było głosów przeciwko abonamentowi za posiadanie tv. Ale ludzie widzą, że to haracz do zgarniania kasy za friko. I to sporej kasy

karolina121m
14-09-12, 16:48
reklam nawalą tysiace, a oglądać nie ma co... komercha!

montoja
14-09-12, 18:15
A czy spotkaliście się już z nową propozycją opłat ustalonych przez KRRiT za miejsca na multipleksie DVBT? W porównaniu do obecnych są wyższe kilkadziesiąt razy. To zabije wszystkie stacje, które robią coś poza komercją. Szefowie KRRiT ewidentnie chcą odmóżdżyć Polaków, bo baranami dużo łatwiej rządzić, można im wmówić każdą bajdę i kręcić jak się zachce. To ten sam kierunek działania co wprowadzenie gimnazjów i regularne deformowanie programów nauczania. Prywatyzacja służby zdrowia wespół z emeryturami po 67, dokonają reszty - skasują Polaków z mapy UE. POpierajmy partię czynem, umierajmy przed terminem

magdalenka000_78
15-09-12, 12:38
A czy spotkaliście się już z nową propozycją opłat ustalonych przez KRRiT za miejsca na multipleksie DVBT? W porównaniu do obecnych są wyższe kilkadziesiąt razy. To zabije wszystkie stacje, które robią coś poza komercją.

spotkałam się z tym, troche przegieli... poniosło ich :)

montoja
15-09-12, 18:56
Wcale ich nie poniosło, to jest bardzo przemyślane. Teraz dzieci chcąc obejrzeć jakąś bajkę na dobranoc będą włączać inny kanał, któremu dzięki temu wzrośnie oglądalność, a to z kolei przyciągnie reklamodawców i ceny reklam pójdą w górę. I interes się kręci, a kto w tym pomógł dostanie odsyp za działanie na rzecz wzbogacenia swych podopiecznych. Ręka rękę myje.

sig
15-09-12, 19:14
To ten sam kierunek działania co wprowadzenie gimnazjów i regularne deformowanie programów nauczania. Prywatyzacja służby zdrowia wespół z emeryturami po 67, dokonają reszty - skasują Polaków z mapy UE. POpierajmy partię czynem, umierajmy przed terminem
Akurat gimnazja zmieniły tylko tyle że można wydać więcej publicznej kasy, reformy programów nauczania w zasadzie reformami nie są bo dalej wymaga się od ucznia bezmyślnego powtarzania za podręcznikiem. Podwyższenie wieku emerytalnego to zwykła korekta wynikająca z coraz dłuższego życia (moim zdaniem takowy powinien być zniesiony, ile sobie uzbierasz w OFE (bo ZUS to pewien bankrut) tyle dostaniesz, jak będzie tego mało to sam będziesz sobie winien. Prywatyzację służby zdrowia popieram, ale od góry czyli zastąpienia NFZ prywatnymi ubezpieczalniami (wg http://www.ubezpieczenie-zdrowotne.com.pl/nfz_skladki.html minimalna składka to 329 zł, za co nie dostajemy w zasadzie nic. Gdyby była na tym rynku konkurencja z pewnością ktoś zajął by się tym taniej i lepiej choćby dzięki zaporowym składkom dla powolnych samobójców czyli palaczy/alkoholików, oraz zniżkom dla tych aktywnych fizycznie (amatorski sport)).

to chyba na tyle w ramach off-topika, jak ktoś chce dyskutować dalej to w stosownych tematach.

kaska2332m
16-09-12, 20:37
Jakaś masakra, odkąd pamietam w typ były dobranocki

zuza21
15-10-12, 20:21
ja nigdy bym się tego nie spodziewała ! to już był taki znak rozpoznawczy tvp z jednej strony

krystyna1617
22-10-12, 15:11
To są chyba jakieś żarty, przecież to stały i obowiązkowy punkt tego programu!

karolinaaaa1
26-10-12, 11:05
skąd te weści ze rezygnuje?

fotos
14-11-12, 12:46
a co będzie zamiast niej? tanie na lodzie czy inne bzdety, wiele osób mówi że wyrzuciło telewizor z domu, ja do swojego nigdy go nie wpuściłam. choć przez chwile się zastanawiałam nad jego kupnem, ale takie decyzje mnie odwodzą od tej decyzji.

teksciarz01
24-05-13, 20:03
To teraz my powinniśmy zrezygnować z TVP... ŻENADA!!!

fotos
29-05-13, 13:00
z tego co słyszałem, to tvp broni się, że mało kto oglądał dobranockę. podobnie było z telewizją edukacyjną, też ją mało kto oglądał, bo leciała w godzinach szkolnych..brawo dla telewizji, jak mają taki system myślenia, to powinni zmienić status i zamiast słowo misja mieć komercja

kolega1975
29-05-13, 13:30
Ciekawe czy zrezygnuje też z ABONAMENTU?:)
Przecież nie będzie różnić się od innych telewizji. Swoją drogą publiczna telewizja to bzdura! Publiczny może być dom!:mad:

wezwanie do zapłaty (http://www.vindicase.pl)?

sig
29-05-13, 21:30
Ciekawe czy zrezygnuje też z ABONAMENTU?:)
Obawiam się że mają to w planach, zamiast niego ma być powszechna opłata ściągana nawet od tych co wiedzą że to już 21 wiek i nie mają tv ani nawet radia.

ps albo mi się wydaje, albo abonament powinien iść właśnie na programy które "mało kto ogląda" ale co tam msza jest, więc "misja" wypełniona.

asiamach
05-06-13, 14:11
Strzał w stopę. Pomimo wielu kanałów dla dzieci, dobranocka to kawał historii i część tradycji.

AniaGoldberyy
11-06-13, 14:26
z tego co słyszałem, to tvp broni się, że mało kto oglądał dobranockę. podobnie było z telewizją edukacyjną, też ją mało kto oglądał, bo leciała w godzinach szkolnych..brawo dla telewizji, jak mają taki system myślenia, to powinni zmienić status i zamiast słowo misja mieć komercja
Nie ma komercji to nie ma pieniędzy na dobrą ramówkę. Z samej misji się ciężko utrzymać. Zwłaszcza, jeśli coś jest zarządzane przez urzędników nie ponoszących praktycznie żadnej odpowiedzialności za swoje decyzje. No bo nie sprawdzi się, to najwyżej zostanie odwołany, zwolniony, czy przeniesiony. A zwykłego śmiertelnika później by po sądach ciągali, urzędnika nie można :) Może zamiast tego zaczną puszczać filmy animowane typu Madagaskar, czy jakiś Król Lew powiedzmy od 18 do 19:30 przed wiadomościami. To raczej mogłoby przyciągnąć i dorosłych i dzieci ;)

nowinka34
29-06-13, 19:52
To jakiś absurd. Wiem, że obecnie może i dobranocka nie jest często oglądanym programem, ale dla wielu z nas to jest program dzieciństwa Sam czasem lubię sobie o 19 usiąść i obejrzeć Muminki lub Gumisie ;)

kolega1975
01-07-13, 07:01
Najbardziej cieszyć się będą stacje komercyjne dla dzieci: MINI MINI, CARTOON NETWORK, DISNEY CHANNEL itd.

odszkodowanie (http://www.fastlaw.pl) za abonament?

pawzdu12
05-07-13, 09:14
ale co jest na tych stacjach co wymieniłeś? Jakieś sztuczne i durne bajki;/

sig
05-07-13, 09:54
Dla kogo durne dla tego durne, skoro są produkowane i puszczane to znaczy że mają widownie. Czasy się zmieniają, i dzieci też już z nowej, cyfrowej ery a nie pewnego (nie)dzwiedzia z klapniętym uchem. Należy tylko pamiętać że nie każda kreskówka jest dla dzieci jako takich, i też mają swoje grupy docelowe (bywa że 18+).

ps inna sprawa że Japonia zamówiła u nas nowa serię przygód wspomnianego wyżej futrzaka. Czyli jak się chce to można, tylko trzeba by mocno kopnąć w 4 litery TVP z ich "gwiazdkami" oraz prawie jak misją (watykańską), coby abonament szedł na to, na co iść powinien, czyli produkcje bez wartości komercyjnej za to z wartością kulturalno-wychowawczą. Póki co się na to nie zanosi, bo wołają tylko więcej kasy niestety nie chcą się przyznać na co im ona (czyli pewnie na to samo co teraz, czyli pensje (mocno przerośniętego) kierownictwa oraz ludzi którzy poza tą stacją znaczą tyle co nic).

kolega1975
05-07-13, 12:50
ale co jest na tych stacjach co wymieniłeś? Jakieś sztuczne i durne bajki;/

No widzisz jak się mylisz. Ja mam małe dzieci i oglądam z nimi te programy. MINI MINI puszcza bajki często te same co TVP1. Wymienić? Bob Budowniczy, Strażak Sam itd. JIM JAM coraz częściej (ok. 19.00) pokazuje: Bolka i Lolka, Pszczółkę Maję, Reksia. Likwidacja Wieczorynki to dla nich "woda na młyn". TVP1 sama strzela sobie w stopę.

master999
10-07-13, 16:24
Wszędzie jest sama komercja. Liczy się tylko kasa i nic więcej... Dobranocka zwyczajnie im się nie opłaca.

Prox Info
24-07-13, 10:38
Rezygnuje? Na razie Dobranocka jest nadawana.:)

heniekpro2
24-07-13, 19:31
Oczywiście jest nadawana, ale czasem w okrojonym czasie.osobiście uważam, że nie zniknie z anteny, ale zostanie ograniczona do 15 minut.

juliam990
26-07-13, 22:09
dobranocka nie będzie nadawana od września 2013 roku . co pojawi się w tym czasie na ekranie? tego jeszcze nie wiadomo.

sig
27-07-13, 05:37
Coś mi się obiło o oczy że będzie ale 2 albo 3 razy w tygodniu. Tak więc wszystko zależy od tego czy "wystartuje TVP ABC (kanał z "dobranockowymi" bajkami). Kablówki i "satelity" pewnie dość szybko włączą go do oferty ze względu na sentymentalnych rodziców.

edit: najnowszy pomysł to przeniesienie do TVP kultura (na 19:30), moim zdaniem tam pasują. Z ABC póki co nie zrezygnowano.

malawanilia
07-08-13, 11:21
I tak trwały już po 15 minut lub były bardzo przesuwane bo jakieś wydarzenia sportowe albo coś na żywo. Ech, mam sentyment do dobranocek. Szkoda żeby moje dzieci nie miały możliwości obejrzenia ich normalnie w telewizji :(

little man
10-08-13, 22:29
no to już lekka przesada, dobranocka to tradycja, jak ją zlikwidują to będzie bardzo zły ruch ze strony TVP i stracą naprawdę więcej (w oczach ludzi) niż chcą zaoszczędzić (pieniędzy) na jej usunięciu, przykre...

owidiusz
11-11-13, 16:01
Faktycznie jest mnóstwo programów skierowanych tylko do dzieci, ale to dobranocka była czymś kultowym na co czekało się cały dzień! Powinni ją zostawić, choćby z tego względu, że wiele osób, które oglądały ją w dzieciństwie teraz chciałoby puszczać podobne bajki swoim dzieciom. Nie wyobrażam sobie mojego dzieciństwa bez dobranocki :cool:

agaz
19-11-13, 11:01
Już od jakiegoś czasu jakość dobranocek nie powalała więc moze to i lepiej? Zawsze można włączyć dziecku Tabalugę, Smerfy, Gumisie czy inne bajki na laptopie :)

basia456
26-04-14, 16:49
Ale za to jest program z bajkami

marekzkrakowa
27-04-14, 08:23
Tak od kiedy mamy TVP ABC na platformie cyfrowej ogłupianie najmłodszych wkroczyło w nowy wymiar. Do tej pory ogłupieni mogli zostać tylko posiadacze kablówek i satelity - teraz padł już ostatni bastion ...

koziol34
23-05-14, 09:27
To jest głupota. Okey może nie wszystkie bajki były fajne, ale szkoda że wszystko niszczą. To był dla nich duży plus ta dobranocka, a teraz leci byle co na to miejsce.

rikardinho111
11-06-14, 13:27
zgadzam się to tylko w polsce tak można dzieciom zabierać dobranocka przecież to jest kultowa alternatywa dla dzieci

maurycy-77
02-10-14, 11:01
Tak pewnie wszystko zamknąć i nie będzie niczego... kolejne cięcia, niech sobie pensje utną a nie dobranockę na której się każdy z nas wychował...

pepka
02-10-14, 11:43
Niż demograficzny i nie ma komu oglądać :)

maurycy-77
02-10-14, 11:57
A co wprowadzili w zamian?

Blue sky
02-10-14, 15:11
takie głowy są już od dawna, ale nie sądzę żeby w tej sprawie coś się zmieniło

damek
03-11-14, 16:37
Też byłem bardzo zniesmaczony wycofaniem dobranocki z TVP 1. Teraz trochę mi przeszło, ponieważ TVP wypuściło nowy kanał poświęcony maluchom. Na brak bajek moje dzieci nie mogą narzekać, ale i tak pozwalam im oglądać tylko przed snem.

Fart
04-11-14, 10:49
Ponarzekać należy, bo TVP powinna być misyjna, a więc jej dwa główne kanały powinny zawierać prawie wszystko.

sig
04-11-14, 21:29
Ponarzekać należy, bo TVP powinna być misyjna, a więc jej dwa główne kanały powinny zawierać prawie wszystko.
Bynajmniej, misyjność polega na emisji tego, czego komercyjne kanały emitować nie chcą, aczkolwiek z jakiś powodów decydenci uznali że emitowane być powinno. A kanałów z bajkami nie brakuje, więc to żadna misja. Inna sprawa że dzisiaj w ramach internetu samo istnienie mediów publicznych (idei takowych wkrótce "stuknie" 100 lat) nie ma najmniejszego sensu.

ps w praktycie misyjność TVP ogranicza się*do zbierania kasy na rzeczową misję (i realizacji za nią komercyjnych programów i telenowel) oraz pełnienie roli tuby propagandowej Watykanu, no chyba że coś się w tym względzie zmieniło.

pps TVP ABC jest dostępna za darmo w cyfrowej telewizji naziemnej (1-wszy multiplex), więc jak chcesz możesz go odbierać po co najwyżej jednokrotnym wydatku na antenę i stosowny dekoder.

kordian
12-11-14, 11:27
Większą "misyjną" masakrą było jak dla mnie to, kiedy w dzień rocznicy Powstania Warszawskiego, wszystkie telewizje umówiły się, żeby o danej godzinie puścić przez minutę biały ekran, a TVP tego zrobić nie chciała, bo nie chcieli tracić pieniędzy z reklam. Dla mnie to był skandal. Na szczęście któraś z firm wykupiła od TVP minutę na wszystkich ich stacjach i wyemitowała tą białą planszę.

Dobranocka na TVP była czymś, co towarzyszyło tej telewizji od lat i mimo iż przez ostatnie kilka wiosen programy emitowane w formie wieczorynki były mocno rozczarowujące, to zniesienie jej całkiem jest moim zdaniem strzałem w kolano historii i tradycji TVP.

Mile
25-11-14, 19:06
Najpierw Teleranek a teraz Dobranocka.
TVP powinna emitować tym bardziej ciąg dalszy starych programów ze względu na tradycję i specyficzny dawny klimat. Powinna także emitować bezpłatnie najważniejsze wydarzenia z uczestnictwem polskich ekip. Nie tylko sportowych, gdyż skandalem jest coś w rodzaju płacenia dodatkowo za udział polskich drużyn w rozgrywkach międzynarodowych jak siatkówka, boks a w przyszłości pewnie i piłka nożna.
Komercja? Nie ma problemu ale bez przesady i do pewnych granic!

grzesiek83
26-11-14, 14:15
jestem zaskoczony, dopiero teraz się o tym dowiedziałem

jaro100
03-12-14, 10:40
Racja że jest żal, bo dobranocka była chyba od zawsze w TV, ale z drugiej strony powstał kanał ABC dla dzieci i tam jest na prawdę dużo sympatycznych bajek i programów dla dzieci. Podoba mi się to że wyświetlają takie "normalne" bajki, jak, np. Reksio, Bolek i Lolek czy Listonosz Pat. Na pulsie 2 też od rana chyba do 17 lecą same bajki. Jest to jakaś alternatywa, ale szkoda że TVP 1 przestała przejmować się dziećmi.

karolgrzelak10
21-08-15, 12:04
Bardzo smutna informacja, myśle że było jeszcze wiele dzieci które oglądały bajki.

simian raticus
21-08-15, 16:32
W tych czasach to dzieci pijane i naćpane oglądają porno!

koraf
31-08-15, 16:39
Jeżeli nie mają rodziców, którzy się nimi zajmują to tak wygląda

krystek891
03-03-16, 19:55
Kolejny raz TVP uderza w dzieci. Po zlikwidowaniu domowego przedszkola, teleranka i wielu innych programów kierowanych do najmłodszych przyszedł czas na kultową wręcz Dobranockę. Ciekawa jestem jaki "wartościowy" wejdzie do ramówki. Czy wszystko można przeliczyć na pieniądze?

Tęsknię!!! A, mam 23 lata. Gumisie <3

yayo
20-10-16, 15:51
Temat stary, a tak aktualny... ja chce smerfy! :D

kraxx44q
14-11-16, 10:44
No dokładnie, zawsze sie włączyło na dobranockę, a teraz... nie ma na co.