PDA

Zobacz pełną wersję : Co się stanie z emeryturą?

dankot
01-07-10, 06:31
Jak przekonuje Legg Mason - intencją ministrów jest zachowanie większych funduszy w instytucjach państwowych niż w prywatnych. Chcą przez to uchronić przyszłych emerytów przed płaceniem wysokiej prowizji za zarządzanie pobieranej przez OFE składki.

Państwo chciałoby obniżyć z 7,3% do 3,0% składki kierowane do II filaru, podnosząc poziom składek kierowanych do ZUS. Skierowanie większych środków do I filaru ułatwi wypłacanie bieżących emerytur, poprawiając krótkoterminowo sytuację FUS. Szacuje się, że za kilkanaście-kilkadziesiąt lat emerytury będą nawet trzykrotnie niższe od dzisiejszych. ZUS i OFE zagwarantują mniej niż 50% ostateniej pensji.

W tej sytuacji warto zastanowić się nad samodzielnym zabezpieczeniem finansowej wolności. Może macie jakieś pomysły?

koneton
01-07-10, 08:31
Po pierwsze trzeba zapomnieć o ZUSie i polskich OFE, bo to firmy żerujące na naszych pieniądzach, nie dające nic w zamian. Dobrym wyjściem jest przejście na 'ZUS' w Wielkiej Brytanii, a zaoszczędzone pieniądze można zainwestować (np. część w akcje, nieruchomości, lokaty itp.).

ulik
09-08-10, 08:17
...

W tej sytuacji warto zastanowić się nad samodzielnym zabezpieczeniem finansowej wolności. Może macie jakieś pomysły?

Ja stworzyłam dodatkowo swój Plan na życie i w ten sposób zbieram na przyszłość.

kosciuszkin
24-08-10, 09:39
Warto w kilku miejscach po prostu zabezpieczyc przyszłośc swoją i swojej rodziny, między innymi właśnie tego typu oferty łączące ubezpieczenie i oszczędzanie są na pewno jedną z opcji.

ulik
02-09-10, 11:18
Ja wolę mieć jednak w jednym miejscu bo mam mozliwość monitorowania swoich środków :)