PDA

Zobacz pełną wersję : 15 zł od osoby zlikwiduje kolejki w szpitalach

dankot
10-07-10, 09:13
Na leczenie rocznie wydajemy około 55 mld złotych, z tego blisko połowę na operacje i zabiegi w szpitalach. W kolejkach w ciągu roku do specjalistów czeka około 650 tysięcy chorych.

By zlikwidować zatory wystarczyłoby zwiększyć wydatki o 3 mld złotych. By znaleźć te pieniądze trzeba by podnieść składki zdrowotne do 9,55 proc.

Oznacza to, że zarabiający średnią krajową płaciłby miesięcznie o 15 złotych więcej - wylicza (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/na;rozladowanie;kolejek;do;szpitali;potrzeba;3;mld ;zlotych,106,1,636010.html) Money.pl.

zimny
10-07-10, 15:32
15 zeta od każdego nie polepszy sytuacji pacjenta, nie u nas, komuś się poprawi, ale na pewno nie pacjentowi. Jak widzę, albo słyszę "służba zdrowia" to ciśnienie samo skacze w górę :]

kominiarz
26-09-10, 12:23
Mnie również wydaje się, że te 15 zł niczego nie zmieni - cały system jest źle zorganizowany, więc problem nie leży tylko w zbyt słabym dofinansowaniu. Najpierw trzeba go zreformować, a potem ładować tam kasę. Inaczej strumień gotówki, nawet jeśli będzie nieustannie zwiększany, nigdy nie zaspokoi potrzeb służby zdrowia.

zimny
27-09-10, 08:11
Dziś 15 zł od osoby zlikwiduje kolejki do lekarz. Ja od kiedy pamiętam (a pamietam trochę poprzedni system) były kolejki nawet by głupi katar zdjagnozować. Przy obecnych jajach w białym świecie, gdzie na wizytę do specjalisty diecięcego okulisty po tym jak mojemu małemu oko zaczęło ropieć zostałem umówiony na za 3 tygodnie (a sa osoby, które czekają na jakiś zabieg kilka lat w kolejce) to ja bym to wszystko zaorał, zakopał i budował od nowa. Tego nie da się zreformować, rzadna kasa tego nie załatwi, bo ile by jej nie było to są takie dziury w tym systemie, że wszystko wejdzie i będzie zawsze za mało.

domenika
27-09-10, 16:05
Chciałabym doczekać się czasów,gdy nie czeka się w kolejce do lekarza czy specjalisty.Czasami mam wrażenie ,że sztucznie jest to wszystko napędzane tj.kolejki do specjalistów
Lekarz pierwszego kontaktu ma ograniczenia -limity w wydawaniu skierowań...i tak można by było mnozyć powody ...
a pieniądze 15 czy 50 zł nie rozwiążą sprawy jak gdzieś po drodze ,,uciekają"....pieniądze z naszych składek

majkawazka
04-03-11, 17:22
to ja bym to wszystko zaorał, zakopał i budował od nowa. Tego nie da się zreformować,

Masz rację. Ten system łatwiej będzie zbuszyć i postawić od początku, bo reforma, zreformowanaj reformy nie daje żadnych efektów :stop: