PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z pęcherzem moczowym

allatte
06-09-10, 18:58
Jak radzicie sobie z problemami "moczowymi"? często Was ten problem dopada? macie jakieś sprawdzone sposoby na ulżenie sobie w bólu? jakas profilaktyka?

zimny
07-09-10, 07:52
Jak radzicie sobie z problemami "moczowymi"?
urolog

często Was ten problem dopada? macie jakieś sprawdzone sposoby na ulżenie sobie w bólu? jakas profilaktyka?

po piwie, dużo piwa :]

dankot
07-09-10, 14:34
Jak radzicie sobie z problemami "moczowymi"? często Was ten problem dopada?
Zależy o kogo chodzi jeśli kobieta, to wiadomo, łatwiej dostać zapalenia pęcherza, ze względu na krótszy moczowód chociażby. Mnie osobiście ten problem nie dotyczy.

Macie jakieś sprawdzone sposoby na ulżenie sobie w bólu? jakas profilaktyka?
Niestety jeśli zdarza Ci się to często, to możemy z forum DI dać Ci jak wyżej skierowanie do urologa. Często zapalenie spowodowane jest niedostateczną higieną albo korzystaniem z publicznych toalet. Nie jestem lekarzem, ale okoliczności zapadnięcia na tę przykrą przypadłość mogłyby wiele pomóc. Czasem wystarczy wytypowany czynnik wyeliminować i po problemie. Chociaż nikt Ci online diagnozy nie postawi.

Profilaktyka: chyba się musisz lepiej ubrać i nie kąpać w jesieni w jeziorze ;)

Jurgi
08-09-10, 23:03
Oraz pić sok z żurawiny (http://kopalniawiedzy.pl/E-coli-zurawina-taniny-proantocyjanidy-Terri-Camesano-Yatao-Liu-Paola-Pinzon-Arango-687.html).

allatte
17-09-10, 09:24
O zbawiennej mocy żurawiny słyszałam wiele. słyszałam że Urinal walmark ma najwięcej żurawiny ze wszystkich leków na chory układ moczowy. z tym że to bardziej suplement diety niż lek.
Niestety ten bolesny problem dotyka szczególnie mnie.. czyli kobiet :(

a w jeziorze kąpać się nie będę... to chyba tylko dla morsów :D

domenika
27-09-10, 16:09
a jeszcze lepszy od soku żurawiny jest suszona żurawina.
Sprawdzone ...polecam..
pomaga a przede wszystkim zapobiega jak się je ją po kilka ,,rodzynek"dziennie.

Raquel
30-09-10, 20:51
Żurawinka daje radę. RRadze zrobic badania , zwykłe badanie moczu pomoże zdaignozowac czy to zwykłe przeziębienie, czy może coś powazniejszego i żurawina juz nie wystarczy.

allatte
07-10-10, 12:23
A tą suszoną żurawinę jadasz codziennie? tak typowo zapobiegawczo?

Raquel
08-10-10, 09:17
Żurawina to profilaktyka, ewentualnie pomoc doraźna w dalikatnych problemach z pęcherzem i drogami moczowymi.

allatte
11-10-10, 21:37
Żurawina to profilaktyka, ewentualnie pomoc doraźna w dalikatnych problemach z pęcherzem i drogami moczowymi.

A jak wiadomo profilaktyka nigdy nikomu nie zaszkodziła :D często przynosi porządany efekt.

Raquel
16-10-10, 14:31
Tak, profilaktyka przede wszystkim :)

wahadełko44
19-10-10, 20:52
Można zrobić wywar z gałązek jałowca. Wywar,jest skutecznym lekiem. Dotyczy indywidualnego leczenia. Jest to ilość wywaru do wypicia;ilość litrów i dni.Dolegliwość mija niepostrzeżenie.:-D

Elisa
29-10-10, 12:55
To prawda, żurawina pomaga, łagodzi ból. Mnie osobiście pomaga też apteczny furagin:)

majkawazka
04-03-11, 17:27
Ja doraźnie też stosuję furaginę.

wielkibrat
17-10-13, 15:49
Na przyszłość (spam)
Mnie ten lek uratował, a nawet sobie nie wyobrażacie jak uciążliwe są problemy związane z pęcherzem.

kika1985
20-10-13, 18:09
Przede wszystkim pijcie duże ilości herbat (z cytryną, żurawiną), nie przegrzewajcie Waszych mieszkań, i ubierajcie się ciepło, zwróćcie także uwagą na to, "gdzie" załatwiacie swoje potrzeby...

Wypowiadanka
29-10-13, 11:47
Żurawinę można spożywać albo suszoną, albo w formie tabletek, albo w formie specjalnej herbatki. Oprócz tego, gdy czujemy zaczątek infekcji, należy wyeliminować z diety duże ilości cukru, ponieważ cukier sprzyja rozwojowi bakterii (tak mi tłumaczyła znajoma lekarka), jak już jest stan zapalny to do czasu wizyty u lekarza najlepiej jest pić duuużo wody, najlepiej z dodatkiem soku z cytryny, bo to pomaga wypłukać bakterie. Mnie zapalenie często łapie, jestem bardzo podatna na nie i dlatego mam w domu zapasy furaginy, to lek na receptę, ale naprawdę dobrze działa, po 4 tabletkach czuć wyraźną ulgę, a po całym listku problem znika na długi czas.

tuliusz
23-09-14, 08:41
Jeśli chodzi o zabieg odnośnie nietrzymania moczu to ze spokojem mogę polecić Cashmire. Cashmire między innymi ma takie usługi jak nietrzymanie moczu w Łodzi, mezoterapia, odchudzanie. To nic wstydliwego, popraw komfort swojego życia!

Karolina
24-09-14, 13:47
Żurawit w aptece za parę gorszy i ulga pewna.

Junix852
14-10-14, 09:31
To dobry produkt. Polecam

Rafinek
12-11-14, 08:33
ogólnie żurawina jest bardzo skuteczna na pęcherz moczowy.

Fart
03-06-15, 13:11
Jeśli chodzi o zabieg odnośnie nietrzymania moczu to ze spokojem mogę polecić Cashmire. Cashmire między innymi ma takie usługi jak nietrzymanie moczu w Łodzi, mezoterapia, odchudzanie. To nic wstydliwego, popraw komfort swojego życia!

To jest jakiś specyfik? Na receptę?

wolf
03-06-15, 13:29
Fart - jak widać po treści postu Juliusza to dość nieumiejętny spam :) Nie wykasowałem go tylko dlatego, że prześmiesznie wygląda ten fragment, ktory wcześniej był linkiem, łatwo zauważyć który ;)

michal86
15-06-15, 21:23
to prawda śmiesznie ten post wygląda :) ale tak serio Fart jeśli masz problem to może w pierwszej kolejności przejdź się do urloga, zamiast szukać leków (tym bardziej na receptę w internecie), może to przeziębienie tylko

radosna
17-06-15, 19:42
mój brat teraz profilaktycznie jada dużo żurawiny bo kiedyś regularnie miał z tym problem i bywało niekomfortowo. cały czas chodził do łazienki z bólem i ogólnie miał problem z całkowitym trzymaniem moczu. poszedł do lekarze po receptę jakiegos leku a w międzyczasie używał specjalnych wkładek

michal86
22-06-15, 21:28
a jakich wkładek używał Twój brat? :) bo znalazłem takie wkładki (wycięta próba spamowania) podczas wyszukiwania w internecie, a co prawda to prawda, żurawina bardzo pomaga, tak samo sok, czy kisiel który gotuje się ze świeżej żurawiny :)

zibbi
09-06-19, 22:18
Z tym poradzisz sobie jeśli pójdziesz do kliniki https://klinikiurody.com.pl/, miałam taki problem i dzięki ich pomocy już nie mam, teraz ciesze się komfortem i nie ma o co się bać