PDA

Zobacz pełną wersję : Inwestowanie w sztukę

Rerak
09-10-10, 17:06
Drążę ten temat bo jestem uparta, chcę kupić jakieś dzieło sztuki - jakie kompletnie jeszcze nie wiem, fundusze wciąż zbieram, bo czuje że to będzie inwestycja długoterminowa z której skorzystają moje wnuki i dzieci... Co o tym myślicie?

seo
11-10-10, 03:08
Drążę ten temat bo jestem uparta, chcę kupić jakieś dzieło sztuki
Według mnie pomysł dobry, ale nie kupuj byle czego.

- jakie kompletnie jeszcze nie wiem, fundusze wciąż zbieram, bo czuje że to będzie inwestycja długoterminowa z której skorzystają moje wnuki i dzieci... Co o tym myślicie?
Coś z nowych polskich dobrze zapowiadających się artystów będzie dobrą inwestycją na przyszłość.

umrao
01-01-11, 16:27
stanisław młodzieniec, anna szprynger, jakub słomkowski... :-)
tylko lepiej skorzystaj z pomocy, samemu ciężko kupić coś, jak nie ma doświadczenia

Kala
06-01-11, 20:36
Inwestowanie w sztukę jest w Polsce jeszcze niedoceniane, ale eksperci wypowiadają się, że rokują duży wzrost wartości w przyszłości. Tylko rzeczywiście dobrze byłoby się trochę zorientować w temacie, porozmawiać ze specjalistą, może poczytać w internecie albo w jakimś magazynie. Ostatnio wpadł mi w ręce Art&Business, można się z niego dowiedzieć sporo ciekawych i aktualnych informacji.

cyzop
07-01-11, 11:29
Według mnie to się będzie opłacało. Czasami na targach staroci organizowanych w każdym większym mieście można znaleźć perełki.

rewan
10-01-11, 21:38
Inwestycja w sztuke to ciekawy pomysł, też czytam art&business i wyczytałem tam pare rzeczy o Abbey House i musze powiedzieć, że sam jestem zainteresowany.

umrao
18-01-11, 14:29
a więc nie tylko ja czytam takie rzeczy, jak miło.
art banking ma się cały czas rozwijać, może Polska to nie USA, ale też da się u nas zarobić, na pewno :pimp:

rewan
19-01-11, 20:53
No miło miło, zwykle jak gdzieś jestem to jako jedyny czytam art%business, czy przekrój.

muaddib
19-01-11, 21:23
Bardzo dobry pomysl:) A skoro juz sie na tym znacie to ile kosztuje dzielo mlodego, zdolnego, dobrze rokujacego artysty?

umrao
21-01-11, 16:23
Bardzo dobry pomysl:) A skoro juz sie na tym znacie to ile kosztuje dzielo mlodego, zdolnego, dobrze rokujacego artysty?

aa jakbyś czytał art i biznes to byś wiedział :wyklad:
zobacz sobie cenki na stronie np abbey house, domu aukcyjnego, tam juz będą wycenione :pimp:

rewan
21-01-11, 21:09
zobacz sobie cenki na stronie np abbey house, domu aukcyjnego, tam juz będą wycenione :pimp:
To oni tam wyceniają tak "instant" ?

Kala
28-01-11, 10:44
Tych artystów, których obejmują "patronatem" mają już wycenionych, ale nie wiem czy i na jakiej zasadzie nawiązują współpracę z innymi artystami.

rewan
28-01-11, 13:46
Ok, dzięki :)

kalarepka
28-01-11, 17:03
z tego co wiem to abbey house ma zakładkę gdzie można nawiązać współpracę.wystarczy sprawdzić.ale chyba nie wsyztskie odmy aukcyjne mają"swoich"artystów.

caduceus
16-02-11, 10:21
Jest to inwestycja wymagająca znajomości tematu albo "nosa" do tego na czym będzie można w przyszłości zarobić. Nie ukrywajmy jednak, iż jest to inwestycja długoterminowa.

thecoldeststar
18-02-11, 13:39
Strasznie tam drogo...

umrao
21-02-11, 17:49
teraz to wszędzie jest drogo. ja nic na to nie poradzę. a propos, w a&b są teraz artykuły o artinvestingu, może komuś pomoże.

caduceus
22-02-11, 08:14
Sztuka wymaga poświęceń i środków :D

thecoldeststar
23-02-11, 12:22
No ale w tym abbeyu to chyba ćpają za dużo, 5tys zł za obraz jakiegoś mało znanego artysty?!

caduceus
23-02-11, 12:58
No ale w tym abbeyu to chyba ćpają za dużo, 5tys zł za obraz jakiegoś mało znanego artysty?!

Jeśli masz kasę potraktuj to jako inwestycję. Gwarantuję, że po kilku latach na pewno ci się zwróci :) Pamiętaj, możesz kupić tlko cały obraz, nie można np. do połowy :D

kalarepka
23-02-11, 16:14
obrazy za 5 tys. to możesz nawet na jarmarku dominikańskim znaleźć i nie musisz iść do domu aukcyjnego.

umrao
15-03-11, 14:33
a kilkakrotnie razy więcej za obraz baardzo znanego artysty? 5 tys. to nie jest cena kosmiczna, jeśli chodzi o art investing, no weź poczytaj ten a&B :-D To jest dużo, owszem, ale cóż, no samochody też są drogie...

thecoldeststar
20-03-11, 21:39
Ale ja nie zarabiam 10tys zeby tak isc sobie do abbeya czy na jarmark i "o, ten obraz sobie kupie, bo mam taki kaprys"

umrao
29-03-11, 13:24
Ale ja nie zarabiam 10tys zeby tak isc sobie do abbeya czy na jarmark i "o, ten obraz sobie kupie, bo mam taki kaprys"
No to trudno, są tacy, którzy pójdą i kupią, bo mogą

thecoldeststar
03-04-11, 13:47
No mnie niestety stać najwyżej na kupienie tego art&business'u, a abbey to moge najwyżej wirtualnie odwiedzić :P

umrao
13-05-11, 12:21
No mnie niestety stać najwyżej na kupienie tego art&business'u, a abbey to moge najwyżej wirtualnie odwiedzić :P

no ja także nie mogę sobie pozwolić na taki obraz... tzn. mogłabym, ale nie jestem specem od inwestowania

rewan
23-05-11, 14:52
moze a&b zrobi konkurs i będzie można wygrać taki obraz.

caduceus
24-05-11, 14:31
bądź tylko ostrożna i nie chwal się zbyt głośno jak już zakupisz jakieś wartościowe dzieło sztuki. Moi znajomi swego czasu inwestowali w sztukę i jak się trochę osób w okolicy o tym dowiedziało, to w ciągu dwóch miesięcy mieli kilka włamań i sprzątnięto im wszystkie obrazy. Stracili niewyobrażalne pieniądze...

umrao
16-06-11, 12:22
moze a&b zrobi konkurs i będzie można wygrać taki obraz.

naiwniak ;D

Moj.TaniZUS
15-07-11, 10:53
cadusus, no sami sprowadzili to na siebie. jak się ma pieniądze ewentualnie cenne rzeczy to nie ma co się z tym obnosić... bo potem są właśnie takie historie. poza tym zarabiamy i inwestujemy dla siebie a nie na pokaz... ;)

did
28-11-11, 16:57
Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w hale magazynowe.
Sprawę załatwiamy z pomocą firmy Jartom - oni załatwiają całe transakcje.
Z naszych wyliczeń, po zakupie hali magazynowej możemy zarobić nawet 30% w rok.

wielkibrat
02-08-12, 10:42
Wszystko fajnie, ale taka hala magazynowa trochę kosztuje. Pisałeś o takich ofertach - http://hale.jartom.com/nieruchomosci/OBIEKT-DOSKONALY-DLA-FIRMY-PRODUKCYJNEJ-KonstancinJeziorna-1187ahis,61,hale,hp,w,0,,,1187 prawda? Akurat nie mam tyle przy sobie ;-)
Sztuka? Podobnie - duży kapitał, a tutaj jeszcze dochodzi długi okres zwrotu.