PDA

Zobacz pełną wersję : Aparat cyfrowy do 1 tys.zł

maniak76
12-10-10, 14:28
Witam, mam do wydania 1 tys. zł na aparat cyfrowy. W internecie jest tego taki wybór , że już pomału dostaję oczopląsu i nie jestem w stanie się na cokolwiek zdecydować. Chciałbym jak najlepiej spożytkować tą sumę którą mam i dlatego potrzebuję pomocy i opinii od osób, które trochę się na tym temacie znają.

seo
12-10-10, 22:17
Witam, ja od ponad 5 lat używam Canon S1 IS (teraz wyszedł już Canon S5 IS). Według mnie na kompaktową lustrzankę posiada naprawdę dobre parametry. Ja używam go teraz głównie do zjęć podwodnych i świetnie sobie radzi, nawet fajne filmy da się pod wodą kręcić. Jedyne na co trzeba uważać, to żeby nie kupić używki przed wymianą matrycy (choć Canon robi to za darmo). W necie jest pełno ofert tych aparatów. Po naprawie kosztują do 300zł. Teraz mam obydwa modele S1 i S5 do różnych zastosowań i wszystkim mogę śmiało polecić.
Pozdrawiam

Witka
12-10-12, 18:38
Tysiak... trochę mało, porządne lustrzanki cyfrowe są nieco droższe, no ale w sumie jak dobrze po porównywarkach polatasz, to może i co ciekawego wyhaczysz. Oczopląsom powiedz zdecydowanie nie: do wyboru aparatu trzeba się jednak porządnie przyłożyć. Możliwie na chwilę obecną szukaj wsród canonów i nikonów

kamyk12
15-12-12, 18:27
popieram osobę wyżej

sunny66
17-12-13, 19:48
Ja też szukam. Chciałbym lustrzankę cyfrową z wymiennym obiektywem, ale nie wiem czy w tej cenie jest to możliwe.

Scandall
15-01-14, 08:22
Fotografuję od ładnych kilkunastu lat i powiem szczerze, że częstokroć droższy kompakt wykona zdjęcia lepsze niż tania lustrzanka. Dodatkowo też wszystko zależy od tego, jakie zdjęcia będą robione.

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy ale kompakt ma jedną zasadniczą przewagę nad lustrzanką jeżeli chodzi o robienie zdjęć krajobrazów - przy tej samej przesłonie i czułości ISO, kompaktem będzie można zrobić zdjęcie "z ręki" natomiast lustrzanka będzie wymagała użycia statywu.

Ja używam zarówno lustrzaneczki nikona (do portretów, makro) a do fotografi krajobrazowej, na szybko, reportażowej i "życia codziennego" - canona ixus 230 HS. Jakość zdjęć z tego kompaktu - rewelka.

krakowskiduzy
20-03-14, 21:00
Nie ma szans na lustrzankę za tysiaka. Ale jest szansa na porządnego kompakta, a nie oszukujmy się - na potrzeby większości osób taki sprzęt wystarczy. A i filmować będzie można, bo w lustrzankach filmowanie nie jest jeszcze standardem.

malenaelia
25-03-14, 14:46
Ja mam Canona Powershota SX150 IS, który kosztował 400 zł i bardzo sobie chwalę, mogę z czystym sumieniem polecić każdemu fotografoholikowi, który chce mieć trochę więcej niż kilka podstawowych funkcji, a którego nie stać na lustrzankę.

mkasiaz
27-03-14, 12:13
Ja polecam lustrzanke canon :) zerosix 7

mezo
11-04-14, 15:34
Mam Nikona D80 - super sprzęt ale kosztował mnie około 2k.

Pavveł
07-05-14, 12:27
Ogólnie canon robi bardzo dobre aparaty, wejdź na stronę producenta, wybierz coś co ci pasuję, znajdziesz na jego stronie starsze modele, które będą kosztowały mniej :) ja mam powershot sx700 hs i mogę go polecić

mezo
20-05-14, 12:45
Ja posiadam lustrzankę niemniej jeszcze zakupiliśmy sobie z żoną jakiś czas temu kompakt, konkretnie ten model: Samsung Galaxy Camera. Potrzebowaliśmy czegoś mobilnego ponieważ dość często podróżujemy i jednak przydaje się coś tak mobilnego. Zdjęcia są całkiem niezłe. Fakt, że nie ma porównania do lustrzanki ale jak na kompakt jest jak najbardziej ok.
Pozdrawiam.

lama1980
09-06-14, 12:19
Też zastanawiam się nad kompaktem,ale słyszałem że Fuji jest dobre.

lukaszfilipek77
02-07-14, 05:34
Witam
Zastanawiałeś się może nad sony alpha? Ja posiadam leciwy już sony alpha 350 kupiłem ten aparat jako używany w 2008 roku i do dziś sprawuje się świetnie.
Może warto rozejrzeć się za używanym sprzętem w dobrym stanie ale za to z wyższej półki?
Moim zdaniem jest to alternatywa warta przemyślenia.

Med4animals
22-07-14, 11:56
Ja przedwczoraj kupiłem aparat Olympus EP 100 i robi niezłe zdjęcia. Niestety kosztował ponad 1500 zł, ale można zawsze na raty wziąć.

adamkowal
23-07-14, 12:48
Używany sony alpha 350 to jak najbardziej dobry wybór, zwłaszcza jeśli nie masz dużego budżetu :)

piernik33
09-09-14, 07:44
serwis negatywHD poleca: Sony DSC-WX300, ja sam mam poprzedni model WX150 z linii DSC i jest całkiem znośny, choć ma już swoje lata

pawelek3D
26-09-14, 14:20
Wymieniliście wszystkie firmy, które od lat dostarczają nam aparaty fotograficzne. Nic mi to nie pomogło w podjęciu decyzji odnośnie zakupu aparatu.

RafałMikuta
03-10-14, 11:26
Według mnie 1 tyś. to trochę za mało na porządną lustrzankę poszukaj czegoś droższego a najlepiej zapytaj w jakimś sklepie branżowym

jaro100
07-10-14, 08:30
A co sądzicie o aparatach Olympusa?

Janek_1987
18-11-14, 15:39
Ja mam Sony DSC-HX300 i śmiało mogę polecić. Kosztuje trochę więcej niż 1000, bo około 1100, ale spisuje się naprawdę fenomenalnie. W internecie masz ranking dobrych lustrzanek i ten model co podałem właśnie się w nim znalazł ;)

huberto
19-11-14, 09:36
Sony DSC-HX300 - tylko to za ta kasę na Ceneo można znaleźć w dobrej cenie.

nisowa
25-11-14, 09:17
Witam, mam do wydania 1 tys. zł na aparat cyfrowy. W internecie jest tego taki wybór , że już pomału dostaję oczopląsu i nie jestem w stanie się na cokolwiek zdecydować. Chciałbym jak najlepiej spożytkować tą sumę którą mam i dlatego potrzebuję pomocy i opinii od osób, które trochę się na tym temacie znają.

Nooooo... to poszalałeś. Trochę mało jak na dobry aparat... radzę uzbierać więcej kasy i kupić coś dobrego.

Bunia
10-09-15, 15:19
Zależy też czy autor pyta o całą lustrzankę czy jedynie o body (korpus aparatu). Ja używam lustrzanki Sony a200 od prawie dwóch lat i powiem szczerze, że z podstawowym obiektywem (tzw kit), do amatorskiej fotografii w zupełności wystarczy ;) Obecnie celowałbym jednak w coś, co również nakręci nam filmy HD, bo to świetna pamiątka np z wakacji

makadame
20-11-15, 20:36
pwoeilam pytanie, szukam czegoś łatwego w obsłudze

jagna1
19-05-17, 15:18
Ponawiam pytanie aby zautualizowac dane:) technika idzie w przód. Jaki obecnie polecacie aparat cyfrowy? Zalezy mi na duzej ilosci mln pix oraz naprawde dobrym zuumie

wolf
20-05-17, 11:31
Na te kilkanaście miliony pikseli tak bardzo nie patrz jeśli nie planujesz robić zdjęcia do drukowania na billboardach :)

Nieuchwytny
14-02-19, 09:53
W obecnych czasach najlepiej bezlusterkowiec

Cranium84
10-04-20, 11:26
Używany aparat firmy Fuji. Myślę, że warto iść w bezlusterkowca, i nauczyć się fotografii tego typu aparatem. Jak się zarazisz to będzie czas na większe zakupy.