PDA

Zobacz pełną wersję : dla wszystkich poszukującyc pracy za granica i obawiających się wyjazdu z kraju

ivona001
12-11-10, 09:22
Nie bójcie się!! trzeba walczyć o swoje i nie bać się dążyć do celu który sobie postawicie.

Nie możecie opierać się na fantastycznych zapewnieniach firmy "krzak", która zapewni Wam najlepsze warunki pracy i zarobki z dziewięcioma zerami :) nie realne...
Najpewniejsze są duże firmy rekrutacyjne. Mają one tzw. pewniaki. zajrzyjcie np. na ale-praca. com
Ogłoszeń pracy za granicą jest tam mnóstwo.

zimny
12-11-10, 11:58
A dokładnie o co Ci chodzi? O to, że mała firma nie ma tzw. pewniaków? Zostałaś oszukana przesz takiego "krzak"a, czy co?

ivona001
15-11-10, 08:59
Osobiście mnie to nie dotknęło- na szczęście!- ale są setki osób oszukanych. Tak dłużej nie może być! To jest chore. Osoby chętne do pracy są "gwałtownie sprowadzane na ziemię".

MarekP
22-11-10, 16:23
Jak wszyscy wyjadą to kto będzie pracował w Polsce ? :)

Kala
28-01-11, 11:02
Ci, którzy boją się wyjechać.
Swoją drogą, sama się zastanawiam nad wyjazdem...

wogrek
11-02-11, 09:03
praca jest i w Polsce tylko trzeba dobrze szukać. a nie wyśle sobie taki 2 cv i czeka aż go ukoronują...

truszczy9
11-02-11, 11:38
Trochę wysiłku i zaangażowania wystarczy aby znaleźć pracę w Polsce. Nie trzeba nigdzie wyjeżdżać.

mikimaks
01-02-12, 11:18
ja myślę, ze praca za granicą jest dobra wtedy, jak np. sie chce zbierac pieniadze, bo wtedy se wyjedzie gdzies z jakas agencja typu eurokontakt do niemiec czy do austrii na trzy miesiace i zarobi sie tyle, ile w polsce przez rok. wiec to jest dobre rozwiazanie moim zdaniem, albo jak ktos juz w ogole nie moze sobie znalezc pracy w polsce.

gruszkowa
17-02-12, 13:39
no tak, ale to chyba tez zalezy od tego, na jaka agencje sie trafi bo chyba ciezko jest znalezc dobra

mikimaks
24-02-12, 08:17
no tak, ale zanim wyjedziesz to trzeba sprawdzic firme w internecie i sie bedzie mniej wiecej wiedzialo co i jak

gruszkowa
27-02-12, 09:03
ja sie zastanawiam nad wyjazdem z eurokontaktem, o ktorym wspomniales, chce jeszcze popytac wsrod znajomych bo moze ktos ich kojarzy i bede miec info "z pierwszej reki"

Witka
22-10-12, 09:12
Moim zdaniem do pracy zagranicą warto na start (jak się np jest studentem) pojechać z jakiegoś rządowego programu wymiany uczniów, czy czegoś typu "nauka i praca" w jednym (oferty są np na stronach internetowych) i najpierw spróbować swoich sił, podszkolić język na "pewniaku" a dopiero potem iść na całość i uderzać w samodzielny wyjazd do pracy zagranicę.
Jak się ma obawy właśnie co do wyjazdu do pracy poza Polską to taki "test" może być super sprawą.

Miro
29-10-12, 08:25
Praca za granicą trochę strachu jest. Można się załapać na transport Polska Niemcy jako kierowca, ale odwagi i języka brakuje:/

barbara.malanowska1
26-11-12, 15:37
Trochę wysiłku i zaangażowania wystarczy aby znaleźć pracę w Polsce. Nie trzeba nigdzie wyjeżdżać.
Ale za granicą ten sam wysiłek jest lepiej wynagradzany.

angelikan
19-12-12, 19:22
Ja i to chętnie :)

gambik
03-01-13, 21:38
Nie ma sie co obawiac, bo nie ma w sumie nic do stracenia, tylko trzeba sie do takiego wyjazdu dobrze przygotować. Najlepiej jeszcze na miejscu zrobić mały research przejrzeć popularne serwisy z pracą za granicą, jest ich sporo sprawdzić jakiego rodzaju prace sa oferowane czy pokrywaja sie z naszymi umiejetnosciami, posiadając prace juz w kraju... to wyjazd mamy bez wiekszych trudnosci. Wtedy mozemy sobie na spokojnie poszukac lokalu i w droge...

Miro
04-01-13, 09:03
Nie ma co ukrywać, że największe szanse na zatrudnienie mają ludzie z zawodowym wykształceniem.

gambik
04-01-13, 19:50
Tak to prawda, obecnie wyksztalcenie zawodowe jest w cenie, ale czemu sie dziiwic dzis wszyscy sie uparli aby miec wyzsze, co dla mnie nie jest zrozumiale, bo albo sie idzie do dobrej szkoly albo lepiej isc od razu do pracy, bo co nam z papieru ktory jest nic nie warty;/ Stad pozniej tak jest ze po zawodowym lepiej sie zarabia bo jest spawaczem... a ten z wyzszym smazy kotlety w mcdonaldzie;)

Miro
05-01-13, 08:25
No tak jest, ale to wynikło z konsekwencji likwidacji szkół przyzakładowych. Państwowe zakłady, które kiedyś dominowały, miały swoje szkoły przyzakładowe, przyjmowały praktykantów z zawodówek. Później zatrudniały.

mezo
14-05-14, 10:16
Obecnie wiele jest ofert pracy w tym zakresie w Niemczech - poszukują tam pracowników na stanowisku opiekunka osób starszych. Wprawdzie wymagają do tego jako takiej zdolności językowej ważne jest ,że praca ta nie wymaga dużych zdolności praktycznych.
Pozdrawiam.

pepka
22-05-14, 10:00
U mnie większość znajomych wyjeżdża za granicę albo do rodziny która już tam jest, mieszka i pracuje albo przez agencje zatrudnienia. Ta druga opcja jest głównie wykorzystywana przez studentów. Sam gdy byłem na studiach to wyjechaliśmy za pośrednictwem Work Service do Szkocji do pracy w chłodni. W ten sposób pierwszy raz zarobiłem większe pieniądze. Mam taką zasadę, nie ważne gdzie - ważne aby z fajnym towarzystwem. Wtedy nawet na Grenlandii lub na Saharze nie będzie nudów :) W poszukiwaniu ofert pracy zajrzyjcie jeszcze w internecie.

ratun
29-01-15, 02:31
Znajomy cały czas zajmuje się transportem do Afryki w jednej takiej firmie i jest z takiego życia bardzo zadowolony.

Bunia
22-01-16, 18:34
Masz rację , w Polsce pracy nie brakuje. Ja ją znalazłam nie wychodząc z domu, przez internet. Zgłosiłam się do jobsplus i podali mi tyle ofert, że już nikt mi nie wmówi, że mamy bezrobocie. Jak się komuś nie chce robić to każda wymówka jest dobra. Za granią może zarobki lepsze, ale też nie jest lekko.

Em Ra
28-03-16, 14:55
Ale to nie są te same pieniądze, taka prawda.

aleksm
04-08-16, 09:06
jest dużo firm teraz oferujących wyjazdy do pracy za granicę i w większości oferują bardzo dobre warunki. Ja sama skorzystałam z (wycięty spam), dzięki nim wyjechałam do Niemiec i pracowałam w restauracji :) zdobyłam cenne doświadczenie, dużo się nauczyłam i teraz otwieram swoją własną :)

PawelPop
17-07-18, 04:53
Połowa mojej rodziny wyjechała do wielkiej brytanii, wszystkim dobrze się powodzi.

1dorota
19-11-18, 19:21
Moja siostra niedawno wyjechała do pracy do Niemiec jako opiekunka osób starszych. Pierwszy raz wyjeżdżała do pracy więc skorzystała z oferty zatrudnienia. Zanim umowa została podpisana najpierw odbyła kilka etapów rozmowy kwalifikacyjnej, gdzie sprawdzano jej znajomość języka i dotychczasowe doświadczenie. Firma załatwiła wyjazd od początku do końca i gdyby coś się działo zawsze może liczyć na pomoc.
Wydaje mi się, że najważniejsza gdy planujemy pracować za granicą bez względu na to jakie to ma być stanowisko jest właśnie bardzo dobra znajomość języka w którym planujemy pracować lub chociaż bardzo dobra znajomość języka angielskiego. W sytuacji gdyby na miejscu okazało się, że nie wszystko jest tak jak być powinno, znając język łatwiej sobie poradzić.

karolinamazur
18-12-18, 13:37
Myślę, że jeśli chcesz wyjechać za granicę, aby zarobić, to nie jest problem, teraz jest wiele stron, w których możesz znaleźć pracę. Praca za granicą to dobry początek nie tylko do zarabiania pieniędzy, ale także do budowania życia w nowym miejscu.