PDA

Zobacz pełną wersję : Zimne miesiące a sportowy styl życia

BlackCronos
17-11-10, 18:48
Witam wszystkich
Jaki jest wasz sposób na sportowy tryb życia w zimowy czas ?
Nie mówię tu o sporadycznych wyskokach na narty czy deskę ale o tzw nawyki w ciągu tygodnia.

Bo tak się dzisiaj zastanawiałem, gdzie się podziewają wszyscy sportowcy w chłodne dni ?
No bo pewnie są tacy, którzy już nie będą biegać jak pod butami zgrzyta śnieg :)

zimny
18-11-10, 07:45
Można wynajająć sale gimnastyczną, pograś w kosza, piłkę albo siatkę.
Można okres zimowy spędzić na siłowni czy w jakims klubie fitness.

cyzop
29-11-10, 19:32
Ja gram w kosza na sali i chodzę na basen.

eva.biedrona87
10-12-10, 23:50
w dziesiejszych czas raczej trudno o codzienne nawyki z ćwiczeniach i to zimą - ale każda taka osobę bardzo podziwiam :) ja niestety preferuje (ze wzgląd na bardzooo mało czasu!!) okazjonalne wypady np na narty - w tym roku do Risoul!! :) polecam wszystkim tę miejscowość - świetne trasy !!!

dzienny
15-12-10, 09:48
Ja dopiero co w zeszłym tygodniu śmigałem na deskach w Alpach. A tak poza tym to głównie rower - czy to deszcz, śnieg czy mróz. Taka pasja:) Wiadomo, trzeba się grubo ubrać, poza tym "trochę" mrozi twarz, ale ja osobiście nie odpuszczam nawet zimą;) Jeszcze jesienią zainwestowałem w nowego, wypasionego Gianta, więc teraz mam parcie, żeby jeździć jak najwięcej:)

litespeed
25-12-10, 14:09
Ja rower już odstawiłem. Zimą za to więcej biegam, no i cały czas basen.

eva.biedrona87
06-01-11, 00:00
wow - bieganie w zimie - podziwiam! Respect :) ja jestem bardziej leniwa - dlatego zawsze wybieram takie formy aktywności, które nie kojarzą mi się za bardzo z czystym wysiłkiem tylko przyjemnością :) np. latem pływanie, a zimą jak już wspiminałam - narty :) jak na razie moje biuro Funclub nigdy mnie nie zawiodło - dlatego pewnie i w tym roku wypad do Risoul się uda :)

Kala
06-01-11, 20:41
Ja również podziwiam zarówno za bieganie zimą jak i za jazdę na rowerze. Ja pływam i od czasu do czasu chodzę na fitness, ale generalnie zima niestety nie jest dobrym czasem dla mojej kondycji fizycznej.

kalarepka
26-01-11, 18:10
na szczęście mam rower stacjonarny w domu więc mogę sobie pojeździć :)

Kala
28-01-11, 11:11
Zaczęłam trenować wspinaczkę na panelu. Jest dość wymagająca, ale przynosi bardzo dobre efekty jeśli chodzi o kondycję, sprawność i wygląd. No i sporo frajdy! :)

wisiorek
11-11-11, 12:39
Ja uwielbiam biegać w okresie zimowo-jesiennym :) Nie ma już upałów, nie poci się tak szybko. Poza tym, takie wieczorne bieganie, zwłaszcza we mgle ma w sobie coś hmm... magicznego :)

ola_25
31-01-12, 12:23
ja zaczęłam chodzić początkiem roku do fitness klubu, są rowerki, bieżnie itp. więc z bieganiem nie ma żadnego problemu:) jest mnóstwo zajęć grupowych, takich jak bardzo modny ostatnio taniec zumba, który polecam szczególnie kobietom. Oprócz tego, że dbam o kondycję, już poznałam wiele ciekawych osób, także super sposób na zimowe nudne wieczory i zachowanie formy:) pozdrawiam.

karola_28
03-02-12, 14:30
Ja też chciałam trochę popracować nad kondycją w tę nieprzyjazną aurę, zaczęłam chodzić na łyżwy i niestety złamałam dośc poważnie nogę. Jeździłam kiedyś na rolkach i chyba przeceniłam swoje możliwości ;) Ale później trafiłam do rehabilitanta z rehabilitacji mobilnej PatMedik, który bardzo mi pomógł odzyskać pełną sprawność. Teraz zastanawiam się nad jakimiś lekkim ćwiczeniami coś w stylu body art, albo pilates, żeby tej nogi za bardzo nie nadwyrężyć.

norton
15-05-12, 10:51
Jeśli o mnie chodzi,to bez względu na porę roku,czy pogode,uprawiam jogging,latem rolki,rower,zimą łyżwy, narty.Prócz tego chodzę na basen,gram w tenisa.A w domu mam treningowy rower.

Blue_Sky
06-09-12, 10:29
mam podobny problem, w mojej okolicy nie ma krytych kortów do tenisa, więc nie wiem co będę robić zimną :(

robert1987
06-09-12, 12:31
Najlepsza w takich miesiącach jest po prostu siłownia.

natalie30
29-09-12, 22:16
Zawsze cos mozna robic...najlepiej biegac ale trzeba to robic reguralnie i nawet zima nie ma z tym problemu...a co do reszty aktywnosci wszystko zalezy gdzie mieszkasz i do czego masz dostep...w duzych miastach masz najlepiej mozna wybierac i robic co sie chce ;o)

Witka
12-10-12, 18:43
Bez ruchu to sobie nie wyobrażam żadnej pory roku..
jak nie spacer i basen, to chociaż jakieś brzuszki, rozciaganko itp

Teresa Wilk
06-12-12, 16:46
Ja z parku przeniosłam się do siłowni i teraz biegam na bieżni. Poza tym w zimowe miesiące regularnie 4 razy w tygodniu chodzę na aqua aerobik.

Raquel
14-12-12, 12:32
Ja wolę cały rok biegać na siłowni - większa motywacja jesli w portfelu mam karnet.

Wypowiadanka
20-12-12, 09:38
Ja zimą to tylko zapasy (w lodówce) uskuteczniam :P Niestety, nie lubię wysiłku fizycznego polegającego np. na wykonywaniu ćwiczeń. Zima jest jedyną porą roku, kiedy muszę moje ukochane rolki odłożyć do szafy :( Ale jak tylko zaczyna się wiosna, wyciągam sprzęt i śmigam aż miło do później jesieni :-) Szkoda tylko, że robię sobie tę zimową przerwę, bo kondycja spada, no ale po śniegu raczej jeździc nie będę :P

Raquel
21-12-12, 10:39
Wypowiadanka - look: http://s6.ifotos.pl/img/P1030014J_xxesxaw.JPG

Wypowiadanka
24-12-12, 07:45
Oooo!! Super, tego jeszcze nie widziałam!! A gdzie mogę takie dostać? i ile to kosztuje? :D

Witka
24-12-12, 20:17
wypasione że tak powiem:))

zuziamarzec123
19-01-13, 23:11
Ja ogólnie źle znoszą zimowe miesiące właśnie z uwagi na to że uwielbiam ruch na świeżym powietrzu. Zimą ratują mnie łyżwy i długie spacery plus siłownia.

Bangladesh
23-03-13, 08:53
Jak dla mnie to na zime tylko siłownia - w sensie bieżnia, indoor cycling. Do tego basen, w domu trochę ruchu z Xboxem i treningiem nike :) więc jakos sobie radzę.

Wypowiadanka
04-04-13, 10:50
A dla mnie szybko musi nadejść prawdziwa wiosna, bo tyłek mi rośnie i potrzebuję już więcej ruchu!

pollock
05-04-13, 08:07
Heh mi zima nie straszna :) tak do -10 spokojnie można biegać i się hartować. Powiem więcej! wolę jogging w zimie niż w cieplejszych miesiącach.

Wypowiadanka
29-10-13, 11:52
Haha w zeszłym roku twierdziłam, że nie przepadam za ćwiczeniami...to naprawdę ja pisałam? :P Cóż, w takim razie odmieniło mi się o 180 stopni :P Wszystko dlatego, że niedawno zrobiliśmy z naszego strychu pomieszczenie użytkowe, mąż zorganizował tam mini siłownię, kupiliśmy super sprzęty w http://tb-polska.pl (http://www.tb-polska.pl/sklep/kategoria/gymstick-pl.html) i teraz śmigam aż miło, właściwie to moja mata do ćwiczeń nie ma ze mną lekko, tak się wkręciłam w fitness, że w tym roku zaledwie kilka razy byłam na rolkach... Trochę mi żal, że zaniedbałam jedno hobby na rzecz drugiego, ale na wszystko na raz niestety brakuje mi czasu :(

janb33
30-10-13, 09:21
A co sądzicie o bieganiu w zimie? Opłaca się, a jesli tak to w jakim stroju i w jakich butach? :)

kika1985
18-11-13, 20:28
Nie rezygnuje z aktywności fizycznej zimą, po prostu cieplej się ubieram, i co najmniej raz w sezonie jadą na narty

masterchef
02-01-14, 05:56
Raz w sezonie to trochę mało aby móc powiedzieć że uprawia się ten sport:)

Salonowiec
22-01-14, 09:07
Uważam że obecnie najlepszą propozycją jest CrossFit (http://www.exitdoor.pl/styl-zycia/crossfit-modny-sposob-na-aktywnosc/). Można go trenować zarówno w sali jak i na zewnątrz. Daje niesamowite efekty, czyli kombinację siły, wytrzymałości i kondycji. Nie ma nic lepszego. I można trenować w grupie!