PDA

Zobacz pełną wersję : Indonezja

Misiaczek1412
18-11-10, 12:58
Witajcie :)
Był ktoś w Indonezji ? To chyba najpiękniejszy kraj jaki widziałam :)Bardzo chciałabym tam pojechać :) Pozwiedzać ale może i np do pracy :)Ale jak na razie to mnie jeszcze nie stać na to :) Bo wycieczki tam są bardzo drogie z tego co się orientuję... sad.gif
Macie jakieś opowieści stamtąd ? Jestem bardzo ciekawa jak to wygląda z perspektywy "zwykłej osoby" :)

Misiaczek1412
23-11-10, 16:00
Nareszcie znalazłam coś ciekawego. Obecnie jestem w trakcie poznawania szczegółów i wygląda to bardzo ciekawie. Jestem już prawie zdecydowana, że pojadę. A mianowicie znalazłam spam:) Oczywiście z zakwaterowaniem i w ogóle... Jak uda mi się pojechać to będzie wspaniale :)

Witka
19-09-12, 14:06
hehehe, dobre:D

Lidka56
29-09-12, 22:26
A nie boisz sie jechac do Indonezji? Ja wiem ze jest tam pieknie...ale ja bym sie bała to jest da mnie kraj gdzie nie czułabym sie bezpiecznie...moze za duzo sie naoogladalam o koszmarnych wyprawach ale bym sie nie zdecydowała;o)Podziwiam za odwage;o)

meggie23
04-10-12, 23:21
Do takiego kraju na pewno nie samej, tez sie zastanawialam nad tym lub nad ekwadorem. Panie w biurach podrozy powinny udzielic konkretnych informacji :)

Witka
12-10-12, 20:05
Mnie na Indonezję nie stac zdecydowanie:)

knapik
30-10-12, 16:49
a co niby tam jest takiego pięknego? Szczerze to jest to znany kraj i pokazywany jako raj ale faktycznie to nic ciekawego. Jest dużo krajów dużo ładniejszych - wiem co mówię. Ryżowe tarasy aby były ładne to trzeba trafić... plaże naprawdę bardzo przeciętne. Świątynie najczęściej we mgle.

Teresa Wilk
06-12-12, 16:12
Też marzę aby tam pojechać, ale to w moim wypadku już mało prawdopodobne. Wnet osiągnę wiek emerytalny, a emerytura w Polsce do najwyższych nie należy...

tred102
10-01-13, 00:06
Indonezja jest czwartym co do wielkości krajem na świecie pod względem liczby ludności która wynosi 250 milionów. Pod względem powierzchni wynoszącej 1905 tys. kilometrów kwadratowych plasuje się z kolei na miejscu piętnastym w świecie. Kraj ten zamieszkują głównie muzułmanie - przy znacznej części chrześcijan, hindusów i mniejszości buddyjskich. Jednak obecnych jest tutaj wiele rdzennych plemion między innymi na wyspie Borneo oraz Papuazów zamieszkujących tereny Nowej Gwinei. Stolicą kraju jest licząca ponad 8 milionów ludności Dżakarta. Flaga Indonezji to dwa poziome pasy - czerwony i biały, odwrotnie niż w przypadku flagi Polski, natomiast od flagi Monako różni ją jedynie inna proporcja.

Indonezja jest jednym z najchętniej odwiedzanych krajów azjatyckich głównie ze względu na swoją ogromną różnorodność, która wynika w dużej mierze z jej wyspiarskiego charakteru. Jednak znalezienie odpowiedniego zakwaterowania na każdej z jej wysp nie powinno stanowić praktycznie żadnego problemu. Indonezja leży pomiędzy Oceanem Indyjskim i Oceanem Spokojnym, między kontynentami Azji i Australii.

pola102
15-01-13, 18:24
Indonezja położenie: Indonezja to największy na świecie archipelag ciągnący się po obydwu stronach równika, od Oceanu Indyjskiego do Pacyfiku. Tworzy go 18 tysięcy wysp, z czego aż jedna trzecia jest niezamieszkana.

Pogoda w Indonezji, kiedy jechać: Od czerwca do września jest najbardziej sucho i słonecznie na południowych i wschodnich wyspach archipelagu. Na Bali najlepiej się udać na początku lub na końcu pory suchej - w maju, wrześniu lub październiku. Wtedy jest najmniej turystów. Na Sumatrze i na Borneo deszcz pada przez cały rok, przy czym opady nieco słabną w okresie od czerwca do września. Największe deszcze padają od grudnia do marca.

Miasta, wyspy, warto zobaczyć: Świątynie na wyspie Jawa, Yogyakarta, Park Narodowy Komodo, Prambanan, Bunaken, Sumatra, Jezioro Toba, Nanggroe Aceh Darussalam, Park Narodowy Bromo-Tengger-Semeru, Bengkulu, Lombok, Gili Islands, Bali.

Warto wiedzieć: Kuchnia Indonezji jest bardzo różnorodna. Jest to wynik tradycji, religii a także warunków glebowych i klimatu. Przykładowo na wyspie Bali kuchnia jest ostra i obfitująca w przyprawy, a na Jawie jada się dania łagodne i słodkie. Podstawą kuchni indonezyjskiej są mięso, ryby, ryż i owoce morza. Charakterystyczne składniki podkreślające egzotykę indonezyjskich potraw to smażone orzeszki ziemne, delikatna pasta krewetkowa i kokosy.

masterchef
24-05-13, 12:45
oj z miłą chęcią poleciałam na Bali ;) w zasadzie to chyba mogłabym tam nawet zamieszkać :)

Bartender
16-07-13, 20:48
Indonezja jest na mojej liście do zobaczenia. Ale na taką wyprawe to trezba mieć minimum3-4 tygodnie.

Aby zrobić smaka wrzucam mój ulubiony film z Indonezji:

http://www.youtube.com/watch?v=TpH_DnelEGQ

hegemon
16-07-13, 20:53
Bali, Java,...

Które wyspy warto jesczez zobaczyć?

Polana
18-07-13, 18:22
Bartender - zrobiłeś smaka. Tylko te pieniądze ...

travelplanet
22-07-13, 11:43
Może jeszcze Borneo?

Piotr Benet
13-11-14, 10:15
Aktualnie najciekawszy program wycieczki do Indonezji oferuje biuro podróży Memories. Program jest bardzo dobrze dostosowany : trochę zwiedzania, trekkingu a potem wypoczynek pod palmami. Piszę to z własnego doświadczenia ponieważ spędziliśmy razem z żoną prawie 3 tygodnie właśnie w tym rejonie na wycieczce zorganizowanej przez to biuro i jesteśmy pod wrażeniem ich profesjonalizmu.
326