PDA

Zobacz pełną wersję : Nowoczesny dom

Ptaq
23-11-10, 21:57
Czy zgodzicie się z opinią, że nowoczesny dom to ekologiczny dom? Dopowiem, że jednym z chyba podstawowych wyznaczników ekologiczności domu jest jego energooszczędność, czyli to do czego teraz chyba wszyscy dążymy. W końcu mniejsze zużycie energii to dla nas mniejsze koszty.

Raquel
26-11-10, 09:06
Zdecydowanie, to nie tylko ekologia, ale i oczszędność. Nie widzę ani jednego argumentu aby odpowiedzieć przecząco na Twój post.

cyzop
29-11-10, 19:24
Jeżeli ekologiczny=energooszczędny to TAK, ale jeżeli brać inne rzeczy pod uwagę, tzn. koszt ekologiczny wytworzenia nowoczesnych piecy grzewczych, wkładanie do ziemi plastikowych pojemników na oczyszczalnie itp. to w sumie gdzie tu ekologia? Żeby te wszystkie bajery działały, to przecież fabryki muszą je wyprodukować. A na przykład z szamb betonowych nie ma tylu odpadów co z produkcji plastików.

wogrek
30-11-10, 14:20
Dom ekologiczny to dom energooszczędny ale nie tylko. Oczywiście, że energooszczędność idzie w parze z ekologią, ale można też użyć w miarę ekologicznych materiałów do budowy domu. kilka miesiecy temu byl program temu poswiecony w tv na tvnie, jak ktos powierci w necie to znajdzie.

Ptaq
13-12-10, 22:28
Temat ekologiczności domów jest dość szeroki. Jego energooszczędność jest jednym z wyznaczników.

Raquel bo tak naprawdę życie zgodnie z naturą i szeregiem zasad ekologiczności jest korzystne finansowo. Czasem wymaga początkowych nakładów finansowych ale w końcowych rozrachunku przynosi zysk.

cyzop zwróciłeś uwagę na ciekawe zagadnienie. Czasem ludzie poszukują sposobów na uekologicznienie czy tez pseudo uekologicznienie swojego życia ale wykorzystują w tym celu coś co przeczy samej idei. Przykładowo zostańmy przy temacie energooszczędności. W zakres działań obniżających zużycie energii wykorzystanej do ogrzania budynku wchodzi użycie dobrej izolacji. Fakt praktycznie nie do podważenia. Jednak skoro już decydujemy się na wykorzystanie porządnej izolacji aby zadbać o nasze środowisko, to dlaczego nie sprawdzimy czy istnieje możliwość kupienie produktów stworzonych z myślą o byciu jak najbardziej eko?

wogrek taka prawda! Temat ekologicznego domu jest dość szeroki! Mam nadzieję, że uda nam się tutaj o tym podyskutować. Budując dom z myślą o energooszczędności i wykorzystaniu w tym celu właściwych materiałów warto rozważyć również to w jaki sposób powstały te materiały, co zawierają, jak oddziałują na środowisko:)

norton
04-06-11, 10:02
Oczywiscie,zgadzam sie,ale przede wszystkim musimy sie czuc w nim dobrze.Jak w domu.

agro.kaszuby
27-11-11, 13:06
Nowoczesny dom to dom pasywny, praktycznie nie zużywający energii.

norton
15-05-12, 10:47
To przede wszystkim dom funkcjonalny,spełniający nasze wymagania,a jednocześnie ekologiczny.

wielkibrat
03-08-12, 10:33
Dla mnie nowoczesny dom to przede wszystkim takie schody Prudlik-
http://www.schodyprudlik.pl/site/wp-content/uploads/Schody_Prudlik_3c.jpg
Całkowicie odmienia to pomieszczenie i sprawia, że całe wnętrza wyglądają inaczej. Domek ze schodami wygląda genialnie ;-)

Raquel
30-08-12, 12:02
Jesli domek jest dwupietrowy to raczej bez schodów byłoby dziwnie :)
A te ze zdjęcia są bardzo fajne, ciekawie wygląda poręcz.

kuropatwa
24-10-13, 15:37
Moim zdaniem hasło "nowoczesny dom" jest bardzo pojemne i mieści w sobie nie tylko ekologię jako taką (chociaż to na pewno), ale też zastosowanie funkcjonalnych rozwiązań aż po dekorację wnętrz.
Podobają mi się na przykład nowoczesne sypialnie ale z kolei kuchnię wolałabym mieć utrzymaną w bardziej sielskim klimacie, jednak bez rezygnowania oczywiście z nowoczesnych technologii :)

Wypowiadanka
05-11-13, 08:34
Masz rację, też rozumiem pojęcie "nowoczesny dom" bardzo szeroko :-)) Kojarzy mi się z charakterystyczną, przemyślaną i nieco minimalistyczną aranżacją wnętrz, wykorzystaniem funkcjonalnych rozwiązań,a oprócz tego oczywiście z ekologicznymi i energooszczędnymi rozwiązaniami, typu pompy ciepła, solary itd. :)

marinko007
30-09-14, 12:28
na pewno w takim nowoczesnym domu muszą być duże okna, oprócz tego całe wnętrze musi być utrzymane w pewnej konwencji

momomi
02-10-14, 08:03
jeśli nowoczesny dom = ekologia to raczej liczne przeszklenia nie pomagają nam w ogrzaniu domu i musimy wtedy zużywać więcej energii

santol
04-10-14, 08:27
jeśli nowoczesny dom = ekologia to raczej liczne przeszklenia nie pomagają nam w ogrzaniu domu i musimy wtedy zużywać więcej energii

Istnieje szło niskoemisyjne, jednak jest ono nieporównywalnie droższe od zwykłego przeszklenia

zaremba80
11-04-17, 20:13
Nowoczesny jednak nie zawsze musi być ekologiczny. Powinien być ale nie zawsze tak jest. Nowoczesne domy budowane są z betonu (przeważnie) a to nie należy do materiałów ekologicznych. Bardziej ekologiczny to dom np. drewniany, naturalny. Podobają mi się takie domy z bala. Wyglądają niby tradycyjnie, ale środek może być bardzo nowoczesny. Wystarczy dodać duże przeszklenia, jasne wnętrza, nowoczesne dodatki. Oglądałem taki dom wybudowany z bala. Wydawało się, że takie domy mają małe, ciasne pomieszczenia, a tu mnie spotkała duża niespodzianka. Było i tradycyjnie i nowocześnie. A na pewno ekologicznie.

ulik
22-02-18, 17:43
Teraz coraz więcej osób stawia na nowoczesność i ekologię. Nowoczesne mieszkania są bardzo modne.

TomaszDzak
26-02-18, 01:54
Domy pasywne to duża oszczędność, jednak musi to być zaplanowane jeszcze przed budową.