PDA

Zobacz pełną wersję : nieprawidłowe trawienie

umrao
13-02-11, 14:37
natrafiłam na facebooku na profil firmy vitalio, wyczytałam mnóstwo pozytywów zjadania ich błonniku. czy słyszeliście o tej firmie, a może kupujecie inny błonnik? albo w ogóle coś innego? jako że teraz nie tylko układowi trawiennemu trzeba dopomagać...

Kala
14-02-11, 13:19
Na regulację trawienia rzeczywiście najlepszy jest błonnik. Można go czerpać ze składników naturalnych, jak np. płatki owsiane, len, owoce i warzywa, ale nie każdemu to pomaga i nie każdy też lubi. Łatwiej jest dosypać błonnik do jogurtu albo łyknąć tabletkę. Również słyszałam o Vitalio wiele pozytywnych opinii, podobno jest bardzo skuteczny.

kalarepka
23-02-11, 16:39
ale vitalio jest drogi. to już lepiej miesząc jakiś preparat z błonnikiem i odpowiednią dietą.

umrao
14-03-11, 15:46
ale vitalio jest drogi. to już lepiej miesząc jakiś preparat z błonnikiem i odpowiednią dietą.
Teraz to wszystko jest drogie. Chociaż teraz gdy idzie wiosna to vitalio zastąpię świeżymi warzywami i też jakoś dam radę.:-D

majkawazka
15-03-11, 08:29
Lepiej błonnik czerpać z innych produktów niż tabletki. Po ich odstawieniu można mieć problemy z wypróżnianiem. Tak samo jak za często nie powinno się jeść Aktivi, która owszem reguluje przewód pokarmowy, ale po zbytdługim jej stosowaniu mozna mieć zatwardzeni:???:e

caduceus
15-03-11, 10:33
parę dni temu dowiedziałem się, że w Aktiviach czy innych jogurtach regulujących przemianę materii znajdują się dodatki delikatnych środków przeczyszczających ;p LOL, super zdrowa dieta;p

kalarepka
15-03-11, 22:09
najważniejsze jest żeby dostarczać organizmowi błonnik. nie ważne czy w postaci ditety czy jakiegoś preparatu vitalio.

majkawazka
16-03-11, 07:23
parę dni temu dowiedziałem się, że w Aktiviach czy innych jogurtach regulujących przemianę materii znajdują się dodatki delikatnych środków przeczyszczających ;p LOL, super zdrowa dieta;p

To właśnie przez te "delikatne" środki przeczszczające są później problemy z wypróżnianiem o których pisałam wcześniej.

umrao
24-03-11, 09:03
odstawiam wszelkie vitalio czy aktivio na rzecz świeżych owoców i warzyw, o 8-)

mariolka
14-06-11, 13:15
Też tak myślę, że błonnik najlepiej w produktach. A można jeszcze siemię lniane sobie przygotowywać i inne takie cuda:)

umrao
18-06-11, 12:47
No tak, ale zimą jak owoce i warzywa są tylko w marketach znowu wrócę do Vitalio

rewan
24-06-11, 09:55
Jakie tam vitalio, truskawki, poki jeszcze są :P

szczytrus
25-07-11, 16:54
Truskawki mają pozytywny walor trawienny, ale działają raczej przeczyzczjąco, więc byłyby polecane dla tych z zaparciami. Dobre w diecie odchudzającej.

Witka
08-11-12, 11:41
Zimą warzywa i owoce nie są tylko i wyłącznie w marketach. Są w Polsce gospodarstwa ekologiczne w których można dostać świeże warzywa - jak się komuś nie chce szukac to przez łączącą je stronę http://sklep.notoeko.pl/ też można zamówić.
Co do problemów z trawieniem czy przemianą materii... im gorzej jemy tym ciężej te procesy przebiegają, To proste... trzeba jeść zdrowiej i fakt faktem - z mniejszą ilością tłuszczów nasyconych