PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzedaj się urzędnikom z US

Natasza
08-04-11, 22:59
Kupując kasę fiskalną z elektroniczna kopią paragonów.
Dobrowolnie przedłużasz tym samym okres działalności swojej firmy, który może sprawdzić w trakcie kontroli urzędnik skarbowy. To już nie 3 lata, ale wszystko co znajduje się w pamięci bez względu na to jakiego okresu dotyczą dane, tam się znajdujące.
„Żywotność” danych z rolki bywa pomocna, zapis na karcie pomocny jedynie Skabówce, która zgrywając dane z karty ma dostęp do wszystkiego i to w wymarzonej przez siebie formie tabelek..
Czy jednak stać Cię aż na taką dobroć dla Urzędu Skarbowego?
I jak do tego ma się ekologia, skoro kupując kasę z kopią elektroniczną i tak musimy kupić blister z rolkami papieru??!!
Ekologiczne tym bardziej wydaje się segregacja zużytych w standardowej kasie rolek na makulaturę…
Przemyśl nim dokonasz zakupu, nie zawsze technika sprzyja przedsiębiorcom.

dani111
10-04-11, 10:24
Natasza przecież o to im chodzi, im wiecej możliwości kontroli tym lepiej, tymczasem od siebie nie dają nic, za każdą interpretację trzeba płacić grube pieniądze,

Natasza
12-04-11, 23:48
Dlatego tez o tym piszę, ja nie przemyślałam zakupu kasy, nasłuchałam się zalet w sklepie ze sprzętem, kupiłam uradowana, że kolejna rzecz z głowy i mam za swoje. Kontrola panów wspaniałych i dopiero wtedy do mnie dotarła ta "wygoda użytkowania nowej technologii", kiedy oni zgrywali sobie wszystkie dane o mojej firmie! Istna bujda.

misiakowa
17-04-11, 23:06
Dlatego tez o tym piszę, ja nie przemyślałam zakupu kasy, nasłuchałam się zalet w sklepie ze sprzętem, kupiłam uradowana, że kolejna rzecz z głowy i mam za swoje. Kontrola panów wspaniałych i dopiero wtedy do mnie dotarła ta "wygoda użytkowania nowej technologii", kiedy oni zgrywali sobie wszystkie dane o mojej firmie! Istna bujda.

O to współczuję, kontrole są koszmarne i męczące, to czepianie się wszystkiego, nawet jeśli myślę, że wszystko jest ok, to i tak zawsze coś pewnie wyjdzie.

Natasza
29-04-11, 15:35
Oczywiście, że wyjdzie. Wątpię, by ktoś zaczynający miał wszystko czysto i ładnie, przecież nie jest ławo wystartować. Dlatego naprawdę szkoda, przez coś takiego jak kasa z kopią elektroniczną pakować się w większe kłopoty.