PDA

Zobacz pełną wersję : Reklama firmy w internecie

kilsan
13-05-11, 17:00
Witam, w obecnych czasach reklama w internecie jest podstawowym sposobem na pozyskanie klientów dlatego chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób korzystacie z e-marketingu, gdzie się reklamujecie, z czego korzystacie?

kasia_rc
13-05-11, 19:49
Sposoby reklamy zależą od grupy docelowej - w jakiej branży działasz i kim są Twoi klienci?

getmoney
14-05-11, 07:24
Reklama przede wszystkim w serwisach tematycznych, branżowych za pomocą tekstów sponsorowanych daje największe korzyści, w moim odczuciu. Można również reklamować się w dobrych katalogach stron. Dobrym sposobem jest wzajemna reklama z zaprzyjaźnionymi firmami, które posiadają strony Internetowe. Przykładowo podam sposoby takiego działania. A więc firma sprzedająca części samochodowe umieszcza reklamę chociażby komisu samochodowego i odwrotnie. Wzajemnie nie konkurują ze sobą, lecz wzbogacili i uzupełnili w ten sposób własną ofertę i przy okazji reklamują swoje firmy. Jednak trudno jest pozyskać takich kontrahentów. Chyba to najtańszy i zarazem dobry sposób by wzajemnie się reklamować. W takim procederze może uczestniczyć nieskończona ilość powiązanych podmiotów. Wystarczy posiadać stronę Internetową i trochę dobrej woli z obu stron, a wymierne korzyści z reklamy odniosą obaj partnerzy.

kilsan
16-06-11, 14:16
Dziekuje za tak obszerną odpowiedz kilka z tych podpowiedzi już zastowałem mimo to jeszcze zapytam polecacie szczególnie może jakies serwisy, katalogi które byłyby skuteczne?

amanor11
05-07-11, 14:46
Grunt to dopasowanie tematyczne. Różne branże i grupy odbiorców korzystają z różnych mediów. Bez podania branży wiele nie da rady doradzić, lub będzie to zbyt ogólne ;)

zbyszek27
21-07-11, 10:20
Teraz facebook popularny i autorespondery, pewnie większość ludzi to wykorzystuje ;)

Zygmunt Frojd
11-08-11, 10:34
Proponuję jeszcze wziąć pod uwagę reklamę mobilną. To też jest bardzo skuteczny kanał promocji, biorąc pod uwagę fakt ile czasu spędzamy dziennie na zakorkowanych ulicach. Ciekawą ofertę proponuje firma Promotional Partners. są w stanie zaprojektować całą reklamę, przygotowac materiały a ponadto posiadają flotę aut, które wypożyczają wraz z reklamą. Więcej info i kontakt na promotionalpartners.pl

amanor11
08-09-11, 13:05
Teraz facebook popularny i autorespondery, pewnie większość ludzi to wykorzystuje ;)
No chyba nikt nie wierzy, że można osiągnąć sukces polegając wyłącznie na autoresponderach.

zbyszek27
12-09-11, 15:16
Nie tylko. Nigdzie tak nie napisałem. Ale spytaj się o to Piotra Majewskiego, wiele Ci wyjaśni ;) To jest mocna broń, o ile ma się dobrą bazę mailingową.

agro.kaszuby
27-11-11, 14:01
Warto dodawać swoją firmę do katalogów branżowych

plexi
18-01-12, 09:59
tanim i efektywnym sposobem na reklamę są darmowe portale ogłoszeniowe (alternatywa dla płatnego allegro) takie jak np: oferia, favore, olx, tablica itd. jeśli ogłoszenia są dobrze zoptymalizowane pokazują się również w wynikach wyszukiwania...:)

wielkibrat
27-08-12, 14:15
My skorzystaliśmy z kilku form promocji - przede wszystkim pozycjonowania i mediów społecznościowych, ale co ciekawe największy postęp przyniosła modernizacja strony. Agencja, która dla nas pracuje, Funkymedia, twierdziła, że zmiany są niezbędne, a szefostwu strona się podobała. Jednak doszło do zmian i przy tym samym ruchu mieliśmy o 60% więcej zapytań. Tak więc nie tylko promocja - podstawą jest solidna strona.

Gamma
29-08-12, 14:07
No tak, optymalizacja strony może przynieść korzyści, oprócz tego pozycjonowanie i mamy klientów...

wyniczki
12-09-12, 15:03
Dobry produkt nie wymaga reklamy. Jeśli oferujesz coś co jest najbardziej korzystne ekonomiczne to wtedy ludzie sami przyjdą. A tak w temacie, głównym źródłem wejść na strony jest pewna wyszukiwarka. Jeśli tam wstawisz reklamę to niezależnie co i za ile będziesz sprzedawał to na pewno się utrzymasz... pytanie czy to dobrze....

Witka
19-09-12, 14:38
tanim i efektywnym sposobem na reklamę są darmowe portale ogłoszeniowe (alternatywa dla płatnego allegro) takie jak np: oferia, favore, olx, tablica itd. jeśli ogłoszenia są dobrze zoptymalizowane pokazują się również w wynikach wyszukiwania...:)

Dokładnie - a te darmowe ogłoszenia to dla małej firmy, który "oszczędza" na początkowej reklamie, bo i tak ma oporowo opłat, to faktycznie fajna idea reklamy.
Darmowe ogłoszenia zawsze są fajne:)

Lexy
12-10-12, 13:42
"Dobry produkt nie wymaga reklamy."
Każdy produkt potrzebuje, aby informacja o nim dotarła do jak największego grona potencjalnych zainteresowanych.

Witka
12-10-12, 19:25
Dziś usłyszałam takie piękne porównanie, że jak się otwiera sklep w piwnicy, to do tej piwnicy ludzie muszą jakoś trafić..

zbigniewa
12-12-12, 15:08
w jaki sposób korzystacie z e-marketingu, gdzie się reklamujecie, z czego korzystacie?

Po pierwsze z pozycjonowania.
Po drugie z reklamy adwords w wynikach wyszukiwania
Po trzecie z reklamy adwords w sieci partnerskiej.

Dobrze skonfigurowana kampania adwords też może przynieść bardzo dobry zwrot z inwestycji jako całość. W zalezności od branży i rozmachu działalności ale nie zawsze koniecznie trzeba upierać przy pozycjonowaniu. Bo czasem adwords może się bardziej opłacać.

gambik
02-01-13, 12:50
Pozycjonowanie staje sie coraz drozsze... google dazy do tego zeby sie nie oplacalo pozycjonowac i kupowac adwordsiki. Jak sie reklamowac, wszystko zalezy od rodzaju firmy, ale jak mniemam nie jest to duza firma i zalezy ci na klientach zdobywanych przez internet. Jesli zatem jest to firma w fazie początkowej to faktycznie najlepiej korzystac z tych możliwości które są darmowe, warto ogłoszać sie w serwisach ogłoszeniowych i te wczesniej wymieniane. Warto sie zainteresowac takze katalogami firm i miec w tych najpopularniejszych wpisy. Są rózne platformy zleceniowe, fora eksperckie, blogi, warto tam być. Nie warto bazowac na jednym zrodle klientow, bo latwo ich pozniej stracic, trzeba łapać ich różnymi kanałami.

gambik
03-02-13, 14:48
No to to akurat się nie nadaje, bo sprzedajem nie oferuje nic dla firm, nie ma działu usługi, wiec nie bardzo jest jak reklamowac firmę i jej usługi, zatem to raczej nie miejsce dla firm. Obecnie jest wiele tego typu serwisów, tyle że regionalnych gdzie można się zareklamować faktycznie jako firma, wtedy dotrzemy do klientów z miejsca zamieszkania, a o to większości firm chodzi.

tomash23
14-02-13, 14:41
Jak myślisz o reklamie na poważnie to raczej nie obejdzie się bez pozycjonowania. Przydałby się też fanpage firmy na fajsie, a już absolutna podstawa to DOBRZE zrobiona stronka

Witka
14-02-13, 19:36
Dziś bez strony firmowej nie ma biznesu że tak powiem:) No chyba że się sprzedaje w spożywczaku na rogu, to wtedy niepotrzebna.
P.S Poza pozycjonowaniem i reklamą typu bannerowego, czy mailingu to na pewno ja bym sobie wstawiła na stronie jakąś wirtualną wycieczkę, czy jakieś ekstra slajdziki z ofertą najciekawszych rzeczy itd.

Dziś klient więcej patrzy niż czyta:)

grupa_adweb
31-05-13, 11:39
Jak reklamować się w internecie i jaka reklama będzie skuteczna to temat rzeka i dużo tu zależy od branży, w której działasz, od konkurencji, od zasięgu jaki ma mieć reklama.

Obecność we wyszukiwarce Google - pozycjonowanie, reklamy google adwords
Reklama w serwisach tematycznie powiązanych z Twoim oraz tam gdzie są Twoi potencjalni klienci - reklamy banerowe, reklamy kontekstowe
Budowanie swojej pozycji eksperta w danej dziedzinie - stworzenie bloga specjalistycznego, udzielanie porad na forach, wypowiedzi do mediów
Mailingi
obecność/reklama w serwisach społecznościowych
marketing rekomendacji/szeptany

rebecca2001
06-06-13, 14:06
Reklama - Towarzystwo wzajemnej ADoracji

Czy reklama w internecie ma sens?

Jeśli wydasz milion na reklamę w sieci, wszyscy zobaczą Twoją kampanię. Jeśli wydasz milion na reklamę w TV, wszyscy kupią Twój produkt! Dlaczego reklama w sieci jest tak mało skuteczna?

dostałam zaproszenie na internet2K13, może od was dowiem się czegoś ciekawego co mnie twórczo zainspiruje ... ;)... licze na waszą łaskawość ...

AniaGoldberyy
11-06-13, 15:20
Reklama - Towarzystwo wzajemnej ADoracji

Czy reklama w internecie ma sens?

Jeśli wydasz milion na reklamę w sieci, wszyscy zobaczą Twoją kampanię. Jeśli wydasz milion na reklamę w TV, wszyscy kupią Twój produkt! Dlaczego reklama w sieci jest tak mało skuteczna?

dostałam zaproszenie na internet2K13, może od was dowiem się czegoś ciekawego co mnie twórczo zainspiruje ... ;)... licze na waszą łaskawość ...

Mnie to na szczęście nie dotyczy, bo tradycyjnej TV nie oglądam, jedynie TV internetowe pokroju youtube :) Ale jeśli to prawda, to akurat ciekawe, skoro internet ma dużo więcej odbiorców niż jakaś telewizja. Będę musiała poszukać statystyk :p
Choć wydaje mi się, że po kampanii ślad w internecie zostanie i to możliwe iż całkiem spory przez pewien czas. A z TV jak reklama zniknie, to możesz jej szukać jedynie w internecie. Obecnie jeśli ktoś prowadzi kampanię telewizyjną, to równolegle działa też w sieci.

Perfect_Human
22-06-13, 20:43
Tak jak to pisałem wielu osobom - przede wszystkim korzystajmy z portali społecznościowych. Dobrze prowadzony fanpage pozwoli przyciągnąć do naszej firmy naprawdę ogromne rzesze klientów.

Karabol
06-08-13, 13:16
Tak jak już ktoś wyżej wspomniał ciężko jest cokolwiek doradzić bez znajomości branży. Reklama w internecie owszem jest w dzisiejszych czasach bardzo istotna, jednak zależy do jakich odbiorców chcesz dotrzeć. Może nowy projekt logo firmy odświeży wizerunek? W moim przypadku się sprawdziło. Większość ludzi jest wzrokowcami, nie zapominaj o tym :)

agata1985
07-09-13, 09:53
Myślę, że dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy która zajmuje się marketingiem efektywnościowym. Zajmie się ona znalezieniem dla nas dobrych stron internetowych, a my zapłacimy jej za efekty działań reklamowych- za kliknięcia czy zakup naszego produktu, w zależności od przyjętego modelu rozliczeniowego.

Pi_Uch
16-09-13, 12:56
Uważam, że "sił należy spróbować wszędzie". W pierwszej kolejności dodałbym promowaną stronę do katalogów stron (najpierw sprawdziłbym ich jakość), następnie zacząłbym pisać krótkie tematyczne artykuły (nie niskiej jakości, takie, które można opublikować na stronach odwiedzanych przez Internautów), koniecznie założyłbym bloga (gdzie odpowiadałbym na najistotniejsze pytania), i nawiązywał "trwałe relacje w swojej grupie" (ale nie zapominałbym o tym, że jesteśmy konkurentami).

mezo
26-11-13, 19:21
W reklamie nie można zamykać się na pewne określone schematy szablony. W branży tej zwyciężają osoby kreatywne, pomysłowe. W internecie oprócz tradycyjnego i obowiązkowego pozycjonowania warto postawić na artykuły sponsorowane promocje na portalach typu zakupy grupowe czy buzz marketing. Niewielu jest specjalistów będących w stanie zorganizować to w profesjonalny sposób. Chcecie kreatywnej reklamy zgłoście się do SEO .

zibbi
20-06-19, 11:39
Marketing internetowy jest bardzo skuteczną reklamą w sieci, korzystam z tej usługi już drugi rok i jestem zadowolona z jej efektów

Taliczan
12-02-20, 12:42
Tu możesz napisać tekst reklamowy z linkiem:
http://albertkredyty.pl/wordpress/wpis/