PDA

Zobacz pełną wersję : Biuro rachunkowe dla firmy

olawojx
21-06-11, 09:32
Witam, zakładam swoją małą firmę, ale zupełnie nie mam głowy do księgowości. Chciałbym płacić biurze rachunkowemu i zając się swoimi sprawami. Jednak nigdy nie miałem kontaktu z takimi. Możecie mi coś doradzić? W sumie najlepiej w Warszawie.

egosiak82
30-06-11, 11:21
Witam również. Korzystam z usług biura www.gradatim.pl w sumie już od dłuższego czasu chyba już parę lat. Naprawdę dobrze wykonują powierzone im zadania, w ogóle się nie martwię o problemy papierkowo-finansowe, a jak powstają jakieś pytania czy wątpliwości to nie ma żadnego kłopotu by z nimi się skontaktować. Też mieszkam w stolicy, a ich biuro mieści się w samym centrum, mi to akurat po drodze :)

Moj.TaniZUS
15-07-11, 10:59
korzystanie z biur to dobre wyjście - nie dość że oszczędzamy czas to jescze mamy pewność że robi to ktoś, kto się na tym zna. najlepiej właśnie biuro gdzieś blisko, żeby w kazdej chwili wpaść z wizytą jak zajdzie potrzeba.

abrakadabra
16-07-11, 12:59
tak naprawde to zalezy czy bedziesz wykonywac stale prace czy rozne rodzaje, po co ci biuro jesli twoje faktury beda zawsze za to samo, a jak rozliczyc samochod w amortyzacji albo jak wpisac koszty to zadna filozofia,

amanor11
19-07-11, 16:11
Polecam Augur. Bardzo przyzwoita firma. Biuro mają na warszawskim Żoliborzu.

atomatic
19-09-11, 11:39
Najlepiej chyba przeszukać ofertę biur rachunkowych w okolicy w której mieszkamy czy pracujemy (czasem trzeba dostarczyć do biura dokumenty). Warto też sprawdzić czy biuro posiada uprawnienia i ubezpieczenie.

Miro
23-09-11, 13:40
Teraz biura działają na zasadzie licencji i muszą opłacać ubezpieczenia OC.Najważniejsze to dobra umowa z biurem i trzymaj się dat przekazywania dokumentów.

Ala
07-10-11, 12:06
A jak dużą masz firmę?
Jak małą to moim zdaniem bardziej opłaca się jakiś program do księgowania przez internet, a jak większą to faktycznie szukać trzeba dobrego biura ze specjalistami :)

Krzysztofer
01-11-11, 00:01
Dobrze jest poszukać sprawdzonego biura, popytać znajomych, może ktoś korzysta i będzie mógł coś podpowiedzieć. Warto, aby w umowie z biurem rachunkowym był zapis, że biuro ponosi odpowiedzialność za ewentualne błędy. Niektóre z biur unikają tego, więc pierwszą selekcję możesz zrobić w ten sposób.

pijasz
27-11-11, 12:36
Ja np zajmuje się sam księgowością, myśle że jak nie prowadzisz ogromnego biznesu z łatwością sama sobie poradzisz.
Jak chcesz zapytaj jeszcze na forum o finansach.

mariolkasun
07-12-11, 13:45
Najlepiej popytać znajomych, którzy w tym siedzą. W Warszawie powinno być mnóstwo takich rzeczy do księgowości i cały stos biur które się tym zajmują. Polecam Wujka Google. :-)

wielkibrat
18-12-12, 09:16
Poczytaj - (spam)
Opcja tańsze - może wymaga więcej zachodu, ale... po prostu porównaj sobie aktualne oferty.

Miro
18-12-12, 09:23
jest jeszcze opcja ukończenia kursu i prowadzenia sobie dokumentacji samodzielnie.

gambik
02-01-13, 12:02
W sumie najprosciej znalezc jakies tradycyjne biuro w swojej okolicy... albo zaczac prowadzic we wlasnym zakresie... zalezy jakiej dzialalnosci dotyczy i jak skomplikowana bedzie to ksiegowosc...

Miro
02-01-13, 13:31
Bez Vat to jeszcze można samemu rozliczać.

tomash23
15-02-13, 12:11
Wszystko zależy od profilu działalności no i oczywiście ilości "papierków". Jeśli nie jest zbyt duża, to może wystarczy księgowość internetowa - stron z podobną usługą jest naprawdę wiele - z bardziej znanych infakt, wifirma albo ifirma (podaję link, bo sam korzystam (spam) ;), choć niewykluczone, że z czasem będzie trzeba zwrócić się o pomoc do biura.

Daimon
25-02-13, 10:18
Z VAT też sobie sam poradzisz. Tylko pytanie po co masz się męczyć i zastanawiać, jak za parę stówek zrobi to biuro rachunkowe?

lulafortune
25-02-13, 11:14
Najlepiej w tym względzie popytać znajomych, może znają kogoś sprawdzonego i godnego polecenia. Jakoś na firmy o których prawie nic nie wiem sama bym się nie porywała.

mir123bych
28-03-13, 13:06
Ja sam przeszedłem dwa szkolenia i sam wystawiam faktury online. Stwierdziłem że dla kilkudziesięciu faktur nie ma sensu płacić 200 zł. za księgową.

Fart
09-04-13, 07:39
jest jeszcze opcja ukończenia kursu i prowadzenia sobie dokumentacji samodzielnie.

Dla bardzo małej firmy, kilka faktur miesięcznie, to może wystarczyć excel lub coś podobnego. Inną opcją są specjalistyczne programy. Np. szybkafaktura.pl jako platforma online. Nie sądzę, aby kurs był koniecznością. W większości wypadków wystarczy ruszyć głową.

maxmax
04-07-13, 23:33
Ja sam przeszedłem dwa szkolenia i sam wystawiam faktury online. Stwierdziłem że dla kilkudziesięciu faktur nie ma sensu płacić 200 zł. za księgową.

Jakie to było szkolenie?

Lokizur
10-02-15, 08:41
Księgowość najlepiej ogarniać samemu. Jest dużo fajnych programów, które umożliwiają człowiekowi prowadzenie księgowości internetowej. Godna uwagi jest np. wfirma. To proste i nie kosztuje wiele.

andzia
18-02-15, 09:45
Wy naprawdę macie czas i tyle odwagi żeby samemu prowadzić sobie księgowość i jeszcze chodzić na jakies kursy księgowe? jesli tak to podziwiam i zazdroszczę
bo ja nawet miałam bardzo często problemy z tym żeby dowieźć księgowej faktury na czas
ja nawet zmieniłam ostatnio biuro rachunkowe na bardziej korzystne dla mnie (teraz mnie obsługują Super Księgi z Wrocławia (spam) ) bo po dokumenty sami do mnie przyjeżdżają, mam dostęp online, wsparcie prawne,finansowe i windykacyjne w jednym miejscu. Przy moim zabieganiu i braku czasu to idealne rozwiązanie. I finansowo też korzystniej wyszłam bo nie dość że mam przez pierwszy kwartał rabat 50% na wszystko to i miesięcznie sa tańsi niż poprzednie biuro
Nawet przeniesieniem dokumentów z poprzedniego biura Super Księgi sie zajęły, ja nie musiałam tam nawet jechać - powiem wam że wygoda z takim biurem

marysia
18-02-15, 18:27
Jeszcze jedna sprawa - warto zawczasu zorientować się, czy biuro oferuje też przechowywanie i archiwizowanie dokmentów. Mówię z własnego doświadczenia, bo ja o to niestety nie zadbałam.
Teraz prawdopodobnie będę musiała zlecić przechowywanie dokumentów zewnętrznej firmie, takiej jak ta: (spam) , bo już powoli zaczyna mnie to przerastać.

carolajn
28-02-15, 08:11
Ja zdecydowałam sie na infakt. Dwa miesiące są za darmo

Charles_Seven
10-08-15, 09:04
W przypadku poszukiwania biura rachunkowego warto zajrzeć na stronę (spam). Serwis bezpłatnie dopasowuje najlepsze oferty biur rachunkowych. Wystarczy wypełnić krótki formularz dotyczący swoich wymagań i potrzeb. Po krótkim czasie oferta pojawi się u Państwa.