PDA

Zobacz pełną wersję : Marketing internetowy

kilsan
04-08-11, 12:07
Dobry. Potrzebuję się wybić z moją stronką, ale nie wiem od czego się zabrać. Jak w internecie najefktywnej (najlepiej najtaniej ;) zaznaczyć swoją obecność? Będę wdzięczny za Wasze rady, każda jest na wagę złota! (

dankot
05-08-11, 10:31
Pytanie jest tak szerokie, że nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. To tak jakbyś pytał "jak rozwiązać krzyżówkę". Nie ma jednoznacznego rozwiązania. Jaka grupa docelowa? Jaka tematyka? Jaka jest funkcja strony?

Garść około 120 rozwiązań zebranych w jednym pdfie znajdziesz na moim blogu w sekcji do pobrania pod linkiem: "Jak zwiększyć ruch na stronie WWW". Link do bloga mego znajdziesz pod tym postem w sygnaturze. Miłego szukania :)

norton
06-08-11, 13:35
A może i dla mnie byłaby jakaś rada i pomoc.Mam takie zapytanko,mam znajomego,który napisał książkę,nie to nie żart,chciałby ją wydać,ale nie wie do jakiego udać się wydawnictwa.Bo poprostu pod tym względem jest całkiem zielony,a ja Mu nie pomogę bo dubelt się na tym nie znam.Więc może Ty??.Z góry dziękuję.A być może,że ta książka okaże się hitem?Zreszta tego Mojemu znajomemy życzę.Do ewentualnego usłyszenia.

dankot
08-08-11, 15:56
Witaj norton. I dla Ciebie znajdzie się rada. Pierwsze pytanie to z jakiej dziedziny jest ta książka? Beletrystyka czy poradnik? Miałem to szczęście, że napisałem podręcznik i miałem kontakt z osobą, która posiadała doświadczenie w tym temacie. Czasem jest tak, że wydanie książki trzeba pokryć samodzielnie co na początku odradzam. Warto szukać wydawnictw, które kompleksowo zajmą się Twoją książką.

Ogólnie procedura jest taka:
1 Jeśli chcesz wydać podręcznik wybierz listę kilku(nastu/dziesięciu?) różnych wydawnictw zajmujących się wydawaniem podręczników. Dla książek innego typu wybierz listę odpowiednich wydawnictw
2 wyślij fragment książki (20-30 stron) maszynopisu na adres mailowy wydawnictw (dokument tekstowy inny niż pdf).
3 W mailu pamiętaj o podaniu informacji o sobie i o liczbie stron całej objętości tekstu oraz streszczenia utworu.
4 i tak do skutku

Oto kilka rad:
1) wydawaj swoje opowiadania/porady w jakimś ciekawym periodyku, wyrobisz wtedy markę
2) podłap kilka kontaktów z branży, bo kontakty = karta przetargowa
3) kalkulator książek znajdziesz na przykład na http://www.mybook.pl/11/0
4) warto spróbować swych sił w wydawnictwie Znak http://www.otwarte.eu/index.php/static/authors
5) ciekawy artykuł znajdziesz na stronie Artelis (gdzie też polecam pisać od czasu do czasu) http://artelis.pl/artykuly/1563/jak-wydac-ksiazke

norton
09-08-11, 14:38
Masz rację,ale właśnie On nie zna żadnego Wydawnictwa i mnie o to prosił,a ja dubelt nie znam się na tym.Bo wiadomo autorzy książek mają głowę w chmurach,a przynajmniej On.Dlatego chciałby wiedzieć do którego Wydawnictwa ma się udać.A nie zna żadnego.A książka nie jest poradnikiem to współczesna,że tak powiem powieść,coś związanego z młodzieżą.Bo ja zaczęłam szukać w Internecie,ale natrafiałam na agencje zagraniczne,w dodatku które specjalizują się w robieniu zdjęć na okładki właśnie książęk.Zdjęcia są piękne,jak chcesz możesz sobie obejrzeć,przynajmniej oko się nacieszy.to jest...demurez.com -wprawdzie tam jest po angielsku,w galerii mają piękne zdjęcia i tam nie potrzebna jest znajomość języka.A jeśli mógłbyś mi podać jakieś Wydawnictwa,byłabym bardzo wdzięczna.Chyba,że się wścieknę i każe temu cwaniakowi,niech sam sobie szuka,bo jak narazie to znalazł,ale jelenia w mojej postaci.Ja wszędzie pytam i jak do tej pory nikt mi nie podał żadnego Wydawnictwa.Z góry serdecznie dziękuję.Bo ja w tych sprawach jestem niestety ale zieleniutka.Pozdrawiam i przepraszam za kłopot.

dankot
09-08-11, 15:19
Norton, jeśli Twój znajomy pisze ksiażki i nie orientuje się specjalnie, zostań jego menedżerem, to przynajmniej zarobisz na pośrednictwie :). Niestety w biznesie nie można tłumaczyć się, że: "Ja nie wiem!", albo co gorsza: "Ja nie wiedziałem!"
Oto niektóre z pozycji, na które natrafiłem wpisując w googlach hasło "Jak wydać książkę" (http://www.google.pl/search?aq=f&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=jak+wyda%C4%87+ksi%C4%85%C5%BCk%C4%99):

http://www.otwarte.eu/index.php/static/authors
http://www.mybook.pl/4/0
http://dozazine.pl/serwis/nasza-oferta/17-wydaj-u-nas-wydanie-osobiste.html
http://wydawnictwopoligraf.pl/?a=003511
http://www.nowy-swiat.pl/ns/?page_id=18
http://www.goldenline.pl/forum/139466/gdzie-wydac-wlasna-ksiazke/s/1

norton
11-08-11, 14:45
Jesteś pierwszą osobą,która tak dobrze mi tę sprawę pomogła prawie załatwić.A co do tego,żeby zostać menadżerem,to ja tak bym nie umiała,to przecież mój dobry znajomy,kolega i jak od Takiego brać forsę?A jak bym Ciebie jeszcze o coś poprosiła,to nie będziesz zły??Please.Jeśli nie,to...sprawę Wydawnictwa mam załatwioną.A gdyby tak jeszcze jakąś agencję,która się specjalizuje w robieniu zdjęć na okładki książek?Ja wprawdzie znalazłam jak wspomniałam wyżej ..demurez.com,ale chcę jakąś polską agencję,a nie zagraniczna,chociaż w tej co znalazłam zdjęcia są superowe,ale w Polsce też robią piękne.Chyba,że On musi sam we własnym zakresie zrobić sobie tę okładkę??To ostatnia prośba.Dzięki.

dankot
17-08-11, 07:00
Jesteś pierwszą osobą,która tak dobrze mi tę sprawę pomogła prawie załatwić.
Bardzo mi miło, moim obowiązkiem jest pomagać.

A co do tego,żeby zostać menadżerem,to ja tak bym nie umiała,to przecież mój dobry znajomy,kolega i jak od Takiego brać forsę?
Jeśli umiesz oddzielić życie prywatne (koleżeńskie) od zawodowego (biznesowego), to najlepiej interesy robi się ze znajomymi, do których masz zaufanie. Wtedy oboje zarobicie i oboje będziecie zadowoleni. A z tego co widzę, to robisz właśnie za menedżerkę.

A jak bym Ciebie jeszcze o coś poprosiła,to nie będziesz zły??Please.Jeśli nie,to...sprawę Wydawnictwa mam załatwioną.A gdyby tak jeszcze jakąś agencję,która się specjalizuje w robieniu zdjęć na okładki książek?Ja wprawdzie znalazłam jak wspomniałam wyżej ..demurez.com,ale chcę jakąś polską agencję,a nie zagraniczna,chociaż w tej co znalazłam zdjęcia są superowe,ale w Polsce też robią piękne.Chyba,że On musi sam we własnym zakresie zrobić sobie tę okładkę??To ostatnia prośba.Dzięki.
To jest prosta sprawa. Według mnie najlepiej zgłosić się do grafika (najlepiej znajomego) i wtedy wykona Ci ładny projekt w Photoshopie. Przy projektowaniu należy pamiętać o wskazówkach zawartych na tym zdjęciu http://img406.imageshack.us/img406/1962/64594858op6.jpg

I na koniec zastosuj się do sześciu wskazówek przed przystapieniem do zlecenia zaprojektowania:

Sprawdź, jak wyglądają okładki książek z tej samej dziedziny co Twoja. Poznasz zasady dobierania okładek przez fachowców.
Dowiedz się, o czym jest dana książka. Jest to najtrudniejsza część całego procesu, bo niełatwo streścić książkę w postaci jednego obrazu.
Użyj minimum czterech kolorów do projektu. Okładka przyciągnie wzrok i będzie wyglądała estetycznie. Kolory muszą być dobrze dobrane, by nie męczyć wzroku czytelnika.
Wybierz odpowiednią czcionkę do napisów na okładce. Szczególne znaczenie ma tutaj czcionka użyta do tytułu oraz nazwiska autora. Eleganckie liternictwo może być nieodpowiednie dla książki kucharskiej, z kolei do powieści science-fiction najlepsze będą futurystyczne czcionki.
Rozmieszczenie elementów okładki powinny być dobrze przemyślane. Książki są sprzedawane nie tylko w księgarni, ale również w Internecie, z tego względu okładka powinna prezentować się równie dobrze w miniaturze. Jeśli wykorzystasz zbyt wiele drobnych elementów, nie będą one widoczne na stronie księgarni internetowej. Artykuł odnoszący się do twojej książki będzie prawdopodobnie zawierał miniaturę okładki. Spełnia ona w tym momencie funkcje reklamy i dlatego powinna być czytelna.
Uważaj na grzbiet książki. To często jedyny element widoczny na półce w księgarni. Grzbiet powinien posiadać prosty motyw graficzny.

To czekam teraz na wyniki pracy. Piszę się na ochotnika, aby zostać recenzentem książki. Życzę powodzenia.

norton
18-08-11, 10:00
Dankot- nie wiem jak mam Ci dziękować,dużo mi pomogłeś,zresztą nie mnie,ale mojemu znajomemu.Jak widać są jeszcze uczynni ludzie na tym naszym kochanym świecie.Postawiłabym Ci za tę okazaną pomoc kawę,ale jestes trochę jakgdyby nie osiągalny.Ale tak a propos ogladałeś może tę zachodnią agencje fotograficzną?,tę ..demurez.com? Jeśli tak to co powiesz na temat tamtych zdjęć ,ładne prawda?Ale i my też potrafimy,jak oczywiście nam się chce.Nie głupi powiedział,że ... Polak potrafi...To święta prawda.A do menadżera niestety jest mi baaaaardzo daleko,bo poprostu nie znam sie na tym.Chyba,że taka właśnie jak moja pomoc,to menadżerstwo????E,tam.Pozdrawiam i serdecznie jeszcze raz dziekuje za okazaną właściwie nam pomoc.Życzę sukcesów i duuuuuuuuużo zdrowia.Do ewentualnego usłyszenia.A tak na marginesie,jeśli coś z tej książki wyjdzie,o ile w ogóle będzie wydana,to obiecuję,że pierwszym recenzentem będziesz właśnie Ty.

dankot
27-08-11, 22:51
Dankot- nie wiem jak mam Ci dziękować,dużo mi pomogłeś,zresztą nie mnie,ale mojemu znajomemu.Jak widać są jeszcze uczynni ludzie na tym naszym kochanym świecie.Postawiłabym Ci za tę okazaną pomoc kawę,ale jestes trochę jakgdyby nie osiągalny.
Ludzkie drogi często się przeplatają. Czasem się możemy minąć mimo, że się nie znamy. O kawie będę pamiętał :).

Ale tak a propos ogladałeś może tę zachodnią agencje fotograficzną?,tę ..demurez.com? Jeśli tak to co powiesz na temat tamtych zdjęć ,ładne prawda?Ale i my też potrafimy,jak oczywiście nam się chce.Nie głupi powiedział,że ... Polak potrafi...To święta prawda.
Zdjęcia są artystyczne i profesjonalne. Mają bogate portfolio i wypracowany warsztat.

A do menadżera niestety jest mi baaaaardzo daleko,bo poprostu nie znam sie na tym.Chyba,że taka właśnie jak moja pomoc,to menadżerstwo????E,tam.Pozdrawiam i serdecznie jeszcze raz dziekuje za okazaną właściwie nam pomoc.Życzę sukcesów i duuuuuuuuużo zdrowia.Do ewentualnego usłyszenia.
Dzięki za ciepłe słowa. Pytanie co rozumiesz przez słowo menadżer. Myślę, że obraz tego stanowiska uważasz za odbiegający od Twoich możliwości i nieosiągalny dla Ciebie. Potraktuj stanowisko manadżera jako pomocnika i będzie łatwiej.

A tak na marginesie,jeśli coś z tej książki wyjdzie,o ile w ogóle będzie wydana,to obiecuję,że pierwszym recenzentem będziesz właśnie Ty.
Świetnie, trzymam za słowo.

norton
30-08-11, 12:37
Ok,dzięki,a na razie stawiam Ci wirtualną kawusię.Może być??.Pozdrowionka i dużo,dużo szczęścia.

Gracek90
05-12-12, 13:29
Mnie się wydaje, że najlepszym sposobem będzie, jeżeli po prostu zainwestujesz w marketing internetowy. Wynajmij zewnętrzną firmę, jak np. Ministerstwo Reklamy i działaj. Moim zdaniem nie masz co próbować robić tego samemu, dlaczego? Ano dlatego, że źle wykonany marketing może osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego.

masterchef
21-03-13, 07:56
mnie wydaje się, że dobrze w internecie sprawdza się też reklama w postaci adwords, ale trochę drogo to jednak kosztuje

dzuma
22-04-13, 14:05
znajdz firmę która to za ciebei zrobi

fotos
23-05-13, 08:10
mnie wydaje się, że dobrze w internecie sprawdza się też reklama w postaci adwords, ale trochę drogo to jednak kosztuje

Wszystko zależy jak ją sobie ustawisz :)

Piotr L.
23-05-13, 21:49
Ale marketing internetowy to nie tylko marketing w wyszukiwarkach ;-) Warto skorzystać również z np. bloga firmowego.

grazyneczka
29-05-13, 08:18
Cenna uwaga Piotrze L. Blog firmowy dto dobry sposób na wywindowanie firmy w górę.

Blueone
16-07-13, 13:18
Cenna uwaga Piotrze L. Blog firmowy dto dobry sposób na wywindowanie firmy w górę.

Ale oczywiście wszytko zależy od branży... Myślę, że w niektórych przypadkach firmowe blogi zostały totalnie zjedzone przez serwisu społecznościowe między innymi facebooka. Fajną sprawą jest także Google Adwords, marketing wirusowy i samo pozycjonowanie.

Karabol
19-07-13, 13:10
Najlepiej zlecić jakiejś firmie pozycjonowanie stronki ;)

Lulkos
25-07-13, 19:16
W dzisiejszych czasach marketing internetowy to bardzo ważna część rynku reklamowego. Kiedyś, aby firma funkcjonowała wystarczył szyld nad wejściem do firmy, a dziś to już bardzo złożone i wymagające wiedzy działanie. Jeśli nie masz tej wiedzy to zleć to agencji reklamowej, która doradzi ci nie tylko jak zaistnieć w sieci, ale również na rynku lokalnym. Tak jak wcześniej wspomniałem internet jeśli chodzi o reklamę jest bardzo ważny, ale nie możesz zapominać o wizerunku w świecie realnym, każdy kto działa w biznesie powinien posiadać chociażby wizytówkę osobistą, aby móc ją dać osobie zainteresowanej usługami/produktami, które oferujesz ;)

strozio
08-08-13, 14:33
pozycjonowanie daje niezłe efekty, ale jest to dość żmudny proces.

janb33
19-08-13, 09:40
Ja bym Ci polecił zatrudnić stażystę który by za Ciebie robił to pozycjonowanie, no tylko przyuczenie zajęło by trochę czasu.

okonik
19-08-13, 14:13
jak dla mnie, to wizytówką firmy w internecie jest nasza strona i to o nią powinniśmy dobrze zadbać. warto zrobić coś, co przyciągnie użytkowników do nas np. blog firmowy, fanpage, fotki na stronie, którymi ktoś się zainteresuje.

koleszkamieszka
20-08-13, 09:50
Pozycjonowanie zależy przede wszystkim od ilości zleconych fraz. Zależy co chcesz wypozycjonować. Bo nie pozycjonujesz strony tylko frazy, które się do niej odnoszą.
Smutna prawda jest taka, że możesz sprzedawać świetne i tanie produkty albo świadczyć usługi na najwyższym poziomie - ale jeżeli nie ma cię na pierwszej stronie w google to funkcjonowanie w internecie nie przyniesie dużych korzyści.
Pierwsza strona w wyszukiwarce to dużo zleceń i wysoka sprzedaż.
Pozycjonować mogą się wszyscy - niezależnie od jakości swojej firmy - dlatego jest to dzisiaj takie ważne.
Na początek załóż sobie konto na google plus i powiąż je ze swoją stroną.
Gdybyś potrzebował pomocy - pisz.

bronislawabrzoza74
30-08-13, 08:43
No facebook i pozycjonowanie koniecznie!

Aneczka
05-09-13, 10:12
Pozycjonować mogą się wszyscy

Owszem mogą wszyscy, ale tylko nieliczni zrobią to dobrze. Obecnie większość osób sama sobie szkodzi zabierając się za pozycjonowanie.

koleszkamieszka
10-09-13, 12:28
Zgadza się. Samemu można sobie przede wszystkim zaszkodzić. Wujek google mam swoje sposoby na segregowanie stron.
Szczerze? Pozycjonowanie to nadal wiedza tajemna. Jest na to kilka sposobów, ale każdy z nich wymaga odpowiedniego nakładu pracy. Nie należy przede wszystkim ufać w jakieś dodawarki albo programy, które w cudowny sposób wypozycjonują stronę. Przez to - tworzy się swojego rodzaju filtr, który blokuje stronę w wynikach wyszukiwania.

Ala
12-09-13, 18:40
Dobry. Potrzebuję się wybić z moją stronką, ale nie wiem od czego się zabrać. Jak w internecie najefktywnej (najlepiej najtaniej ;) zaznaczyć swoją obecność? Będę wdzięczny za Wasze rady, każda jest na wagę złota! (

Aktualnie wykupywanie płatnych reklam nie ma najmniejszego sensu, tak samo sztuczne techniki pozycjonowania strony. Biorąc pod uwagę ostatnie działania i zmiany algorytmów googla. Jak do tąd najtańszym rozwiązaniem jest dobrze zoptymalizowana strona pod SEO wspierana przez własny blog z unikalnym kontentem. Sztuka polega na tym by teksty amieszczone na blogu miały charakter poradnikowy, zasada jest prosta im bardziej wartościowe dla ludzi tym lepsze dla googla a tym samym dla firmy. Wysokiej klasy teksty zostają wypromowane przez wyszukiwarkę a ruch, czas spedzony na stronie oraz głębokość odwiedzin mają tylko dobry wpływ na wynoszenie tekstu w wyszukiwarce wyżej. Gdy to zrobimy warto dodać jakiś baner własnej firmy lub produktu. Wzorcowym przykładem może tutaj służyć poradnik.wfirma.pl (http://poradnik.wfirma.pl/) wiadomo że odbiorcami serwisu są przedsiębiorcy, więc co zainteresuje przedsiębiorcę jak nie prawo podatkowe, omówienia księgowe, informacje o aktualnych przepisach. Mechanizm jest prosty przedsiębiorca wchodzi, otrzymuje dobry produkt w postaci wiedzy a na samym końcu kojarzy wiedzę z informacją o systemie. Jest to o tyle najlepsze rozwiązanie ponieważ wszystkie strony mają korzyść, wfirma.pl ma klientów, klienci wiedzę, a wyszukiwarka wartościowy content.

czesctubartosz
13-09-13, 14:56
Tak, to rozwiązanie prowadzi do linkowania danego bloga przez przedsiębiorców na innych portalach i dzięki temu strona "sama" idzie w górę, no chyba że dostanie jakiegoś filtra.

Pi_Uch
16-09-13, 11:46
Moim zdaniem, żadnej strony nie powinien pozycjonować stażysta, nie ma on ani odpowiedniej wiedzy ani doświadczenia. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby współpracować ze specjalistą SEO i stażystą. I nie zapominaj o tym, aby zapytać specjalistę, o współpracującego z nim SEO copywritera (nie doradzam współpracy z tymi specjalistami, którzy współpracują z kilkoma niedoświadczonymi SEO coypwriterami, nie chcemy przecież aby Nasza firma została odebrana "w całkowicie nieprofesjonalny sposób", a tak się stanie, jeśli teksty zostaną napisane przez niekompetentną osobę).

Waler
24-09-13, 19:23
żeby wybić się ze stronką musisz zadbać o to żeby link do Twojej strony był w wielu miejscach w necie, na różnych innych stronach, żeby była obecna w sieci. popularność i ranking strony możesz sobie sprawdzać na alexa.com A dobrze zacząć od ustalenia powiedzmy najpierw 3 fraz do pozycjonowania i przez pierwszy miesiąc skupić się tylko na nich żeby tworzyć sobie przewagę. Ja osobiście zajmuje się takim czymś dla firm, mogę coś dla Ciebie lub kogoś zrobić bez problemu jak coś to pisać na PW.

Witka
30-09-13, 08:14
żeby wybić się ze stronką musisz zadbać o to żeby link do Twojej strony był w wielu miejscach w necie, na różnych innych stronach, żeby była obecna w sieci.

Dokładnie, przy czym wartościowość takich stron jest baaardzo ważna.
Ja kiedyś próbowałam małą firmę mamy reklamować w katalogach stron i na tzw preclach i to można było sobie wsadzić... kupa pracy a efekty małe, bo nie wiedziałam, że te strony muszą mieć jakiś PR, historię, wartość.
Teraz dodaję artykuły eksperckie na porządnych serwisach (jak np na artelisie - http://artelis.pl/ (http://artelis.pl/) i tam na końcu wstawiam stopkę z linkiem) i wtedy od razu widać i ruch na stronie mamy, i systematyczną ale fajną poprawę pozycji w wyszukiwarce.

Ale ile to ja sie muszę takich lepszych stron typu artelis naszukać, to głowa mała, bo wcale ich wiele w necie nie ma.
Ale za to.. to działa!:) No i nie wydaję kasy, jeśli nie liczyć własnego czasu of siur.

Blueone
15-10-13, 13:51
Linki jak najbardziej mają znaczenie, jednak oprócz ich ilości liczy się również ich jakość i naturalność. Kolejno wprowadzane algorytmy Googla udowadniają, że wyszukiwarka coraz precyzyjniej wyłapuje i kara strony kupujące linki.

piotrskala
16-10-13, 11:34
Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś sensownego o pozycjonowaniu to polecam Ci poradnik Pawła 'krzywego' Krzyworączki

Qubuss
17-10-13, 13:02
Całkowicie się zgadzam. Albo ma się pieniądze i można to zlecić profesjonalistom a jeśli ma się jakąkolwiek wiedzę o temacie, trzeba mądrze zaplanować proces pozycjonowania, czytać branżowe blogi, które zdradzają trochę tajników, jednak żaden pozycjoner nie zdradzi nigdy 100% metod jakich używa.
Fakt, że dodawarki można odłożyć już na półki, Google już jest za mądre na takie rozwiązania.

mpech
19-10-13, 15:15
Obecnie w temacie pozycjonowania nie ma nic pewnego. Wszyscy działają trochę po omacku... Google rotuje wynikami i czasami nie ma w tym żadnego sensu. Prawa jest taka, że Ci co znają się rzeczy niezbyt chętnie dzielą się swoją wiedzą. Na necie znajdziesz tylko ogólniki i techniki, które znają wszyscy.

Robbocop
07-12-13, 19:19

Na początek poczytaj trochę o pozysjonowaniu i optymalizacji stron w internecie. Jeśli strona ma przynosić zyski (sprzedajesz jakiś produkt) warto zainwestować w reklamę w internecie, np. AdSense, AdTaily lub podobne produkty.

agusia789
13-04-14, 12:43
No na forach najlepiej się podwyższa stopień

marysia
18-04-14, 12:42
Dobrze wypadają też linki pozycjonujące umieszczane w artykułach czy tekstach na blogach.
Generalnie, możliwości jest naprawdę dużo :)

MarekAD78
07-05-14, 18:57
na początek mogę też polecić podstawy pozycjonowania Lexy, co prawda to trochę stary poradnik i już nie do końca aktualny ale uczy rozumieć temat :)

PunktKrytyczny
12-05-14, 15:21
Polecam skorzystać z usług konsultingu marketingowego. Dodatkowo nieocenioną formą wsparcia będzie uczestnictwo w warsztatach czy też szkoleniu.

Zapraszam na szkolenie: "Wszystko o social media marketingu" - 23 maja 2014 r.

Szkolenie to systematyzują i ukierunkowuje na konkretne działanie. Pobudza i inspiruje, ukazuje możliwości działania i rozwoju, a także buduje nowe kanały sprzedaży.
Posiadamy doświadczenie w prowadzeniu projektów dla startupów, specjalistów ds. marketingu oraz właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw.
Szkolenia prowadzone są w formie warsztatów w bardzo komfortowych warunkach, przez wzgląd na ilość uczestników - max. 9 osób.

Plan Szkolenia

Solidny background

Podstawowe pojęcia oraz statystyki.
Social media a rynek internetowy w Polsce.
Social media a rynek internetowy na świecie.
Społeczne ujęcie Internetu - social media.
Czy media społecznościowe się zmieniają?

Marketing w social media

Zasady działania, funkcjonalność oraz zasięg poszczególnych mediów społecznościowych.
Omówienie podstawowych platform komunikacji społecznej.
Specyfika komunikacji w mediach społecznościowych.
Kryteria wyboru poszczególnych platform społecznościowych w poszczególnych branżach.
Social media a tworzenie wizerunku.
Jak działają inni w social media?
Budowa strategii efektywnej komunikacji.

Analiza oraz monitoring social media

Co nam daje analiza social media?
Jak dane przekuć w wiedzę?
W jaki sposób możemy monitorować naszą firmę w Internecie?
Praktyczne zastosowanie narzędzi do monitoringu - ćwiczenia.

Dla kogo szkolenie

- Specjalistów ds. marketingu.
- Działów marketingu.
- Managerów.
- Właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw.
- Pasjonatów social media.
- Wszystkich osób zainteresowanych tematem.

dzien
12-06-14, 17:20
A myśleliście kiedyś aby reklamować się na przykład na portalach społecznościowych? na Youtube albo facebook ? ja wpadłem na pomysł kręcenia takich krótkich chwytliwych spotów i wrzucaniu ich do sieci. Znalazłem nawet studio które mogłoby mi pomóc w realizacji. Co prawda o telewizji nawet nie myślę bo to trzeba mieć duży budżet aby wykupić czas antenowy.. Co myślicie o takiej formie reklamy ma to przyszłość?

Karolina
16-06-14, 08:46
Ciekawy wątek. Bardzo dużo cennych porad.

mania_78
24-07-14, 14:11
Ja sama też próbowałam pozycjonować... Mam sklep internetowy i konkurencja jest spora... Niestety wbrew pozoriom nie jest to takie łatwe. Polecam skorzystać jednak z usługi specjalizującej się w tym firmy (ja korzystałam z Webpozycja). Nie marnuje się swojego cennego czasu a wyniki są o wiele lepsze!

libitus
30-07-14, 09:43
Ja bym nie przeceniał*roli pozycjonowania. Najpierw trzeba się postarać o dobrą ofertę i marketing. Sama pozycja w wyszukiwarkach nic nie da.

Giventis
12-08-14, 12:54
Zdecydowanie, najpierw treści, odpowiednia strona i doświadczenie a dopiero potem można się bawić w reklamę internetową. Użytkownicy w sieci to nie zwykli kowalscy co siedzą przed telewizorem. W sieci użytkownicy wiedzą czego szukają i byle strona ich nie przekona, poszukają dalej.

Uczenie się samemu pozycjonowania bez przyszłej pracy w tej branży nie ma sensu ze względu na masę nowych informacji na bieżąco. Tylko ktoś kto pracuje przy tym, ma informacje na bieżąco, posiada doświadczenie jest w stanie zrobić pozycjonowanie dobrze.

pepka
13-08-14, 10:16
Ja dodam jeszcze,że bez odpowiedniego zaplecza ma się raczej mniejszą szansę na osiągnięcie sukcesu w branży. Jest to podstawa jeśli chcemy osiągnąć coś w tym zakresie.
Sama kiedyś próbowałam sama pozycjonować stronę - głównie linkami ale niestety przez spadła. Aktualnie pozycjonowanie prowadzi mi firma Apogeum. Nie jest to takie drogie ale jednak w przypadku sklepu nie warto jest oszczędzać ponieważ od tego zależą dochody.

madzia34d
20-08-14, 09:10
Mi się wydaje, że dzisiaj SEO to już nie marketing, to bardziej oddzielna gałąź rynku. Pamiętajmy przecież, że SEO jest prawie całkowicie nie mierzalne i tak właściwie z tego powodu strasznie ciężko policzyć zyski lub straty.

sieciarz
20-08-14, 12:02
Mi się wydaje, że dzisiaj SEO to już nie marketing, to bardziej oddzielna gałąź rynku. Pamiętajmy przecież, że SEO jest prawie całkowicie nie mierzalne i tak właściwie z tego powodu strasznie ciężko policzyć zyski lub straty.
SEO jak sama nazwa mówi to optymalizacja strony, mylisz termin z pozycjonowaniem.

Dobry marketing to połączenie SEO + CPC + PR + Szeptanka oraz inne... :)

Hishave
20-08-14, 14:07
Przecież szeptanka to PR.. A pozycjonowanie jest mierzalne.. Masz koszta zaplecza, linków ile płacisz agencji. Co prawda nie mierzalny jest zbytnio wpływ działań na klienta.

rafalmleko1234
23-08-14, 13:15
Pozycjonowanie staje sie powoli przeżytkiem, przestal spełniać swoją funkcję. Większość agencji oferujących pozycjonowanie zatrudnia ludzi nie mających zielonego pojęcia o tym jak to robić. Często jest tak, że klient płaci i nie ma żadnych efektów, a agencja tylko rozkłada ręce. Jestem od 5 lat doradcą dla firm z rożnych branż, które opierają swoją działalność o sprzedaż internetową. moim zadaniem jest wskazywanie najbardziej efektywnych działań mających zwiększyć sprzedaż (doradzam, robię audyty i prognozy) . Przetestowałem dla swoich klientów wiele agencji marketingu internetowego i wiele produktów. AdWords ( co raz więcej osób ma Adblocka więc po co ) , pozycjonowanie - drogie, długotrwałe i nie zawsze przynosi efekty, a jak trafisz na niekompetentnych ludzi to strona może dostać bana. inaczej ma się sprawa z social media i marketingiem szeptanym. Ja swoim klientom od dawna mówię, że to powinny być podstawowe działania, a reszta to uzupełnienie. Dobrze wykonane usługi z tego zakresu przynoszą efekty, o których mogą pomarzyć agencje SEO, a teraz moim zdaniem warto zainwestować usługę advisoronline stworzoną przez polską agencję, za eksperymentowałem na kilku moich klientach i zadziałała bardzo dobrze. Nie wiem jak działa od kuchni, wiem natomiast, że łączy w sobie pozycjonowane, szeptany i social media. Nie jest tania moi klienci płaca średnio 1000,00 netto m-c, ale zwraca się z dużą nawiązką. No i oczywiście wszystko powinno być oparte o content. Moim zdaniem inaczej niema sensu. Nie mówię już , że strona musi również zachęcać.

Takie moje przemyślenia na temat współczesnego marketingu internetowego. Jak coś zawsze mogę wam polecić jakąś firmę solidną, lub podzielić się moją czarną firm, których absolutnie należy unikać. jak

pozdrawiam
Rafał

rafalmleko1234
23-08-14, 13:17
jeżeli znacie jakieś ciekawe usługi z tego zakresu, to chetnie się z nimi zapoznam, kto wie może zaproponuje swoim klientom.

hukumuku
17-09-14, 18:11
dużo jest różnych metod promocji firmy w sieci. Jeśli ktoś dużo czasu na tym spędził to z pewnością wie jak się promować i jak budować markę.

momomi
02-10-14, 08:39
Marketing internetowy to bardzo szerokie pojęcie. Jeśli dopiero startujesz ze swoją stroną internetową to warto założyć profile na portalach społecznościowych (pamiętajcie, że na Facebooku świat się nie kończy). Oprócz tego mamy pozycjonowanie, można to robić samemu, można zlecić firmie. Jeśli zdecydujemy się na samodzielne pozycjonowanie musimy podejść do tego profesjonalnie bo bez znajomości tematu możemy sobie tylko zaszkodzić i nasza strona zostanie zbanowana.

Paulina Polok
22-10-14, 13:51
Jeżeli chodzi o Internet co moim zdaniem jest najlepszym rozwiązaniem, warto zainwestować w pozycjonowanie. Firmy , które na tym się znają najpierw powiedzą, że stronę trzeba zoptymalizować by była przyjazna wyszukiwarkom(czyli SEO), a następnie można przystąpić do pozycjonowania, które składa się na wiele elementów i czynności. Trzeba też wiedzieć, ze za taką reklamę nie płaci się 100 zł, bo firmy, które proponują takie pozycjonowanie, tak naprawdę szkodzą naszej witrynie. Dobre pozycjonowanie to koszt ok 1000 zł miesięcznie i w górę. Jest to dziedzina, w której trzeba mieć spora wiedzę i doświadczenie także przeczytanie czegoś w sieci nie da gwarancji, że będziemy robić to poprawnie.
Dodawanie strony do katalogów nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż dobrych katalogów jest niewiele , a reszta to farmy linków dzięki, którym nasza strona może dostać blokadę, przez którą nasze pozycje spadną. Jeżeli chodzi o inne linki trzeba wiedzieć gdzie je dodawać, to nie jest gra w chybił trafił. Tam gdzie mają znaleźć się nasze linki trzeba dokładnie przeanalizować.
A reklama Adwords to zupełnie coś innego, pochłania znacznie więcej pieniędzy by nas zadowalała i jest ona jednorazowa, już nie mówiąc o tym, że wiele osób używa programów blokujących reklamy i zwyczajnie taka reklama nie dla wszystkich jest widoczna.
Darbs.pl

zeus
29-10-14, 07:47
Najefektywniej i najtaniej? A po co Ci dwa rodzaje promocji w internecie? :P A tak na poważnie, to jeśli chcemy mieć dobrą promocję to pewnie trzeba za nią dobrze zapłacić. Jak jedziesz do doświadczonego mechanika to ceni się on dużo wyżej niż chłopak zaraz po skończeniu szkoły.

mezo
29-10-14, 10:39
Pozycjonowanie jest ważne niemniej sama strona internetowa również.
Powinna być odpowiednio skonstruowana,zaprojektowana tak aby zatrzymać jak najdłużej klienta. Dlatego też warto jest zainwestować w odpowiednią treść. Zastanawialiście się może nad sposobem uatrakcyjnienia wyglądu naszej strony internetowej? Dobrym pomysłem mogą być animacje. Możemy zamówić sobie 60 sekundowy film, który pokaże wszystko to co mamy do zaoferowania. Dzięki temu klient być może zainteresuje się ofertą bardziej.

Waler
19-11-14, 11:20
no nie ma siły jak się chce miec duży efekt to niestety to kosztuje nie ma nic za darmo trzeba zapłacić

andresowa81
19-11-14, 12:59
Dokładnie. Na własną rękę można trochę podziałać w tej kwestii ale prędzej czy później będzie trzeba zainwestować w promocję strony, pozycjonowanie.

Waler
19-11-14, 13:08
Nie wiem dlaczego utarło się że w internecie można za darmo. To tak samo są powierzchnie reklamowe jak każde inne, za wszystkie powierzchnie reklamowe się płaci, w Internecie trochę taniej niż w realu ale i tak trzeba płacić.

Raquel
13-01-15, 13:14
Na własną rękę to może i tak, ale na początku, kiedy stratuje się z biznesem. Choć i tak można sobie zrobić krzywde, jesli nie zna się niuansów, np. pozycjonowanie - to wcvale nie takie łatwe, bo albo mozna stracić czas na pozycjonowanie fraz, które nie pzrynoszą nam ruchu w serwisie, albo mozna wypozycjonować się aż za dobrze i wpakowac sie w filtr googla. Sa też takie usługi, gdzie juz samodzielnie sobie nie poradzimy, np. zdjęcia firmowe w google. Zeby zrobić takie zdjęcia - panoramy trezba mieć certyfikat od googla, który mają tylko wybrani fotografowie. Jak to wygląda? MOżna zerknąc na google business view dla restauracji - prosty przykład. Google business view to narzedzie, które wspiera pozycjonowanie na mapach google - więc dla takiej instytucji jak restauracja idealne.

Gromek
28-01-15, 10:58
Mozna pozycjonowac nie drogo, jak sie wybierze dobre frazy - np. zamiast frazy fryzjer Warszawa lepie wybrac np. Fryzjer Warszawa Praga - fraza bedzie duzo tansza a efekty lepsze.

szyler
06-02-15, 14:12
na pierwszym miejscu postawiłbym na pozycjonowanie, a na drugim może załóż profile na Facebooku czy Google plus

marirossa
12-04-15, 11:44
Podstawą marketingu internetowego są dziś facebook i blogosfera. Google+ wkrótce przestanie istnieć, więc nie polecam.

Mori
14-04-15, 10:44
na facebooku nic nie osiągniesz chyba ze masz sklep internetowy.

slowdesign
19-04-15, 18:33
na facebooku nic nie osiągniesz chyba ze masz sklep internetowy.można zintegrować taki sklep z FB, dużo ludzi ma fejsa włączonego non-stop w telefonie i dzięki temu szybko i wygodnie zrobią zakupy. Z tym, że w innym wypadku NIC nie osiągniesz, to się niekoniecznie zgodzę.

G+ nie przestanie tak szybko istnieć, nie wiem skąd wy macie takie informacje. ostatnio para młodych blogerów sprawdziła, ile może kosztować lokowanie produktu u kilku podobno-poczytnych blogerek "modowych". niektóre z nich podały stawki z sufitu, i nawet oburzona k.korwin piotrowska pisała o tym w "natemat".

z marketingiem zależy jeszcze, jaki kto ma budżet, tzn czy wybrać sprawdzonych freelancerów do poszczególnych usług, czy agencję. ludzie po kilku latach pracy w agencjach uciekają na swoje, bo widzą, co się tam wyrabia.

lucynka
21-04-15, 06:34
Najlepiej zlecić takie coś komuś

Bartek Michalski
23-06-15, 02:36
adwordsy i adsensy dają policzalne efekty - polecam

qbasinska
26-06-15, 12:36
Na pewno warto zaistnieć w sieciach społecznościowych. Wyszukiwarki docenią ruch z takich sieci (skoro się o czymś dużo mówi, musi być ciekawe).
Ja, chcąc wypromować hotel skorzystałam z serwisów internetowych.
Po zamieszczeniu obiektu reklamują go w różnych sieciach społecznościowych (facebook,google,twitter,instagram itp.). Otrzymałam 'gwiazdki' i rekomendacje, które są dobrze widoczne w google.
Ciekawy pomysł, ogólnie mogę polecić.

pawa
13-07-15, 09:08
Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że nie warto zakładać konta w Google+. Właśnie jeśli interesuje kogokolwiek promocja firmy w internecie, a zwłaszcza pojawienie się w ciągu miesiąca na 1 stronie wyszukiwarki w TOP 7 wyników lokalnych, to tylko Google Plus to oferuje. Jak to zrobić ? Załóż stronę firmy w Google+, zweryfikuj swoją firmą w G+ (okres oczekiwania do 2tyg.), dodaj lokalizację firmy do mapy Google (to jest inna funkcja poza G+) i zoptymalizuj na frazy kluczowe stronę i gotowe. Strona www od momentu weryfikacji przez Google po miesiącu jest na 1 stronie na samej górze.

koraf
31-08-15, 16:25
Poza tym jak założy się konto w G+ to lepiej pozycjonuje się na nasza strona w Google

Bunia
10-09-15, 15:09
Ja również nie zgodzę się, że nie warto zakładać konta na Google+! Nawet choćbyśmy mieli go nie używać do komunikacji z potencjalnym klientem, to boty indeksujące google wyżej ustawią naszą stronę jeśli mamy konto G+

Luk
30-09-15, 17:55
Dzieki G, wpisy sie szybciej indeksuja w google. Poza tym jest grono osob ktore nie ma facebooka. Serio! :)

Wiktor
30-10-15, 13:34
Co do G+ mogę się tylko zgodzić, nawet jeśli nikt tego nie czyta, to trochę pomaga w pozycjonowaniu. Inaczej - lepiej mieć niż nie mieć :). Chociaż zapowiadano, że Google zrezygnuje z Google+, ale na razie to żyje i ma się dobrze.

mwoleyko
03-11-15, 08:52
Pozycjonowanie jest dobrym pomysłem, marketing szeptany również. Dobrze jest regularnie korzystać z usług copywritera i analizować dane z Google WebMasters Tools oraz Google AddWords. To dwie bardzo pomocne w pracy aplikacje. Dodatkowo warto zakupić SEO analizę danych, aby patrzeć na swoje wyniki i podpatrywać to samo u konkurencji. Obecnie na rynku jest wiele możliwości.

ag_a
14-05-16, 13:28
Agencja interaktywna na pewno może zaoferować szereg działań, które podniosą widoczność strony w internecie. Ważne też, aby sama strona była zoptymalizowana pod kątem pozycjonowania. Oprócz pozycjonowania warto też zainwestować w google adwords. Na działania trzeba jednak czekać, nic nie dzieje się od razu. Zresztą jakby efekty były zbyt szybko widoczne to równie szybko Google mógłby się przyczepić i pozycja znów by spadła.

beatakamicka
14-05-16, 14:14
Nie zapominajmy o tym, że marketing w Sieci przede wszystkim musi zostać poprowadzony przez osoby odpowiedzialne, z wiedzą na dany temat, chociaż odrobinę doświadczone.. Cena nie powinna "grać pierwszych skrzypiec" przy wyborze wykonawcy. Pamiętajmy o tym, że i wyszukiwarki i Internauci mają bardzo dobrą pamięć.

xderdo
13-06-16, 19:18
Przed pozycjonowaniem i tak trzeba zająć się samą stroną internetową, optymalizować ją pod wyszukiwarkę i pod użytkowników. Na pewno większość agencji przed pozycjonowaniem zajmie się serwisem, ale część rzeczy można naprawić samemu. Mam na myśli takie rzeczy jak ukryte dane kontaktowe, utrudniony proces zakupowy itp., ogólnie wszystko o czym piszą na takich stronach jak nowy marketing. Tak naprawdę kampanią Adwords też można próbować zająć się samemu, jeśli nie ma się budżetu na płacenie za obsługę agencji.

Obywatel
26-06-16, 21:17
To zależy. Wszystkie nowe firmy korzystają z pozycjonowania ale to już nie gwarantuje sukcesu. Po pierwsze zrób dobra stronę - dobre teksty, dobra grafika, bezbłędne wykonania a potem dodaj do paru naprawdę wartościowych katalogów, załóż blog związany z tematyką strony a ruch w miarę upływu czasu pojawi się na stronie. Odradzam podawania "koksu" stronie tj. kupowania linków bo oprócz narażenia się na ban to tak naprawdę strona będzie wysoko a klientów nie uświadczysz.

edytarski
12-01-20, 17:43
hejka hejka

Barb
28-01-20, 12:56
Uważam, że nie ma konkretnych reguł jak powinno się reklamować firmę. Ważne jest jednak by to robić, by odbiorca miał świadomość i pojęcie o istnieniu marki.

Bronek
04-02-20, 11:37
Ja wierzę, że sama promocja to nic, jeżeli produkt kuleje. Najpierw dobra obsługa, potem ludzie sami polecają. Oczywiście nie neguję ani reklamy, ani SEO itp. To też trzeba robić

arek.fa
25-04-20, 19:22
Polecam skorzystanie z pomocy firm, które zajmują się pozycjonowaniem stron www. Pomogą Twojej firmie zmaksymalizować sprzedaż przy niższych środkach.